Фарба для джинсів: як вибрати, яка буває? Як пофарбувати джинси в чорний колір? Як пофарбувати джинси за допомогою підручних засобів?

Способи пофарбувати джинси в домашніх умовах.

Нерідко після тривалої шкарпетки, а також численних прань, джинси втрачають свій колір. Це абсолютно нормальне явище. Тому, якщо вам складно розлучитися з улюбленою парою джинсів, радимо їх пофарбувати. У цій статті ми розповімо, як це зробити.

Як пофарбувати джинси темно-синій, чорний колір?

Найчастіше джинси фарбують у темно-синій, а також чорний колір. Зверніть увагу, що найтяжче здійснювати фарбування різнокольорових джинсів або одягу, яка пофарбована в червоний або бордовий колір. У такому випадку вам заздалегідь необхідно буде змінити тканину. З цією метою придбайте спеціальний розчин для тканини, здійсните знебарвлення. Не рекомендуємо використовувати хлорку, тому як у неї ефект менш виражений, ніж у спеціальних засобів для тканини.

Фарбування джинсів

Інструкція:

  • Для того щоб впоратися з фарбуванням, рекомендую вибрати глибоку каструлю, налити воду і довести до кипіння. Після цього висипається обесцвечівателі і поміщаються джинси. Необхідно постійно помішувати виріб для того, щоб воно рівномірно знебарвилася.
  • Перед тим як занурити джинси в каструлю, необхідно їх ретельно випрати в пральній машині і вивести плями. Після цього можна приступати до знебарвлення. Зверніть увагу, що джинси не стануть білого кольору, вони можуть стати бежевими, або якогось брудного кольору. Це цілком нормально і достатньо буде для того, щоб барвник добре вбрався в тканину. Після цього необхідно виполоскати джинси в теплій воді і випрати в пральній машині з м'яким миючим засобом. Після цього проводиться безпосередньо фарбування. Придбайте барвник для тканини чорного кольору в заданій кількості.
  • У середньому джинси важать приблизно півкілограма, відповідно для фарбування вам знадобиться 10 л води, флакон фарби або три пакетики з порошком. Зверніть увагу, що краще всього купувати фарбувальні засоби з запасом. Це дозволить зробити процес фарбування максимально ефективним. Бо іноді кольору буває недостатньо, і замість чорного ви отримуєте темно-сірий колір. Після того, як высыпите фарбу в киплячу воду, необхідно розправити джинси. Попередньо висушувати їх немає необхідності. Вони перед фарбуванням повинні бути добре постиранными, вологими. Варто розрівняти всі заломи і занурити виріб в каструлю.
  • Помішуйте за допомогою великої ложки. Якщо ви не зовсім впевнені в якості фарбування, краще всього перед тим як занурити джинси, скористатися шматочком білої тканини. Для цього занурте в розчин клаптик і подивіться на його колір. Якщо він стане насиченим і придбає такий колір, як необхідно, можна виробляти фарбування джинсів. Якщо ж він світлий, то можете ввести в каструлю ще один пакетик барвника. Це зробить розчин ще більш темним, а фарбування інтенсивним.
Фарбування джинса

Фарба для джинсів: як вибрати, яка буває?

Можна пофарбувати джинси за допомогою різноманітних барвників.

Види барвників:

  • Найпопулярнішими є анілінові барвники. Вони забарвлюють в досить яскраві кольори, але ненадовго. Вони швидко випираються.
  • Максимально стійкими є порошкові барвники, які спільно використовуються при нагріванні разом з водою в каструлі, можна сказати при кип'ятінні джинсів.
  • Також пофарбувати джинси можна за допомогою домашніх засобів, таких як марганцівка і синька. При фарбуванні марганцівкою необхідно бути максимально акуратними, тому як вона може стати причиною появи плям на ванній, також на одязі. Сліди дуже складно виводяться. Колір при фарбуванні марганцівкою не дуже красивий, але вона допомагає створити ефект варених джинсів, а також підкреслити злами і деякі пом'ятості.
  • Синька — найпростіший варіант фарбування, але один з найбільш нестійких. Тому періодично вам доведеться використовувати барвник час від часу, для того щоб відновити і поліпшити колір.
  • Фарбування джинсів за допомогою акрилової фарби. Вона досить стійка, блякне лише у разі виварювання джинсів. Тому за допомогою акрилової фарби можна створювати дуже незвичайні колірні рішення, наносити візерунки. Можна також створювати справжні витвори мистецтва. При цьому акрилову фарбу можна придбати в будь-якому художньому магазині, коштує вона зовсім недорого. Повністю пофарбувати джинси акриловою фарбою досить проблематично, тому як витрата високий і спосіб фарбування зовсім не такий, як при використанні порошкових барвників. Вам доведеться здійснювати фарбування за допомогою пензликів або губок, наносячи фарбу втирающими рухами.
Фарбування джинсів

Як пофарбувати джинси: основні правила фарбування

Для закріплення фарби дуже часто використовують сольові розчини, а також оцет. Зверніть увагу, що деякий час після фарбування можуть залишатися сліди на тілі, а також на м'яких меблях, на якій ви будете сидіти. Щоб уникнути неприємностей, рекомендуємо закріплювати фарбу, ретельно виполіскувати одяг після фарбування. З цією метою часто використовується розчин оцту, а також лимонної кислоти. Доведено, що кислий розчин допомагає закріпити фарбу і перешкоджає її выстирыванию.

Фарбування джинсів

Зверніть увагу, що не завжди після фарбування вдається домогтися такого кольору, як відразу після купівлі одягу. Це пов'язано з використанням супер стійких барвників, спеціальних умов, високої температури, тиску, а також швидкого сушіння виробів. Відповідно до домашніх умов добитися подібного результату практично неможливо. Сушать джинси в розправленому стані, на старому простирадлі або ж розправивши на вішалці, для того щоб уникнути заломів. Тому як в місці складок можуть утворюватися світлі плями, які зіпсують результат фарбування.

Фарбування омбре

Зверніть увагу, що протягом декількох прань після фарбування вода може набувати характерний відтінок барвника. Тому не радимо разом з джинсами кидати інший одяг для прання в пральну машину. Краще всього здійснювати прання разом зі старим рушником або якоїсь непотрібної одягом, яка може ввібрати в себе залишки барвника з джинсів.

Як бачите, процедура фарбування джинсів досить проста і доступна. За допомогою нескладних маніпуляцій ви зможете оновити свої джинси і зробити їх практично новими.

ВІДЕО: Способи фарбування джинсів