Лушпиння від насіння соняшнику і гарбузового: користь і шкода, застосування. Як можна використовувати лушпиння від соняшникового і гарбузового насіння в городі, як корм поросятам, курям, для мульчування і розпушування грунту, приготування компосту: опис,

Використання лушпиння від насіння.

Зміст

Більшість людей, вживаючи гарбузове і соняшникове насіння, просто викидають лушпиння, навіть не замислюючись про те, що цей нікому не потрібний продукт, може бути навіть дуже корисним. Щоб ви теж не здійснювали подібну помилку, ми спробуємо більш детально розповісти про корисні властивості лушпиння насіння, а також навчимо вас правильно її використовувати.

Лушпиння від насіння соняшнику і гарбузового: користь і шкода

Лушпиння від насіння: користь і шкода

Інші корисні властивості лушпиння насіння:

 • Швидке зниження кислотності ґрунту. Якщо ви прикопаете лушпиння насіння в грунт на зиму, то таким способом запустіть природний процес ощелачіванія грунту, і кислотність наблизиться до норми.
 • Блокування зростання грибкових інфекцій. Як показує практика, в ґрунті обробленої лушпинням насіння, різко знижується кількість хвороботворних грибків, що згодом призводить до того, що рослини ростуть здоровими і сильними без будь-якої додаткової обробки.
 • Поліпшується структура грунту. Такий продукт, як лушпиння насіння, ідеально підходить для розпушування ущільненого і важкого грунту, яка дуже негативно впливає на зростання всіх рослин. Завдяки лушпинні вона стає більш пухкою і це сприяє більш якісному попаданню вологи і кисню до кореневої системи.

Але на превеликий жаль, при неправильному використанні лушпиння насіння вона здатна завдавати і шкоди. Для того щоб ви не нашкодили свого майбутнього врожаю, познайомтеся ще й з негативними властивостями цього продукту. Найчастіше проблеми з'являються якщо люди закладають в грунт занадто товстий шар лушпиння.

Це призводить до того, що:

 • Цей шар не пропускає вологу, що призводить до того, що рослина починає в'янути
 • Земля під лушпинням з часом сильно ущільнюється, що теж позначається на рості і розвитку майбутнього врожаю
 • Земля прогрівається сильніше звичайного і згодом це призводить до загибелі рослин

Як можна використовувати лушпиння від соняшникового і гарбузового насіння в городі, що вона дає для рослин?

Способи використання лушпиння насіння

Якщо ви уважно читали нашу статтю, то напевно зрозуміли, що лушпиння насіння в умілих руках здатна посприяти тому, щоб наприкінці осені чоловік зібрав зі своєї ділянки хороший урожай. Правда, ви повинні пам'ятати, що для того, щоб цей продукт приніс вам користь, він теж повинен бути хорошої якості.

Зважаючи на це, ви повинні стежити, щоб у ньому не було плісняви, яка посприяє зараження спочатку грунту, а потім і рослин. У разі якщо вам вдасться знайти максимально якісний продукт, то ви не тільки поліпшите якість ґрунту, але і наситите її величезною кількістю мікроелементів, які життєво необхідні всім живим рослинам для нормального розвитку.

Способи використання лушпиння насіння:

 • Натуральний засіб для мульчування (лушпиння ніяк не обробляється)
 • В якості добрива (її просто закопують у ґрунт і дають перегнити)
 • Органічне підживлення (в цьому випадку лушпиння перетворюється в золу, а потім використовується в періоди інтенсивного росту)
 • Корисний інсектицид (в цьому випадку можна готувати концентровані відвари з лушпиння і обробляти ними хворі рослини)

Мульчування і розпушування грунту з допомогою лушпиння насіння: як робити?

Мульчування і розпушування грунту з допомогою лушпиння

Мульчування — це процес укриття верхнього шару грунту органічним матеріалом (в нашому випадку лушпинням насіння), для запобігання випаровування вологи і перегріву кореневої системи. Вище ми вже згадували про те, що при недотриманні технології мульчування людина може отримати зворотний результат і втрати врожаю.

Зважаючи на це, якщо ви не хочете зіткнутися з подібними проблемами, тоді дотримуйтесь наступних правил:

 • Приводьте мульчування 2 рази на рік — восени після збору врожаю і навесні, коли всі рослини вже піднімуться над грунтом. Застав успіху в обох випадках буде повна відсутність бур'янів на ділянці і добре розпушений грунт.
 • В разі якщо ви будете мульчувати дуже сухий грунт, то спочатку її треба буде добре полити і обов'язково дочекатися, коли вода вбереться і опуститься в нижні шари грунту.
 • Обов'язково дивіться щоб шар мульчі був не дуже товстим. Так вважається, що цей показник в ідеалі повинен бути дорівнює 8 див. Але все ж досвідчені городники іноді роблять шар мульчі і 10-12 см. У випадку якщо ви будете мульчувати ділянку, який постійно знаходиться в тіні, то шар мульчі повинен бути від 3 до 5 див.
 • Також пам'ятайте, що проводити мульчування краще всього при температурних показниках +12-+20. У цьому випадку грунт буде зберігати оптимальну температуру для росту рослин.
 • Якщо ви знаєте що згодом вам доведеться удобрювати грунт, то зробіть це до мульчування так, як після проведення цієї процедури добриво буде більш тривалий період просуватися до кореневої системи.

Що стосується розпушення ґрунту, то в цьому випадку лушпиння просто закопується на зиму у грунт і до самої весни в ньому поступово перегниває. Так як лушпиння по своїй структурі досить жорстка, то вона не дає грунту сильно ущільнитися, і в підсумку це призводить до того, що він стає більш пухким і легким.

Як застосовувати лушпиння від соняшникового і гарбузового насіння, як добриво?

Рекомендації по удобрення грунту лушпинням насіння

В принципі, якщо ви хочете швидко і без проблем удобрити свою ділянку лушпинням насіння, тоді просто прикопайте їх на зиму в грунт і дайте їм перегнити природним шляхом. У разі ж якщо ви хочете, щоб цей продукт приніс максимальну користь городнім культурам, тоді витратити трохи свого часу і перетворіть лушпиння в золу. Як показує практика, таке добриво більш якісно насичує грунт корисними компонентами, але що найголовніше, його можна використовувати в будь-який час року.

Рекомендації по удобрення грунту лушпинням насіння:

 • В разі якщо ви будете вносити золу перед оранкою, то вам треба буде використовувати 3 кг продукту на кожні 10 м2
 • Якщо добриво буде використовуватись для підгодівлі вже зростаючих рослин, то треба буде вносити в грунт 200-450 м на кожні 2 м2
 • Також ви можете приготувати розчин з води і золи (з розрахунку 3 кг золи на 10 л води), і по мірі необхідності підливати їм рослини, попередньо вспушив грунт

Як зробити компост з лушпиння гарбузового та соняшникового насіння: рецепт

Компост з лушпиння гарбузового та соняшникового насіння

Деякі люди здогадуються, що зробити якісний органічний компост можна дуже легко, і практично без витрат. Все що для цього потрібно, трохи торфу (можна брати і звичайний ґрунт) та органіка. В нашому випадку ми будемо готувати добриво, використовуючи лушпиння насіннячок.

Отже:

 • Для початку приготуйте бочку або дерев'яний ящик, в які ви зможете скласти компоненти компосту
 • Попередньо замочіть лушпиння насіння у воді і дайте їй трохи заграти
 • На седеющем етапі складіть на дно бочки або ящики невеликий шар гілочок (вони будуть виконувати роль дренажу, що відводить зайву рідину)
 • На шар гілок викладіть шар лушпиння. Його товщина повинна бути приблизно 50 см
 • Далі, покриваємо лушпиння шаром торфу або ґрунту товщиною від 5 до 10 см
 • Продовжуйте чергувати шари, поки ємність повністю не заповниться
 • Прикрийте кришкою і залиште в спокої приблизно на 10-14 днів
 • Після закінчення цього часу, злегка перемішайте масу (це потрібно робити для того, щоб вона могла киснем)
 • Періодично перевіряйте достатньо волога маса знаходиться в бочці, і в разі потреби зволожуйте її, не забуваючи обов'язково перемішувати
 • Якщо ви все зробите правильно, то в результаті отримаєте компост, який буде видавати аромат чим-то схожий на лісову грунт

Чи можна давати курям, свиням лушпиння від насіння?

Лушпиння насіння може використовуватися як добавка живильне

Давати лушпиння насіннячок курей і свиней можна, але робити це треба правильно. По-перше, ви повинні пам'ятати, що цей продукт вимагає тривалого перетравлювання, тому треба строго стежити за тим, щоб домашня тварина не з'їдали його більше, ніж треба. В ідеалі лушпиння повинна використовуватися як поживна підживлення. Зважаючи на це, буде краще, якщо ви будете змішувати її з овочами, коренеплодами та зерновими культурами.

У цьому випадку кури і свині будуть насичуватися швидше і, що найголовніше, отримувати з їжею максимальну кількість корисних речовин, які будуть стимулювати їх ріст і розвиток. По-друге, обов'язково треба враховувати, що маленьким поросятам і курчатам бажано давати подрібнену лушпиння насіннячок. Буде краще, якщо спочатку ви перетворите її в своєрідний макуха і тільки потім будете вводити його в раціон тварин.

Як застосовувати лушпиння від соняшникового і гарбузового насіння, як паливо для печі?

Напевно, ви вже чули про те, що лушпиння від соняшникового і гарбузового насіння можна використовувати для опалення приміщення. Так, цей продукт є ідеальним паливом для печі так, як дуже довго горить та практично не залишає золи. Але все ж не поспішайте збирати лушпиння і використовувати її замість дров. Вірніше, збирати її ви можете, але використовувати в чистому вигляді немає.

Якщо ви просто покладіть її в топку печі, то в процесі згоряння в димохід почнуть підніматися залишилися в лушпинні частинки насіння, і це може спровокувати пожежу. Зважаючи на це, якщо ви хочете опалювати своє житло саме лушпинням насіння, тоді спочатку виготовте з неї брикети (шляхом пресування продукту) або ж просто купите готові пелети.

Відео: Застосування лушпиння від насіння