Чому озеро Тальков Камінь цікаво для туристів — маршрут для туристів «Легенди талькового кільця». Як дістатися до озера Тальков Камінь на машині, автобусі?

Природа часом дивує нас своєю красою. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про незвичайному місці — озері Тальков Камінь.

У декількох десятках кілометрів від Єкатеринбурга на величезній території розкинувся природний парк «Бажовские місця», названий на честь письменника Павла Бажова. Одним із самих мальовничих місць цій території стало озеро Тальков Камінь. Водойма утворився як наслідок діяльності людини. Озеро оточене хвойним лісом, що ще більше сприяє відвідуванню туристами.

Чому озеро Тальков Камінь цікаво для туристів?

Дістатися до озера Тальков Камінь не дуже складно. Поїздка не вимагає особливої підготовки і ідеально підходить для відпочинку у вихідний день. Щоб насолодитися мальовничою природою, краще приїжджати з наметом. Аксесуари для ночівлі можна орендувати в адміністрації парку.

Озеро Тальков Камінь знаходиться на тальковом родовищі, звідси і отримало свою назву. Сысерский завод з видобутку тальку був вперше побудований на Уралі. Видобуток тальку відбувалася кілька десятків років, до переорієнтації на нове родовище. Робота на кар'єрі велася до початку 20 в, поки глибина кам'яного кар'єра не досягла глибинних вод. З часом води затопили кам'яні брили і утворилося озеро. Через кілька десятків років озеро Тальков Камінь отримало статус природної пам'ятки.

Озеро
 • Глибина водойми сягає 30 м, що сприяє незмінно холодній температурі води. Дно в буквальному сенсі застелене хвойними деревами. Межі озера Тальков Камінь надають йому форму багатокутника. Найдовша відстань між двома берегами досягає 70 м.
 • В озері Тальков Камінь відсутня течія, але незважаючи на це вода досить прозора і чиста. Зеленуватий відтінок води мальовничо поєднується з навколишніми соснами.
 • Підійти близько до озера можна тільки в спеціально відведеному місці з північної сторони. Навколо водойми розміщені кам'яні кручі, вкриті тальком.
Природа

Для туристів в літній сезон організовано кілька варіантів цікавого проведення часу. Любителів поплавати напевно зацікавить дайвінг. На суші можна поїздити на квадроциклах або конях.

У зимовий час відпочиваючих чекає снігохід. Білосніжними скелями на тлі лісу неможливо намилуватися.

Як дістатися до озера Тальков Камінь на автобусі?

Для відвідування природного парку можна скористатися громадським транспортом.

 • З Південного вокзалу Єкатеринбурга в місто Сысерть кожні 15-30 хвилин виїжджає автобус.
 • З автовокзалу Сысерти 4-5 разів у день до місця призначення автобус їде. Для відвідування парку потрібно стати біля піонерського табору «Червона гвоздика». Якщо ви не хочете провести години на вокзалі, то можете відправитися пішки або взяти таксі.
 • При пішій прогулянці необхідно слідувати по вулиці Тімірязєва. Відстань між Тальковим Каменем і автовокзалом близько 6 км, що займе близько години часу в розміреному темпі.
Можна дістатися на автобусі

Кінцевий пункт ще одного автобуса, що курсує в селище Верхня Сысерть, знаходиться в 10-12 км від Талькова Каменю. Тому якщо ви не хочете здійснити тригодинну пішу прогулянку, краще їхати першим маршрутом.

Як дістатися до озера Тальков Камінь на машині?

Мальовниче озеро Тальков знаходиться західніше по відношенню до міста Сысерть.

 • З Єкатеринбурга потрібно слідувати за Челябинскому тракту в південному напрямку. Довжина шляху не менше 40 км. Зустріч на шляху сысертского поста ДАІ стане підтвердженням правильного маршруту.
 • Перед постом потрібно повернути на трасу, що йде вправо. По дорозі зустрічається мальовнича село Кашино, слідом за якому починається місто Сысерть. Головна дорога безпосередньо призведе до автостанції.
 • Звідти рух триває по вулиці Тімірязєва. Перед початком вулиці знаходиться меморіальний комплекс учасників військових дій. Дорога буде проходити уздовж приватного сектора.
Популярне
 • Після послідує лісосмуга, яка приведе до річки. За водоймою розташована стоянка для відвідувачів парку «Бажовские місця». Для того, щоб мати можливість прогулятися по парку, необхідно придбати квиток у касах перед входом. З цього моменту починається піша прогулянка.

ВАЖЛИВО: Для тих, хто користується в дорозі навігатором будуть корисні GPS координати 56.4925, 60.7275.

Маршрут для туристів — «Легенди талькового кільця»

Від входу в парк до озера Тальков Камінь потрібно пройти кілька кілометрів. За маршрутом слідування зустрінеться безліч не менш красивих і мальовничих місць. Для туристів по всій території побудовані альтанки і столики.

Туризм
 • У сосновому лісі протікає так звана Чорна річка. Щоб перейти через водойму споруджений невеликий «Місток Рибака».
 • Після річки можна споглядати «Мис закоханих». Така назва говорить сама за себе. Саме тут проходить безліч фотосесій.
 • Зупинитися відпочити запрошує до себе паркінг на височині «Таюткино дзеркальце». Для зручного підйому споруджена туристична сходи. Нагорі організована спеціальна територія для відпочинку і пікніка. Серед рослинності природного пам'ятника зустрічається кілька видів рідкісних рослин. Дбайливе ставлення з боку туристів дозволить зберегти і розмножити неповторні квіти.
 • На території парку знаходиться стоянка на честь літературного героя одного з творів Бажова.
 • Не доходячи до головного об'єкта, потрапляємо на оглядовий майданчик «Боброва гребля». Звідти зручно споглядати не тільки кар'єр, але і Чорну річку. З майданчика йде звивиста стежка в напрямку озера Тальков Камінь.

Повернутися в початок парку можна не тільки по виконаному маршрутом, але і через гору Черновскую. Для цікавого проведення часу в природному парку краще замовити екскурсійний маршрут.

Відео: Озеро Тальков Камінь