Як зробити джинси менше? Як випрати або що потрібно зробити, щоб джинси сіли на один розмір: поради, рекомендації, рецепти. На скільки сантиметрів максимально можуть сісти джинси? Сідають чи джинси стрейч, з поліестером і еластаном після прання?

Стаття розповість вам про те, як можна зменшити джинси на кілька розмірів.

На скільки сантиметрів максимально можуть сісти джинси?

Джинс – це натуральна бавовняна тканина, штани з якої так популярні у всьому світі. Джинсові штани мають безліч переваг: добре сидять на тілі, підтягують його, зігрівають, стильно виглядають. Тим не менш, джинси мають один основний недолік – вони мають властивість розношуватися, збільшуючись на розмір і тоді брюки сидять вільно, сповзають, звисають мішками.

Виправити це допоможе декілька побутових способів, як прання, наприклад, або навіть «варка» джинсів. Однак слід знати, що такі махінації можуть пройти тільки з брюками з натуральної бавовни. Ви зможете стягнути штани всього на один розмір, тому не розраховуйте їх зменшити в кілька разів, максимум – 1-1,5 см в діаметрі.

Прання джинс і їх усадка: поради та рекомендації

Сідають чи джинси стрейч, з поліестером і еластаном після прання?

Джинси так само можуть бути виконані не з 100% бавовняної тканини, а з суміші, наприклад, 70% бавовна 30% elastin.

Одяг, що шиється з додаванням еластану (еластанових ниток) завжди відрізняється тим, що не здатна сильно м'ятися. Вона має хорошу водо - і повітропроникність. Тим не менш, вона не може стягуватися після прання (руками або машинкою), як це буває з бавовною.

Еластан (інша назва «стрейч») – тканина, добре розтягується і тому джинси з еластанового нитками завжди міцні, добре сидять на тілі і будь-якій фігурі, в них зручно і комфортно. Стрейчеві джинси відмінно переносять навіть численні прання. Як і бавовняні джинси, штани з еластаном розтягуються в шкарпетці (дають розтяжку). Після прання штани повертаються у свій вихідний розмір (особливо добре, якщо вони нові).

Бавовняні і стрейчеві джинси: в чому різниця?

Як випрати або що потрібно зробити, щоб джинси сіли на один розмір: поради, рекомендації, рецепти

Якщо ви виключаєте варіант ушивки джинсів на машинці, тоді вам має допомогти прання.

Поради:

 • Виробляти прання можна вручну, а можна з допомогою пральної машини (цей спосіб краще).
 • Джинси потрібно прати в окропі (на високих температурах), потрібно приблизно 90-95 градусів (тільки при такій температурі тканина сідає).
 • Покладіть штани в барабан машини і включіть режим, засипавши порошок або стирає гель.
 • Дочекайтеся повного циклу прання (без полоскання). Перед тим, як в машинку повинна влитися холодна вода для полоскання, вимкніть машину і зарядіть прання заново, але вже без порошку.
 • Просушіть джинси до повного висихання в швах, на поясі.

ВАЖЛИВО: Так само може допомогти метод варіння джинсів. Для цього чисті штани слід кип'ятити в посуді (велика емальована каструля) приблизно 40 хвилин, після чого їх потрібно повністю просушити. Інший спосіб – «гаряча ванна»: наберіть у ванну з джинсами максимально гарячої води і залиште чисті штани в ній до повного охолодження.

Ручне прання
Машинне прання

Як зробити, щоб джинси сіли в довжину?

Піддаючи джинсову тканину пранні в окропі або варіння, ви повинні враховувати, що тканина буде сідати. Це вплине не тільки на зменшення розміру, але і довжину штанин (близько 0,5-1 см максимум). Якщо цей результат для вас досить малий, ви можете просто підшити джинси або підвернути їх (всередину або назовні).

Як правильно сушити джинси, щоб вони сіли?

Правильна сушка так само може вплинути на розмір джинсів:

 • Після повного циклу прання і викручування джинсів в машині, вам слід повісити джинси сушити. Добре це зробити на відкритому повітрі у сонячну і теплу погоду. Вдома покладіть джинси на гарячу батарею – це так само сприятиме усадки.
 • Швидко висушити джинси так, щоб вони сіли, можна поклавши їх на рушник, щоб той вбирала зайву вологу.
 • Зменшити в розмірі джинси допоможе так само спеціальна сушка.
Правильна сушка джинсових штанів

Що не можна робити з джинсами при їх усадці: поради

Поради:

 • Не слід сушити джинсову тканину праскою, так як вона, навпаки, распаривает і розтягує тканина.
 • Прати на високих температурах і варити джинси можна тільки в тих випадках, якщо вони не прикрашені стразами, нашивками, вишивкою. В іншому випадку весь декор пропаде.
 • Враховуйте те, що при пранні на високих температурах джинсів може сильно вылинять.

Відео: «Як зменшити джинси в талії легко і швидко?»