Потрібно купати кішок, як часто? Як правильно мити домашніх котів, кішок і кошенят і чим?

Купання кішки схожа на тортури? Дізнайтеся, як провести процедуру безболісно для вихованця і його господарів.

Зміст

Про ставлення кішок до води відмінно знають навіть ті, хто ніколи не тримав їх будинку. Мугикаючи на дух не переносять її і все, що з нею пов'язано! І якщо виникає необхідність викуповувати кота, стрес від процедури, яка часто схожий на екзекуцію, отримують і вихованець, і його господар.

Трапляється так із-за того, що не дотримуються правила купання, проходить воно похапцем. Нижче наведено поради, прислухавшись до яких, хоч і не перетвориш ванну в улюблене заняття кота, але хоча б зробиш її терпимою і нешкідливою.

Потрібно купати кішок?

Існує думка, що кішки – дуже охайні тварини, тому в купанні вони не потребують взагалі. Мовляв, якщо мурчик не спить, не їсть або не грає, він вылизывается, призводить шерстку в порядок.
Від частини це правда, здорові коти завжди зайняті питанням власної гігієни. Але мити тварин, які проживають у будинку, або, тим більше, на вулиці, необхідно в обов'язковому порядку.

ВАЖЛИВО: Умови екології сьогодні дуже змінилися. Від шкідливих факторів навколишнього середовища страждають не тільки люди, але і їх вихованці. Погане повітря, забруднена вода і синтетичні корми погано позначаються на стані шкіри і вовни кішок. Одним із способів догляду за ними є купання.

Домашнього кота купають раз в 3 місяці.
 1. Він бродячий або взято додому з вулиці, якщо він живе у дворі приватного будинку, ходить на вулицю гуляти щодня або під час «весільного сезону». Якщо після вулиці кіт повертається брудним, зі сплутаною шерстю, водні процедури однаково потрібні йому і його господарям. Він-то вилежітся сам цілком благополучно. Але потрібно, щоб вся ця бруд потрапляла в ШКТ тварини. Та й поки він вилежітся, сліди брудних лап залишаться в будинку на підлозі і на меблях. Дитині, який проживає у будинку, контакт з гуляючим котом, поки він не помитий, протипоказаний.
 2. Якщо він забруднився. Кіт, який заліз в щось липке, неїстівне або токсичну, потребує купанні тут же, до того, як він почне вилизуватися.
 3. Якщо він линяє. У період линьки кішки вилизуються в рази частіше й інтенсивніше, мовою вони збирають з шубки випали шерстинки. Ці шерстинки забивають шлунок, і якщо їх не відригнути, змушують тварина відчувати дискомфорт і проблеми зі стільцем, відмовлятися від їжі. У представників довгошерстих порід навіть може виникнути непрохідність кишечника. Якщо купувати ув кота, йому буде легше.
 4. Якщо у нього дуже щільний підшерстя. В такому випадку, кіт не може ретельно вимитися сам.
 5. У нього занадто засолюється шерсть. Так відбувається через особливості функціонування сальних залоз або з-за хвороби.
 6. У нього з'явилися блохи. Знадобитися купання зі спеціальним антипаразитарну шампунем.
 7. Він бесшерстный. Котів безшерстих порід в обов'язковому порядку купають раз в тиждень. До речі, багато сфінкси і подібні їм кішки люблять плавати.
Безшерстих котів купають раз 1-2 тижні.

ВАЖЛИВО: Купання – обов'язкова процедура для кота, який бере участь у виставці або конкурсі.

ВІДЕО: Як помити лисого кота?

Як часто можна мити кішку і при якій температурі?

Хто-небудь замислювався про те, чому кішки боятися води? Наскільки обґрунтований у них цей страх? У тварин все набагато простіше, безпідставної паніки вони не схильні. Боязнь води у котів обумовлена наступним:

 1. Після купання їм загрожує переохолодження або перегрів. Повітряна подушка, що утворюється між шкірою і шерстю кота, зігріває його. Після купання вона пропадає, тварина мерзне. Також, природно зволожена шкірним салом шерсть захищає кота від палючих променів сонця. У вимитого вихованця ця захист пропадає.
 2. Виникає ризик інфекції. Сальні залози кота виробляють секрет з антибактеріальною властивістю. Під час купання він вимивається, залишаючи тварина беззахисним перед бактеріями, грибками, іншою інфекцією.
 3. Мокра шерсть пахне. Коти по природі своєї нічні тварини і мисливці. У них сильні інстинкти маскування. Мугикаючи ретельно закопують за собою випорожнення, ретельно вилизують шубку, щоб не видавати запахи. Вимита котяча шерсть дуже сильно пахне, і це змушує кота сильно переживати.
Для купання кота — це стрес.

ВАЖЛИВО: Купання кота – потрібна процедура, але з нею не можна перестаратися. Часті водні процедури можуть нашкодити тварині.

Тому потрібно знати, як часто мити кота. Ветеринари рекомендують:

 • регулярно 1 раз в 2-3 місяці, якщо тварина здорово
 • найчастіше за міру необхідності і після консультації з фахівцем

ВАЖЛИВО: Температура тіла кота вище, ніж у людини, і становить 38-39 градусів. Найбільш комфортною для купання тварини буде вода приблизно такої ж температури, але не нижче 37 градусів.

Як і коли мити кошеня перший раз і чим?

Якщо немає яких-небудь особливих обставин, мама-кішка успішно доглядає за своїми малюками, в тому числі і за їх вовною. У перший місяць від народження здорові кошенята в купанні не потребують.

Вперше мити кошеня потрібно у віці 3-4 місяців.

ВАЖЛИВО: Зробити банний день кошеняті вперше ветеринари радять у віці 3-4 місяців.

Купати кошенят віком не рекомендується, так як:

 • малюк може злякатися
 • якщо він з мамою, вона може не визнати його пахне шампунем
 • у малюка терморегуляція ще не налагоджена, він може замерзнути і захворіти

ВАЖЛИВО: Кошенят, яким робили щеплення, не можна купати 10-14 днів.

Отже, прийнято рішення вимити кошеня. Як же це зробити?

 1. Проводити процедуру потрібно через 2 години після годування кошеняти.
 2. Необхідно підготувати місце для купання, щоб котячий шампунь і два махрові рушники були під рукою. Як вибрати шампунь, можна прочитати нижче.
 3. Купати кошеня краще не у ванні, а в раковині і в тазику. На дно стелять махровий рушник або бавовняну простиральце.
 4. В раковину або таз набирають приблизно 5 см води. Вимірюють її температуру. 38 градусів – оптимальний показник.
 5. Краще закривати кран під час купання кошеня, шум води може його налякати. Змивати шампунь можна черпачком або кухлем. Якщо ж шерсть щільна, промити її можна тільки проточною водою, струмінь з-під крана або душа не повинна бути під великим напором.
 6. Занурювати кошеня у воду слід не різко, починаючи з задніх лапок. При цьому важливо гладити його, заспокоювати.
 7. Можливо, як і дитина, кошеня легше перенесе купання, якщо у нього будуть м'ячики, іграшки – пищалки, які відвернуть його від неприємної процедури.
 8. Поливати тільце кошеня потрібно дуже акуратно, стежити, щоб вода не потрапила в очі та вушка. Шампунь слід змивати з шерсті ретельно.
 9. Після купання малюка слід обернути рушником, щоб він не замерз. У міру намокання рушник слід замінити.
 10. Просушують шерстку кошеня м'якою щіткою або феном, якщо він його не боїться.
Щоб заспокоїти кошеня під час купання, з ним треба розмовляти. Допоможе і улюблена іграшка вихованця.

ВАЖЛИВО: Від першого купання кошеня багато в чому залежить успіх наступних. Якщо воно пройшло м'яко, вже дорослим тварина буде ставитися до процедури спокійно і байдуже. Якщо ж малюк випробував стрес, у ванні він буде справжнім демоном, впоратися з якими буде важко і удвох.

ВІДЕО: Як помити кошеня?

Як мити кішку, якщо вона боїться води?

Важливо, щоб під час купання вода не потрапляла у вуха кішки.

Дорослу кішку, яка боїться води і щосили виривається з ванної, бажано купати удвох.

 1. У ванну набирають воду рівнем в 10-15 см, в залежності від розмірів кішки.
 2. Воду вимикають.
 3. Тварина акуратно опускають у воду, намочують його шерсть губкою, дуже акуратно. Ніколи не занурюють кішку у воду з головою.
 4. Шампунь розводять водою у пропорції, зазначеної на упаковці. Намилюють їм шерсть тварини.
 5. Видаляють шампунь відразу або через деякий час, счесывая піну щіткою, поливаючи тварина з черпака або душа під тонкими цівками.
 6. Як і кошеня, сушать і зігрівають кішку рушником. Змінюють його, коли він намокне. Тварина з довгою шерстю доцільно сушити феном з теплим повітрям.
 7. Якщо після купання кішка вирішила усамітнитися і вылизаться, не треба їй заважати.
Після купання кота потрібно зігріти і висушити.

ВАЖЛИВО: Щоб купання кота було комфортним, потрібно враховувати не тільки температуру води у ванні, але і температуру повітря в приміщенні. Вона не повинна бути нижче 15 градусів тепла, інакше малюк може захворіти на пневмонію.

Чи можна мити кота людським шампунем або дитячим?
Шампунь для собак від бліх, позбавляючи, кліщів, сухий, протиалергічний: як застосовувати?

Ветеринари вкрай не рекомендують купати кішок звичайним людським шампунем. PH тваринного відрізняється від людського, в середньому, він вище. Людська косметика може викликати у кішки шкірні хвороби або зіпсувати її шерсть.

Благо, в зоомагазинах і ветаптеках котячі кошти для купання в розмаїтті.

Якими вони бувають?
За формою випуску шампуні для котів бувають:

 • сухими
 • рідкими
 • у вигляді спреїв

Сухий шампунь – справжній порятунок для господарів котів, які не люблять купатися. Засіб має вид пудри, яка наноситься на шубку тваринного і через деякий час видаляється з неї гребінцем. Підходить він і для довгошерстих котів, які після звичайного купання довго сохнуть і ризикують застудитися. Недоліки сухого шампуню – він не впорається з сильними забрудненнями і не дуже підходить кішкам з темною шерстю.

Шампунь-пудра для котів.

Вибір шампунів в спреях ще не надто широкий, вони діють за тим же принципом, що і сухі. До того ж, спреї захищають шерсть тварини від статичної електрики.

Шампунь в спреї для кішок.

Рідкі шампуні все ще найпопулярніші. Вони добре очищають шерсть кішки від бруду, полегшують її волосся, допомагають впоратися з безліччю проблем. Рідкі котячі шампуні бувають:

 • для кішок різних порід з різною довжиною вовни або безшерстих
 • для кішок з жирною або сухою шкірою
 • відтінкові, підкреслюють або трішки змінюють природне забарвлення тварини
 • антипаразитарні від бліх
 • від ковтунів і для полегшення розчісування
 • протигрибкові
 • профілактичні, для регулярного догляду за шерстю та шкірою
Рідкі шампуні для кішок.

ВАЖЛИВО: Звичайно, котячий шампунь краще (або дорожче) порадять в зоомагазині. Але краще все-таки проконсультуватися у ветеринара. Шкірні хвороби у котів лікуються довго і важко.

ВІДЕО: Сухий шампунь

Чим мити кішку, якщо немає спеціального шампуню?

Звичайно, заводячи кота, краще відразу купити для нього шампунь. Але якщо трапилося так, що вихованець забруднився, а спеціального засобу, щоб вимити його, немає, можна один раз скористатися звичайним шампунем для людей, бажано, дитячим:

 • без ароматизаторів
 • без барвників
 • гіпоалергенним

Шампунь з кондиціонером краще не користуватися.

Також можна зробити слабкий розчин господарського мила, дуже ретельно змивати його з вовни.

Дігтярне мило від бліх у кішок: як застосовувати?

Дігтярне мило на основі березового дьогтю містить натуральні речовини, що володіють дезинсектантными властивостями. Вважається, що їм можна виводити бліх у кішок.

Дігтярне мило застосовують від бліх у котів.

ВАЖЛИВО: Так, дігтярне мило від бліх допомагає, але процедуру доведеться проводити кілька разів, можливо, багато. Мильний розчин вимиває або вбиває бліх, але не їх яйця. Часті купання шкідливі для котів, краще скористатися сучасними засобами, рятують від бліх за 1-2 застосування.

Якщо ж все-таки прийняли рішення виводити бліх у кішки дігтярним милом, робиться це так:

 1. Готують мильний розчин. 0,25 мила труть на тертку і повністю розчиняють у 200 мл теплої води.
 2. Зволожують шерсть кота звичайною теплою водою.
 3. Обробляють вовну розчином дегтярного мила так, щоб він потрапив на шкіру. Ретельно промивають згини лап, під хвостом, шию і холку.
 4. 5-10 хвилин витримують тварина в мильному розчині.
 5. Ретельно змивають дігтярне мило з шерсті кота.
 6. Повторювати процедуру кожні 2 тижні за необхідності (саме за 2 тижні вилуплюються яйця бліх).

ВАЖЛИВО: Навіть після ретельного споліскування на шерсті тварин залишається специфічний запах дегтярного мила, який може завдавати йому дискомфорт. Якщо кішка погано сприймає процедуру виведення бліх дігтярним милом, краще її не повторювати і вибрати інший засіб.

ВІДЕО: Купаємо кішку дігтярним милом

Як і чим купати британського кота?

У котів британської породи плюшева шерсть з густим підшерстям. Їй потрібен спеціальний догляд, який, крім повноцінного харчування, вживання вітамінів, регулярних вычесываний, включає в себе і купання раз в 2-3 місяці.

Коти — британці мають потребу в купанні.

Купають британця у ванній. Справа в тому, що з його підшерстя в раковині або тазу буде складно вимити весь шампунь. Якщо кіт боїться шуму води, вимиваючи з ковшика або гуртки, одночасно треба вичісувати його спеціальною щіткою.

Шампунь для короткошерстих котів.

Для купання слід обзавестися спеціальним шампунем для британської породи.

Чи можна купати кота або кішку в спеку?

Якщо влітку кіт страждає від спеки у квартирі, у господарів може виникнути бажання спокутувати його, щоб освіжити. Але часте купання, як вже відомо, може нашкодити. Тому, «освіжаючі процедури» рекомендується проводити так:

 • розмістити в межах досяжності тваринного мокрий рушник, щоб можна було полежати на ньому або змочити лапи
 • збризкувати кішку водою з пульверизатора
 • протирати голову і лапи кішки вологою ганчірочкою

І навіть в цих випадках вода не повинна бути дуже холодною, щоб котик не застудився.

Коли можна купати кота після кастрації і кішку після стерилізації?

Солідна ветеринарна клініка дає повний список рекомендацій господарям після кастрації котів і кішок після стерилізації. Там повинен бути пункт про купання.
Якщо таких рекомендацій немає, загальне правило – не купати післяопераційний тварину протягом 2 тижнів.
Кота, який після наркозу ходив повз лотка і пахне, можна обтерти вологою ганчіркою, уникаючи шви і ранки.

Чи можна мити вагітну кішку?

Вагітну кішку мити не рекомендується не тому, що вода їй шкідлива, а тому, що стрес, пов'язаний з купанням, їй ні до чого.

Якщо ж вагітна киця любить купатися, протипоказань до процедури у неї немає.

Чи можна купати кішку під час тічки?

Кішку під час складного періоду тічки купати можна, процедура їй не зашкодить. Більш того, деякі господарі помітили, що після купання їх вихованки настільки зайняті вилизування, що на час навіть заспокоюються. Але це не означає, що водні процедури можна влаштовувати кожен день. Вдаються до них лише одного разу.

Купання під час тічки відволікає кішку.

У кота алергія: чи можна його купати?

Якщо у кішки алергія, дає про себе знати шкірним свербінням, допоможуть купання раз в 5-7 днів. Шампуні для таких купань повинні бути максимально м'якими, їх рекомендує ветеринарний лікар.

ВІДЕО: 5 кроків, які допоможуть вам спокутувати кота