Що значить «Дружба нарізно», «Дружба, дружбою, а грошики (тютюнець) нарізно»? «Дружба нарізно»: що означає ця фраза, вираз?

Не знаєте, що означає вираз «дружба нарізно»? Пояснення шукайте у статті.

У російській мові безліч різних крилатих фраз. Ми звикли їх використовувати, але не завжди замислюємося, що насправді означає вираз. Наприклад, «дружба нарізно» — що це означає і як розуміти? Відповідь шукайте в даній статті.

Що таке «ДРУЖБА НАРІЗНО»?

Подруги посварилися

Ми можемо часто вживаємо фразу «ДРУЖБА НАРІЗНО» — що це таке? У дитинстві це вираження ми чули від батьків, які могли так сказати, коли бачили нашу сварку з друзями у дворі. Цей вираз означає — «дружба закінчилася» або «посварилися і більше не дружимо».

Значення, поняття вирази, фрази, слова «ДРУЖБА ДРУЖБОЮ, А ГРОШИКИ (ТЮТЮНЕЦЬ) НАРІЗНО»: пояснення прислів'я

Прислів'я нам задавали вчити ще в школі. Багато хто з них ми пам'ятаємо саме з дитинства. На підсвідомому рівні людина пам'ятає значення прислів'їв, але пояснити, що ці фрази мають на увазі, не завжди може. Адже, якщо розбирати прислів'я за словами, то виходить якась нісенітниця, але якщо зрозуміти істинний зміст, то все стає на свої місця.

Як було описано вище, вираз «ДРУЖБА НАРІЗНО» — це значить дружба закінчилася. Але що означає прислів'я: «ДРУЖБА ДРУЖБОЮ, А ГРОШИКИ (ТЮТЮНЕЦЬ) НАРІЗНО»? Ось пояснення:

  • Хитруватий сенс цього виразу зводиться до того, що дружба — це не завжди самопожертву.
  • У цій прислів'ї немає рекомендації або повчання (типу дружи-не дружи, віддавай-не віддавай), а лише констатація фактів. Таке граматичне оформлення вказує на дійсне явище, яке може бути в житті.
  • Тому пояснення цього прислів'я зводиться до того, що все в цьому житті має міру. Дружбу також потрібно використовувати не собі у збиток, і не потрібно вимагати від одного те, що для нього буде занадто складним або обтяжливим.

Наприклад, люди завжди знаходяться разом (живуть або працюють). Але настає час, коли потрібно щось ділити. Кожен візьме своє, тобто те, що належало тільки йому. Тому з друзями він ділитися не збирається.

Чому в Лисиці та Журавля з байки Крилова «ДРУЖБА НАРІЗНО»?

Байка про Лисицю і Журавля

«Лисиця і Журавель» — це цікава і повчальна байка, яку написав Крилов.

  1. Вона вчить тому, що люди різні, і завжди знайдеться той чоловік, чий спосіб життя і погляд на світ не такий, як у вас.
  2. Якщо збираєтеся з якоюсь людиною близько контактувати або дружити, то варто подивитися на світ його очима.
  3. Можна стверджувати про справжню дружбу, але тільки справа показує, чи готова людина втілити свої наміри на практиці.
  4. Поведінка людини підкреслить його ставлення. Тому у Лисиці та Журавля з байки Крилова вийшла ДРУЖБА НАРІЗНО. Вони не захотіли зрозуміти світ один одного і зробили так, що погано було кожному окремо. Всі погані вчинки будуть обов'язково покарані в майбутньому.

Прості казки і байки містять в собі повчальний зміст. Нас вчать з дитинства добре ставитися один до одного, але люди часто про це забувають і потім отримують теж саме.

Відео: Казка " Лисиця та Журавель Російські народні казки для дітей