Цікаві ігри та заходи на об'єднання в таборі дитячого колективу: 10 кращих ігор та конкурсів

У статті є приклади ігор, які допоможуть здружити дитячий колектив. Завдяки їм школярі навчаться діяти разом, допомагати один одному, не бути байдужими.

Щоб дитина розвивалася, навчався спілкування, йому не завадить у вільний від навчання час брати участь у громадській діяльності. Влітку, щоб не проводити час біля комп'ютера або телевізора буде корисно їхати в літні табори, туристичні зльоти, відвідувати творчі зустрічі. Однак не всі діти здатні відразу розкріпачуватися і знаходити спільну мову з однолітками.

Для того, щоб подолати поріг сором'язливості і проводять розважальні ігри, їх мета — це згуртування колективу і зближення хлопців. Досвідчені вожаті здатні організувати своїх підопічних в єдиний дружний колектив завдяки своєму досвіду в проведенні різноманітних заходів.

Гра «Що ми знаємо про Сергія?»

Гра розрахована на знайомство між усіма учасниками в колективі. Краще всього проводити в перші дні, коли діти ще мало знайомі один з одним. Для цього вожатий повинен всіх учасників поділити на команди. Кожній дитині треба дати кілька листків паперу і простий олівець. Безпосередньо перед цим діти з однієї команди швидко знайомляться між собою. Потім вожатий задає питання, то про одного учасника команди, то про інше, інші пишуть на аркуші відповіді.

Приклади питань:

 • В якому місті проживає?
 • Які є захоплення у дитини, улюблена справа?
 • Який клас закінчив у цьому році?
 • Місяць, рік народження?
 • Як звуть?

Перемагає та команда, яка набере більше балів за правильні письмові відповіді на папері.

Ознайомчі ігри для хлопців

Колективна гра «Імпульс»

В цю колективну гру краще грати, коли є багато людей. Тоді дії будуть розвиватися цікавіше. Суть в тому, що хтось починає задавати імпульс, решта його передають, як можна швидше сусідові. Наприклад, можна злегка стиснути руку стоїть поруч знайомому, той в свою чергу повинен так само стиснути руку своєму сусідові і так щодня, поки імпульс не повернеться до того, хто його поставив. Після цього можна передати хвилю, але вже з закритими очима і поспостерігати, яка швидкість імпульсу буде в такому випадку. Ще передають звуки, слова, руху та все що завгодно.

Ігри для згуртування дітей

Гра «Павутинка для дітей»

Прекрасна гра для того, щоб показати свою симпатію до того чи іншого учасника. Для її проведення знадобиться клубок пряжі. Дітям слід сформувати коло. Першого сміливому учаснику дають нитки, він намотує на кінець палець при цьому дитині треба вголос перерахувати свої позитивні характеристики, потім він говорить, що йому подобається інший учасник гри і вказує причину, по якій цей учасник викликає симпатію.

Кидає клубок цій людині. Наступний робить теж саме, але вже називає іншого гравця, який йому до вподоби. І так триває дію до тих пір, поки всі учасники не отримають клубок. Дозволено одного і того ж людини вибирати кілька разів, але не можна, щоб ніхто не залишався без уваги, про це повинен подбати вожатий.

Гра для дітей і підлітків — Павутинка дружби

Подібна гра «Живі речі»

Будь-які предмети вважають неживими. Але якщо включити уяву, речі можуть і заговорити. І найцікавіше, що вони багато чого можуть сказати про свого господаря.
Ця гра полягає в наступному:
 1. Кожен вибирає собі по три предмети, які йому до смаку. Ці предмети на вибір дає вожатий. У їх список можна включити черевики, гребінець, ручку, смартфон, чашку, книгу, м'яч, футболку, штани, ноутбук, куртку, світшот, шапку, рушник, велосипед та інші.
 2. Потім для творчості керівник дає завдання намалювати три цих предмета за двадцять хвилин.
 3. Дітям після такої дії необхідно скласти розповідь про себе. Саме написати те, що можуть думати ці речі про свого господаря.
 4. Тепер вожатий нехай попросить всіх учасників розбитися на групи по чотири людини і обговорити свої розповіді разом. Потім разбейтесь на четвірки і покажіть один одному свої малюнки й оповідання. Хлопці в групах обговорять свої твори, і виберуть, де текст вийшов цікавіше і цікавий.
Колективні ігри для дітей

Гра на згуртування «Геометрія»

Завдяки довірі та взаємовиручку в грі — «Геометрія» можна досягти високих результатів. Суть її полягає в наступному:

 1. Всі учасники беруться за мотузку, у якій з'єднані кінці.
 2. Потім натягують її і утворюють коло, причому, можна триматися за неї двома руками або однією.
 3. Після можна зробити ромб, попередньо розрахувавши, хто буде його вершинами.
 4. Також не важко зробити і трикутник, квадрат, прямокутник, головне — діяти згуртовано і обговорювати, хто займе місце кутів, а хто буде тримати пряму лінію.
Ігри з мотузкою

Колективна гра для дітей молодшого віку «Мигалки»

Учасники внутрішнього кола дивляться на вожатого, який знаходиться в центрі. А діти із зовнішнього кола дивляться на ноги попереду учасників. При цьому руки їм треба відвести назад за спину. Вожатий підморгує одному з учасників внутрішнього кола, той намагається втекти зі свого місця і не бути спійманим своїм товаришем, що стоїть за спиною. Якщо йому вдається це зробити, то він стає позаду напарника. Якщо не вдається, то вожатий підморгує іншому гравцеві.

Рухливі ігри

Гра на кмітливість

Учасників бажано розділити на групи. Всіх перших гравців з кожної команди слід зібрати і показати на картинці, який вид спорту вони повинні показати рухами, мімікою своїй команді.

Причому все це робиться наступним чином:

 1. Всі групи шикуються по ланцюжку один за іншим. Перший гравець другого показує вид спорту другого.
 2. Друга людина робить теж саме третій. І так, поки не дійде черга до останнього.
 3. Останній же називає вид спорту, який йому показали. Хто перший вгадає, той і переможець.
Дитячі колективні ігри в літньому таборі

Колективна гра «Скульптура»

Колектив ділиться на групи. У кожній групі обирають скульптора. Майстер повинен придумати скульптуру з усіх учасників групи. Потім кожна група робить свою скульптуру. Коли все готово, майстер розповідає, що він хотів створити, і що вийшло. Бажано, щоб майстер володів баченням прекрасного і вмів красномовно описати свій шедевр.
Перемагає той, хто отримав найбільш цікавий результат.

Танці з стрічками

Ця гра підійде підліткам. Вожатий бере стільки ж стрічок, скільки є пар і бере їх все посередині. Стрічки бажано використовувати різних кольорів. Один кінець дають хлопцеві, іншій дівчині. Потім ведучий відпускає середину, а молоді люди виявляються по парам. Після цього вони повинні станцювати повільний танець.

Танці для пар

Ігри для слідопитів

Перш, ніж почати цю гру потрібно підготуватися. Вожатий йде на природу і з ним його загін. Він залишає деякі сліди після свого походу, які потім повинні виявити діти. Це можуть бути поламані гілки, пучок трави, невелика ямка і т. п. Міток має бути дванадцять.

Потім діти за цими мітками повинні повернутися назад. Вони повинні бути уважними і знайти усі ці мітки. Переможе той, хто знайшов всі ці мітки першим.

Колективна гра — квест

Звичайно ж, колективні ігри — це лише привід для знайомства з колективом. Вони спрямовані на досягнення спільних результатів. Завдяки їм формується одна команда. В учасників колективу проявляються кращі якості. Діти з різними характерами готові підтримати один одного у важку хвилину, надати допомогу.

Відео: Ігри для дітей в таборах, школах