Як змінити себе в кращу сторону і змінити свій характер? Як обійти можливі проблеми і почати зміни свого життя в кращу сторону: поради та рекомендації

Змінюючи себе, ми змінюємо навколишній світ. Тому в даній статті ми розповімо, як змінитися в кращу сторону і потягнути ці зміни в своє життя.

Життя дуже дивна, але іноді ми цього не цінуємо. Ми не помічаємо можливих яскравих її фарб з-за постійної метушні і депресивного стану. І коли у вас виникає бажання змінити своє життя — прислухайтеся до свого голосу! А щоб змінити її, потрібно почати з себе.

А, якщо людину повністю влаштовує його життя, тоді не потрібно нічого робити. Хіба що ви бажаєте просто вдосконалити свої деякі якості.

Але іноді ми зарываем голову в пісок, не бажаючи дивитися на справжні проблеми. Тому, насамперед, потрібно тверезо проаналізувати всю ситуацію і зрозуміти важливість таких змін.

І в даному матеріалі ми розглянемо, як же змінити себе в кращу сторону і викликати зміни у своєму житті. Запам'ятайте, ви не повинні втратити свій старий вигляд.

Чому з'являється бажання змінити себе і своє життя?

 • Страх – це самий головний мотиватор для зміни себе і свого життя. Найчастіше в його ролі виступає боязнь щось або когось втратити, або не досяжність бажаного. Але іноді це може бути просто захисна реакція на чиюсь критику або прагнення наслідувати чиїмось висот і прикладів. А може це результат натхнення або просто втома від метушливих буднів.
 • Засвоїти потрібно одну істину – мінятися людина захоче тільки в тому випадку, якщо його щось не буде влаштовувати у своєму житті. Змусити іншу людину змінитися ніхто не зможе. Більш того, змирився з усіма склалися ситуаціями, людина не стане навіть братися за зміну свого життя.
 • Але і це ще не все — треба мати чітке уявлення, як зміниться життя без цих змін і після них. Це і буде головним «течією», за яким потрібно пливти за змінами. Від цього місця і випливає головна причина невдач або небажання змінюватися.

Головні проблеми, з якими можна зіткнутися в житті:

 • Людина перекладає провину на інших людей. Треба дивитися в корінь проблеми, а не тільки на її поверхню. Звинувачувати можна кого завгодно, але від цього ускладнення не зважаться. Тому погляньте на себе з боку. Це допоможе прийняти головні завдання.
 • Іноді змінити себе в кращу сторону заважає слабкість характеру, над якою потрібно працювати. Запам'ятайте – не буває безвихідних ситуацій!
 • Багатьох зупиняють труднощі в житті. Але це як раз вказівку правильного шляху. Зазвичай правильна дорога не буває легкою. Якщо ж труднощі заганяють вас у глухий кут, тоді боротися потрібно спочатку з ними.
 • І одна з основних проблем невдач – це близькі люди. Часто з-за них і починається відкладання кращих планів. Звучить парадоксально, наприклад, закохані завжди повинні змінюватися в кращу сторону. Але часто саме близькі люди є «капіталом», що не дає вам спливти на поверхню.

Важливо: Встановіть, наскільки ви готові змінитися і що конкретно вас не влаштовує. А також зважте необхідні ресурси і свої можливості.

Відкрийте для себе кращого життя

Як змінити себе в кращу сторону: з чого почати?

Перші кроки на шляху до кращих змін

Приділіть час тільки собі і проаналізуйте своє життя в подробицях. Важливо прислухатися до свого внутрішнього голосу. Адже іноді наші прагнення суперечать природному бажанням. Тому зосередьтеся на тому, чого конкретно ви хочете. У кожного будуть свої проблеми і, відповідно, їх вирішення.

 • Так, комусь потрібно заспокоїти свій гнівливий характер, тому його чекає тривала робота над собою. А для когось просто тягарем стара робота, що не приносить ніякого задоволення. Тому і проблема полягає в зміні діяльності.
 • Не намагайтеся перевернути життя з ніг на голову. Виділіть поки головні аспекти, які ви хочете змінити. Коли почнете діяти, потрібні пазли самі складуться в картину.
 • Краще працювати з папером, в голові нелегко все утримати. А щоб було ще легше, складіть таблицю. Ось прямо з усіма плюсами і мінусами бажаної ідеї. Запишіть докладно, як би ви хотіли змінитися. Якщо змінитеся ви, то і життя заграє іншими фарбами.
 • До речі, для поштовху до змін у собі стимулом буде ще й можливе поліпшення вашого життя. Так, з'явиться страх, що відкриються негативні сторони від такого повороту подій. Але потрібно мислити позитивно, хоча про це трохи пізніше.

Важливо: Дійте з першим поривом і не відкладайте все в довгий ящик. Якщо у вас з'явилися думки в голові, що треба змінити себе в кращу сторону, тоді це саме вірне рішення. Оскільки від хорошого життя такі думки не виникнуть.

 • Внутрішній світ – це найбільша і найцінніша річ у світі, але починати змінюватися треба з зовнішнього вигляду. Саме з нього і піде подальший поштовх для змін у характері. Особливо це стосується дівчат. Але і хлопцям запускати себе також не варто.
  • Зміна іміджу або навіть просто зачіски вже підніме вам настрій. А це тягне за собою підняття самооцінки, впевненості в собі, і захоплені погляди інших. Так, якщо ми подобаємося собі в дзеркалі, тоді і оточуючі це помічають. А підтримка інших нам дуже важлива!
  • До речі, в цьому аспекті рекомендовано займатися відразу ж усіма сферами. Тобто, змінити зачіску недостатньо. Якщо ви помічаєте що потрібно скинути вагу і привести шкіру в порядок (а це, між іншим, пов'язано), то потрібно займатися собою одночасно над усіма аспектами.
  • Крім того, зовнішність ще відбивається на вашому майбутньому. Якщо ви зважитеся на зміни у своєму іміджі, то це неодмінно потягне низку подій у майбутньому. Більш того, це може навіть допомогти розкрити ваші таланти.
Почніть змінювати свою зовнішність

Важливо: Основний секрет ховається у впевненості! А вона з'являється, коли ми самі собі подобаємося. Встановлено, що навколишні бачать нас на 40% красивіше і привабливіше, ніж ми отражаемся собі в дзеркалі.

 • Зовнішні зміни потягнуть за собою і внутрішні зміни. Але над характером потрібно працювати в будь-якому випадку. Тим більше, якщо є деякі негативні сторони. А вони бувають у кожного. Не потрібно прагнути до ідеалу, але можна постаратися наблизитися до нього. Робота над собою-найважча, тому повернемося до більш детального розгляду питання трохи пізніше.
 • Але варто виділити, що піднесений настрій від зміни стилю захистить вас від пліток і гніву. Адже вам буде не до цього. Не забувайте, негативні думки руйнують людину зсередини!
 • Звички є основою для характеру. Тому починайте боротися ними. Безумовно, відмовтеся від алкоголю і куріння (про інших речовинах навіть говорити не будемо). Вони не просто руйнують ваше життя і забарвлюють її в сірий колір, але і не дають нічого натомість! Розслабитися і відпочити можна чудово і без цього.
 • Але ж звички бувають ще й іншого плану:
  • наприклад, лінь – проблема номер один, яка багато чого позбавляє в житті, та ще й зайві кілограми допоможе набрати;
  • або залежність від телефону. Так, це теж шкідлива звичка. Вона подібно вірусу охоплює більшу частину молодого населення;
  • варто виділити ще забудькуватість, особливо, у виконанні обіцянок або задуманих планів;
  • а може, ви матом лаєтеся. До речі, матюки руйнують вашу ауру і негативно впливають на подальше життя;
  • пізно лягати спати також шкідливо для організму. Доведено, що ранні підйоми заряджають організм більшою енергією, ніж валяння в ліжку до обіду;
  • доповнюєте список усіма звичками, що у вас є. Можливо, ви вживаєте слова-паразити. Хоч і невинне дію, але від нього потрібно позбутися.
 • І, звичайно ж, наведіть порядок у себе в будинку. Це дійсно сильна захист від негараздів життя й допомога в залученні удачі. Не зберігайте вдома старі речі, адже вони накопичують негативну інформацію і енергетику. А це не дає вам розвиватися в кращу сторону.
Наведіть порядок в будинку і позбавтеся від непотрібних речей

Як змінити в кращу сторону свій характер?

Внутрішня робота над собою – це найскладніша робота. Причому іноді ми самі собі ж опиняємося найлютішими ворогами. А саме тим, що заповнюємо себе злістю і образою, або перекладаємо відповідальність за своє життя на інших. Запам'ятайте – змінивши себе в кращу сторону, ви перевернете і своє життя з ніг на голову! Цього ніхто за вас зробити не зможе.

 • Відкиньте минуле і всі негативні моменти в ньому. Як правило, хороше швидко забувається, а от сварки і розбіжності між близькими людьми залишаються в пам'яті надовго. Акцентуйте свою увагу на позитивних аспектах.
 • Живіть тут і зараз. Потрібно будувати плани на майбутнє, але не літаєте довго в своїх мріях, адже так все життя там пройде. Те ж саме стосується і минулого. Якщо були помилки, то не варто себе за них дорікати. Просто зробіть необхідний висновок. Живіть сьогоднішнім днем. Якщо хочете зробити щось, то дійте негайно!
 • Ніколи не стійте на місці, завжди розвивайтеся. Не забувайте про фізичні навантаження! Вони не тільки допоможуть вам підтримувати себе у формі, але будуть додавати нові сили та стимул для подальшого розвитку.
 • До всіх життєвих проблем ставитеся спокійно і з посмішкою. Так, навіть невдачі приймайте з радістю і надією на краще. Якщо трапилося з вами щось погане, значить, є куди вдосконалюватися. Сприймайте всі зміни, як шлях вперед.
 • Завжди мислите позитивно. Цей пункт трохи доповнює попередній. Але правильний і позитивний настрій допомагає подолати вже половину розпочатої справи. Змініть своє мислення і ставлення до інших. Помічайте нехай і незначні дрібниці, але нехай вони будуть приємними моментами і для вас, і для вашого близької людини.

Важливо: Дякуйте долю за те, що ви маєте. І тоді вона дасть натомість ще більше. Можливо, у вас немає шикарного особняка на березі моря, але вас люблять і чекають. Намагайтеся сказати і отримати за день мінімум 10 «спасибі». Ось тоді можете вважати, що ваш день прожитий не дарма.

Навіть у дрібницях помічати позитивні моменти
 • Не закривайтеся від спілкування з друзями і родичами. Якщо ви з кимось знаходитесь у сварці, тоді неодмінно йдіть на примирення. Життя і так занадто коротке, щоб витрачати дорогоцінні хвилини спілкування на пусті образи. Тим більше, не варті уваги матеріальні розбіжності!
  • Спілкування допомагає нам розслабитися і отримати підтримку інших. Приємні бесіди й добрий вечір разом завжди може підняти настрій. А ще більшою позитивною енергетикою вас зарядить те, що в цьому світі є ще рідні та близькі люди.
  • Але уникайте песимістичних і постійно незадоволених особистостей. Вони і будуть тягти вас на дно. До речі, запам'ятайте – поруч повинні бути тільки ті, заради яких ви змінюєтеся на краще і прагнете тільки вгору. Якщо вас тягне вниз, тоді поруч невідповідні люди.
 • Вкладайте в себе гроші. Вивчити іноземну мову або піти на кулінарні курси – це інвестиції в своє майбутнє. Тільки враховуйте свої потреби, а не прагнення суспільства. Не шкодуйте на це гроші!
 • Розпишіть чіткий і розгорнутий план за зміни у своєму характері, звичках або зовнішності. Охватывайте тільки реальний час. Це неможливо зробити за місяць і навіть півроку. Так, дивлячись які у вас виникли вимоги. Але ваші зміни повинні вписатися, в середньому, на п'ять років. Сюди ж можна додати і досягнення своїх цілей. Адже вони також взаємопов'язані з нашими внутрішніми змінами.
  • Описуйте кожну деталь. Ставте мету і бачите облік результатів. Кожен невеликий крок змінити себе в кращу сторону потрібно записати на папері і прагнути його виконати. Не керуйтеся мінімальною позначкою! А для цього не ставте планку дуже високо і нереально.
  • Тобто, ставте завдання і вибирайте умову так, щоб ви його трохи перевиконати. Від цього ви будете ще більше «спалахувати». Але й не перестарайтеся. Тобто, скинути за тиждень 200 г – це мало, але позбутися від 10 кг – неможливо, та й шкідливо для організму. Тому вибирайте допустимі, але трохи завищені вимоги, наприклад, 1-2 кг на тиждень.
 • За будь-які досягнення не забувайте себе хвалити. Це буде ще і додатковим стимулом, щоб удосконалитися. Робити це потрібно перед дзеркалом. До речі, найвищим балом будуть позитивні зауваження оточуючих.
 • Не сваритеся і намагайтеся завжди знаходити компроміс. Знову негативні думки забруднюють вашу ауру і зупиняють у розвитку. Навіть розбіжності зустрічайте з посмішкою на обличчі і переводите «стрілки» в жарт або позитивне русло.

На замітку: Часто ми з близькими людьми ведемо себе по-хамськи. Особливо страждають батьки, з якими часто сваримося або огрызаемся. Навчіться представляти їх у ролі важливого судді або незнайомої людини, якій ви хочете сподобатися. Спробуйте всього кілька разів, а потім звичка добре з ними спілкуватися виробиться до автомата. До речі, у відповідь ви отримаєте краще ставлення.

Обіймайте своїх батьків якомога частіше
 • Будьте чесні і з оточуючими людьми і з собою. От не брехати собі – це важливе і складне. Так, це трохи співзвучно з проблемою перекладання обов'язків і провини на інших людей. Не закривайте очі на свої проблеми, якщо вони заважають вам рухатися вперед. Не брешіть оточуючим, цим ви зніміть вантаж брехні з плечей. Вам тоді стане легше жити і змінюватися в кращу сторону.
  • Брехня на благо допускається. Але не потрібно прикриватися постійно таким виправданням. Це дійсно повинно бути на користь інших, а не для вашої вигоди. До речі, грубіянити і «кидатися» правдою також не варто. Ніколи не забувайте про тактовність і делікатність.
 • Завжди тримайте слово! Останнім часом таке вираз більше схоже на порожній звук. Тому або думайте головою відразу, що говорите, або ж відповідайте за свої справи. Якщо ви пообіцяли або просто обмовилися людині, що виконайте прохання чи допоможете, тоді виконайте обіцянку.
  • Саме таких людей поважають, а до їх думки прислухаються. Та й натомість у вас з'явиться більше друзів, які допоможуть вам у важку хвилину. До речі, ви самі почнете себе поважати, якщо навчитеся тримати слово.

Важливо: Зміни приходять не відразу і навіть можуть зайняти не один рік вашого життя. Але краще потрать їх на поліпшення себе і свій саморозвиток, ніж прожити негідну або незадовільну життя.

Як змінитися себе і своє життя в кращу сторону: поради та рекомендації

Самий головний і слушну пораду, як змінити себе в кращу сторону – це встати з дивана і не опускати руки при перших же труднощах. Так, вони будуть, але ж і виражається правильний шлях. Також варто дати пораду – виконувати хоча б по одному пункту в день з бажаного.

 • Ще раз повторимося щодо шкідливих звичок і їжі. Ми складаємося з того, що вживаємо. В ідеалі, відмовтеся від шкідливої їжі й від усіх шкідливих звичок.
 • Почніть читати книги – це допоможе отримати нові знання. А ще таке заняття розвиває мислення, допомагає розслабитися і відмінно піднімає настрій. Не треба брати цю книгу, можна завантажити на телефон або планшет. Жанр також може бути будь-який, але дуже до речі буде прочитання симулюють і психологічних книг.
 • Знайдіть собі хобі. Людина перетворює своє життя в сумовите існування, якщо не має ніяких захоплень. У кожного з нас свої пристрасті, але комп'ютерні ігри не доповнюють цей список. Їх можна віднести до хвороби нового століття. До речі, намагайтеся проводити менше часу перед монітором або телевізором.
 • Не проводите вихідні на дивані. Частіше спілкуйтеся з друзями та близькими людьми. Привчіть себе відпочивати в різних місцях і пробувати щось нове щотижня. Життя заграє яскравими фарбами і стане цікавіше. А з цим і ви почнете змінюватися в кращу сторону, адже будете отримувати той необхідний гормон радості.
 • Зробіть собі правилом регулярний відпочинок на природі. Вимкніть телефон і відірвіться від всіх сучасних комунікацій. Можна проводити час з сім'єю або друзями, а можна провести його наодинці зі своїми думками.
Частіше відпочивайте на природі
 • Особливу увагу стосується тривалого часу в інтернеті. Життя і всі її радості обходять вас стороною. Живе спілкування не може замінити жоден самйлик в соцмережах.
 • Прокидайтеся ранозі сходом сонця. Так, у вас буде більше часу, щоб здійснити свої плани. Але ще зазначено, що ранні підйоми заряджають додатковою енергією.
 • Робіть зарядку, щоб прокинутися і підготуватися до робочого дня. До речі, у вихідні також не варто відступати від такого режиму. Плюс до всього, спорт покращує обмін речовин і виробляє гормони радості.
 • Почніть подорожувати – цим ви розширите свої знайомства, що можуть подарувати безцінний життєвий досвід і багато позитивних емоцій. Також спілкування з різними людьми робить нас мудрішими і терпиміше до оточуючих.
 • Щодо терплячості вчіться закривати очі на чужі недоліки і входите в їхнє становище. Також не критикуйте і, вже тим більше, не обговорюйте за спиною.
 • Будьте самокритичні і визнавайте свої помилки, але не варто ставитися до себе надто суворо. Ви повинні себе любити, щоб змінитися в кращу сторону То ж до вашої самооцінки. Якщо є така необхідність, тоді попрацюйте над нею.
 • А щоб вона ніколи не падала, слідкуйте за своєю зовнішністю. Привчіть себе завжди добре і охайно виглядати! Не для когось, це ви робите для себе.
 • Займіться творчістю. Навіть, якщо ви не вмієте малювати чи танцювати. Напрямок може бути абсолютно будь-який. Головне, щоб вам це подобалося. Відзначено, що будь-яка творча діяльність справляє терапевтичний ефект. Іде депресія, туга чи навіть лінь і агресія.
 • До речі, стримуйте в собі агресію і будь-які її прояви. Вчіться перемикатися на щось позитивне, якщо відчуваєте роздратування.
Вчіться перемикатися на позитивні моменти нашого життя і завжди зберігайте спокій
 • Робіть добрі справи і безкорисливі вчинки. Не потрібно вкладати гроші в дитячі будинки, нехай це будуть банальні і незначні речі. Але коли ви допоможете іншим, на душі стане значно тепліше і радісніше.
 • Вийдіть із зони комфорту! Не намагайтеся кардинально змінити своє життя, просто підіть на незвичайний вчинок. Будь-яка зміна є для нас великим страхом і стресом. Але, в той же час, це крок в нове життя. Змініть зачіску або заговорите з незнайомою людиною, з яким давно хотіли познайомитися.
 • Наведіть лад не лише у своєму житлі, але і у фінансових питаннях. До речі, не збирайте старі речі на горищі – віддайте їх нужденним людям. Заодно і добру справу зробите. А щодо грошей – ведіть облік своїх доходів і витрат. Контролюйте ви їх, а не вони вас!
 • Цей пункт трохи співзвучний з попереднім. Якщо у вас фінансові труднощі, тоді збільшуйте капітал. Попросіть підвищення, знайдіть додатковий заробіток або зміните місце роботи. До речі, діяльність потрібно вибирати таку, щоб вона вам подобалася, а ви не намагалися від неї втекти скоріше додому.
 • І остання порадазавжди вірте в краще! І тоді вас неодмінно будуть чекати на кращі зміни! Не тільки в характері чи зовнішності, але і в житті. Наші думки матеріалізуються. Якщо ви мислите позитивно і думайте про хороше, тоді це обов'язково станеться у вашому житті!
 • А ще беріть приклад з дітей. Доведено навіть, що маленькі жителі посміхаються в 30 разів частіше за дорослих. Вони вміють помічати в кожній деталі щось дивовижне і радісне. Цього нам не завадить у них навчиться.
Іноді беріть приклад з дітей — вона навчать радіти життю

Проблеми, які гальмують і зупиняють зміни життя в кращу сторону: перелік

Звичайно, все залежить тільки від вас. Тому і проблеми будуть виникати тільки з вашої вини. Тому, помічаючи їх, починайте з ними боротися ще в самому початку.

 • Кожен з нас помічав, що в голові завжди з'являється ціла купа відмовок на будь-яке заплановане дію. Ми посилаємося на думку інших людей або обставини. Навіть погода іноді буває впливовою. Це все заслуга мозку.
  • Він працює з метою захистити нас від будь-якої небезпеки. Тому, приступаючи до змін, домовтеся спочатку з ним. Ставте перед собою не просто завдання, нехай і конкретну, а розбивайте її на дрібні кроки і розжовуйте кожну необхідну для реалізації деталь.
 • Ми бажаємо відразу ж видимого результату! Такого не буває, що по клацанню ви змінитеся. Тому відразу налаштуйтеся на тривалу роботу. Але ще будьте готові, що ви зіткнетеся з труднощами. Ми вже зачіпали даний аспект, але не згадати про нього знову не можна.
 • Завжди заохочуйте себе за будь-яке досягнення. І це повинен бути маленький презент. Щоб у вас був стимул рухатися далі, потрібен і відповідний поштовх. Тому не шкодуйте витратити на себе круглу суму, якщо ви дійсно цього заслужив. Але тільки в межах розумного. Місяць голодувати заради такого не варто.
 • Ви нікому не розповідаєте про своєму починанні змінити життя. З одного боку це правильно. Адже краще менше говорити, а більше демонструвати результати. Але якщо ви поділіться такою інформацією з оточуючими, тоді отримаєте дуже сильну підтримку. Не потрібно розповідати абсолютно всім, нехай це будуть тільки близькі вам люди. І завжди втілювати задумане в реальність.
 • Ви не зовсім правильно починаєте і закінчуєте день. Ранок є головною основою. В якому ви його наполягання зустрінете, так і проведете весь день. Ввечері також не лягайте спати в поганому настрої або посварившись з близькими людьми. І завжди дотримуйтеся розпорядку дня.

Відео: Як змінити себе і своє життя в кращу сторону?