Чому Великдень і Трійця святкується щороку в різні дні і тільки в неділю: пояснення

Великдень є найголовнішим і великим святом для християн усього світу. Син Божий страждав і помер, щоб очистити людей від первородного гріха. А своїм воскресінням він подарував надію на спасіння на Страшному суді. Згідно Нового Заповіту, Ісуса Христа стратили саме в п'ятницю, а воскрес він, якщо рахувати з дня смерті, на третій день у неділю.

  • Розрахунок дати святкування Пасхи дуже складний, він враховує обертання Землі, Місяця і Сонця, а так само той факт, що це обов'язково має бути неділю. Якщо повний Місяць буде раніше дня весняного сонцестояння, то наступний тиждень великодня. Якщо пасхальне молодик припало на неділю, то Великдень святкується через тиждень.
  • В Православ'ї святкування Світлого Христового Воскресіння визначається сьомим апостольським правилом і першим правилом Антіохійського помісного Собору. Тут немає точної техніки розрахунків, а лише сказано, що воно минає не раніше святкування іудейського і не одночасно з ним.
  • Церква займається складанням пасхалій — таблиць, за якими можна дізнатися дату Пасхи. У православних християн використовується Олександрійська таблиця. З тих пір, як у нас поміняли в 1918 році календар, то до отриманих розрахунків стали додавати число 13.
  • У Діяннях святих апостолів сказано, що через 50 днів після воскресіння Христа на апостолів зійшов Святий Дух, вказавши тим самим на троїстість Бога. Звідси до нас прийшов ще один великий свято – День Святої Трійці (П'ятидесятниці, Трійця).
      Трійця теж відзначається саме в цей день тижня. Вона належить до перехідних свят, залежних від дати, на яку припадає Христове Воскресіння. А оскільки Великдень кожен рік випадає на різну дату, то і день святкування Трійці теж буде інший.
  • Як бачимо, назви днів тижня та їх кількість прийшли до нас від предків і мають біблійні, астрономічні та міфологічні корені. Багато народи переймали їх один в одного, для зручності, що поступово призвело до загального літочисленням у всьому цивілізованому світі. А також можна навіть встановитися між ними якусь схожість і спорідненість.
  • Великдень і Трійця безпосередньо пов'язані з воскресіння Ісуса