Прикмети і забобони про немовлят, новонароджених

Найпоширеніші забобони про новонароджених.

З появою немовляти на світ батьки буквально ходять навшпиньки, і бояться голосно дихати. Вони не тільки йдуть всім радам педіатра, але також прислухаються до народних прикмет. У цій статті ми розповімо про народні прикмети, пов'язаних з дітьми та новонародженими.

Прикмети при народженні дитини

Дуже багато прикмет існує навколо таїнства народження малюка.

Прикмети:

 • Вважається, що малюк, народжений ніжками вперед, буде володіти даром цілительства, а також ліки. При його дотику до хворої спини або ніг, людина вилікується. Ці дотики необхідно здійснювати за допомогою ступень.
 • Якщо це сьомий син або сьома дочка, то дитина володіє магічними якостями, а також володіє білою магією. Зазвичай з таких дітей в старовину виростали маги і чаклуни.
 • Якщо дитина народилася в сорочці, тобто в білій плівці на голові, плечах, то по життю він буде досить щасливим і невразливим. Вважається, що такі діти не тонуть у воді.
 • Згідно з народними прикметами, малюки, народжені в молодика або в перших числах місяця, є найщасливішими, це обіцяє їм довголіття.
 • Якщо дитину відразу ж після появи на світло покласти на хутряну шубу, яка виготовлена з натурального хутра, то він виросте багатим.
Малюк

Прикмети про новонароджених: купання немовлят

Крім прикмет, пов'язаних з народженням, існує маса цікавих і незвичайних прикмет, які стосуються купання дітей.

Прикмети:

 • Вважається, що здійснювати перше купання малюка, і всі наступні, має виключно мати. Дійсно, багато бабусі допомагають під час перших купань малюка новоспеченій матері. Проте з давніх часів вважається, що навіть рідна бабуся може не дуже добре ставитися до новонародженого, наврочити його, або накликати біду. Відповідно перше купання повинна проводити виключно мати.
 • Для того щоб дитина була ситою здоровим, добре їв і швидко ріс, а також в майбутньому став досить забезпеченим, необхідно правильно проводити ритуал першого купання. Для цього в теплу воду, яка набирається у ванну, необхідно додати трохи грудного молока.
 • Вважається, що таке обряд дозволить дитині швидше звикнути до грудей, і допоможе уникнути багатьох труднощів під час грудного вигодовування. Крім цього, в першу воду для купання необхідно покласти будь-срібне прикраса, крім натільного хрестика. Це обіцяє багатство малюкові і фінансове благополуччя.
 • Після купання ні в якому разі не можна виставляти воду у двір. Це стосується в тому випадку, якщо ви живете у власному будинку. Вважається, що, якщо на ніч дивлячись виставити цю воду, дитина неспокійно спати і придбає багато неврологічних недуг.
 • Вважається поганою прикметою, якщо з води, в якій купався малюк буде пити домашнє тварина. Цю воду відразу після купання необхідно виливати, причому в унітаз. Якщо ви живете в приватному секторі, то необхідно залишити воду в будинку до ранку, і вилити рано вранці. Пізно ввечері виливати рідину після купання не можна.
 • Вважається, що в будь-якому випадку, воду після купання повинна виливати мати. Не рекомендується підпускати до купання малюка бабусь і дідусів, і навіть батька.
Крихітка

Прикмети, які стосуються імені новонародженого

Вважається, що як корабель назвеш, так він і попливе. Саме це стосується і вибору імені для дитини.

Ім'я дитини:

 • Ні в якому разі не можна називати малюка так, як попереднього померлої дитини. Тому що він може точно також закінчити своє життя.
 • Забороняється називати дитину ім'ям батька або тих, хто живе у вашому домі.
 • Якщо ви хочете, щоб дитина жила щасливо, необхідно назвати його так, як далеких родичів. Не можна називати дітей іменами мучеників, тому що вони можуть спричинити за собою горе, страждання.
 • Вважається, що можна назвати хлопчика ім'ям батька, але тільки в тому випадку, якщо він є старшим сином, тобто першим дитиною. Це буде свого роду захистом для дитини.
 • Можна давати ім'я баби, прадіда тільки в тому випадку, якщо ці люди прожили щасливе життя. Якщо ж їх доля була не дуже щасливою, то варто утриматися від вибору такого імені.

Прикмети про новонароджених: забобони при хрещенні немовля

Існує безліч прикмет, які пов'язані з хрестинами. Адже залежно від того, яким чином вони будуть проходити, і залежить майбутня доля малюка. Вважається, що дитину обов'язково необхідно хрестити, бо як малюки, які не пройшли обряд, будуть сильно боліти. Перед тим як піти до церкви на хрестини, необхідно набрати в ємність воду і поставити її на підвіконня. Це обіцяє легку і приємну життя для дитини.

Малюки

Хрещення дітей:

 • Варто звернути увагу, що необхідно вибирати хресних, які не зустрічаються і не збираються одружитися. Вважається, що якщо ви виберете в хресні батьки людей, які збираються одружитися, то у них може найближчим часом статися розлад. Якщо це чоловік і дружина, то є хресні батьки перебувають у шлюбі, то необхідно щоб вони стояли на пристойній відстані один від одного під час обряду.
 • Якщо вони будуть стояти поряд, і триматися за руки, то це може обіцяти розлучення. Якщо у вас немає хрещених дітей, і при цьому ви не заміжня, вважається поганою прикметою брати в похресниці дівчинку. Вважається, що маля може забрати ваше сімейне щастя.
 • Під час хрещення, воду, яка з'являється на обличчі, не витирають. Вона повинна висохнути самостійно. Якщо ви чуєте під час хрестин сильний плач, і крик, значить, з тіла дитини йдуть злі духи.
 • Найцікавіше, що вода, яка залишилася в ємності після обряду хрещення, вважається насиченою негативною енергією. Вона змиває злих духів, вважається зіпсовані. Її в обов'язковому порядку виливають.
 • Після того як дитину принесли додому, і зазначають Хрестини, необхідно сказати тост: «Щоб підстрибував» і назвати ім'я малюка. Далі, дуже високо піднімають ємність з випивкою таким чином, щоб вміст чарки трохи виплеснулося вгору. Кажуть, що такий обряд дозволяє дитині вирости досить високим і міцним.
 • Варто звернути увагу, що гості на тарілках не повинні нічого залишати, а все доїдати. Це вважається поганою прикметою, дитина виросте в ластовинні. Сорочка, яка залишилася після хрестин, зберігається, і може використовуватися для хрещення наступних дітей.
 • Вважається, що вони будуть дружити один з одним. Крім того, шапочку, яка залишилася після хрестин, не знімають ще протягом 14 тижнів.
Хрещення дитини

Прикмети про новонароджених: годування

Годування дитини також має величезне значення, і може позначитися на майбутньому житті малюка.

Годування:

 • Вважається, що не варто годувати малюка груддю при сторонніх людях, тому що це може стати причиною відсутності молока. Найкраще припиняти грудне вигодовування в п'ятницю, перед воскресінням Христовим. Тобто у Страсну п'ятницю.
 • Не варто відлучати дитину від грудей, коли спостерігається переліт птахів, тому що малюк може стати досить неспокійним. Щоб дитина швидко звикала до прикорму, необхідно додавати невелику кількість молока у воду, або бризкати на вогонь, в процесі приготування прикорму.
 • Коли ви відучаєте дитини від грудного вигодовування, необхідно дати йому невеликий шматочок хліба з сіллю і сказати: «Йди на свій хліб».
 • Ні в якому разі не можна повторно розпочинати годування груддю, тому що це може зіпсувати характер малюка. Існують також і інші прикмети o новонароджених. З їх допомогою можна передбачити появу нового дитини в будинку.
Сплячий малюк

Прикмети про новонароджених

Інші прикмети:

 • Якщо ви випадково прийшли до когось в гості, почали колисати порожню колиску, швидше за все, це говорить про поповнення в родині. Якщо ж у вас вже є дитина, то колисати порожню ліжко, означає накликати поганий сон малюка.
 • Вважається, що якщо ви зберігаєте старі речі від першої дитини в шафі, то це отстрачивает настання повторної вагітності. Тому, якщо ви хочете, щоб з'явився новий малюк, вам необхідно роздати речі. Кажуть, що ношені речі обіцяють нещастя малюкові.
 • Тому бажано купувати дитині ту одяг, яку ніхто не носив. Якщо немає такої можливості, то в будь-якому випадку необхідно давати за пакет речей якусь символічну суму. Якщо дівчинка схожа на тата, а хлопчик схожий на маму, то це обіцяє щастя для малюків.
 • Якщо відразу після народження нести дитину по сходах вгору, то він досягне великих успіхів на роботі. Якщо ж, навпаки, сходами вниз, то кар'єра у дитини не складеться. Необхідно в обов'язковому порядку прикріпити балдахін на колискову. Вважається, що це своєрідний захист від злих духів і демонів.
 • Ні в якому разі не можна переступати через малюка, який лежить, вважається, що він не виросте. Для того, щоб захистити дитину від пристріту і злих духів, можна покласти в колиску своєрідні талісмани. Це може бути часник або якісь металеві предмети.
 • Часто над колискою кріплять хрест, який виготовляється з горобиновий гілочок. Ні в якому разі дитині, яка не ходить, не можна цілувати п'яти. Вважається, що він досить пізно почне самостійно пересуватися. Крім того, існує прикмета про поцілунки в щоки. Якщо дитину часто цілувати в щічки, то зуби у нього виростуть пізно.
Новонароджена

Незважаючи на те, що більшість молодих батьків не дуже вірять у прикмети, іноді до них треба прислухатися.

ВІДЕО: Прикмети про новонароджених