Як відрізнити тушку гусака від качки?

У даній статті мова піде про те, як відрізнити качину тушку від гусячої.

Качка і гуска відносяться до водоплавним птахам і за своїм зовнішнім виглядом дуже схожі. Особливо це подібність стає помітним вже в обробленому вигляді, що для необізнаного людини нерідко стає проблемою – як же розрізнити тушку гусака від качки та не помилитися у виборі, наприклад, при купівлі м'яса на ринку? Адже покладатися винятково на сумлінність продавця, звичайно, не варто. Для цього випадку треба просто запам'ятати кілька важливих відмінностей.

Як відрізнити тушку гусака від качки?

 • Насамперед – вага. Гуси набагато більше качок. Якщо орієнтуватися за віком птиці, знаючи, що забій на м'ясо здійснюють найчастіше у віці від 6 до 12 місяців, то вага обпатраною тушки качки коливається в середньому від 1,5 до 3 кг, вага обпатраною тушки гусака – від 3 до 5 кг.
  • Звичайно, можуть бути відхилення від середньої ваги за рахунок віку, ступеня відгодівлі або особливостей породи. Але це явище рідкісне, до того ж стару і перекормленную птицю буде видно по кількості жиру та іншим супутнім ознаками, про які ми розповімо нижче.
 • Форма тіла гусака і качки в чому схожа. Але качина тушка завжди буде ширша, особливо в нижній частині, а також більш плоска; гусяча – більш об'ємна і дещо витягнута в довжину.
   різниця в довжині шиї – гуси мають довгу шию, з більш витягнутими шийними хребцями. Шия у качки значно коротше, з більш товстими і відносно короткими шийними хребцями.

Важливо: У гусей більш довгі ноги і крила.

Крила і ноги у качки коротше, але самі пальці довші
 • До речі, про лапах. У качки більш довгі пальці, і вже сама лампа. Оскільки їй потрібно добре плавати у воді. А ось гусак повинен швидко бігати на суші, тому цівка, що розташована між гомілкою і пальцями, значно довший. При цьому в гусака громіздка шпора і сама лапа досить широка, масивна.
 • Істотні відмінності є в будові шкіри – у гуски вона більш товста, рельєфна, має більш темний, жовтуватий відтінок. Шкіра качки більше світла і гладка.
 • Якщо тушка продається з потрухами, то помітна відмінність буде в дзьобі птаха. У качки він плоский, більш пристосований для харчування на воді, а в гусака – більш високий, великий і не такий плоский. Адже він більш пристосований для живлення травою кормом, наприклад, для видирання пучків трави з землі.
 • Є відмінності і в запаху м'яса. Тушка гусака має дещо специфічний запах, качки він більш тонкий і солодкий.
 • М'ясо цих птахів також відрізняється за кольором, структурою, що відбивається на смаку і поживності. При купівлі тушки цими показниками ми, звичайно ж, не можемо скористатися, але щоб визначитися з уподобаннями, не зайвим буде про них знати.
 • М'ясо гусака відрізняється більш темним кольором і більшою жорсткістю. Причому чим старше птах, тим більш жорстке м'ясо. Як невелика підказка – самі волокна гусячого м'ясо більш довгі, рельєфні і великі.

Важливо: тушку качки більше кісток, в гусячої тушці більше жиру. Особливо це видно при розрізі нижньої порожнини, усередині.

Зліва — гусак, праворуч — качка
 • І те, і інше м'ясо вважається жирним, в ньому багато холестерину, тому його не всім можна вживати. Хоча у качки саме м'ясо за складом кілька жирніше. Але саме завдяки цьому вона виходить більш м'якою і соковитою. Саме ж м'ясо гусака, хоча і вкрита жиром, але більш сухе, жорстке.
 • По калорійності м'ясо качки поступається гусячого: воно містить 350 Ккал на 100 грам, в той час як гусяче – 412 Ккал на 100 грам. Хоча і те, і інше м'ясо багате вітамінами і мікроелементами.
 • Відрізнити тушку качки від гусака можна і за ціною. З-за більш складного і тривалого вирощування гусей, ціна на гусяче м'ясо завжди буде вище.

І остання порада при купівлі птиці. Незалежно від того, на якому м'ясі ви зупинили свій вибір, намагайтеся брати тушку молодої птиці. На що буде вказувати її середній розмір, світлий жир і лапи світло-жовтого кольору. М'ясо такої птиці буде набагато більш смачним і соковитим.

Відео: Порівняно тушки гусака і качки