Як правильно прикурити автомобіль від іншого автомобіля або акумулятора? Як правильно підключити дроти, щоб прикурити автомобіль: схема. Можна прикурити дизельний автомобіль?

Прикуриваем автомобіль від пускового-зарядного пристрою, від іншої машини. Детальна інструкція.

Зміст

Ситуації на дорогах виникають різні, і варто побут готової до кожної з них. Навіть якщо ваша машина буде перебувати в повному порядку, на дорозі може знадобитися допомога іншому водієві. У цій статті ми розповімо все про прикурювання автомобіля, а також доповнимо схемами для максимально детального розкриття питання.

Більшість людей якщо виявляють повністю розряджений акумулятор, воліють не ризикувати і викликати аварійну службу, або ж просити попутників взяти машину на буксир. Дійсно, є деякі тонкощі, не враховуючи які можна більше нашкодити, ніж вирішити проблему. До того ж багато хто побоюється можна взагалі давати прикурювати від своєї машини, або потім є ризик і самому стихнути.

Як правильно дати прикурити іншому автомобілю?

Один з найважливіших пунктів — перш ніж починати процес прикурювання обов'язково заглушіть двигун. У разі невиконання стільки простого правила ви ризикуєте дуже багатьом: вихід з ладу генератора автомобіля та/або реле.

Тепер необхідно на автомобілі, який буде прикуриваться (у якого розряджений акумулятор) від'єднати від акумулятора мінусову клему і після того як вона вийнята відключити і плюсову.

Тепер уважно підключіть дроти, неправильне під'єднання — ризикуєте зробити коротке замикання. Для того щоб все пішло за планом для початку від'єднуєте мінусові дроти, а лише потім починаєте підключати проводи. Якщо виконувати все по порядку, то боятися що посаджена батарея розрядить заряджену батарею-донора, не слід. Для тих, хто боїться заплутатися, працює золоте правило — початку знімаються клеми мінуса, потім плюса.

Тепер переходимо до підключення. Беремо клему на «+» і приєднуємо до донору. Другу клему «+» до другого автомобіля. Тепер беремо «-» від донора та підключаємо до другого автомобіля (двигуна). Важливо пам'ятати що «-» донора приєднаний до розрядженому акумулятору моментально розрядить ще одну батарею. Отже, підключаємо «-» клему до двигуна, але максимально далеко від рухаються частин і тим більше теплопроводу. У процесі підключення в більшості випадків виникає іскріння.

Прикурювати необхідно до того моменту, поки двигун не заведеться. Після цього відразу ж переставляйте на середні обороти, дайте попрацювати двигуну 15 хвилин і вимикайте. Далі відключайте дроти. Тепер залишається назад повернути провід «маси» і рухайтеся в шлях.

Відео: Як правильно прикурити автомобіль від іншого автомобіля?

Як правильно підключити дроти, щоб прикурити автомобіль: схема

Для більш точного опису процесу наводимо схему прикурювання автомобіля від машини-донора.

Як правильно підключити дроти, щоб прикурити автомобіль: схема

Як правильно прикурити автомобіль з АКПП?

Серед автолюбителів поширена думка, що прикурювати з АКПП категорично не можна, так що там прикурювати, не можна буксирувати автомобіль на швидкості більше 10 км/год. Але тут зачіпаються абсолютно різні комплектуючі машини. Запам'ятайте, що автоматична трансмісія до генератора, акумулятора не відноситься, і заводити машину через прикурювач можна.

Як правильно прикурити інжекторний автомобіль, вантажний?

У випадку якщо у вас інжекторний автомобіль з більш складним електронним забезпеченням спуску АКБ, отже, і не відключається від системи електроживлення, так як це загрожує поломкою або збоєм електричного обладнання («мізків»).

Для підзарядки інжекторного автомобіля для початку необхідно підзарядити акумулятор. Зробити це нескладно, але необхідно уважно дивитися, що ви робите. Отже, беремо і приєднуємо по черзі «+» і за ними «-«:

  • Беремо «+» стартових проводів з червоними ручками-затисками і приєднуємо до «+» клеми розрядженого акумулятора. Другу позитивну клему під'єднуємо до донору-акумулятора;
  • Беремо «-» стартових проводів з чорними ручками-затисками і приєднуємо до мінусової клеми донора-акумулятора, а другий кінець до розрядженому акумулятора;
  • Почекати кілька секунд і можна поступово заводити машину, відразу після заводу даємо попрацювати на середніх обертах протягом 10 хвилин, що дає прогрів двигуна і плюс підзарядку акумулятора;
  • Глушимо двигун;
  • Спочатку знімаємо мінусовій провід від розрядженого акумулятора і після прибираємо другий мінус, потім знімаємо плюси таким же чином;
  • Завести машину і рухатися до пункту призначення не зупиняючись, щоб знову не стихнути.

Відео: Як правильно прикурювати автомобіль (поради від РДМ-Імпорт)

Можна прикурити дизельний автомобіль?

У випадку, якщо необхідно завести дизельне авто від іншого авто, то потрібно таку ж або більшу за обсягом двигуна автотранспортний засіб на дизелі, так як для запуску машин на дизелі потрібно значно більшу кількість енергії.

Як прикурити автомобіль від акумулятора без машини?

Звичайно, можна завести машину і без іншої машини-донора, але тільки якщо заздалегідь подбати і придбати пусковий-зарядний пристрій. Так, воно коштує певну суму, але займає мінімум місця в машині і вирішить проблему, що виникла на дорозі без участі проїжджаючих машин.

Отже, пусковий-зарядний пристрій підключити до мережі, перемикач ставлять на «пуск» і підключають «+» пристрої до «+» клеми, а «-» до блоку двигуна, як можна ближче до стартеру.

Далі завести машину і як тільки двигун заробив вимкнути пристрій. Доїхавши до точки призначення зарядити акумулятор. До речі, цей пристрій підходить абсолютно для всіх машин і більш безпечне, ніж прикурювання від іншої машини.

Є таксі з послугою прикурити автомобіль?

Ще один вихід з ситуації, але він, звичайно ж, працює виключно у великих містах — таксі з послугою прикурювання автомобіля, а також таксі, водій якого допоможе у випадку необхідності буксирувати машину до потрібного місця, а також надати дрібний ремонт. Таких служб у Російській Федерації досить багато, як служб таксі, так і онлайн майданчиків, де терміново можна замовити послугу. Що обрати — вирішувати вам.

Відео: Як Прикурити Автомобіль?