Бомбейська короткошерста кішка, схожа на пантеру: характер, опис, фото. Скільки коштує бомбейська кішка? Як виглядає бомбейська кішка і кошенята?

Граціозна, видно, надзвичайно красиво і, можна навіть сказати, елегантна. Це трохи незвичайна порода кішок, яка, безумовно, мало кого залишить байдужим. Навіть тих, кому кішки в принципі не по душі. Давайте разом розглянемо дану породу детальніше.

Кішка, схожа на пантеру: порода

Шалено граціозна кішка, яка має погляд цієї хижачки і, при цьому, має поступливим характером. Це бомбейська кішка або, як її ще називають, бомбей.

 • Ця порода була виведена людиною. Для цього були схрещені американська гладкошерстая кішка чорного кольору і кішка бурманской породи бурого кольору.
 • Офіційним днем реєстрації даної породи вважається 1958 р. Але потрібно було ще цілих 23 роки, щоб це вид визнали і пустили у великий світ.
 • Спасибі варто сказати американці Ніки Хорнер. Саме вона і займалася цим питанням. До речі, для отримання необхідної зовнішності, знадобилося чотири покоління кішок. І тільки потім з'явилася, так звана, чиста порода.
Кішка, схожа на пантеру
 • Тепер виникає питання – чому порода називається бомбейська? Цей аспект так і лишився загадкою. Є лише припущення, що заводчиця хотіла створити маленьку і домашню копію пантери, які мешкають в Індії. Можливо, саме зовнішність і підштовхнула дати таку назву цієї породи кішок.
 • Є також жартівливе припущення, що «мама» даної породи любила « Книги джунглів» Редьярда Кіплінга. Адже образ вже дуже сильно похід на Багиру, зокрема, характером.
 • Це відносно рідкісна порода, а значить і дорога. Тому була дозволена в'язка бурманских і американських гладкошерстых кішок.

Як виглядає бомбейська кішка і кошенята?

Перше, на що звертаєш увагу, це очі. Вони мають шалено гарний бурштиновий колір. А на тлі чорної вовни, стають ще більш виразними. Вона дійсно нагадує пантеру, тільки менших габаритів.

Шерсть:

 • Відразу хочеться відзначити, що найважливішим є забарвлення. Він повинен бути виключно чорного кольору. Причому вважається, що більш чорного забарвлення ні в кого немає. Навіть у дикої пантери. Якщо ж буде хоч один єдиний волосок іншого кольору або, тим більше, цятка, то таку кішку дискваліфікують.
 • Кошенята, до речі, народжуються з цятками. Не завжди, правда, але таке часто трапляється. З часом ці плями проходять самі по собі. Іноді навіть трапляється, що кошеня народжується зі світлою шерстю, немов з сивиною. Це теж з віком пройде.
Кошенята Бомбей
 • Сама ж шерсть повинна бути короткою, достатньої жорсткою і щільно прилягає до тіла. Найбільша гордість даної породи – це лакувальний блиск шерсті і сатинова гладкість.
 • У кошенят шерсть, природно, м'яка і злегка пухнаста. Це, напевно, і робити маленьких кошенят такими миленькими. До однорічному віком вони одягнуть вже дорослу шубку.
Характеристика кішки

Очі:

 • Не дарма ще цю кішку називають «чорним скарбом». Тільки подивіться на очі. Їх ще порівнюють з мідною монетою. Адже у бомбейської кішки вони круглі, великі, але не опуклі, і широко посаджені.
 • За стандартом вважається колір очей мідно-бурштиновий. Але оскільки його важко отримати, тому допускається золотистий. Погляд, хоча і у кішки, але сповнений мудрості і задумі. А як важко відвести від них погляд. Вони ніби зачаровують і притягають.
 • Кошенята, звичайно, є винятком. Народжуються вони, як і інші тварини, з блакитними очима, які з часом набувають сірий відтінок і лише у дорослої особини стають бурштинового кольору.
Кішка Бомбей

Тулуб:

 • Це справжня хижачка. У неї дуже витончені і плавні вигини тіла, але, в той же час, потужна і сильна мускулатура. Сам корпус трохи подовжений, що, в принципі, нормально для котячих.
 • Ці кішки середнього розміру. Дуже худорляві або вгодовані не допускаються. Зазвичай вага коливається від 3 до 6 кг, висота в холці – не більше 30 см.
 • Хвіст у такий кішки в міру довгий, рухливий і гнучкий. Він також виглядає витонченим, але при цьому дуже сильний. Головний критерій – він повинен бути пропорційний до тіла самої кішки.
 • Кінцівки теж середньої довжини, заокруглені, стрункі й витончені. Як і годиться, на передніх лапах по п'ять пальців, на задніх – по чотири.
Міні пантера

Голова:

 • Головним критерієм є те, що голова пропорційна до всього тему. Вона має круглу форму, плавні вигини і переходи. Сама мордочка трохи широка.
 • Ніс у деяких представників цієї породи може бути приплюснутий.
 • Вуха невеликі, прямі і закруглені на кінцях. Широко розташовані один від одного і трохи нахилені вперед. Стійка насторожена і висока.

Бомбейська короткошерста кішка, схожа на пантеру: характер, опис, особливості породи

Ця кішка не тільки гарна зовнішньо, але і володіє такою ж красивою і золотою душею. Такий вихованець стане справжньою знахідкою для сім'ї з дітьми. А який же ласкавою вона буває, коли день не вдався. Саме ці якості, крім зовнішності, і цінують її господарі.

Характер:

 • Найбільше бомбейська кішка славиться тим, що вона вміє красиво «співати». Так, звучить трохи дивно. Але ця кішка, дійсно, немов любить поговорити. Вона нявкає і муркоче, особливо, на колінах у господаря. Але її нявчання тихе, ненав'язливе і приємне.
 • Також варто відзначити, що це дуже активна і рухлива тварина. Особливо, маленькі кошенята. Запам'ятайте, маленькі пантери повинні бути спритними і рухливими. Втім, не тільки в кошенятах, але й інших тварин в дитинстві найчастіше багато енергії.
 • Ця кішка просто не переносить самотність. Ні, це не означає, що її потрібно брати з собою на роботу або сидіти весь час вдома. Ця кішка любить, коли її гладять, тискают і граються. Вона немов маленька дитина, ненав'язливо просить до себе увагу. Тому відкладіть ненадовго свої справи і приділіть час свого улюбленця. Пограйте з нею або погладьте у себе на колінах.
 • Вони люблять дітей. Але тих, хто буде їх мучити або незнайомих людей в принципі намагається уникати. Якщо ж з'явиться у вашій родині малюк, то вона буде співати йому колискові. Обов'язково буде прощатися з ним перед сном. Вона дійсно стане свого роду нянькою для малюків. Зі старшими дітками вона із задоволенням буде бігати і грати.
Характер кішок
 • Ці кішки відрізняються великим інтелектом і розумом. Порівняно з іншими тваринами і, зокрема, котами. Вони ще до однорічного віку вже вміють вмикати телевізор та іншу техніку. Тому, виходячи з дому, не забудьте вимкнути всі з розеток. Також ця кішка вміє відкривати холодильник.
 • До речі, телевізор кішка любить дивитися ще з дитинства. Іноді, складається враження, що це тварина дійсно розуміє. Адже вона з такою розумною і серйозною мордочкою спостерігає за зміною картинок.
 • Ця також дуже охайні і чемні вихованці. Вона не буде лазити по столу або висіти на шторі. Особливо, якщо цього робити не можна. А ця кішка вас прекрасно розуміє. Єдино, з чим можуть зіткнутися нові господарі – це не правильно обране місце для туалету. Маленькі кошенята можуть ходити на диван або ліжко. Не треба його лаяти, так тільки він злякається і образиться.
 • Також хочеться відзначити, що така кішка добре освоює різні трюки навіть складні. Якщо з нею займатися регулярно, то незабаром бомбейка зможе навіть виконати сальто в стрибку.
 • Також слід знати, що кішка прекрасно знаходить спільну мову і з іншими тваринами. Зокрема з собаками.

Особливості і догляд:

 • У плані йдучи її не можна назвати примхливою, але за її харчуванням потрібно стежити. Але це не означає, що її потрібно годувати екзотичними стравами або подавати сире м'ясо. Просто, потрібно враховувати той факт, що в раціоні має бути мінімум 80% білка. І не забуваємо про клітковині. В цілому, раціон не особливо відрізняється від звичайного котячого страви. До речі, сухим кормом краще не захоплюватися. Ви ж не будете харчуватися постійно бутербродами. А це приблизно одне і те ж.
 • Очі у бомбейської кішки – це те, що потребує ретельного догляду. Головне, щоб не було протягів. В принципі, за вушками і оченятами кішка стежить сама. Але, якщо спостерігається слізливість, тоді потрібно їх протирати ватними тампонами.
Бомбейська кішка
 • Купатися кішка не любить, що природно. Але періодично це потрібно робити. Головне в цій справі не відлякати тварину. Також потрібно обзавестися спеціально щіточкою або рукавицею. Хоча шерсть у них і коротка, але вичісувати її потрібно, особливо в період линьки.
 • Також потрібно стежити за її кігтиками, щоб не відбулося їх вростання. Потрібно бути готовою відвідати ветеринара в даному питанні. Оскільки самостійно можна не впоратися з цією проблемою.
 • Перед тим, як принести кішку додому, потрібно подбати про її куточку. Воно повинно бути тихим і затишним, а головне – ніяких протягів. Також слід забезпечити вихованця різними іграшками, розвивальними, в тому числі. І слід врахувати той факт, що бомбейська кішка не спить, згорнувшись калачиком. Тому спальне місце повинне бути просторим.
Догляд за кішкою Бомбей
 • Про туалеті також не забуваємо. Вище вже писалося, що кошенята можуть почати ходити в не належному місці. Для цього варто запастися терпінням. Спочатку лоток буде стояти в цьому місці, а потім поступово пересувати його на один сантиметр. І таким чином рухатися в потрібному напрямку. Взагалі, це дуже розумні тварини. Тому таку кішку легко привчити навіть до туалету.
 • І ще, розмовляйте зі своїм вихованцем. Вона це любить. А ще вона дуже тонко відчуває настрій господаря. Іноді, навіть допоможе розслабитися і заспокоїтися.
 • Важливий нюанс – це домашня кішка. Гуляти на вулиці їй не обов'язково. Та й ставитися до неї з побоюванням.

Бомбейська короткошерста кішка, схожа на пантеру: позитивні і негативні відгуки власників

Кажуть, що нічого і нікого ідеально не буває. Але бомбейська кішка до цього правила не відноситься. Або ще просто не знайшов негативний відгук. Адже від господарів такої кішки чути лише слова захвату!

Аліна, 29 років, вчитель математики:

«Мені цього диво-кошеня подарував мій хлопець. Тепер вже чоловік. З нами він живе більше трьох років. Сказати по правді, ми навіть не здогадувалися про його породу. Купувався, як звичайний кошеня. Та й зовні він нічим не був схожий на бомбейського кота. Назвали його Барсик. Він був трохи сірого кольору, злегка пухнастий. Очі такі голубі були. Але не пройшов і рік, як він змінив свій пушок на блискучу чорну шубку. А очі стали надзвичайно мідного кольору. Ми весь час дивувалися, який він у нас розумний і доброзичливий. Поки наші знайомі не сказали про його породу. Дійсно, почитавши інформацію в інтернеті, ми зрозуміли, що у нас не простий кіт породи. Стали його дресирувати. Теж за порадою цих знайомих. І диво! Через півроку він виконував команди сидіти, лежати. І це враховуючи той факт, що ми не займалися цим серйозно. Дуже ласкавий і товариський. Він так любить ніжитися на колінах, особливо, якщо при цьому ще і гладити його. А коли я завагітніла, то немов переживав за мене. Постійно треться поруч, мурчит. І буде мене щоранку. Але не так, як зазвичай коти починають несамовито нявкати. Натякаючи, що пора давати їсти. А немов хоче запитати, як моє самопочуття. Або мені так здається. Переживаємо, як він поставиться до появи малюка. Але, думаю, ревнувати його точно не стане.».

Світлана, 31 рік, у декретній відпустці:

«Хочу теж поділитися своїм відкликанням про це шикарному котика. Для сім'ї з дітьми – це просто знахідка. Тому, якщо чекаєте поповнення в родині, то навіть не замислюйтесь. Беріть відразу! У нас двоє діток. Подарували безпосередньо старшому синові на день народження, на 4 рочки. Вже дуже хотілося нам домашнє тварина. Тоді у нас ще не було другої дитини. Купували теж, не замислюючись про породу. Та нас ніхто не попередив. Мабуть, господарі кошенят самі не були в курсі. Нашому Грифона (ім'я вибирав наш малюк) тоді не було й двох місяців. Такий малюк був, але він відразу був чорного кольору, тільки трохи пухнастий. Очі були сірі. А потім наче розцвів. Шерсть чорна, гладка, блискуча і, так, очі дуже красивого бурштинового кольору. Що подобається мені, – від нього практично немає шерсті. Звичайно, ми його регулярно купаємо і вычесываем. З дитям вони відразу подружилися і стали, немов не розлий вода. Так бісяться разом, грають. Іноді, здається, що він все розуміє. Через півтора року у нас з'явився другий синочок. Це була нянька номер один! Весь час біля нього, трохи що, біжить мене кликати. Я дивувалася цього найбільше. А спробуй тільки крикнути на малюка! Хоча це дуже милий і добрий кіт, але за дітей стане горою. Загалом, ми так раді, що купили саме цього кота. Діти взагалі просто без розуму від нього! І скоро у нас буде ювілей – п'ять років, як живемо разом.».

Микита, 32 роки, юрист:

«Читаю відгуки і думаю, чому мені не пощастило так випадково купити кішку такої породи. Справа в тому, що моя дружина хотіла саме цю породу. Вона, коли її побачила, та ще й почитала про неї характеристики та відгуки, ні будь-яку іншу не хотіла. Ох, і довго ми шукали таку породу. Природно, ціна теж грала роль. Оскільки з усіма документами і прививками, вона дуже недешево коштує. Вибрали б, купили. Теж купували кошеня. Відразу і не скажеш, що це бомбейська порода. А потім наша кішечка перетворилася на справжню красуню. Назвали, звісно ж, Багірой. Найцікавіше те, що кішка любить більше за мене. Так і я її обожнюю. Ні краплі не шкодую, що вибрали таку породу. Ми читали якось, що ця кішка більше симпатизує чоловікам. Але не надали цьому особливого значення. Якщо я сиджу за комп'ютером, то її улюблене місце в мене на плечах. Я іноді жартую, що у нас толі папуга, толі мавпочка, то собака. Любить гратися жахливо. Скрізь стрибає, лазить, носиться, як мавпа. А іноді, як собака, приносить іграшки в зубах. Це найкраща кішка. В їжі найбільше любить м'ясо. Як справжній хижак. Але їсть, в принципі, все. З туалетом проблем не було. Вона у нас дійсно ходить на унітаз. Я раніше не вірив, що таке можливо. Це дійсно бомбейська кішка. Тільки не від слова Бомбей, а від слова бомба.».

Відео: Бомбейська кішка: опис породи, характеристика, догляд за твариною