Чому комарі кусають не всіх, і хто взагалі кусається? Чому одних комарі кусають більше інших: критерії їх вибору, відповідний запах

У даній статті ми розглянемо, чому комарі одних людей кусають більше інших. І з'ясуємо критерії їх вибору.

Комаров сміливо можна назвати самими надокучливими комахами у світі. З ними стикався практично кожен другий чоловік з нас. Характерна особливість – це дзвінкий писк або дзижчання, що часто заважає заснути вночі або подихати свіжим повітрям на природі у вечірній час. Але куди гірше їх укус. Причому помічена особливість, що одних людей комахи люблять і кусають частіше решти присутніх. Тому пропонуємо розібратися з цією захоплюючою темою.

Чому комарі кусають не всіх: трохи про статевої належності

Комариний укус – це те, з чим рано чи пізно зіткнеться кожен мешканець наших широт з настанням прохолодних літніх вечорів. Всім відомо, що москіти – переносники багатьох таких небезпечних захворювань, як малярія, лихоманка або туляремія. Якщо раніше ці хвороби були поширені лише в екзотичних жарких країнах, то сьогодні все частіше зустрічаються спалахи інфекцій на нашому континенті.

Важливо: Згідно з медичною статистикою, близько 40% людей страждають від алергії на комарині укуси. Причиною реакції організму на укус комара може стати ослаблений імунітет. Коли комаха жалить людину, разом зі слиною виділяються речовини, які на молекулярному рівні перешкоджають згортання білка в крові і блокують больові відчуття.

Перш ніж з'ясовувати комарині переваги по об'єкту оцту, варто дізнатися, хто ж він взагалі кусається. Адже, як відомо, в світі природи статеве відміну відіграє істотну роль у поведінці.

 • Зріла самка москіта живе від півтора тижнів до трьох місяців. При перших похолоданнях комарі гинуть. Крім крові, необхідним продуктом харчування для комахи залишається сік і пилок рослин. У тому разі, якщо такого немає у квартирі або будинку, самка гине через 3-4 дні. Кімнатні квіти можуть значно збільшити термін життя і стати відмінним варіантом зимівлі.
 • Перебуваючи в квартирі, з часом москіт ніде не зникає, а просто вмирає з-за відсутності їжі. Також, якщо комар встиг насититися кров'ю і оплодотвориться, то комаха цілком може відкласти яйця в сирих кутах кімнати, погріб або у вологому грунті навіть кімнатної квітки.
 • Багатьом відомо, що комарі жалять не просто так, а з певною метою. Як правило, людей жалять саме самки комара. Для того, щоб прогодувати своє потомство. Самці комарів більш невибагливі в їжі і запросто живляться соком рослин, що для самок неприйнятно.
 • Від обсягів споживаної крові залежить кількість майбутнього потомства, оскільки самка комара відкладає яйця кожні 3-4 дні. А це збільшує потребу в крові в кілька разів. При деяких можливих ситуаціях, коли комар не в змозі забезпечувати їжу потомству, її репродуктивність падає в кілька разів.
Кусається саме самка

Чому деяких людей комарі кусають більше: критерії їх вибору

Вчені довели той факт, що москіти жалять далеко не всіх. Існує безліч версій, за якими кровоссальні комахи підбирають собі жертву.

 • Один з можливих варіантів – група крові людини. В першу чергу, самку комара цікавить сам білок, що знаходиться в крові конкретної групи. Комаров найчастіше залучають перша і третя група крові, у той час як друга не користується попитом.
 • Але в цьому питанні є ще й якісь нюанси. Справа в тому, що кожна кров ділиться ще на два підвиди, але вже за резусом. Так от, плюс або позитивний резус-фактор комарі вибирають частіше, ніж негативну групу крові. Навіть тієї, яка входить в так звану зону ризику.
 • Також існує припущення, що комарів тягне вуглекислий газ, який виділяє людина, коли дихає. Виходячи з цієї теорії, чим частіше людина дихає, тим більш високий ризик дістати комариний укус.
 • Для самок комара дуже привабливим вважається запах алкоголю, особливо пива. Їх вабить не тільки запах етанолу, але і підвищення температури тіла людини. Адже кров, розширює судини. Також вуглекислий газ п'яні люди виробляють в більшій кількості, ніж непитущі.

Важливо: Багато хто помічав, як самку комара притягує тепло, яке виходить від освітлювальних приладів. Комаха прагне, як можна швидше вибратися з напівтемряви і потрапити на освітлену ділянку. На хоботке москіта розташований рецептор, що здатний розпізнавати тепло. Виходячи з цього, ідеальним рішенням стануть світлодіодні лампи, які не нагріваються, тим самим, стаючи непривабливими для комарів.

Комарі відчувать тепло
 • Тому в групу ризику потрапляють навіть спортсмени або ті, хто займається фізичною працею або спортом. Адже це тягне за собою підвищення теплоти тіла, що і манить самку.
  • Варто ще відзначити якусь особливість — кровоссальні комахи не переносять температуру повітря +27 °C і вище. При таких погодних умовах самки комарів не можуть повною мірою проявляти свою активність. Хоча влітку іноді це правило на них не діє.
 • Також на вироблення того ж вуглекислого газу впливає і розмір тіла. Чим більше людина, тим більший діапазон запаху для самки він має. Було відзначено, що комарі можуть почути запах на відстані 50 м.
 • Експерти давно звернули увагу, що з підвищенням вологості повітря москітів стає в два рази більше. А зайва вага часто стає причиною підвищеного потовиділення. І це ще один аромат, що поєднує в собі вуглекислий газ, вологу і теплоту тіла, який і подобається комарам.
 • Весь цей комплект часто в собі з'єднують вагітні жінки. Набір ваги, задишка та інші принади прекрасного періоду чують комарі. Тому і атакую частіше, ніж не вагітних жінок.
 • Важливий і колір одягу. Британські вчені провели ряд досліджень, з допомогою яких з'ясувалося, що комарі частіше кусають тих, хто одягнений у темні речі. Також вони звертають увагу на червоні відтінки. А ось світлі кольори комахи не бачать. І на замітку – вчені припускають, що жовтий колорит і зовсім комарі не переносять.
Комарі навіть віддають перевагу темним і червоним речей

Комарі кусають одних більше, а інших менше через запаху: вибирайте правильний аромат, щоб себе убезпечити

До речі, ферменти в слині москіта необхідні, щоб людина не звернув уваги на укус і вчасно не запобіг його. Завдяки еволюції москіти змінили свою поведінку і підвищили шанси на виживання. Настирливе комаха стало в рази складніше вбити. А все із-за розвиненого навички розпізнавати рухи людини.

 • Як нещодавно з'ясували вчені (порівняно недавно), комарів більше приваблює молочна кислота, що виробляється нашим тілом. А вже в її основі коштує цукор, що надходить ззовні. До речі, знову згадаємо спортсменів, адже фізична активність також сприяє виробленню такої кислоти.
 • Але більше всіх інших будуть піддані атакам комарів любителі солодкого. Але і це ще не все. Допомагають молочний запах виробляти і різні сири, і мариновані продукти, і соя.
Комарі люблять запах молочної кислоти
 • Тепер згадаємо ліки. Деякі препарати також впливають на її вироблення, а також допомагають нам пахнути «по-особливому». Найбільше виділяються серцеві засоби.
  • А ось ліки, які знижують холестерин, самці не подобаються. Також, чому вітаміни групи B виробляють неприємний комарам аромат.
 • Якщо ви увлекаете бальзамами для волосся, тоді знайте – самка комара також жіночого роду. А значить, їй це також підходить.
 • надовго відлякують комах. Також доповнюють список запахи лаванди, евкаліпта, камфорного масла і гвоздики. Існують рослини, які за допомогою свого запаху здатні відлякувати комарів – розмарин, м'ята і запашна герань.
 • Також вживання часнику в їжу надовго відганяє комарів. А ще комарі не люблять запах тютюну, в тому числі, аромат диму від вогнища.
Деякі аромати і запахи комарі не переносять

І кілька важливих слів про укусах комарів

 • Білок і слина комахи є основним подразником для організму людини. Тіло бореться з незнайомими антитілами. І на цьому етапі виникає характерна реакція на алерген.
 • Алергія на комариний укус може проявлятися в якості сильного почервоніння і свербіння. У місці локалізації – пухир, який наростає. Таке може проявлятися в тому випадку, якщо укус був здійснений в щиколотку або передпліччя. Так само нерідко трапляються зміни з боку центральної нервової системи, а саме нудота, легке запаморочення, підвищення температури тіла до 38 °C і блювота. У таких випадках необхідно якомога швидше звертатися в лікарню.
 • Коли у дорослої людини проявляється подібна реакція на укус комахи, необхідно дати антигістамінний препарат і докласти холодну тканинну пов'язку на місце почервоніння, щоб запобігти поширенню алергену.

Відео: Чому комарі кусають не всіх?