Як відрізнити приставку від прийменника: ознаки, особливості

У даній статті ми з вами розберемося, чим відрізняються префікси і прийменники.

Російська мова володіє великою кількістю правил і часто при написанні виникають питання з приводу відмінностей префікса і прийменника. Ми вирішили розібратися, як відрізнити обидві ці частини мови.

Як розрізнити префікс і прийменник?

Порівняння префікса і прийменника

Саме перше, що відразу ж потрібно зрозуміти — привід являє собою окреме слово і ніколи не пишеться разом, а ось приставка є частиною слова і не вживається окремо. Це відразу ж стає зрозуміло, якщо вжити слово в його початковій формі, задавши питання називного відмінка. Приставка залишиться на місці, так як вона частина слова, а ось привід пропаде.

Наприклад:

  • Над городом — город
  • Замітку — замітка

Так, у першій ситуації «над» буде приводом, а в другому — «за» буде приставкою.

Ще можна спробувати задати питання. Якщо його виходить поставити між обома частинами, то перед вами привід. Приміром, над (чим? яким?) городом, над гарним городом. Знову ж таки, це неможливо зробити з приставкою, тому що не можна ставити питання між частинами слова.

Прийменники здатні змінювати форми слів. Тобто, вони дозволяють вживати слова в тому розумінні, в якому потрібно, без цього була б неможлива нормальна мова. Наприклад, в словосполученні «над городом», привід дозволяє утворити орудний відмінок. Якщо говорити про приставках, то вони створюють слова. Приміром, «забіг» утворюється приставкою «за».

Ще можна спробувати розрізнити дві розглянуті частини мови за їх написання. Якщо воно злите, то це приставка. Хоча, іноді вона відокремлюється дефісом. Це здійснюється при наявності приставки «за» і суфікса «йому», «тому» і «і». Приміром, по-іншому, по-моєму, по-людськи.

Тільки в окремих випадках написання приставки буде окремим. Це буває при написанні невизначених займенників і прислівників, коли вони відокремлюються приводом. Приміром, з деким. У цій ситуації приставка вживається окремо.

Прийменники з будь-якими словами пишуться окремо і ніколи не можуть вживатися разом.

Відео: Префікс і прийменник