Коли, в який день фарбують яйця на Великдень?

Коли треба фарбувати яйця на Великдень?

Великдень — велике православне свято, яке є одним з найважливіших. Тому необхідно дотримуватись певних правил не тільки в цей день, але ще в процесі підготовки до свята. У цій статті ми розповімо, коли ж треба фарбувати яйця на Великдень.

В який день фарбують яйця на Великдень?

В основному всі роботи з приведення свого будинку в порядок, а також приготування великодніх пасок, фарбування яєць проводяться в четвер. Але справа в тому, що в цей день роботи дуже багато, тому господиня не встигає виконати все в один день. Тому іноді фарбування яєць і випічка пасок переноситься на середу. Ні в якому разі не можна виконувати роботу в п'ятницю, бо цей день-Страсна п'ятниця, коли розіп'яли Христа. Вважається гріхом приступати до випічки пасок, а також до фарбування яєць. Відкладіть виконання цих робіт на інший день.

У більшості випадків господині приступають до випікання пасок, а також до фарбування яєць безпосередньо в суботу, тобто за день до Великодня. Це найбільш сприятливий варіант, тому як відварені яйця не рекомендується зберігати довше однієї доби.

Але іноді в суботу випадає інший великий церковний православний свято, наприклад 7 квітня — Благовіщення. В цей день вважається, що птах гнізда не в'є, а дівка косу не плете.

Тому також вважалося гріхом і виконувати роботи підготовчого характеру. Тобто маніпуляції з підготовки до Великодня було не можна здійснювати.
Фарбування яєць в такому році необхідно проводити безпосередньо в четвер.

Яйця на Великдень

Щоб дізнатися, в якій день треба фарбувати яйця на Великдень, варто подивитися в календарі. Якщо в суботу, тобто за день до Воскресіння немає ніяких свят релігійного характеру, то фарбування яєць можна здійснювати в цей день.

Як з'явилася традиція фарбувати яйця на Великдень?

Вперше про фарбування яєць на Великдень стало відомо ще в десятому столітті. Цю традицію пов'язують з походом Марії Магдалини до імператора Тиберія. Вона прийшла до нього і сказала: «Христос воскрес». Після розп'яття. На що імператор відповів їй: «Як яйце біле, а не червоне, так і мертвий не може воскреснути». У цей момент яйце в його руці стало червоним. З тих пір люди стали фарбувати яйця. Ще ця традиція асоціюється з появою червоних точок на яйці, яке знесла курка під час народження Марка Аврелія. З тих пір стали вважати, що пофарбовані яйця — ознака чогось доброго і вдалого.

Яйця на Великдень

ВІДЕО: Коли фарбувати яйця на Великдень?