Чим відрізняються укуси клопів від укусів комарів? Як дізнатися, яка комаха вкусила? Фотографії укусів комах

Різниця між укусами клопів і комарів.

Клопи — це паразити, які стають причиною сильних алергічних реакцій. Нерідко такі поразки плутають з комариними, але все ж, якщо придивитися, то такі пошкодження шкіри істотно відрізняються. У цій статті ми розповімо, як відрізнити комариний укус від укусу клопа.

Як дізнатися, яка комаха вкусила: клоп або комар

Особливості укусів:

  • Зовні, якщо це літній час, то розрізнити укуси цих кровососів досить складно. Особливо в тому випадку, якщо в будинку літаючих комах велику кількість або ви випадково заснули на природі. В такому разі на тілі з'явиться пристойну кількість червоних, опуклих цяток, які характерні для укусу комара. Але якщо ви помітили такі укуси в зимовий час, варто задуматися, бо дуже маленька вірогідність того, що взимку у вашому приміщенні будуть літати саме комарі, а не мешкають клопи.
  • Що стосується комариних укусів, то зазвичай ці кровососи кусають за місця, непокриті одягом, тобто оголені. Клопи набагато швидше, вони можуть кусати місця, які знаходяться під одягом. Тому як вони не літають, а повзають, і можуть заповзати куди завгодно, в тому числі і під одяг, навіть якщо вона досить щільно прилягає до тіла. Відповідно, якщо ви прокинулися вранці і виявили червоні цятки, які перебувають під щільним одягом, швидше за все, вас покусали клопи, а не комарі.
  • Ще однією відмінною рисою поразки клопом, є наявність сильного свербежу. Коли вони кусають, то прокушують шкіру. Для того щоб жертва не відчувала укусу, не змогла відкинути паразита, вони виділяють спеціальний анестетик, який викликає дуже сильну алергію. Тому через 20-30 хвилин після укусу, починається сильний свербіж. Це місце може припухати.
  • Дуже часто маленькі діти розчісують такі поразки, тим самим заносять вторинну інфекцію, стафілококову або стрептококову. Таким чином, виходить комбінована інфекція, яка містить у собі сліди алергії, а також бактеріального ураження. Зверніть увагу, що комарі особливо самки, бувають досить агресивними, тому сильно дзижчать і можуть кілька разів сідати на те місце, з якого їх проганяють.
  • Крім того, клопи ніколи не впиваються щелепами в шкіру один раз. Щоб насититися, їм необхідно приблизно 7 мл крові. Щоб отримати таку кількість рідини, необхідно кілька разів проколювати шкіру в різних місцях. Таким чином виходить своєрідна доріжка із укусів, червоних цяток. Крім того, такі плями, на відміну від комариних укусів, мають яскраво виражену вершину, тому як у клопа масивні і яскраво виражені щелепи, які досить сильно проколюють шкіру. Завдяки цьому залишається згусток крові зверху, так звана червона кров'яна точка, яка зазвичай нагадує ранку після того, як пошкоджується шкіра запіканням крові.
Схеми укусів різних комах

Відмінності укусів:

  • Таким чином можна зробити висновки, що комарині укуси і пошкодження шкіри від клопів відрізняються насамперед різною кількістю ран і їх розташуванням на тілі. Комарі рідко вражають шкіру, яка знаходиться під одягом, а клопи досить часто.
  • Крім того, комарині укуси можуть розташовуватися на пристойній відстані один від одного, яке може досягати 35-50 див. Клопи ж кусають доріжкою, кілька разів поспіль, до тих пір, поки не наситяться. Також клопи кусають з певною циклічністю.
  • Справа в тому, що зазвичай один клоп насичується приблизно на 7-10 днів, відповідно такі червоні плями, а також свербіж можуть спостерігатися саме з такою періодичністю. Комарі кусають щодня, коли вони є в приміщенні. Варто врахувати, що клопи, якщо їх величезна популяція, можуть кусати раз в 3 дні. Дуже рідко спостерігаються ураження шкіри клопами щодня. Для цього необхідно, щоб в будинку було їх величезна кількість і ваша кімната в прямому сенсі слова кишіла даними паразитами.
  • Ще однією суттєвою особливістю укусів клопів є дуже сильна алергічна реакція. Особливо часто вона може спостерігатися у дітей, можливий анафілактичний шок і набряк.
  • Поразка клопами провокує сильне роздратування і алергію, які можуть довго свербіти. Для того щоб позбутися свербіння і почервоніння, краще всього використовувати антигістамінні препарати, які приймаються всередину або спеціальною маззю.

Зверніть увагу, що такі укуси не проходять самостійні так швидко, як поразка комарами. Вони затягуються приблизно за тиждень і можуть ставати причиною приєднання вторинної інфекції.

Покусали комахи

Укуси комах: фотографії пошкоджень від клопів і комарів

Для того щоб позбутися від слідів укусів, а також від сильного свербежу, застосовують мазі з кортикостероїдами, такі як Преднізолон або ж антигістамінні гелі наприклад, Фенистил-пенцивир. Вони мають приємну гелеву структуру і добре вбираються в рану, швидко знімають набряк, почервоніння, а також свербіж. Якщо укуси клопів займають велику площу тіла, краще всього скористатися таблетованими препаратами, які приймаються всередину, наприклад Діазолін, Едем або Цетрин.

Так як клопи є переносниками гепатиту і ряду небезпечних захворювань, з ними обов'язково потрібно боротися. Особливо якщо в будинку є маленькі діти. Для того щоб позбутися від цих паразитів, можна використовувати інсектициди і препарати абсолютно нешкідливі для людей і домашніх тварин. Про те як боротися з клопами можна дізнатися тут. Представлений список ефективних засобів, якими можна користуватися для того, щоб позбутися від паразитів. Найбільш безпечними є порошки.

Поразка клопами
Укуси клопів
Укуси клопів
Укус комара
Укуси комарів

Як бачите, укуси комарів і клопів відрізняються один від одного структурою ураження, а також розмірами. Крім того, наявністю свербіння і роздратування, а також алергічних реакцій.

ВІДЕО: Покусали клопи і комарі