Особливості використання акрилової пудри для нігтів

Для догляду за нігтями і створення модного нейл-арту використовується безліч сучасних матеріалів. Серед даного переліку можна виділити досить корисну і універсальну акрилову пудру, яку активно використовують як для корекції й зміцнення нігтьової пластини, так і для створення цікавого дизайну, поєднуючи її в різних манікюрних техніках і напрямках.

Що це таке?

Деякі особливості нігтьової пластини, які стосуються ламкості, заважають активно використовувати гель-лаки та інші матеріали для створення красивого манікюру, оскільки дефекти самого нігтя призводять до передчасного відшарування нанесеного покриття, а в ряді випадків – і цілої пластини. Для мінімізації ризику виникнення подібних ситуацій і була розроблена акрилова пудра, завдяки якій на поверхні утворюється міцна база для подальшого нанесення інших фарбувальних складів, яка до того ж ще й благотворно впливає на структуру нігтя, зміцнюючи його.

Користуватися засобом дуже легко, тому подбати про здоров'я своїх нігтів і красивому манікюрі можливо і вдома, не вдаючись до послуг майстрів. Актуальним виявиться нанесення пудри як під гель-лак, так і під ацетоновий лаки для фарбування. На самому початку складу виконував тільки декоративну функцію – пудра випускалася в широкій колірній палітрі для створення дизайну, який передбачає оформлення нігтів малюнками, надання об'ємної і бархатистою структури, створення «язаного» манікюру або красивого «сніжного» френча. Сьогодні функціональні можливості акрилової пудри в рази розширилися, тому їй рекомендують не тільки прикрашати, але і зміцнювати нігті.

Що стосується останнього варіанту призначення, міцність і однорідність нігтьовій пластині матеріал надає за рахунок властивостей акрилу цементувати поверхню, з якою він працює. Крім цього, при використанні пудри вгорі зростає тільки фортеця покриття, а якщо нанести склад під кольорову базу, ніготь стане ще й ущільненим.

Пропонована продукція може бути декількох різновидів.

Прозорий матеріал

Є універсальним складом, який рекомендований для роботи з нарощеним матеріалом, зміцнення власного нігтя або створення френча. Кольорові варіанти подібної продукції затребувані в нейл-дизайні.

Камуфлирующее засіб

Основне призначення даної продукції — використання під кольорове покриття для усунення явних вад на нігтьовій пластині і її зміцнення. Впоратися з цим завданням під силу навіть дуже тонкому шару речовини.

Фініш

Такий засіб може бути однотонним матовим або ж містити колірні включення у складі у вигляді блискіток самого різного розміру і кольору.

Як і будь-який інший засіб, акрилова пудра для нігтів має переваги і недоліки. До переваг продукції слід віднести такі властивості матеріалу.

 • Основний компонент – акрил — володіє здатністю проникати навіть в мікротріщини на підставі, маскуючи і зміцнюючи їх, а додатковий вплив УФ-лампи допомагає надійно закріпити ці ділянки не тільки згладжуючи дефекти, але і прибираючи вогнище їх виникнення.
 • Використання складу рекомендовано для тонких пластин, які викривляються в процесі росту. Матеріал у даному випадку виступає в ролі ще одного шару на нігтьовій пластині, що виключає деформацію.
 • У ході використання пудри ніготь зберігає свою природну привабливість і форму, без створення ефекту нарощеного матеріалу і додаткової щільності.
 • Склад дуже податливий до корекції, тому будь-які дефекти при роботі можна грамотно виправити без шкоди зовнішньому вигляду манікюру.
 • Працювати з складом під силу кожному, навіть пересічному любителю.

Незважаючи на безліч незаперечних переваг акрилової пудри, засіб не позбавлене деяких недоліків.

 • Дуже рідко, але все ж бувають ситуації, коли і акрил сколюється з нігтьової пластини незабаром після нанесення.
 • Найістотнішим недоліком є непростий спосіб зняття складу з нігтя, оскільки акрил можна видалити тільки механічним способом – за допомогою спилювання. Даний варіант зняття матеріалу, при невмілому поводженні з інструментом та робочими матеріалами, може призвести до появи серйозних пошкоджень на нігтях. Тому до цього питання слід підійти з усією серйозністю, а також видаляти матеріал правильно.

Склад

Розглянута продукція для манікюру має синтетичну основу, що володіє термопластичними якостями. Реалізується пудра в порошкоподібному стані різної консистенції. Головним компонентом матеріалу є акрилова кислота.

Що стосується вартості, то продукція відноситься до доступних складам і реалізується у вільному доступі в спеціалізованих відділах і салонах з матеріалами, інструментами та обладнанням для манікюрної справи. Варіантів пропонованої пудри досить багато, починаючи від безбарвного складу і до кольорових коштів для нейл-дизайну. Можна зустріти різні назви: оксамитовий пісок, цукрова пудра, вельветове покриття і т. д. Дані назви позначають один і той самий продукт для нігтьового сервісу, ідентичний за складом.

Способи використання

Технологія роботи з пудрою передбачає виконання покрокового алгоритму дій майстра. Так як функцій у акрилової пудри кілька – нанесення з метою зміцнити ніготь або створення певного дизайну при обробці складом поверх гель-лаку — порядок виконання робіт буде дещо відрізнятися.

Однак об'єднує ці два варіанти обов'язкова підготовка нігтьової пластини до покриття, що складається з наступних кроків.

 • В першу чергу, необхідно зробити гігієнічний манікюр, який передбачає видалення кутикули, надання форми нігтьової пластини.
 • Наступним видом робіт є шліфування нігтів, завдяки чому з них знімається глянець, а також очищається поверхню від пилу та інших забруднень.
 • Останнім етапом дій майстра вважається використання для обробки антисептика. Подібний засіб обов'язково для нанесення, оскільки дуже важливо видалити можливу патогенну флору з пальців і нігтів перед роботою з пудрою. Як правило, для цих цілей використовується «Мірамістин» або будь-який інший знезаражувальний складу.

Зміцнення нігтів

Інструкція по нанесенню зміцнює акрилової пудри складається з наступних етапів.

 • Перш ніж втирати основний матеріал в нігті, їх потрібно знежирити.
 • Після чого, наносити потрібно базу. Слід постаратися, щоб її шар був тонким і акуратним, сушити під лампою її необхідності немає.
 • Далі, потрібно посипати ніготь зміцнює пудрою, краще всього для роботи озброїтися пензликом і працювати з кожним пальцем над баночкою з складом, щоб надлишки матеріалу відразу обсипалися назад.
 • У такому вигляді нігтьову пластину необхідно просушити в лампі. Потім зчистити залишки матеріалу з пальців за допомогою щіточки.
 • Завершальним, але не обов'язковим кроком є покриття нігтів обраним ацетоновим лаком або гель-лаком за стандартним алгоритмом роботи з такими манікюрними складами.

Дизайн

Робити манікюр, використовуючи пудру в якості декоративного матеріалу, слід після стандартних обов'язкових маніпуляцій з нігтями. Примірна інструкція по роботі складається з ряду етапів, які можуть різнитися виходячи з застосування в конкретному випадку того чи іншого способу оформлення нігтьової пластини. Технологія робіт виглядає таким чином.

 • Спочатку потрібно нанести на нігті праймер. Його основне завдання — поліпшити адгезію наносяться складів з поверхнею нігтів, де будуть взаємодіяти штучну речовину і природний кератин. Вибираючи покриття базовим гелем, краще всього використовувати густий силіконовий склад. Сьогодні таку продукцію пропонують багато фірм виробники манікюрної продукції.
 • Потім настає черга використання акрилової пудри, в цьому випадку засіб може бути як різнобарвне, так і безбарвне, все залежить від подальшої композиції. Головне, в ході покриття зробити шар ідеально рівним і щільним, щоб у ньому були відсутні навіть мінімальні діри і порожнечі.
 • Далі, нігті необхідно просушити в ультрафіолетовій лампі. Як правило, для схоплювання складових знадобиться близько двох — трьох хвилин. Після того як процес полімеризації закінчиться, з нігтів і пальців потрібно буде видалити надлишки акрилу щіткою.
 • В ситуаціях, коли в утворився покритті були виявлені дефекти, це стосується як виїмок, так і горбів — пластина потребує обов'язкової корекції за допомогою шліфування до ідеального стану.
 • Після проводиться покриття топовим гель-лаком, який також проходить обов'язкову сушку в лампі.
 • Заключним моментом буде нанесення кольорового покриття, а також дизайну пластини за допомогою тієї ж акрилової пудри перед просушуванням на клейку основу. Всі кольорові шари вимагають обов'язкової полімеризації в лампі. Після чого ніготь покривається фінішним глянсовим або матовим покриттям, яке додасть манікюру завершений вигляд.
 • Закінчений нейл-арт потребує обробки кутикули і шкіри живильними кремами або маслами.

Рекомендації по застосуванню

У світлі того, що акрилова пудра представлена на прилавках салонів у великому асортименті, щоб придбати відповідний матеріал, слід чітко розуміти, для яких цілей продукція буде використовуватися в подальшому.

 • Якщо пудра необхідна лише для корекції пластини та її зміцнення, для роботи професійного майстра або любителя в домашніх умовах, правильніше придбати класичну прозору пудру. Такий склад в подальшому також можна успішно використовувати для створення французького манікюру.
 • Що стосується покупки акрилового складу для створення різного декору на нігтях, варто вибрати 2-3 одиниці різних матеріалів з блискітками або неоном. Подібну продукцію можна використовувати в якості самостійного декоративного складу або в композиції з іншими.
 • Професіоналам своєї справи належить мати в арсеналі набір таких матеріалів, щоб камуфлирующей пудрою працювати над проблемними зонами на нігтях, а різнокольоровими матеріалами виконувати різноманітний декор.
 • Щоб виключити ризик придбання неякісної продукції, варто звертати увагу на виробника, країну експортера. Крім цього, слід візуально перевірити якість товару, що купується. Від пудри, яка буде мати яскраво виражений аромат хімії варто відмовитися.

Відгуки

Існує велика кількість відгуків від професійних майстрів та клієнток, які стосуються результату від використання акрилової пудри для вирішення різних завдань. В цілому відгуки про матеріалі виділяються позитивними характеристиками щодо функціональності складу. У першу чергу відзначається явний зміцнюючий ефект на нігтьовій пластині, занадто тонкі нігті стають щільніше.

Крім того, колірне різноманіття і привабливий зовнішній вигляд матеріалу обумовлюють популярність пудри в якості декоративного матеріалу.

У деяких випадках до переваг відносять універсальність складу, який можна одночасно використовувати для камуфлирующих робіт з нігтьової пластиною, а також для оформлення красивого і об'ємного нейл-дизайну, не вдаючись до додаткових витрат на покупку окремих складів. Як показує практика роботи з пудрою, при наявності мінімальних навичок успішно користуватися матеріалом зможе не тільки професіонал, але і новачок в домашніх умовах.

Про те, як зміцнити нігті акриловою пудрою, дивіться у наступному відео.