Коли і як висаджувати петунію в кашпо на вулицю? Кращі сорти петуній для підвісних кашпо: список, назви. Петунія ампельна і кущова: скільки штук розсади садити в кашпо і на якій відстані один від одного?

Норми і особливості висаджування петунії в кашпо.

Зміст

Справа йде до зими, але це не означає, що про свої захоплення квітами варто забути. Щоб насолоджуватися красивими квітами петунії навесні, необхідно ще наприкінці зими зайнятися висаджуванням насіння. У цій статті ми розповімо, як висаджувати та доглядати за петунією.

Коли і як висаджувати петунію в кашпо на вулицю?

Спочатку необхідно підготувати горщики і посіяти насіння. Це робиться в кінці лютого. Необхідно змішати з мокрим піском насіння і викласти їх на грунт. Після цього ємності накривають скляними ковпаками і чекають появи паростків.

Після цього паростки прорежают, необхідно, щоб відстань між сходами було 5 див. Далі, можна присипати шаром вологого грунту. Час від часу поливайте рослини і через місяць можете пересаджувати в горщики. Для цього підійдуть ємності з дернової землею. Багато квітникарі рекомендують підмішувати гідрогель. Це силікагель, який попередньо замочують у воді. Вводять в горщик у співвідношенні з ґрунтом 1:5. Така суміш добре утримує вологу і перешкоджає гниття коренів.

Інструкція з висаджування:

  • Не варто відразу виносити рослину на вулицю. В кінці квітня і в травні ще можливі нічні заморозки. Саме тому квіти поступово привчають до зниження температури.
  • Весь тиждень витримуйте температуру на рівні +18 °С. Далі, знизьте до +15 °С. Після цього виставте рослину на балкон і спостерігайте за температурою.
  • Як тільки зникне загроза заморозків, можете виставляти рослини на вулицю або виносити у двір.

Висадка у відкритий грунт здійснюється в похмурий день або після заходу сонця. При попаданні прямих сонячних променів, листя в'януть, і таке рослина погано приживається.

Коли і як висаджувати петунію в кашпо на вулицю?

В які кашпо краще садити петунії?

Кашпо вибирається в залежності від ваших уподобань. Це корзина, в яку ставиться горщик. Сама кошик підвішується і квітки спадають. Варто відзначити, що не варто вибирати маленькі кашпо, так як місця для розвитку кореневої системи буде недостатньо. У середньому вибирають горщики діаметром 22 см і об'ємом 5 л. Цього достатньо для однієї рослини.

В які кашпо краще садити петунії?

Кращі сорти петуній для підвісних кашпо: список, назви

Не всі сорти підходять для висаджування в кашпо. Сам горщик має на увазі те, що рослина буде спадати. Часто такі петунії висаджують біля альтанок, і з часом вони її обплітають. Дуже симпатично виглядають арки, обплетені петуніями. Для вирощування в горщиках і кашпо вибирають ампельні петунії. Вони падають вниз і в них гарні квітки.

Найбільш популярні сорти:

  • Сурфінії
  • Пірат
  • Рендула
  • Лавина

Зверніть увагу, якщо ви висаджуєте квіти на вулиці, то варто обмежити полив і ввести поправку на природні опади. Якщо під навісом, то рослина потребує щоденного поливу.

Кращі сорти петуній для підвісних кашпо: список, назви

Петунія ампельна: скільки штук розсади садити в кашпо і на якій відстані один від одного?

У горщик об'ємом 10 л можна посадити 2 петунії. У цих рослин добре розростаються коріння, їм у майбутньому може не вистачити місця. На невелике кашпо об'ємом 5 л потрібно висаджувати одну рослину.

Варто розуміти, що такі рослини варто вчасно обрізати і видаляти висохлі квіти. В іншому випадку рослина почне в'янути. Крім того, може знизитися кількість квітів. Як тільки ви помітили, що листя і квіти в'януть, зріжте ¼ частину гілок.

Петунія ампельна: скільки штук розсади садити в кашпо і на якій відстані один від одного?

Петунія кущова: скільки штук розсади садити в кашпо і на якій відстані один від одного?

Взагалі цей вид не вирощується в кашпо. Такі рослини висаджують на дачі, безпосередньо на відкритому грунті. Приблизна відстань між ними повинна складати 20 див. Відповідно при вирощуванні такого виду в горщиках, достатньо одного куща на ємність діаметром 20-30 див.

Петунія кущова: скільки штук розсади садити в кашпо і на якій відстані один від одного?

Діаметр кашпо 20 см: скільки петуній посадити?

У горщик великого обсягу варто висаджувати не більше двох відростків. В кашпо, діаметром 20 см достатньо посадити всього один паросток. Якщо ви думаєте, що при великій кількості паростків отримаєте пишний кущ, то ви помиляєтеся. Корінці рослин будуть заважати один одному. Тому оптимальна кількість – один кущик. При належному відході він добре розростеться і буде пишним.

Діаметр кашпо 20 см: скільки петуній посадити?

Петунії вазони: як садити?

ВІДЕО: Як висаджувати петунію у вазони?

Висаджувати та доглядати за петуніями досить просто. Необхідний хороший грунт і регулярний полив.

ВІДЕО: Як висаджувати петунію?