Кішка з'їла новонароджених кошенят: причини. Що робити, щоб кішка не з'їла новонароджених кошенят?

Материнська любов — непереборна й незрозуміла сила. Але у тварин часто буває, що мати з'їдає дитя.

Ласкаві турботливі матусі, вылизывающие і захищають підступи до своїх малюкам – такими ми зазвичай бачимо тільки що народили кішок. І тим більше неправдоподібним здається ситуація, в якій вона знищує свого ж кошеня. Проте такі випадки трапляються, і досить нерідко.

Кішка з'їла новонароджених кошенят: причини

Спочатку зауважимо, що знищити новонародженого кошеняти здатна як кішка, так і кіт. Зрозуміло, що причини, за якими вони так чинять, різні. Самець може з'їдати малюків для того, щоб прискорити початок наступної тічки у самки, адже під час вигодовування малюків тічка неможлива. І хоча постійно живуть в одному приміщенні з самкою котам такий канібалізм зазвичай непритаманний, найкраще все ж не допускати сусідства годуючої мами з іншими тваринами.

З'їдати кошенят може і самка, і такі випадки теж трапляються часто – в цілому гине до 12-13% новонароджених малюків. Чому так трапляється?

Може з'їсти
 1. Як правило, самка робить так щодо мертвонароджених або явно хворих кошенят. Якщо ж у неї трапляється викидень – весь недоношена послід вона поїдає, включаючи послід. Пояснюється це природними причинами: кішка піклується про те, щоб здорове потомство не піддався зараженню.
 2. Якщо послід дуже великий, кішка не завжди здатна вигодувати всіх кошенят. Тому найслабших вона знищує, даючи можливість вижити більш сильним.
 3. При повторній вагітності, що почалася занадто швидко після пологів, кішка не має достатньо сил, щоб виходити потомство, тому також може знищити кошенят. Тому слідкуйте, щоб ваша кішка не «гуляла» частіше одного разу на рік.
 4. Якщо кішка не може облаштувати для потомства безпечну в усіх відношеннях місце для вигодовування, у неї може початися стрес, який і призводить до поїдання кошенят.
 5. Недостатнє харчування самої кішки, що відображається і на кількості молока, і на стані самки.
 6. Вік, в якому кішка, вже не здатна повноцінно виносити і вигодувати потомство.
 7. Порушення гормонального фону, при якому мисливський інстинкт переважає над материнським.
 8. Якщо новонародженого кошеняти брати в руки, кішка може не прийняти його з-за чужого запаху.
 9. Кошенята, витягнуті кесаревим шляхом, можуть стати жертвою так і не пробудившегося в кішці материнського інстинкту, оскільки пологи були природними.
 10. При перших пологах кішка може з'їсти кошеня помилку: вона перебуває у післяпологовій шоці і може просто переплутати живого малюка з мертвим.
 11. Кішка може поранити кошеня в той час, коли перегризає пуповину. У такому випадку вона може сприйняти його як нежиттєздатного.
Причин багато

Існує також версія, що, якщо кішка з'їла новонароджених кошенят, то це викликано егоїзмом одомашненої кішки, яка не бажає конкуренції за місце в серце господаря. Так це чи ні – сказати важко, адже поведінка і інстинкти домашньої кішки відрізняються від тих, які розвинені в природних умовах.

Які заходи вживати, щоб кішка не з'їла новонароджених кошенят?

Ми не знаємо, як поведе себе тільки народила кішка. Але за деякими ознаками можна припускати, що вона здатна знищити потомство. Таке може статися, якщо у кішки спостерігається гіперактивність, вона не перебуває з кошенятами постійно, тікаючи від них. Крім того, котенята піддаються небезпеки в тому випадку, коли доступ до них відкритий для інших кішок.

Малюки
 • Варто перешкоджати знищенню кошенят матір'ю? Навряд чи. Адже в подібному випадку спрацьовують інстинкти, з допомогою яких сама природа підказує кішці найбільш вірне рішення. Тому не варто підбирати препарати для медикаментозного лікування вашої кішки – з нею все в порядку.
 • Якщо ви займаєтеся розведенням тієї чи іншої породи кішок, то необхідно звернути увагу на те, властиве тваринам таке агресивне ставлення до калу. Не виключено, що воно може стати спадковим, тому не заважає таких кішок просто виключати з процесу розведення.
 • І тільки в тому випадку (досить рідко зустрічається), якщо ветеринар визначив порушення гормонального фону кішки, можна звернутися до медикаментозного лікування прогестинами.

Щоб звести до мінімуму ситуацію, коли кішка з'їла новонароджених кошенят, про посліді слід потурбуватися завчасно, підготувавши відповідне місце для них. Краще всього використовувати зручну коробку, досить місткий, щоб у ній вистачало місця під час годування. Поставити її в затишному місці, де мало ходять, немає яскравого світла і різких звуків.

Якщо ж кішка явно проявляє агресію і канібалізм по відношенню до своїм кошенятам, щоб спробувати зберегти кошенят можна, ізолювавши їх від матері. Необхідно спробувати забезпечити їм материнське молозиво, приклавши до самки. Але якщо мама, як і раніше агресивна до дітей – малятам потрібна повна ізоляція. Вигодувати їх можна з допомогою штучних сумішей або ж потихеньку підклавши інший «годувальниці», выкармливающей власних кошенят.

Доведеться годувати самостійно

Не варто карати кішку, яка з'їла своїх кошенят. Вона і без того перенесла пологовий та післяпологовий стрес, і керував нею виключно інстинкт, а не злі наміри або підступний характер. Потрібно просто розібратися, з якої причини кішка знищила своє потомство, і подумати, як уникнути повторення ситуації в майбутньому.

Відео: Порятунок кошенят