Як з'явилася традиція прикрашати торт трояндами: факти з історії

Як з'явилася традиція прикрашати торт трояндами?

В наш час торт може бути яким завгодно і абсолютно будь-якої форми. Він може складатися з декількох ярусів або бути прикрашене живими квітами, мастикою або різними фруктами. Все залежить від ваших смакових уподобань та фінансової можливості. Однак найбільш популярним все ж залишається торт, що декорований кремовими елементами. Як показує практика, частіше всього – це троянди.

 • Не завжди це ласощі було таким, яким ми звикли нині його бачити. Багато-багато років тому воно було зовсім іншим – раніше аналогом торта був хліб.
 • Згідно з дослідженнями вчених, ця солодка традиція бере свій початок ще з давніх часів. Тоді торт виготовлявся тільки по особливому випадку – на весілля.
  • Обряд відрізання одного загального шматка від усього весільного торта молодими і годування їм один одного має давню історію. Але як торта використовувався хліб, який виготовлявся за спеціальними технологіями та відповідно унікальним старовинним звичаєм наших предків, що передавалися з покоління в покоління. Не дарма ж кажуть, що хліб – усьому голова.
 • Цікаві обряди збиралися навколо побратима торта ще в Стародавньому Римі. Сім'я нареченого пекла хліб з пшеничного борошна. Іноді – з ячмінної основи, залежно від того, яка мука була вдома. Після готовий хліб наречений ламав над головою у своєї майбутньої дружини і роздавав шматочки присутнім.
 • А наші прадідусі та прабабусі з особливим трепетом і повагою ставилися до процесу випікання весільного короваю, дотримуючись при цьому безліч обрядів, кожен з яких володіє сакральним сенсом.
  • Виготовленням хліба, замешиванием тесту повинні були займатися тільки заміжні жінки. Вважалося, що таким чином вони передають свій досвід, сприятливо впливаючи на майбутнє життя. Під час всього процесу, починаючи від вимішування інгредієнтів для тіста до випікання в печі, жінки співали спеціальні пісні – «каравайные». А цих жінок в народі називали «каравайницами».
 • Робилося це з-за думок, що тісто дуже чутливе, і, як губка, вбирає емоції і настрій того, хто його робить і знаходяться поруч з ним. Таким чином, торт «заряджали» тільки хорошою енергетикою. Ця функція була і в різних прикрасах короваю – візерунки, гілочки і багато інші елементи мали свій особливий символ, який прийшов до нас ще з часів язичництва.
 • Приблизно 2000 тис. років тому, з'явилися вже більше схожі торти на сучасні аналоги. Точну країну походження назвати важко, оскільки точного підтвердження жодної версії немає.
 • Деякі пов'язують назву торта з Італією (хоча з італійського торт перекладатися, як «коржик»), а хтось вважає Францію матір'ю не тільки моди, але і десертів. Але точно може сказати, що зробила торт солодким Індія, де і з'явився перший тростинний цукор.А вже удосконалив додаванням різних ароматних спецій і приправ Далекий Схід.
 • Цікаво ще те, що в Греції були також знайдені якісь аналоги цього торта. Правда, вони були у вигляді пиріжка, що прикрашався різними мозаїками, розводами й аплікаціями.
 • Взагалі, кожен торт має свою захоплюючу історію. Але всі вони зводяться до прикраси торта, коржі або пирога на урочисту подію.
 • Кожен торт має свою цікаву історію походження