Через скільки днів після подачі заяви в ЗАГС розписують пару?

Для двох люблячих сердець обов'язково настає момент, коли вони вирішують узаконити свої стосунки. Звичайно, це важлива і хвилююча подія в житті, яке хочеться зробити незабутнім. На шляху до одруження перед парою постає дуже багато питань. І перший з них – за який термін потрібно подавати заяви в ЗАГС? У даному матеріалі ми спробуємо відповісти на це та інші важливі питання.

Строки подання заяви

Найважливіше життєве рішення прийнято, настає момент підготовки урочистості. Спершу необхідно визначитися з часом, кількістю і місцем проведення церемонії одруження. Офіційна частина свята пройде в районному Рагсі або у палаці одруження. Для того щоб все пройшло за планом, необхідно знати, за деякий час перед визначеної вами датою потрібно подавати заяву в РАГС.

У Росії заяву для реєстрації шлюбу можна подати трьома різними способами:

 • особисто, в обраний вами відділ РАГС або палац одруження;
 • за допомогою інтернет-сервісу «Державні послуги»;
 • подачею заяви в багатофункціональний центр (доступно не у всіх регіонах РФ).

В залежності від обраного вами шляху подання заяви, буде відрізнятися і час його розгляду. Коли ви приходите у відділ РАГСУ або у палац одруження самі, заява приймається не пізніше, ніж за 1 місяць до обраної дати і не раніше 2 місяців. Для цього необхідно мати з собою кілька документів:

 • документ, що посвідчує особу (паспорт);
 • свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо такий мав місце);
 • оплачена квитанція державного мита;
 • заяву, оформлену належним чином;
 • якщо існують особливі причини вступу в шлюб (вагітність, народження дитини, хвороба нареченої або нареченого), їх необхідно підтвердити документально.

Якщо ви самі не можете бути присутнім в Рагсі при подачі заяви, то допускається прийом нотаріально посвідченої заяви. Воно повинно бути оформлено самим нареченим. Перед подружжям також постає питання про зміну прізвища. Вирішіть заздалегідь, яке прізвище буде носити ваша родина, щоб у відділі РАЦС у вас суперечок і розбіжностей не виникало.

  Отже, заява подається за 1 місяць до дати весілля. Цей термін умовний, так, наприклад, якщо ви звернулися 20 числа цього місяця, то розпишуть вас після 20 числа наступного. Зверніть увагу, що існують сезонна завантаженість і дні, що є найбільш переважними (вихідні, релігійні свята), коли кількість бажаючих створити сім'ю перевищує можливості відділів РАЦС. Існує система бронювання дати і часу церемонії одруження більш ніж за півроку. Більш точну інформацію про таку можливість уточнюйте у регіональних представництвах ЗАГС.

  При направленні вашої заяви допомогою сервісу державних послуг, потрібен особистий аккаунт на даному порталі. Необхідно вибрати категорію «Сім'я і діти – створення сім'ї – отримання послуги онлайн». Оформити бланк заяви за запропонованим зразком і відправити. При подібній подачі молодята заповнюють заяву кожен в своєму особистому кабінеті. Потрібно мати на увазі, що при такій формі подачі заяви тривалість його розгляду складе два з половиною місяці.

  Надалі, можливо, буде потрібна ваша безпосередня присутність, тоді працівники Загсу зв'яжуться з вами по телефону. Даний вид подачі документів став найбільш популярний серед молоді. Коли заява реєструється онлайн, ви не будете сидіти в стомлюючих чергах і зможете заповнити бланки в будь-який зручний для вас момент.

  При зверненні в МФЦ, ви заповнюєте стандартне заяву. Необхідно подати його раніше місячного терміну, тому що центр (МФЦ) здійснює тільки прийом документів. Потім весь пакет документів, який ви подали, передається у відділ РАГСУ, де відбувається його оформлення та перевірка на справжність.

  Як проходить перевірка документів?

  Тепер більш докладно зупинимося на питанні перевірки документів. За чинним законодавством РФ в офіційний союз можуть вступати:

  • особи, які досягли повноліття (старше 16 років за винятковими обставинами і тільки з дозволу влади і батьків);
  • дієздатні люди;
  • громадяни, які не перебувають у нерасторгнутом шлюбі;
  • не повинно бути кровного споріднення і відносин усиновлений-усиновитель.

  Якщо в офіційні взаємини бажають вступити неповнолітні діти, то необхідно мати письмовий дозвіл від батьків (опікунів) і від місцевих органів влади.

  Відведений законом час молодятам дається не тільки на утвердження свого бажання вступити в шлюб. Весь місяць працівники Загсу перевіряють всі надані вами документи. Засвідчують, що ви дієздатні та повністю розумієте відповідальність ваших дій і вчинків. Перевіряють, чи немає у кого з подружжя нерасторгнутого шлюбу. Обов'язково встановлюють відсутність родинного зв'язку у наречених.

  Існує ймовірність того, що працівники Загсу запропонують більш тривалий термін очікування. Це може бути пов'язано з великою кількістю минулих шлюбів у одного з подружжя або з сезонною зайнятістю (літо, пізня весна). У будь-якому випадку, з моменту подачі заяви до церемонії одруження може пройти не більше 2 місяців. Цей строк встановлений законом, як максимально можливий для очікування реєстрації шлюбу.

  У перелік документів, які потрібно уявити працівникам ЗАГС, входять:

  • заяву, заповнену за зразком від нареченого та нареченої про добровільне бажання зареєструвати свої відносини;
  • квитанція про сплату мита за державні послуги (приблизно 350 рублів);
  • якщо наречений або наречена складалися раніше у шлюбі, то необхідно свідоцтво про розлучення або про смерть колишнього чоловіка (дружини).

  Достовірність представлених документів і належить перевірити працівникам Загсу протягом місяця. Можливий і відмова від проведення шлюбної церемонії у разі, якщо буде подано неповний пакет документів, а також у разі неявки одного з майбутніх подружжя на церемонію. Вам відмовлять і в тому випадку, якщо у одного з подружжя буде нерасторгнутый шлюб або якщо наречену або нареченого суд визнає недієздатним.

  Спеціальні умови для молодят

  Мінімальний час для розгляду вашої заяви становить місяць. У реальності цей строк може бути скорочений, і збільшений. Довше треба чекати, якщо молодята хочуть провести церемонію в певний, значущий для них день. Для зменшення термінів очікування повинні бути вагомі підстави. Давайте розглянемо, які причини вважаються достатньо вагомими, щоб не чекати одного місяця.

  У статті 11 сімейного права Російської Федерації прописані спеціальні умови, коли розпис молодої пари може відбутися відразу ж після подачі заяви. В даній ситуації для перевірки ваших документів співробітникам Загсу потрібно пара годин.

  До таких невідкладних випадків відносяться:

  • вагітність майбутньої дружини, підтверджена випискою з амбулаторної карти жіночої консультації;
  • факт народження дитини у майбутніх подружжя (обов'язково потрібна довідка або свідоцтво про народження);
  • загроза життю одного з подружжя (підтвердженням може слугувати витяг з історії хвороби);

  До числа спеціальних умов належать і невідкладні тривалі відрядження або переїзд до місця несення служби, а також різні інші життєві ситуації.

  У тих випадках, коли один з молодят важко хворий, шлюб реєструють безпосередньо в лікувальних установах, біля ліжка хворого. Дана процедура може бути заборонена працівниками лікарні. У будь-якому випадку, перш ніж влаштовувати подібного роду заходи, вам необхідно отримати офіційний дозвіл головного лікаря та завідувача відділенням.

  Іноді непереборні обставини заважають молодятам укласти союз в обраний день. Тоді можливе перенесення дати розпису. Пам'ятайте про те, що перенесення урочистості можливий не більше ніж на півроку. У разі якщо цього терміну недостатньо, буде визнано, що заявники відмовляються укласти шлюбний союз. Якщо ви все ж вирішите узаконити ваші стосунки, всі документи потрібно буде подавати заново.

  Через деякий час здійснюється реєстрація шлюбу?

  Після місячного чекання у визначений вами день відбувається реєстрація шлюбу. Існує два варіанти: урочиста і непраздничная розпис. При урочистій реєстрації нареченого і наречену розписують у спеціально прикрашених залах Загсу або орендованих для цього палацах культури. Майбутні подружжя можуть запросити гостей на цю церемонію. Буде виголошена урочиста мова і принесені вітання молодятам.

  При простій реєстрації шлюбу (без торжества), все відбувається у звичайному кабінеті, без гостей. Молодята залишають розпису в журналі записи актів громадянського стану і отримують свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Дана форма церемонії в більшості випадків практикується, якщо потім планується виїзна реєстрація. Зверніть увагу, що виїзна реєстрація – це додаткова послуга, і вона виявляється платно. Ціни завжди уточнюйте у своєму відділі Рагсу.

  Підведемо підсумки. Очікування після подачі заяви триватиме не менше місяця. Точний термін буде встановлено працівниками Рацсу, але він не може перевищувати 2 місяців. Можливо і зменшення строків очікування. У виняткових випадках розписують в день подачі заяви. Але ніхто не буде вірити вам на слово. Будь-яка можливість скорочення місячного очікування реєстрації повинна бути підтверджена документально. У деяких особливо популярних відділах Загсу і палацах одруження існує система бронювання більш ніж за півроку.

  Подача заяви в ЗАГС - отвественное захід для двох закоханих. Як відбувається ця процедура в Росії, дивіться у відео нижче.