Який кут називається розгорнутим в геометрії?

У цій статті пояснюється, який кут називається розгорнутим.

Геометрія — це цікава наука. Але для школярів вона вважається складною, так як доводиться вирішувати різні задачі й доводити теореми. Багато правила незрозумілі з першого разу, a фігури мають цікаві визначення, що спочатку потрібно вникнути в тему, щоб їх зрозуміти. Приміром, багатьом дітям незрозуміло, чому розгорнутий кут називається тупим і чому його сторони називають променями. Давайте розбиратися разом.

Який кут називається розгорнутим в геометрії?

Шпагат на площині нагадує розгорнутий кут

Ми звикли, що кути — це фігури, які ви бачимо всюди: кут кімнати, кут полиці, кут книги, кут шафи і так далі. Все це прямі або гострі кути. Але існує ще тупий і розгорнутий кут. Тупий кут — це кут, який дорівнює більш 90º.

Розгорнутий кут

Який кут називається розгорнутим? Ось визначення:

  • Розгорнутий кут в геометрії — це кут дорівнює 180°.

Запам'ятайте: Цей розгорнутий кут, тому що його боку лежать на одній прямій. Його ще називають тупим кутом, тому його градусна міра більш 90º.

Щоб отримати розгорнутий кут можна просто намалювати пряму лінію і посередині поставити крапку. Можна поступити навпаки, поставити на площині точку і через неї провести лінію — вийде розгорнутий кут.

Сторони розгорнутого кута називаються променями, тому що кожна сторона кута доповнює іншу сторону. У підсумку виходить, що сторони такого кута — це додаткові промені. Вище на малюнку видно, що точка К — це середина кута або його вершина, KN і KC — це сторони кута або промені. Тепер ви знаєте який це розгорнутий кут і в чому його геометричні особливості.

Відео: Розгорнутий кут