Масаж плечового суглоба: причини, методика, техніка самомасажу, протипоказання

При болю в плечовому суглобі потрібно масаж, а як правильно його робити, дізнаєтеся зі статті.

Плечовий суглоб – найбільше відчуває навантаження. Це саме маневрене з'єднання кісток в тілі людини. Що часто призводить до зносу, травм і запалення суглоба. Масаж плечового суглоба запобіжить відхилення і звільнить від виникли симптомів хвороби.

Причини для призначення масажу плечового суглоба

Масаж — усуває сольові відкладення, відновлює стан кісток і суглобів, прибирає нарости, розганяє кровообіг, знімає скутість і спазм нервових закінчень, зміцнює м'язову тканину, сухожилля і зв'язки.

Техніка масажу використовується:

 • при ударах і вивихах
 • артриті і артрозі
 • остеохондрозі
 • невралгії
 • пошкодженні і розтягненні зв'язок
 • онімінні
 • гематоми або набряклості тканини
 • для відновлення рухливості в період після перелому або оперативного втручання
 • також призначають при частих головних болях, хронічної втоми
При болях потрібен масаж

Методики масажу плечового суглоба

Спосіб проведення масажу та його техніку підбирають, відштовхуючись від тяжкості хвороби і специфіки організму постраждалого.

При вивиху

У перший день після травми призначають рефлекторний масаж комірцевої зони – це можуть бути легкі погладжування і розтирання. Основна частина лікувального масажу проводиться на третю добу після вправлення суглоба і зняття фіксатора. Для цього хворе місце спочатку погладжують і розтирають, потім опрацьовують точковими і щипковыми рухами передню і задню області ділянки.

Масаж

Завершують масаж розслаблюючим погладжуванням. Основне завдання такого масажу – зміцнити і повернути чутливість м'язової тканини, усунути набряк, відновити кровообіг. Час впливу на пацієнт ділянку не більше 15 хв. В даному випадку, процедуру повинен проводити фахівець і контролювати больові відчуття пацієнта. При нестерпного болю – масаж скасовується.

При больових відчуттях

Біль у плечовій зоні може виникнути з різних причин – це і фізичне навантаження, незручне положення сну. Зазвичай така біль проходить швидко і не вимагає походу до фахівця. Досить легкого профілактичного масажу. Але існує біль посилюється характеру, при явних аномальні явища в суглобі, кістках і м'яких тканинах. Це відбувається при таких захворюваннях як: остеохондроз, артрит, артроз, бурсит, міалгія. Для усунення захворювання, в комплексному лікуванні, вдаються до масажу.

Проводить його масажист певною щодо черговості:

 1. Попередня підготовка шиї і комірцевого відділу – зони перших ознак патологічних змін плечового суглоба. Розігріваються м'які тканини методом погладжування і розтирання ділянки.
 2. Поступово амплітуда рухів посилюється до розминання і розтягування м'язів в зоні лопатки і плеча, для запобігання ущільнення в цій області.
 3. Далі масажист захоплює зону передпліччя – круговими рухами знімає м'язову напругу. Пальцями опрацьовує передню і задню частину суглоба.
 4. Застосовується концентричне погладжування для опрацювання суглобової сумки, поступово переходячи до більш активне розминання: масажист поглиблюється точковими натисканнями пальців в області акроміона.
 5. Для масажу нижньої частини суглоба – спеціаліст опрацьовує великими пальцями зчленування пацієнта, від пахвової западини до головки суглоба. Рука пацієнта повинна перебувати у витягнутому положенні.
 6. Закінчувати масаж треба погладжуючими рухами. Треба намагатися не зачіпати лімфовузли, орієнтуватися на больові відчуття.
При болях потрібен масаж

Враховуйте, що на характер проведення масажу впливає вид захворювання і має свої поправки:

 1. Всяка дія з суглобом протипоказано під час збільшення температури і нагноєння при бурситі.
 2. Недопустимі різкі рухи під час масажу при артрозі. Не можна тиснути і ретельно розтирати хворий суглоб. Час впливу збільшуйте поступово. У разі посилення болю — процедуру скасувати.
 3. Масаж при артриті використовують в період ослаблення симптомів, якщо не спостерігаються набряклість тканини. Специфіка масажу полягає в зігріванні суглоба і повинна проводитися в добре вентильованому кабінеті. При запущеній формі хвороби кількість процедур збільшується до 20.
 4. Хворому периартритом – масаж проводять не раніше ніж через півмісяця після фіксації плеча. Якщо не спостерігається запальних процесів. Процедуру проводять з перервою до 20 днів.

Техніка самомасажу плечового суглоба

У профілактичних цілях і при відсутності серйозних протипоказань – здійснювати масаж можна самостійно.

Достатньо знати основні прийоми:

 1. Масаж слід починати з розтирання круговими рухами комірцевої зони.
 2. Рухи повинні бути по напрямку від вуха до передпліччя.
 3. По черзі треба пропрацювати ліву і праву сторону, чергуючи натиснення пальцями і постукуючі руху.
 4. Натискання повинні бути легкими. Не слід тиснути на запалену ділянку – це може призвести до загострення і зміщення суглоба.
 5. По закінченню процедури – легке погладжування і потряхіваніе передпліччям.
Самомасаж

Також при самостійному масажі рекомендується дотримуватися певні правила:

 1. Не масажувати область лімфатичного вузла і артерій.
 2. При використанні масажних масел – переконатися, що немає алергії на компоненти. Якщо використовуються зігріваючі мазі — щоб не допустити опікових реакцій, ретельно вимити руки. Уникати передозування кошти на хвору ділянку.
 3. Дотримуватись обережності при роботі з масажерами.

Пацієнту при масажі слід перебувати в позі сидячи, з невеликим нахилом у бік масажиста. Тіло пацієнта має бути максимально розслабленим. Для опрацювання передній частині суглоба – рука хворого повинна знаходитися за спиною, долонею на поясі. Задню частину суглоба масажують, відвівши руку на інше плече. Якщо пацієнт не в змозі висидіти процедуру – допускається масаж у лежачому положенні.

Протипоказання до масажу плечового суглоба

Існує ряд обмежень, при яких масаж проводити забороняється чи слід відкласти проведення процедури до усунення причини.

До таких протипоказань відносяться:

 1. Підвищений артеріальний тиск і гіпертонічний криз. У цьому випадку можливі порівняльні обмеження – фахівець може застосувати часткові маніпуляції для регулювання тиску.
 2. Гострі респіраторні захворювання, підвищення температури, лихоманка, вірусні інфекції.
 3. В момент менструації, після аборту, а також під час вагітності і постнатальний період.
 4. При алергічних висипах на шкірі, запальних і гнійних процесах утвореннях.
 5. У період загострення жовчнокам'яної хвороби і циститу, венеричних захворювань.
 6. Захворювання крові, кровотечі.
 7. Серцева недостатність, передінфарктний стан.
 8. Онкологія.
 9. Варикозне розширення вен, тромбофлебіт, трофічна виразка, гематома і гангрена, захворювання судин.
 10. Запалення лімфатичних вузлів, щитовидної залози.
 11. Психічні відхилення, підвищена тривожність, алкогольна інтоксикація, наркотичний стан.
 12. Гостра форма легеневих захворювань.
Є й протипоказання

Важливо враховувати не тільки локальне стан зони масажу, але і загальне самопочуття пацієнта. Варто відмовитися від масажу – якщо діагноз захворювання ще до кінця не виявлено.

Відео: Масаж при болю в плечовому суглобі