Поради та корисні рекомендації, які допоможуть правильно лягти ввечері і легко встати вранці. Причини, по яким потрібно вставати рано вранці, і чому це так важко зробити?

У даній статті ми розглянемо корисні поради, які допоможуть вам вставати рано вранці. Адже ви дізнаєтеся, скільки позитивних моментів є в ранньому пильнуванні.

Сон – це невід'ємна частина нашого життя. Та що там, це час, коли організм відпочиває, набирається сил, а також переробляє інформацію за минулий день. Це перший помічник у відновленні і підтримці імунітету. Згадайте, що хворим часто дають настанови поспати, а після відпочинку дійсно стає легше.

Але ось прокинутися вранці – це катування для більшості з нас, коли псуватися настрій при одній тільки думці про ранньому підйомі і від звуку будильника. Ми ж хочемо допомогти вам навчитися рано вставати і робити це легко, а головне – зрозуміти, що це вкрай необхідно вашому організму.

Причини, по яким потрібно рано вставати вранці

Відразу варто відзначити, звикнути до режиму може абсолютно будь-яка людина. Перш, ніж перейти до деяким правилам раннього підйому, почніть себе мотивувати в потрібному напрямку.

 • Ви будете в гармонії з природою. Ні, це не пропаганда хіпі. Дивіться на ситуацію навіть з логічної сторони. Разом з сонцем прокидається все навколо – квіти розпускаються, тварини і комахи починають проявляти активність, пташки співають. Це стосується і людини.
 • Тобто, вставати рано вранці, до або зі сходом сонця – це жити за законами природи! А вона у відповідь наситить вас енергією та ентузіазмом. На думку приходимо приказка: «Хто рано встає — тому Бог дає!».
  • Відразу звертаємося до тих, хто спробував один раз. Коли ви легкі в 2 години ночі і вирішили завтра прокинутися з першими променями сонця, то вас чекає розчарування. Лягати потрібно також правильно. Але про це трохи пізніше.
  • Більше того, людина, що встає після сходу сонця, руйнує своє життя! Він відчуває апатію, занепад сил, немає ніякого ентузіазму, а творчі ідеї не приходять в голову. Пізно встає людина слабка перед різними депресіями.
Можна звикнути до режиму і почати рано вставати
 • Відзначено зв'язок між часом пробудження і життям людини. До речі, переборщувати в цьому питанні також не потрібно. Як час підйому відбивається на людині:
  • В 2-3 години ночі – діє ще фаза місяця, тому розум знаходиться у стані спокою. Це час молитов і занурення в себе. Але зазначено, кому без проблем дається підйом в цей час, той зробить величезні кроки в саморозвитку. Хоча постійний такий режим може нанести шкоду – психіка людини стає дуже чутливою і вразливою.
  • В 3-4 години – це ще спокійний час, але вже більше для душі. Дуже корисні медитації в цей період.
  • а ось в 4-5 годин, хоча це час ще й під впливом фази місяця, але світило здатний зарядити прокинувся людину позитивною енергією і дати творчий потенціал. Цей період можна назвати «боротьбою з песимістами».
  • У 5-6 ранку – це вже спокійна фаза місяця та ще неактивна фаза сонця, але це час, коли пора діяти і людині. Встає в цей час, отримує величезний заряд бадьорості! Більше того, такі люди легко можуть впоратися з будь-якими недугами і отримують стійкий імунітет.
  • 6-7 ранку – це час вже після сходу сонця. У порівнянні з попереднім варіантом, прокинулися в цей час, будуть енергетично слабше і менш заряджені потенціалом. Але, все ж, справи у них будуть потихеньку йти вгору.
  • Після 7 ранку і до 8 людина отримує менший енергетичний тонус, ніж йому належить. Тому, у прокинувшихся людей в такий час часто спостерігається знервованість, метушливість, скачки артеріального тиску та підвищений апетит.
  • 8-9 ранку – це вже час, коли людина часто йде за масою соціуму і не може самостійно прийняти вірне рішення. Його починання частіше супроводжуються невдачами і він більше схильний атакам різних захворювань. В основному, має шкідливі звички.
  • Після 9 – це час, коли людина себе почуває «пом'ятим», втомленим і не виспавшись. У пізно прокинувшихся людей часто проявляється агресія, дратівливість, недовірливість і розчарування у своєму житті.
 • Саморозвиток, умиротворення і робота над собою. Ранок допомагає зібратися з думками і налаштуватися на активний робочий день. Рано вранці корисно займатися зарядкою, пробіжкою, молитвою або медитацією. У цей час прийнято планувати свій день. Цей період приділяйте тільки собі! Якщо у вас є діти, проводите ранковий час спокійно без них, читаючи улюблену книгу або без суєти готуючи сніданок.
 • Хто раніше встає, той має більше часу в добі. Ні, вони не виростуть більше 24 годин. Але відмічено, що при ранньому підйомі часом володіє людина. А не біжить весь день, намагаючись вирвати один потрібний час. А якщо ви маєте ще й чіткий план, то зможете досягти значних висот. У вас в запасі виходить мінімум 2-3 години, якими можна спокійно розпорядитися!
Хто раніше встає — той більше встигає
 • Ви будете встигати снідати! А це корисно не тільки для здорової роботи шлунка, але і для енергетичного запасу вашого тіла. Можна знайти порівняння з автомобілем. Якщо його вчасно не заправити бензином, їхати вже він не зможе.
 • Ви зможете стати господарем своєї долі. Ви будете заряджатися при регулярному ранньому підйомі, а ще при духовному розвитку багаторазово збільшите свій енергетичний запас і тонус. І зазначено, що всі успішні люди не ніжаться довго в ліжку.
 • Адже вони мають один вагомий плюс – такі люди завжди йдуть на два кроки попереду. А все тому, що прокидаються значно раніше своїх конкурентів. І виявляється ще один успішний заставу – впевненість у собі, яка властива всім рано встає людям.

Чому важко вставати вранці?

Ви налаштувалися прокидатися зі сходом сонця, але на ділі все виявилося не все так просто. Так, ніхто і не казав, що тільки по одному клацанню все зміниться і ваш організм перебудується на новий режим. Також зверніть увагу і такі причини, щоб знати, з чим боротися.

 • Згадуємо, що організм повинен відпочивати і набиратися сил. А для цього йому потрібен сон! Але, не перегинайте палицю в цьому питанні. Пересип також виражається сонливістю, лінню і якоїсь млявістю. У кожної людини свої потреби, але в середньому – це 7-8 годин для дорослої людини, діти повинні спати не менше 10 годин. Якщо ви спите менше покладеного часу, тоді не зможете прокидатися рано вранці. Брак сну – це перша причина.
Не вийде відразу з легкістю встати вранці
 • Якщо ви не можете вставати вранці, але довго спите, то це вказує на порушення його фаз. Людині в різний час потрібно і різний годину сну. Тобто, часті пробудження порушують повільну фазу сну людини. Тому, йому буде важко вставати вранці.
 • Ненормований графік – ще одна причина, яка охоплює більшу частину підлітків. Щоб добре прокидатися вранці і виспатися, треба лягати в один і той же час. І прокидатися також потрібно за графіком щодня.
 • Переїдання перед сном або випитий кави можуть стати причиною безсоння. А, отже, недосипання і важкого вставання вранці. Також сюди відноситься перегляд занадто емоційного фільму або довгий засиживание в інтернеті.
 • Тепла постіль і бажання подовше поніжитися в ліжку – це одна з найпоширеніших причин зимового періоду. Але це не означає, що потрібно залишатися валятися в ліжку. Навпаки, потрібно включити світло і прогнати сонливість. Також рекомендується вдихнути ковток свіжого повітря.
 • Але і це ще не все. Підриватися вранці по першому сигналу також небажано. Різкий підйом на ноги – це стрес для організму. Потрібно прийняти зручну позу і полежати 2-3 хвилини. У багатьох виникає проблема, що засипають назад. Коли налагодяться ваші біологічні годинники, то ви будете прокидатися навіть на 5-10 хвилин до будильника. І з приємними думками, а також повністю відпочив.
Потрібно не відразу вставати, а трохи полежати в ліжку
 • Ще одна причина, чому ви не можете легко прокинутися вранці – це прийом деяких препаратів. Вони погано впливають на сон. Частіше це ліки від алергії, підвищеного тиску, знеболюючі або антидепресанти.
 • До речі, депресія і стреси – це прямий шлях до поганого сну, недосипання і відсутності бажання зовсім вставати вранці.

Що робити ввечері, щоб вранці легко встати: поради

Щоб не відчувати себе вранці «розбитим», а прокидатися з радісними думками, потрібно до пробудження готуватися з вечора. Не намагайтеся різко перебудуватися на інший режим. Починайте зменшувати час підйому поступово, постійно прибираючи за кілька хвилин.

 • Не переїдайте перед сном і запам'ятайте – потрібно їсти легку їжу за 2 години до сну, щоб не перевантажувати свій шлунок. Це, до речі, допоможе і вам прокидатися з відчуттям легкості. Пити каву і різні енергетики і зовсім протипоказано вживати після обіду.
 • Не дивіться телевізор після 8 годин вечора. Але пересідати за монітор комп'ютера теж не найкраща ідея. Це не тільки збуджує нервову систему, але збиває рівень і вироблення мелатоніну (тобто, гормону сну).
 • Обов'язково гуляйте на свіжому повітрі ввечері мінімум 1 годину. Навіть, якщо холодно і йде дощ. Хоча б півгодини потрібно виділити для прогулянки. Це сприяє виробленню серотоніну, який і є основою для мелатоніну.
 • Не завадить займатися вечірньої пробіжкою або будь-якими фізичними вправами. Вони сприяють хорошому і міцному сну, а значить і бадьорого ранку.
Лягайте спати в сьогоднішньому дні
 • Готуйте ранкові турботи з вечора. Виберіть наряд, складіть сумку або портфель. Також не рекомендується залишати на ранок безлад. Це буде сприяти нічних переживань і не настільки радісного пробудження.
 • Не завадить запалити ароматичні лампи перед сном. Тільки вибирайте правильні аромати, які вам до душі, і допоможуть налаштуватися на сон. Якщо ви не прихильник лавандового запаху, то замініть її геранню або бергамотом. Дуже добре провітрювати кімнату перед сном або зовсім спати з відкритою кватиркою.

На замітку! Можна приготувати свій ароматний кульку. Для цього візьміть будь-цитрусовий фрукт – апельсин, лимон або грейпфрут. Проткніть його по всьому периметру гострою паличкою, а в ці дірочки вставити кілька бутончиків гвоздики і палички кориці (або натріть трохи нею). Приберіть в тепле місце на 1,5-2 тижні. А потім перев'яжіть на красиву стрічку у себе в кімнаті.

 • Лягайте спати! Тобто, не пізніше півночі. Але стрибати в ліжко без п'яти хвилин до 12 теж не варто. Виспатися все одно не вийде. Найкращий час – це 21-22 години. Саме в цей час організм максимально відпочиває. До речі, якщо вам захотілося лягти трохи раніше звичного часу, тоді прислухайтеся до свого організму. Але намагайтеся вибирати приблизно один і той же час для сну.
 • Вимикайте на ніч усі прилади. Будь світло буде заважати здоровому сну. А звичка засинати під телевізор і зовсім шкідлива для організму. До речі, було встановлено, що навіть випромінювання від червоних лампочок заважають нормальної регенерації клітин. Спати потрібно у виключній темряві!

Як правильно вставати з ранку: корисні рекомендації

 • Будильник не варто ставити під рукою. Часто на автоматі натискається потрібна кнопка, і ви спите до наступного сигналу або стрибаєте, коли вже проспали. Якщо вам важко вставати вранці, тоді ставте будильник в декількох метрах від ліжка. Щоб ви змогли встати на весь зріст і вимкнути його. Це допоможе трохи прокинутися.
Корисні поради
 • Не ставте на будильник гучну музику або різкі звуки. Краще всього вибирати спокійну мелодію або звуки природи. Щоб вам було приємно чути це, однак не хотілося, стрімголов бігти швидше його вимикати.
 • Дайте собі п'ять хвилин повалятися або пофантазувати над приємними подіями на сьогоднішній день. Занадто різко вставати з ліжка також негативно позначається на здоров'ї. Або згадайте приємні моменти, що з вами нещодавно приключились. В першу хвилину орієнтуйтеся на позитив.
 • Обов'язково потягніться і полежіть хвилинку в зручній позі. Іноді кожен з нас прокидався в цікавому положенні, коли затекла рука, спина або нога. Потрібно не просто витягнутися, розминаючи своє тіло, але і вдихнути в легені кисень. Щоб наситити їм мозок. А це перша запорука швидкого пробудження.
Дайте собі трохи поніжитися в ліжку
 • Також рекомендують масажувати брови, віскі і мочки вух. Щоб активувати кров'яний потік до головного мозку. Потріть долоні один об одного. Добре в цілому розтерти своє тіло або зробити невелику зарядку на ліжку. Ніяких різких рухів, просто плавні і обертові рухи кистей рук, ступнів, шиї. Проробляйте це, повільно піднімаючись з ліжка.
 • Намагайтеся відкривати штори або вмикати штучне освітлення. Світло сприяє пробудженню і уповільнює вироблення мелатоніну. Та й, в цілому, додає бадьорості. Також не буде зайвим і, якщо дозволяють погодні умови, відкрити вікна. Пустіть свіже повітря в кімнату.
 • Обов'язково випийте склянку води натщесерце. Не солодкий міцний чай або каву, а склянку фільтрованої води кімнатної температури. Не буде зайвим поставити її з вечора біля свого ліжка. Це допоможе вам прокинутися, а також розжене травну систему. До сніданку можна приступати через 15-20 хв.
 • Потрібно зробити розтяжку або зарядку на свіжому повітрі, а також пробігти певну дистанцію вранці. Це і організм розбудить, і допоможе підтримувати хорошу фізичну форму.
 • Приймайте після фізичних вправ холодний, а ще краще контрастний душ. Спати вже точно більше не захочеться, та ще й зміцните імунітет. Якщо не вистачає сміливості зважитися на таку дію, тоді почніть протирати шию та обличчя кубиком льоду.
Приймайте контрастний душ

На замітку! Шалено корисно вийде, якщо заморозити разом з водою ромашку або інші цілющі трави. Протирання таким кубиком особи вранці запобіжить утворенню зморшок або допоможе боротися з ними, а також дозволить мати свіжу шкіру.

 • Не включайте відразу ж інтернет. Ви зіб'єте свій енергетичний настрій і почнете перезавантажувати непотрібною інформацією своїй ще не прокинувся мозок.
 • Присвятіть цей час тільки собі і своїм думкам. Побудьте в тиші хоча б 10-15 хвилин. Це зарядить вас позитивом і бадьорістю на весь день! Можна випити ароматний міцний чай або каву, але побудьте наодинці зі своїми думками. Дуже корисно займатися ранковою медитацією, тим більше, для неї достатньо 5-10 хвилин.
 • Не пропускайте сніданок! Якщо ви стежите за фігурою, то вівсянка з сухофруктами стане ідеальним варіантом. Не захоплюйтеся сухомятку, робіть акцент на здорової і повноцінної їжі. Дуже корисні йогурти та фрукти, щоб зарядити користю весь організм.
 • Будуйте позитивні плани на майбутнє і ведіть щоденник своїх перемог. Ранок – це ідеальний час, щоб скласти список завдань. Причому не тільки на сьогоднішній день, але і більш глобального масштабу. Мисліть позитивніше, щоб у вас з'явився стимул і радість вставати вранці!

Відео: Як вставати рано і швидко перебудувати режим?