Ін'єкції для суглобів: огляд засобів. Хондропротектори, гіалуронова кислота, глюкокортикостероїди для введення в суглоби

Огляд уколів для суглобів.

Уколи для суглобів допомагають поліпшити стан хворих, а також прискорюють одужання. Справа в тому, що захворювання суглобів лікуються довгостроково, із застосуванням консервативної терапії, а також фізіопроцедур. У цій статті ми докладно розповімо про уколах для суглобів.

Навіщо потрібні ін'єкції для суглобів?

Справа в тому, що ліки, які вводяться через шлунок або внутрішньом'язово, не повністю вбираються і засвоюються організмом. Відповідно доведеться почекати, поки таке лікування подіє. Деякі захворювання суглобів провокують виникнення дуже сильних болів. Відповідно хворий не в силах терпіти, тому часто призначають протизапальні і знеболюючі препарати.

Для того щоб прискорити одужання, як можна швидше поставити хворого на ноги, використовують уколи, які робляться безпосередньо в суглоб. Існує маса засобів, які вводяться безпосередньо в хворе місце, тобто в уражений суглоб. Всі вони відрізняються по своїй дії, а також від захворювання, яким страждає пацієнт.

Уколи

Частіше всього ін'єкції в суглоб призначаються при:

  • Артрозах
  • Артритах
  • Остеопорозах
  • Подагрі
  • Бурситах

Але справа в тому, що подібне лікування проводиться не тільки з використанням уколов. Найчастіше це відмінне доповнення до консервативних методик. Воно допомагає знизити кількість препарату, якої застосовується перорально або у вигляді уколів. Відповідно такого роду ін'єкції будуть необхідні людям, які страждають захворюваннями печінки і нирок, і їм не можна застосовувати величезну кількість ліків перорально або внутрішньом'язово. Вводить подібна речовина в суглоб безпосередньо лікар-ортопед.

Незважаючи на оману про те, що це дуже болюча процедура, насправді це не так. Пацієнти підтверджують, що біль при такого роду втручання практично така, як при звичайній внутрішньом'язової ін'єкції. Справа в тому, що в ході проведення маніпуляції, використовуються дуже тонкі голки, які проникають між суглобами і не доставляють ніяких хворобливих відчуттів.

Укол

Уколи кортикостероїдів для суглобів

Такого роду препарати не є ліками, тобто вони не лікують захворювання, але допомагають поліпшити стан суглобів. Це всього лише активне знеболення та зняття запалення. Глюкокортикостероїди вводяться безпосередньо в порожнину суглоба. Завдяки цьому зникає сильний набряк, хворобливе відчуття, поліпшується кровообіг у суглобі.

При цьому препарати є дуже небезпечними, їх досить часто призначають перорально, з-за того, що мають величезну кількість протипоказань. Внутрішньосуглобове введення вирішує цю проблему, оскільки має меншу кількість протипоказань. До таких препаратів належать Флостерон, Гідрокортизон.

Хондропротектори для введення в суглоби

Так як попередня група не займається лікуванням захворювань, а лише усуває симптоми, необхідні уколи, які дійсно будуть відновлювати суглоб і перешкоджати подальшому руйнуванню хрящової або кісткової тканини. У такому випадку досить часто використовуються хондропротектори.

Це речовини, які покращують вироблення еластину, а також сприяють відновленню мастильної рідини всередині хрящової тканини. Вводяться препарати безпосередньо в суглоб цілими курсами. Нерідко такі хондропротектори комбінують з внутрішньом'язовим введенням. Але впорскування хондропротекторів безпосередньо в суглоб, прискорює регенерацію, а також сприяє швидкому одужанню пацієнтів.

Укол

Ін'єкції гіалуронової кислотою в суглоби

Речовина в молодому віці знаходиться у великій кількості в мастильної рідини в суглобах. У людей з віком кількість цієї речовини зменшується, відповідно суглоби скриплять, хрумтять, спостерігається недолік мастильної рідини. Введення гіалуронової кислоти сприяє збільшенню в'язкості рідини усередині суглобів, відповідно ковзання покращується, зменшується біль.

Через час зменшується запалення, оскільки дуже часто суглоб запалюється саме через нестачу мастильної рідини всередині. Гіалуронова кислота вирішує ці проблеми і досить ефективно. Вводиться в суглоб курсами по 5 уколів. Повторний укол проводитися через 12 місяців. Таке лікування часто використовують при артрозах, руйнуванні хрящової тканини.

Однієї з різновидів уколів в суглоби є карбокситерапія. Являє собою введення невеликої кількості вуглекислого газу в порожнину суглоба. Завдяки такій маніпуляції поліпшується кровообіг в цій зоні і відбувається загоєння тканин. Детальніше про цю процедуру можна дізнатися тут.

Болять ноги

Уколи плазми в суглоби

Для лікування і введення в порожнину самого суглоба використовуються зовсім не лікарські препарати, а плазма крові. Для цього у пацієнта відбирається 20 мл власної крові, пропускається через центрифугу і відділяється плазма. Вона вводиться в колінний суглоб або в інше хворе місце. Завдяки такому введенню вдається збільшити кількість тромбоцитів в ураженій області, що стимулює загоєння тканин, зменшення запалення, а також зниження хворобливих відчуттів. Це досить ефективна процедура, яка не вимагає великих матеріальних витрат, тому немає необхідності купувати дорогі препарати.

Перелік препаратів для введення безпосередньо в хворі суглоби досить широкий. Все залежить від самого захворювання та швидкості протікання процесу. В основному при сильних запаленнях колють кортикостероїди, для того щоб зняти біль. Якщо суглоб руйнується, то використовують такі речовини, як хондропротектори. Для того щоб відновити еластичність рідини, що знаходиться в суглобі, застосовують гіалуронову кислоту. Для того щоб зняти запалення і стимулювати обмінні процеси всередині суглоба, нерідко використовують плазму, яка виходить з клітин хворого.

Біль в ногах

ВІДЕО: Ін'єкції для суглобів