Як і чим помити і почистити кришталь без розлучень: огляд народних методів і спеціальних засобів, поради. Як почистити кришталь спиртом: інструкція

Способи чищення кришталю.

Чистити кришталь досить просто. Це аристократичне скло відрізняється особливою крихкістю і тонкістю, тому його ні в якому разі не можна мити кальцинованою содою або абразивними речовинами. У цій статті ми розповімо, яким чином почистити кришталеві келихи або люстру.

Чим мити кришталь?

З настанням весни багато жінок, у яких в серванті є величезна кількість кришталевого посуду, займаються генеральним прибиранням. Відповідно вимивається весь кришталь і весь посуд, що є в будинку. Варто розуміти, що не зовсім вдалим варіантом для чищення кришталю є використання звичайного мила. Тому як воно на поверхні виробів становить мутний наліт, який погано витирається і очищається.

Найпростіший варіант — використання засобів для миття посуду в гелевому стані. Для цього необхідно столову ложку миючого засобу розчинити в 5 літрах води і опустити ненадовго кришталеві келихи, потримати 10 хвилин. Після цього проводиться миття звичайними м'якими мочалками. Ні в якому разі не використовуйте жорстку сторону або скребок. Якщо на поверхні є сильні забруднення, замочіть в слабкому розчині оцту. Оцтова кислота допоможе справитися з такого роду забрудненнями.

Основною причиною, по якій ми не дуже любимо мити кришталь, є те, що на його поверхні складно домогтися блиску. Насправді це дійсно так. Але існують деякі секрети.

Мийка люстри з кришталю

Чим мити кришталь: народні методи

Народні рецепти:

  • Сода, оцет і сіль. Розчиніть у невеликій тазику столову ложку солі і столову ложку оцту. Занурте в цей розчин склянку і потримайте кілька хвилин. Під впливом такого розчину, вся пил відійде від стінок, вам залишиться тільки сполоснути в прохолодній воді.
  • Чистка содою. Використовується в тому випадку, якщо на поверхні є застаревшая бруд, яка погано відмивається. Пам'ятайте, що кришталь терти не можна, шкребком користуватися теж. Тому єдиний варіант — залишити на нетривалий час кришталевий стакан в спокої в миючому розчині. Для цього столова ложка соди розчиняється літрі води і опускається посуд у цей розчин. Після того, як пройде час, необхідно отримати виріб, обполоснути водою. Ні в якому разі не можна в цьому розчині використовувати мочалку, тому як можуть перебувати абразивні речовини, які можуть подряпати кришталь, спровокують поява на поверхні тріщин.
  • Якщо ви хочете добитися красивого блиску пожовклого кришталю, скористайтесь бабусиним методом. Замочіть на 20 хвилин кришталь у розчині засобу для посуду, а після цього промийте м'якою тканиною, обполосніть в слабкому розчині синьки. Для цього необхідно в 2 л води додати синьки на кінчику ножа. Необхідно обполоснути в розчині вимиті вироби. Пам'ятайте, що вода повинна бути холодною.

Ні в якому разі не можна для миття кришталю використовувати гарячу воду. З-за її використання на поверхні можуть з'являтися мікротріщини. Незабаром кришталь просто розсиплеться. Щоб цього не сталося, потрібно правильно доглядати за кришталем. Вважається поганим способом мити кришталь, якщо його обробити мийними засобами, сполоснути, дати висохнути. В такому разі на поверхні можуть залишитися плями і розводи, тому кришталь не залишають висихати. Його натирають м'якою фланелькой до появи блиску. Вимийте вироби, дайте їм стекти протягом 10 хвилин. Візьміть м'яку тканину і протріть поверхню кришталю.

Мийка кришталю

Як почистити кришталь спиртом?

Вам необхідно взяти спирт, просочити ним безворсову тканину і протерти кришталеві стаканчики. Пам'ятайте, що під час миття кришталевої люстри іноді неможливо зняти деталі, тому доводиться проводити очищення навісу. Може теж стати в нагоді спирт.

Інструкція:

  • Для цього радимо скористатися бавовняними рукавичками. Потрібно змочити їх в мильному розчині, просто пройтися руками за кришталевим деталей
  • Далі, точно так само рукавицями змиваються залишки миючого засобу і протираються вже безпосередньо вологою тканиною, а потім спиртом
  • Ні в якому разі не мийте кришталеві люстри милом тому, як воно на поверхні залишає жирну плівку, яка при нагріванні може стати причиною розтріскування деталей кришталевих
Чистка кришталю

Як мити кришталь: поради

Хорошим варіантом є використання пуховки або малярної щітки для миття люстри. Такі вироби легко позбавляються від пилу. Необхідно змахнути кистями пил, і тільки потім проводити миючі маніпуляції з застосуванням мила. Можете скористатися для чищення кришталевих люстр засобом для миття скла. Воно позбавляє від серйозних забруднень і сприяє появі блиску.

Також в магазинах побутової хімії можна придбати спеціальні засоби, які призначені для миття кришталю. У їх склад зазвичай містяться кислоти, синька, а також поверхнево-активні речовини, які дозволяють швидко позбутися від забруднень. Крім того є складові, які надають красивого блиску кришталевих келихів. Радимо вам скористатися такими засобами, якщо народні методи не задовольнили бажання і посуд раніше каламутна.

Мийки кришталю

Чим мити кришталь без розлучень: огляд засобів

Зазвичай вони продається в розпилювачах або у вигляді спеціальних розчинів, з яких готується рідина. В неї занурюються кришталеві вироби і витримуються нетривалий час. Після цього проводиться миття, як зазвичай.

Список коштів:

  • Спрей для чищення світильників з кришталю, скла або металу Crystal Clean
  • Засіб для очищення скла Містер Мускул
  • Універсальне засіб «LOC» від Amway
  • Засіб для безконтактної чищення світильників УНІВЕРСАЛЬНИЙ ANTI-DAST
Моєму кришталь

Пам'ятайте, що для мийки кришталю краще всього використовувати спеціальні засоби або засоби для миття посуду. Мило для наведення чистоти не підходить. Якщо ви не хочете, щоб на поверхні кришталевих келихів залишилися відбитки пальців, скористайтесь безворсовими рукавицями або проводите мийку в рукавичках.

ВІДЕО: Як помити кришталь?