Як правильно пити коньяк з етикету — з чим, з яких келихів і чим закушувати: культура розпиття коньяку. Коньяк п'ють з яким соком, теплим або холодним? Скільки можна пити коньяку?

Як правильно пити коньяк і чим його краще закушувати?

Зміст

Більшість людей відносяться до коньяку, як звичайного алкогольного напою, тому навіть не замислюються про те, що вживати його треба за якимись правилами. Насправді ж, цей п'янкий напій розкриває свій справжній смак і аромат тільки тим, хто вміє з ними правильно поводитися.

У разі якщо ви не будете дотримуватися всіх правил етикету вживання коньяку, то не зможете повністю відчути його витонченість і фортеця. Про те, як правильно пити цей благородний напій і розповість вам наша стаття.

Як правильно пити коньяк з етикету — з чим, з яких келихів і чим закушувати: культура розпиття коньяку

Правила розпивання коньяку

Як ви вже, напевно, зрозуміли коньяк особливий напій і пити його з звичайних чарок небажано. У випадку якщо ви хочете відчути себе справжнім аристократом, тоді подбайте і купіть спеціальні келихи. За правилами етикету це повинен бути кулястий келих на короткій ніжці, зроблений з прозорого скла або кришталю.

Умовно такі келихи можна поділити на чоловічі і жіночі. Візуально вони абсолютно ідентичні, єдиним їх відмінністю є обсяг. Як правило, жінкам коньяк подають до 170 мл келихах, а чоловікам у 240 мл Крім цього, для вживання цього міцного напою можна використовувати тюльпанообразной стакан об'ємом 140 мл

Що стосується закусок, що подаються коньяку, то і тут є певні правила. Ми звикли вважати, що до нього треба подавати тонкі часточки лимона. Насправді ж така закуска більше притаманна пострадянського простору. В інших країнах до конька подають гіркий шоколад, полуницю, горіхове суфле або морепродукти.

Коньяк п'ють: з чим, крім коли, з яким соком, щоб було смачно?

Коньяк можна змішувати з фруктовим соком

Як би дивно це не звучало, але якісний коньяк дуже добре розкривається при змішуванні з соком. Якщо ви змішаєте три частини коньяку та частина соку, то у вас вийде досить міцний коктейль, який можна буде подавати чоловікам.

У випадку якщо ви хочете приготувати напій для жінок, тоді змішуйте коньяк і сік в рівних частинах, і обов'язково розбавляйте всі колотим льодом. Такий коктейль краще всього подавати у високому стакані і пити через трубочку.

Соки, підходящі для коньяку:

  • Виноградний
  • Апельсиновий
  • Гранатовий
  • Вишневий
  • Яблучний

Коньяк п'ють: теплим або холодним, якої температури?

Температура перед подачею коньяку

Коньяк відноситься до тих напоїв, які не розкриваються при дуже низьких і при дуже високих температурних показниках. Зважаючи на це, якщо ви хочете відчути всі нотки цього ароматного напою, тоді прогрівайте його до кімнатної температури.

Для того щоб добитися ідеальних температурних показників, коньяк треба буде потримати над невеликий свічок, або ж просто прогріти келих своїм теплом. Правда пам'ятайте, що в келиху повинно бути зовсім небагато алкогольного напою.

Якщо говорити про холодному коньяку, то найчастіше його змішують з невеликою кількістю теплої кави і в такому вигляді подають гостям. Кава прогріває алкоголь і це робить його м'якшим і ароматні.

Скільки можна пити коньяку?

Пити коньяк треба маленькими порціями

Відразу ж хочеться сказати, коньяк є міцним напоєм, тому вживати його у великих дозах небажано. Так, вважається, що здорова людина щодня може вживати 20-30 мл алкоголю. Все що буде випито вище цієї норми вже буде завдавати шкоди організму.

Звичайно ж, це не означає, що ви не можете вживати його більше. У випадку якщо вас запросили в гості, то ви можете дозволити собі випити і 100-150 мл коньяку. Правда, ви повинні пам'ятати, що ця доза алкоголю повинна бути прийнята за досить великий проміжок часу.

Також не забувайте, що коньяк бажано закушувати легкими закусками. Завдяки тому, що вони будуть знижувати градус напою, ви не сп'янієте і зможете залишатися бадьорим і веселі весь вечір.

З яких келихів п'ють коньяк, і як правильно його наливати в келих?

Рекомендації по наливанию в келих коньяку

Якщо ви уважно читали нашу статтю, то напевно запам'ятали, що пити коньяк потрібно спеціальних келихів, мають кулясту або тюльпаноподібну форму. Вона дозволяє злегка прогрівати напій теплом руки, тим самим розкриваючи всі його аромати. Так, і запам'ятайте, не можна наливати коньяк в охолоджені келихи.

У випадку, якщо вони будуть дуже холодними, то це негативно позначиться на смакових і ароматичних властивостей напою. Тому по можливості намагайтеся перед розливом злегка прогрівати келихи до температури, трохи вище кімнатної.

Правильно підготовлений келих треба буде злегка нахилити і тонкою цівкою по стінці влити в нього буквально 30-50 мл коньяку. Після цих дій келих повертається у вертикальне положення і його можна віддавати гостям.

Як пити коньяк з льодом?

Коньяк з льодом

Хоча за загальноприйнятими правилами етикету вважається що пити коньяк з льодом можна, деякі люди все-таки зважуються на цей крок і стверджують, що цей компонент робить його більш цікавим.

Як правило, для змішування з льодом береться молодий коньяк. Так як він має більш щільну структуру і яскраво виражений виноградний аромат, то навіть при змішуванні з іншими компонентами він не втрачає характерного смаку і аромату.

Правда, ви повинні пам'ятати, що льоду в бокалі не повинно бути дуже багато. Так, наприклад, на 50 мл бурштинового напою потрібно додавати буквально кубик льоду. Якщо його буде більше, то ви точно заморозити всі ефірні масла, які повинні давати цікавий аромат.

Як пити коньяк, щоб не сп'яніти?

Пити коньяк треба маленькими ковтками

В разі якщо ви будете вживати цей алкогольний напій саме так, то навряд чи зможете сильно сп'яніти. Якщо ж вечора буде довгим, і ви точно знаєте, що не вип'єте одну порцію коньяку, тоді обов'язково чергуйте вживання алкоголю з вживанням закусок.

У цьому випадку можна відмовитися від фруктів і шоколаду і є, наприклад, маленькі канапе або мариновану рибу. Також при бажанні ви можете розводити коньяк соками. Такі своєрідні коктейлі теж будуть допомагати вам розслаблятися, але при цьому ви будете менше п'яніти.

Як і з чим п'ють коньяк французи?

До коньяку можна подавати морепродукти

Для французів коньяк є особливим напоєм так, як вважається що вперше його зробили і розлили саме у Франції. Тому для них він трохи більше ніж алкоголь, який потрібний людині для забезпечення. Вживають його вони виключно із спеціальних келихів, маленькими ковточками, і при цьому ведуть приємну бесіду з близькою людиною або гостем.

Найчастіше вони його нічим не закушують, просто спочатку випивають порцію свіжозавареної кави, а потім вже приступають до коньяку. У разі ж якщо їм доводиться його закушувати, то вони віддають перевагу паштетів, твердих і м'яких сирів, фуа-гра, устриць і морських гребінців.

Осад у коньяку: можна пити?

Осад у коньяку може з'явитися з-за неправильного зберігання

Деякі люди вважають, що поява осаду в коньяку є свідченням того, що він зіпсувався. Насправді ж, це не зовсім так. У випадку якщо ви точно знаєте, що купили якісний алкоголь заводського розливу, то можете бути спокійні.

Цілком ймовірно ви зберігали його в прохолодному місці і з-за цього в осад і випали залізо, мідь або кальцій у великих кількостях присутні в сировині, з якого робиться цей напій. Зважаючи на все це, однозначно можна сказати, що пити коньяк з осадом можна просто по можливості треба намагатися щоб ці негарні пластівці не потрапляли в ваш келих.

Чи можна після горілки, вина пити коньяк, після коньяку — пиво?

Якщо ви хоча б трохи знайомі з загальноприйнятими правилами розпиття спиртних напоїв, то напевно знаєте, що змішувати різний алкоголь небажано. Як мінімум, це загрожує поганим самопочуттям на інший день, а як максимум проблемами з печінкою, нирками та судинами.

Правда у випадку з коньяком, є одне виключення з правил. Цей напій допускається вживати після якісного вина. Це пов'язано з тим, що обидва напої виготовляються з виноградної сировини, а значить вони абсолютно однаково впливають на організм людини.

Що стосується горілки і пива, так як їх виготовляють із пшениці та хмелю, їх вживання з коньяком може призвести до неприємних наслідків.

Після коньяку: болить голова?

Коньяк здатний провокувати головний біль.

Так як коньяк є міцним напоєм, то його надмірне вживання може призвести до появи головного болю. Подібну проблему спровокують алкалоїди й ефірні олії, які у великих кількостях присутні в цьому алкогольному напої.

У випадку, якщо вони потрапляють в організм у великих кількостях, то це неминуче позначається на роботі нирок, печінки і судинної системи і як наслідок, з'являється головний біль. Також подібна проблема може виникнути через зневоднення, яке виникає з причини частого сечовипускання, викликаного вищезазначеними речовинами.

Що буде, якщо пити коньяк кожен день?

Не дивляться на те, що коньяк є міцним алкогольним напоєм, його вживання здатне принести користь організму, за умови, звичайно, що ви будете пити якісний продукт, зроблений з натуральної сировини.

Якщо ви будете вживати цей алкогольний напій буквально за 10-15 мл раз на день, то зможете позбутися від проблем з травною системою, сприятимете розслаблення судин, а також позбудетеся від нервового напруження. Але запам'ятайте, корисним коньяк буде тільки в тому випадку, якщо пити його ви будете в маленьких дозах.

Якщо ж ви будете вживати його склянками, то тим самим тільки нашкодите організму. Такими діями ви перенасытите організм алкалоїдами і спровокуєте сильну інтоксикацію, яка порушить роботу нирок і печінки.

Відео: Як правильно пити коньяк і чим закушувати — поради новачкам