Фрези для нігтів: особливості, види та поради з вибору

Будь-яка фреза для нігтів створює одиничний цикл апаратного манікюру. Насадки мають необхідні форми, які залежать від виду їх застосування, та будь-яку з них можна замінити інструментом іншого типу.

Апаратний манікюр

Альтернативою обрізному манікюру є апаратний – це шліфування нігтьової пластини і шкірки навколо неї з застосуванням електричного пристрою і фрез, які здійснюють обертальний процес. Цей спосіб полірування нігтів не передбачає використання ножиць та інших ріжучих предметів.

При звичайному манікюрі відбувається не зовсім рівне зрізання кутикули, що впливає на виникнення задирок та травмування.

Шліфування нігтів з використанням фрез:

 • низкотравматично, коли правильно звертаються з інструментом, він видаляє ороговілі ділянки, не завдаючи травми кутикули;
 • дозволяє сформувати лінію без вад з першого разу;
 • дає можливість шліфувати шкірочку навколо нігтя, а таке неможливо зробити в обрізний манікюр.

Різновиди інструментів

Апаратний манікюр складається з декількох етапів. Перший з них підготовчий, який складається із зняття штучного покриття, підсушування нігтьової пластини і кутикули. На цій стадії застосовуються засоби для манікюру з твердих сплавів або кераміки.

Для апаратного манікюру потрібні кілька інструментів.

 • Насадка з натуральним алмазним покриттям, що має циліндричну конфігурацію – пристосування, що входить до складу всіх комплектів для новачків. Плюс в тому, що за допомогою її можна м'яко і пошарово видаляти матеріал. Недоліки: у неї нижче, ніж у керамічної, швидкість видалення звичайного або гель-лаку.
 • Циліндрична фреза з алмазної металообробкою. Вона має форму усіченого конуса з діаметральної насічкою у вигляді спіралі. Усічена частина шліфує валики з боків, а бічна – довжину нігтя. Позитивна якість — можна м'яко спилювати ніготь, а негативне – насічки постійно перевантажені, і їх необхідно вчасно очищати.

До таких видів фрез відноситься «груша». Як зрозуміло з назви, насадка за своїм виглядом нагадує цей плід.

 • Фреза з усіченим конусом для манікюрної машинки. Виготовлена з твердих сплавів, конусна, з діаметральними або хрестоподібними борозенками. З мінусів те, що вона неприйнятна для новачків, так як потрібен досвід її застосування. Вона дуже жорстка у роботі і знімає великий шар нігтя, і якщо обороти невеликі, то нігтьовій пластині передається вібрація.
 • Керамічна «кукурудза» знайшла своє використання в домашніх і салонних умовах. Вона має різний розмір насічок. Плюси: з високою швидкістю спилює лак, при цьому діючи м'яко. Мінуси: висока вартість, а також спостерігається процес нагрівання при малих обертах.

Обробка шкірки навколо нігтя відбувається із застосуванням спеціальних насадок.

 • Насадка-голка або фиссурная. Являє собою зауживающийся і закінчується тонким кінчиком конус. Своєрідну подобу пушера і лопатки, які застосовуються в обрізний манікюр. Насадка призначена для одного з циклів полірування нігтя – підняття шкірки навколо нього. Розміщується під певним ракурсом, верхня її частина прилягає до крайнього шару кутикули, а нижня – не доходить до нігтя. Тонкий кінчик створює жолоб між кутикулою і нігтьовою пластиною, що дає можливість не допустити травмування нігтя. Боковиною насадки, що являє собою усічений конус, ведуть справа наліво, і ребро насадки зрізає більшу частину кутикули. Потім корундової насадкою підчищають решту шкірку.
 • Насадка-куля застосовується для більш поглибленої обробки нігтьових пазух, це відбувається із-за того, що вона розширюється до основи. Але для полірування шкірки в області нігтя вона небажана.
 • Куляста насадка застосовується для очищення нігтя від залишків кутикули і для шліфування бічних валиків.

Матеріали

Кераміка застосовується, щоб очистити від ороговілої шкіри нігтьову пластину, вона дуже швидко справляється зі штучним покриттям. Насадки застосовуються при невеликій швидкості обертання. Корундові фрези призначені для того, щоб м'яко видалити нижній шар кутикули. Фрези з твердих сплавів металів використовуються для полірування кутикули та бокових валиків. Спилювання гель-лаку такими фрезами є досить тривалим процесом, але вони дозволяють уникнути травмування. Алмазні інструменти містять у своїй структурі природну або ненатуральну алмазну крихту.

Як замінити?

Для того щоб поміняти на апараті фрезу, існує кілька спеціальних пристосувань.

 • Ручний затискач, який можна відкрити натисканням кнопки. Потім відкривають зазор для ручки і вставляють її.
 • Напівавтомат працює при обертах ручки за годинниковою стрілкою. Змінивши, потрібно розгорнути ручку в зворотну сторону до тих пір, поки не пролунає клацання. Такий вид заміни більш комфортний, ніж попередній. Застосовується в приладах як в салоні, так і в домашніх умовах.
 • Автоматичний затиск – тут потрібно вставити фрезу, і вона сама сяде.

Такий режим зустрічається у дорогих приладів, які застосовуються в салонах.

Інструменти для новачка

До таких відносяться кілька варіантів нескладного устаткування для манікюру.

 • Циліндр-барабан, їм одним можна замінити інші фрези завдяки особливостям будови. Бічна частина у нього діє, як куляста насадка, а ребро, як усічений конус.
 • А також новачкові бажана насадка, яка проникла під бічні частини.
 • Загострений Конус – це щось середнє між циліндричною і фиссурной насадкою. Самий комфортний інструмент для приведення нігтів в порядок.
 • Насадка для полірування нігтів і шкіри навколо нього.
 • Фреза з кераміки, має маленькі зубчики, які дозволять не напружуючись видалити покриття звичайного та гель-лаку.

Інструментарій спеціаліста

До такого обладнання відносять кілька фрез.

 • Куляста фреза з алмазним напиленням. Новачкам важко працювати з нею, тому що при відсутності навичок можна травмувати ніготь.
 • Фрезами, які мають невеликі розміри, обробляють загрубевшую шкіру біля нігтя. Досить великий кулька застосовується для полірування шкірки навколо нігтя. Фахівець підбирає інструмент в залежності від структури нігтів клієнта.
 • Фреза з кераміки – «кукурудза», при відсутності навичок сильно нагрівається, починає вібрувати і може пошкодити ніготь. Тому новачкам такою насадкою краще не користуватися.

Характеристики

Німецькі керамічні фрези наділені різним ступенем абразивності, яка являє собою здатність насадки видаляти речовини, з якими вона стикається. Це властивість виникає завдяки частинкам, калібр яких залежить від того, де вони будуть застосовуватися: нігті, кутикула або лакове покриття. Ступінь абразивності визначається за забарвленням обідка у фрез з алмазним напиленням і з кераміки.

 • Чорна забарвлення характерна для дуже грубих виробів. На самих грубих за два обідка. Такі вироби застосовують для видалення нарощених нігтів, зі шкірою вони контакту не повинні мати. Їх застосовують тільки досвідчені фахівці.
 • Ободок зеленого кольору говорить про напилення жорсткої крихти. Такі інструменти застосовуються для спилювання лаку і ороговілих ділянок шкіри на руках і ногах.
 • Фрезами, мають синій обідок, обробляють кутикулу і валики, це самий широко застосовуваний рівень абразивності.
 • Червоний обідок – це дрібні частинки, такі вироби підійдуть для обпилювання нігтя і кутикули.
 • Жовтий – найменші частинки, фрези з їх наявністю мають найменшу абразивність.
 • Білий ободок – фрези, що застосовуються для полірування нігтів.

Заходи безпеки

Застосування апаратного манікюру в домашніх умовах повинно здійснюватися відповідно до рекомендацій. Необхідно користуватися дезінфікуючими засобами, щоб інструменти і зона їх застосування були знезаражені. З обережністю потрібно застосовувати апарати з сильною швидкістю обертання, що допоможе запобігти травмуванню.

Шліфування шкірки навколо нігтя потрібно проводити зліва направо. При цьому фрезу тримають паралельно нігтя. При поліруванні пазух нігтя можна зачіпати ніготь.

Етапи процедури

Апаратний манікюр включає ряд кроків.

 • За допомогою циліндричної фрези піднімають шкірочку навколо нігтя і видаляють її надлишки, рухаючи інструмент в одну сторону. Головне, не тиснути на насадку, щоб не допустити травм.
 • За допомогою фиссурной фрези обробити зняту шкірку і нігтьові пазухи, що додасть шкірі гладкість і усуне лущення.
 • Корундова фреза застосовується для підготовки шкірки навколо нігтя до очищення і ліквідації тріщини.
 • З допомогою фрези-кулі обробляють всі недоступні місця в нігтьових пазухах. Ця насадка не підходить для обробки кутикули, так як викличе порізи.
 • Застосування кулястої фрези до кінця видаляє кутикулу. Спочатку руху натискають, потім поліруючі.
 • Тепер етап полірування нігтів і формування потрібного виду.

Стерилізація інструментів

Інструменти для манікюру нігтів не повинні бути брудними, на них не повинно бути мікробів. Їх обов'язково потрібно стерилізувати із застосуванням різних дезінфікуючих розчинів, таких як «Аламинол», «Оптимакс», «Гигасепт», «Корзолекс». Ці склади продаються у вигляді концентратів, і для майбутнього знезараження їх потрібно підготувати.

Під час процедури дезінфекції потрібно брати до уваги жорсткість матеріалу і глибину насічок насадки. Якщо м'яке покриття, то воно може зіпсуватися від тривалої дезінфекції, таким чином, час процедури потрібно знизити. Стерилізація в середньому триває від половини години до 40 хвилин.

Пройшовши дезинфекцію у складах, фрези переходять на подальші стадії стерилізації: очищення під проточною водою, чистка вручну із застосуванням щітки, очищення ультразвуком, приміщення в автоклав.

Догляд

Щоб обладнання було досить тривалий час, за ними потрібно доглядати.

 • Роблячи манікюр, не можна занадто сильно тиснути на насадку. Це може викликати деформацію головки на підставі ручки, з-за чого інструмент стане непридатним для використання.
 • Заміну насадок потрібно проводити у відповідності зі спеціальними правилами, зазвичай вони вказуються в керівництві до користування приладом.
 • Після проходження дезинфікування інструмент зберігають у чохлі, де він буде захищений від вологи, пилу і різних зовнішніх впливів.

Відгуки

Відгуки про апаратне манікюр в основному втішні. Тут у якості позитивних моментів наголошується швидкість і комфортне стан при її проведенні. Головною позитивною рисою є те, що такий манікюр довговічний. Нову обробку можна проводити через два чи три тижні.

Негативні відгуки викликані походом до майстра, у якого низька кваліфікація, в цьому випадку отриманий результат зовсім не радує. Для того щоб добре і якісно виконати манікюр, необхідні якісні фрези.

Про те, що потрібно знати про фрез для нігтів, дивіться у наступному відео.