Що буде, якщо піднести до ока пилосос? Можна висмоктати очей пилососом?

Наслідки контакту очі і включеного пилососа.

Питання можна вважати досить дивним, оскільки таке використання побутової техніки не поєднується з її призначенням. Але все ж багато вводять в рядок пошуку подібні питання. Що найцікавіше, з подібною історією був цілий судовий процес.

Що буде, якщо піднести до ока пилосос?

Американка вирішила подивитися, що буде, якщо кішку помістити в мікрохвильову піч і включити її. І звичайно ж кішка не пережила такого випробування. Тоді жінка подала в суд на виробника, так як він не вказав в інструкції, що кота не варто пхати в мікрохвильовку. І виграла процес.

В нашій країні немає жодної інформації про таких судових процесах, але у деяких людей в голові кояться дивні речі. Тому ми спробуємо детальніше розповісти, що ж буде, якщо піднести трубку пилососа до ока і включити його.

Що буде, якщо піднести до ока пилосос?

Навколо цього дійства існує маса міфів і неправдивої інформації. В основному її придумують люди, які ніколи не пробували втілити в життя експеримент. Ми теж всіляко проти проведення таких дослідів над своїм здоров'ям.

Міфи:

 • Нічого не станеться. Насправді це не так. Звичайно, тиск на всмоктування досить сильний, тому пошкодження все ж будуть.
 • Пилосос висмокче очей. Це теж неправильне твердження, так як природа все продумала і такого тиску недостатньо, щоб віч опинився в пилозбірнику.
 • Побачите «начинку» пилососа. Насправді, ніякої начинки ви не побачите. Труба досить темна, тому нічого крім темного тунелю ви не побачите.
Що буде, якщо піднести до ока пилосос?

Наслідки дослідів з пилососом і очима

Незважаючи на безліч міфів і веселих історій навколо цього експерименту, офтальмологи не радять пхати очі в пилосос і включати його. Це загрожує отриманням величезної кількості травм і пошкоджень. Можна запросто позбутися зору.

Наслідки:

 • Опік слизової оболонки. Це станеться, якщо пилосос включений не на всмоктування, а на видування. Зазвичай потоки гарячого повітря досить сильні. Така висока температура призведе до опіку рогівки. З-за цього можна втратити зір або потрапити на операційний стіл.
 • Розрив капілярів. З-за високого тиску капіляри в оці полопаються, очне яблуко заллє кров'ю. Сила ушкоджень залежить від потужності апарату. Старенька Ракета, незважаючи на невисоку потужність, теж не підходить для таких експериментів.
 • Пошкодження рогівки. При сильному потоці повітря при видуванні можлива струмінь пилу. Ця пил на високій швидкості врізається в око. Така маніпуляція призведе до численних травм рогівки. Вам доведеться звернутися в офтальмологічний центр для видалення частинок пилу. При сильному тиску вони врізаються в око та не вимиваються за допомогою води і крапель.
 • Відшарування сітківки. Медичного підтвердження цього факту немає, але цілком можливе припущення. При сильному тиску тонка плівка, яка зветься сітківкою, може відшаруватися. Це загрожує зниженням зору і навіть сліпотою.
 • Кон'юнктивіт. Це найшкідливіше, що з вами може статися. Це запалення слізного мішка і слизової оболонки.
Що буде, якщо піднести до ока пилосос?

Можна висмоктати очей пилососом?

Насправді ймовірність мізерно мала. Це пов'язано з особливою будовою очного яблука. Природа все продумала, і позбутися очі не так просто.

Особливості будови ока:

 • Насправді ми постійно робимо рухи очними яблуками. Це пов'язано з потребою бічного зору. Відповідно ці м'язи утримують яблуко в западині. При цьому витягнути очей не вийде.
 • При піднесенні трубки пилососа з-за тиску на всмоктування, очей рефлекторно закривається. Віко при цьому опускається, захищають око від ушкоджень.
 • При слабкому всмоктуванні через потоків повітря ви відчуєте біль і печіння. При цьому слизова може подряпатися частинками пилу.
 • З усього вищесказаного можна зробити висновок, що позбутися очі за допомогою пилососа досить непросто. Це обумовлено анатомічними особливостями і будовою очей. Але пошкодити очі аж до сліпоти можна. При цьому достатньо самого слабкого режиму і старого малопотужного пилососа.
Можна висмоктати очей пилососом?

Як бачите, проводити подібні експерименти з пилососом і очима не варто. Очі ви не втратите, а от зір втратити можна.

ВІДЕО: Можна пилососом висмоктати очей?