Пральна машинка стрибає при віджимі: причини, що робити для усунення?

Причини надмірної вібрації при віджиманні пральної машини і способи її усунення.

Пральна машина — одне з улюблених пристроїв сучасних господинь. Бо саме з її допомогою можна приділити собі кілька хвилин часу, замість того, щоб займатися пранням. Пральна машинка часто ламається, причому поломки можуть бути вельми несподіваними або ж навпаки, спровокованими неправильною експлуатацією техніки. У цій статті ми розповімо, чому під час прання машина стрибає і сильно вібрує.

Чому пральна машина стрибає при віджиманні?

Це може бути пов'язане як з певними проблемами, або ж у зв'язку з неправильною експлуатацією техніки.

Сильна вібрація, тряска машини, пов'язані з неправильною експлуатацією техніки:

  • Відразу після покупки багато господині поспішають запустити машину, не особливо читаючи інструкцію. Тому нерідко всередині залишаються транспортувальні болти, що утримують барабан в нерухомому положенні. Це необхідно для того, щоб техніка в процесі доставки не ушкодилася. Якщо ви не отримаєте болти, в процесі прання машину буде трясти, а також кидати з боку в бік. Їх обов'язково варто витягти.
  • Неправильне регулювання техніки. Обов'язково необхідно дивитися на те, як слід ваша машина на кахлі. У разі неправильного регулювання або якщо одна ніжка нижче іншого, машина стоїть нерівно, перекошується. Що також провокує підвищення вібрації під час прання. Необхідно встановити на машину рівень і вирівняти її, обертаючи ніжки в необхідну сторону.
  • Слизька підлога. Нерідко машина вібрує з-за того, що встановлена на глянсовому кахлі. Завдяки цьому дуже маленька сила зчеплення. Тому техніку сильно вводить з боку в бік, вона гомонить, вібрує і хитається. Проблема вирішується дуже просто: купується гумовий килимок. Техніка встановлюється безпосередньо на нього.
  • Нерівномірне завантаження білизни. Машина може вібрувати з-за того, що ви перете підодіяльник з простирадлами, а також наволочками. Справа в тому, що в процесі прання багато речей набивається в отвори підодіяльника. Відповідно все збивається в одну купу, і машина завантажена нерівномірно. Виходить, що в барабані, що обертається цілий ком білизни. Необхідно вимкнути машину з мережі, злити воду і витягти постіль з підковдри, розрівняти рівномірно, розподіливши всередині барабана. Необхідно просто розподілити всі речі і тільки потім здійснювати прання.
Машина стрибає при віджимі

Що робити, якщо пральна машина стрибає при віджиманні?

Поломки, пов'язані з вібрацією:

  • Знос амортизатора. У машині існують спеціальні амортизатори, які гасять коливання барабана і перешкоджають його вібрації, а також трясці. При виході з ладу амортизаторів, машина починає сильно вібрувати. Необхідна їх заміна.
  • Знос або пошкодження пружин. Справа в тому, що в пральних машинах, вішається противагу барабану. Це бетонний камінь, який дозволяє утримувати рівновагу і не бовтатися барабану з боку в бік. Відповідно якщо ця противага руйнується або ж розкручуються болти, за допомогою яких він кріпиться до пристрою, машина починає стрибати. Необхідно затягнути болти або ж зробити заміну противаги в разі його руйнування.
  • Несправність підшипника. Нерідко в підшипнику в процесі тривалої роботи, виникає люфт. Відповідно стоншуються його стінки, слід негайно замінити підшипник. Якщо він розлетиться в процесі роботи агрегату, його уламки можуть зачепити інші вузли машини, а також пошкодити бак та інші запчастини.
Машинку трясе

Для того щоб визначити, що стало причиною стрибучості машини, необхідно уточнити вік побутової техніки, а також умови, у яких вона експлуатувалася. Найчастіше проблеми у нових апаратах не пов'язані з експлуатацією, а з неправильною установкою, наявністю блокувальних гвинтів всередині техніки, які забули витягнути після транспортування. Можливо необхідно відрегулювати ніжки і ретельно дотримуватися інструкції.

Не варто перевантажувати апарат. Все набагато складніше, якщо агрегат досить старий. Швидше за все має місце якась поломка. Необхідний ремонт та заміна комплектуючих, у разі їх поломки.

ВІДЕО: Машинка стрибає при віджимі