Забилася раковина на кухні: чистка народними, механічними методами і спеціальними засобами, поради

Інструкція щодо усунення засмічення на кухні.

Засмічення на кухні — дуже неприємна ситуація для господині. Крім того, що неможливо користуватися раковиною для миття посуду, ще й може відчуватися неприємний запах. У цій статті ми розглянемо способи, за допомогою яких можна боротися з засміченням на кухні в раковині.

Засмітилася раковина на кухні: чистка народними методами

Для чищення зливу на кухні можна використовувати народні методи. В основному це агресивні рідини, речовини, які при змішуванні дають хімічну реакцію. Продукти цієї реакції руйнують жир, бруд, а також волосся. Одним з найпопулярніших способів усунути засмічення на кухні є використання солі і соди.

Способи:

 • Сіль і сода. Для цього необхідно в зливний отвір налити трохи окропу, всипати чашку солі і чашку соди. Потрібно почекати трохи і знову промити окропом. Завдяки впливу соди, а також солі, жир розчиняється, і пробка усувається. Зверніть увагу, цей спосіб не можна використовувати, якщо у вас встановлені пластикові труби. Тому як вони можуть оплавитися. Підходить винятково для залізних зливів.
 • Сода і оцет. Ще одним відмінним варіантом боротьби з засміченням на кухні є використання соди і оцту. Для проведення маніпуляції необхідно всипати в зливний отвір 150 г соди і влити склянку оцту. Потрібно трішки почекати, щоб піна не піднімалася вгору, закрити зливний отвір пробкою. Почекайте 20 хвилин і змийте сильним напором води.
 • Алкозельцер. Якщо у вас в будинку не виявилося соди, але є кілька таблеток алкозельцера, додайте дві штуки в зливний отвір. Точно так само влийте склянку оцту. В результаті хімічної реакції таблеток і оцту, піна буде утворюватися і підніматися вгору. Речовини, що утворилися в результаті хімічної реакції, роз'їдають жир, а також дрібні шматочки їжі. Після цього знову промити зливний отвір теплою водою.
 • Сода, оцет і порошок. Сода змішується з будь-яким пральним порошком, засипається в злив і заливається оцтом. Через 20-30 хвилин, сток раковини промивається великою кількістю гарячої води.
Засоби для чищення

Засмітилася раковина на кухні, що робити: механічні методи

Огляд:

 • Усунення вантузом. Одним з найпростіших варіантів є використання вантуза. Це свого роду присоска на ручці, яка прикладається до зливного отвору. Завдяки утворився високому тиску, пробка зсувається в бік. Тому з часом вона проходить далі. Цей спосіб ефективний тільки в тому випадку, якщо немає величезних шматків жиру, волосся і засмічення не досить щільний, старий.
 • Якщо всі ці засоби не допомогли, можливо впорається звичайний сантехнічний трос. Це пристрій, що нагадує собою довгу дріт зі спіраллю або йоржиком на кінці. З іншого боку є ручка. Створена для того, щоб зручніше було вводити трос в зливний отвір. Вам необхідно проштовхувати трос глибше, обертаючи ручку і піднімати вгору. Завдяки цьому пробка може зачепитися за спіраль або ж щітку, і ви захопите легко і потягніть вгору.
Чистка вантузом

Забилася раковина на кухні — чистка хімічними засобами: список коштів

Якщо всі ці способи не допомогли, можете скористатися засобами побутової хімією. Зараз в магазинах величезна кількість подібних засобів, які складаються з лугу або кислоти.

Огляд:

 • Для прочищення каналізації, концентрат, PRIMATERRA
 • Кріт «Adonai» Новинка
 • Гранули для чищення каналізаційних труб Tytan,
 • Високоефективний засіб для чищення каналізаційних труб TIRET TURBO
 • Bagi Потхан для чищення каналізації
 • Mr Muscle гранули
 • Засіб для чищення каналізаційних труб Best Бестклин Б Кріт
 • Засіб для чищення труб SANN Profi
Засоби для чищення засмічення

Суттєво знизити частоту появи засмічень на кухні допоможе профілактика.

Поради:

 • Ні в якому разі не зливайте в раковину кулінарний жир. Якщо в сковороді залишилися залишки жиру, дочекайтеся коли він застигне і викиньте у відро для сміття.
 • Встановіть на зливний отвір спеціальний фільтр-сітку. Його можна буде отримувати і вибирати дрібне сміття. Таким чином залишки їжі не будуть потрапляти в трубопровід і слив.
 • Час від часу проводите профілактичну чистку. Для цього можна скористатися кухонною сіллю і окропом. Раз на місяць проводьте обробку труб, засинаючи в злив на ніч 1 кг солі і заливаючи окропом. Завдяки таким заходам, ви довго не будете знати проблем з вашою раковиною на кухні.
Забився злив

Чищення пластикових труб від засмічення

Пам'ятайте, що пластикові труби більш стійкі до агресивних речовин, але не терплять грубого поводження. Відповідно до такого роду труби не можна заливати окріп, а також виконувати чистку за допомогою троса. Справа в тому, що такого роду механічні пристосування можуть пошкодити труби і спровокувати протечку. Ідеальним варіантом стане використання агресивних хімічних засобів. Пластик дуже стійкий до різних кислот і лугів, не вступає з ними в хімічну реакцію. При цьому і жир на пластикових трубах скупчується набагато повільніше, ніж на металевих.

Демонтаж зливу

Усунути засмічення не дуже складно. Але найпростіше з профілактичною метою використовувати сіль і придбати ситце на раковину.

ВІДЕО: Засмічення на кухні