Бактус спицями — як пов'язати? Ажурний бактус-хвилеріз спицями — як пов'язати? Бактус листочки: схема в'язання

В'язані речі, створені власноруч, виглядають оригінально і вони єдині у своєму примірнику. Бактус, пов'язані на спицях, буде красиво сидіти на шиї і зігрівати в холоди. Далі детальніше розберемося, як зв'язати бактус.

Якщо на вулиці холоднішає, то вже немає сильного бажання носити супермодні новинки моди і ходити в красивій, але в зовсім непрактичною одязі. Відразу хочеться накинути теплі речі і загорнутися в теплий шарф, або ж надіти на шию вовняної бактус. Особливо, це актуально, коли на вулиці температура опускається нижче двадцяти градусів морозу або настає сезон застуд.

Навіть самі розпещені модниці, побачивши цей зігріваючий аксесуар, захочуть мати і собі такий же у гардеробі. Тому що бактус красиво поєднується з верхнім одягом (пальто, пуховиком, курткою) і разом з тим відіграє важливу роль взимку — не дає замерзнути своєї власниці або власнику.

Бактус спицями платочної в'язкої — як зв'язати?

Народи Півночі часто носили трикутний шарф, званий бактус. Цей аксесуар був невід'ємною частиною одягу чоловіків, дітей та жінок в зимову пору. Завдяки виробу можна утеплити шию, груди та ще, до того ж, внести якусь яскравість в цибулю. А якщо у людини є в гардеробі кілька видів цієї речі, то їх можна змінювати за настроєм і створювати все нові і нові образи.

Платочная в'язка — баксус

Купити бактус можна і в звичайних магазинах, і на онлайн-просторах. Але річ, пов'язана своїми руками, буде мати більший успіх. Адже вона буде схожа на інші, і всі ваші смаки та побажання при процесі її створення будуть враховані. Зв'язати стильний аксесуар зможуть не тільки майстрині-рукодільниці, шарф-косинку не дуже складно створити і новачкам, головне, точно і послідовно дотримуватися інструкції.

Починати вчитися краще на простих прикладах. Найпростіший візерунок для в'язання — це платочная в'язка. Трикутник формують різних розмірів. В залежності від ваших уподобань. Довжина від середини підстави до вершини бактуса може варіюватися від 35 до 55 сантиметрів. А довжина самого заснування від 45 до 145 сантиметрів.

ВАЖЛИВО: Перші кроки в нову справу завжди важко робити, але недарма кажуть, що новачкам завжди удача посміхається. Тому сміливо приступайте до роботи, підготувавши перед цим матеріал. І почніть вчитися на найпростішому варіанті бактуса, який в'яжуть платочної в'язкою.

Для процесу підготуйте:

 • 300-400 грамів пряжі (перевагу віддайте вовни або вовни з акрилом).
 • В магазині для рукоділля відразу ж купіть спиці, придатного для ниток розміру. Розмір вказують прямо на маркуванні пряжі.
 • Ще не забудьте про гачок, якщо раптом захочете прикрасити краї бактуса красивими візерунками.

Бактус платочної в'язкої — інструкція:

Бактус в'яжуть по певній схемі. Він за формою повинен нагадувати трикутник. Тому вам доведеться додавати і збавляти петлі. Далі дотримуйтеся такою схемою:

 1. На дві спиці наберіть три петлі. Почніть в'язати виріб лицьовими петельками. Коли провяжите чотири ряди, зробіть доповнення. Наступні 3 ряду провязываете одними лицьовими петлями і в особистому, і в изнаночном ряду.
 2. У п'ятому ряду додайте петлю з однієї сторони, щоб потім сформувався трикутник.
 3. Наступні три рядки провяжите таким же способом і візерунком (всі лицьові петлі). І на четвертому ряді зробіть знову додаткову петлю.
 4. Потім додайте петельки у восьмому, дванадцятому, шістнадцятому і т. д. (в кожному четвертому ряді). Поки у вас не вийде необхідна ширина косинки.
 5. Досягнувши ширини тридцять сантиметрів, тепер буде необхідно зменшувати по одній петельці з тієї ж сторони в симетричному порядку, через три рядка — на четвертому.
 6. Так в'яжіть до кінця, тільки уважно зменшуйте петлі, щоб вийшла ідеальної форми косинка. Коли залишиться три петлі, закрийте їх.
Теплий трикутний хустку на шию

Бактус практично готовий. Нічого складного в принципі немає. Ви зможете зв'язати виріб собі або на подарунок рідним, і вони будуть вам вдячні. Якщо аксесуар вам здається незакінченою, то можна для завершення ще прикрасити його в'язаними спіральками, які отримують при використанні гачка. Їх в'яжуть окремо. Для цього треба зробити двадцять повітряних петель, а потім з кожної створити по три стовпця з накидки. І так в'яжіть, поки не отримаєте потрібний результат. Готове прикраса прив'яжіть гачком до країв бактуса.

Бактус-хвилеріз спицями — як зв'язати?

Щоб вийшов бактус-хвилеріз, вам слід освоїти техніку в'язання лицьовій гладдю, ще знадобиться вміння в'язати платочної всякої. Далі буде в подробицях описана інструкція з в'язання виробу.

Бактус — хвилеріз

Опис процесу:

 1. Набирається три петлі. І їх провязывают шість рядків — лицьовій гладдю. Причому в шостому рядку слід зробити надбавку однієї петлі.
 2. Далі виконайте шість рядків гладдю (виворітного) і на останньому рядку знову зробіть додаткову петлю.
 3. І так чергуйте ці дві операції до тієї пори, поки не утвориться висота баксуса 35 або 40 сантиметрів.
 4. Потім необхідно в кожному шостому ряді збавляти по одній петельці і все також чергувати лицьову, виворітну гладь.
 5. Так в'яжіть до досягнення 30 сантиметрів теплого аксесуара у висоту.
 6. Після, починаючи ряд, закривайте чотири петлі в кожному шостому рядку. А в кожному парнім рядку слід додавати в кінці по одній петельці. У непарних додавання проводиться на початку ряду.

Коли хвилеріз досяг потрібних розмірів, то спицями закрийте всі петлі відріжте кінчики ниток. Стильний бактус готовий.

Бактус листочки: схема в'язання

Любителям яскравих речей з красивими візерунками підійде цей варіант виробу. З допомогою пряжі різних кольорів ви створите красивий малюнок.

Щоб зв'язати бактус, підготуйте два мотка пряжі по 50 грамів — основного кольору, два мотка ниток по 50 грам — для плетіння візерунка. Також потрібні будуть кругові спиці.

Візерунок листя

Процес:

 1. Наберіть три петельки, в першому ряду додайте одну петлю. Петлі повинні бути лицьовими, крім кромок.
 2. У другому рядку перші дві петлі провязывают виворітного, лицьові, з останньої провяжите дві.
 3. В'яжіть по черзі так чотири рази. Після чого можна переходити до вив'язування малюнка.
 4. Першу нитку основного кольору не обрізайте, почніть вплітати другу нитку іншого кольору.
 5. У першому ряду провяжите з однієї дві петельки, робіть ряд лицьовими, останню теж провяжите два рази, щоб вийшло дві петельки.
 6. Парні робляться наступним чином: перша Ізн. петля, особові. І так в'яжете, до 8-го ряду.
 7. Непарні ряди теж в'яжіть лицьовими, а з останньої провязывайте дві. І так в'яжіть всі непарні ряди. Закінчується це на 7-му ряду.
 8. Восьмий рядок: одна Ізн., одна Осіб. потім першу накидываете на другу провязываете разом, 4 лицьові.
 9. У непарних: починаючи з 9-го по 13-й, в'яжіть всі лицьовими.
 10. Парні (10, 12): 1 Ізн., 1 Осіб., закрити, потім три Осіб.
 11. У 14 ряду схема така: 1 Ізн., 1 Осіб, одну закриваєте, три Осіб. і інші теж лицьові. З останньої провяжите дві.
 12. Потім в'яжіть малюнок за новою, поки не зв'яжіть весь баксус.

Оформляйте листки іншим кольором, як на зображенні вище. Коли закінчите виріб закрийте петлі.

Яскравий бактус

Практичне виріб користується успіхом, тому що має безліч переваг перед шарфами, снудами і т. п. Вони полягають у наступному:

 • Аксесуар добре тримається на шиї, зігріває в холод, чудово виглядає, акуратно сидить.
 • Шарф-хустка — одяг для будь-якого віку. Також він підійде і чоловікам, і жінкам. Завдяки різним технікам носіння і зав'язування, він може істотно змінювати образ власника.
 • Зараз в магазинах для рукоділля можна купити абсолютно різні нитки і за кольором, і за якістю, тому ви зможете зв'язати бактус в єдиному екземплярі, не такий, як у всіх. А якщо його ще прикрасити аксесуарами, то може вийти відмінний цибулю в комплексі з взуттям і верхнім одягом, головним убором.
 • Навіть на показах моди, кутюр'є часто використовують даний виріб, щоб створити неповторний цибулю. Ніхто не посперечається, що бактус — це красиво, вишукано, неповторно і стильно.

Подивіться нижче приклади носіння аксесуара, комбінування його з іншим одягом.

Печворк
Шарф у вигляді косинки
Баксус — яскравого кольору

Нижче ви побачите приклади різних схем в'язання баксусов:

Шарф-хустка — схема
Детальний опис візерунка для баксуса
Баксус з рельєфним малюнком

Новачкам часто важко розуміти схему в'язання виробу за описом, особливо, якщо це перша річ в їх практиці. В такому випадку вам краще буде подивитися відео, де не тільки розповідають, як це робиться, а ще й покроково проводять демонстрацію всього процесу в'язання. Далі дивіться відеоролик.

Відео: Бактус — листя