Прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків для дітей дошкільного та шкільного віку, школи, ДНЗ: збірник кращих прислів'їв з поясненням сенсу. Які є і як знайти прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків

У даній статті ми підкажемо, як розповісти дітям про повагу з допомогою прислів'їв та приказок. А також наведемо приклади прислів'їв і розповімо їх значення.

Зміст

Батьки-це ті люди, які подарували нам життя. Виходячи навіть з цього факту, логічно припустити, що ми повинні любити їх більше всього на світі, поважати і ставитися до них шанобливо.

Батьки – це наша родина, наша опора і захист, тому цінність їх у нашому житті не може вимірюватися ніякої величиною. Саме про це говорять діткам з самого народження і саме так їх вчать поводитися з дали їм життя людьми. Прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дуже доречно розповідати малюкам під час того, коли закладаються основи розуміння цінності батьків.

Прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків для дошкільного віку, дитячого садка: збірник з поясненням сенсу

Маленькі дітки добре знають, що таке любов їх батьків до них і навпаки. Однак вони ще не зовсім розуміють, що проявлятися це відчуття може абсолютно різні цінності, наприклад, повагу. З допомогою таких висловлювань можна пояснити малюкам, про те, що таке шанобливе ставлення до батьків і чому воно так важливо.

 • На старих сім'я тримається. У прислів'ї йдеться про старих, проте, під «старими» можна розуміти не тільки старих, прожили життя людей, але і всіх членів сім'ї, які є мудрішими і досвідченішими дітей, тобто і батьків в тому числі. Прислів'я пояснює нам те, що саме завдяки батькам сім'я є сім'єю, саме вони підтримують у відносинах атмосферу любові і розуміння. Виходячи з цього, ним потрібно проявляти повагу та не дозволяти собі засмучувати їх своєю поведінкою.
 • Хто батьків поважає, той повік не гине. Для початку потрібно пояснити малюкам, що «не гине» в даному висловлюванні має не буквальний сенс. Тут ці слова вживаються в наступному значенні – живе щасливо, безтурботно, без негараздів та горя. Сенс приказки в тому, що людина, яка поважає своїх батьків, буде жити довго і щасливо. А в разі іншого ставлення, його життя складеться недобре, оскільки неповага до людей, які дали життя, вважається гріхом.
 • Батько і мати – священні слова. Батьки споконвіку фактично прирівнювалися до святих, оскільки вони дають нам життя, а після, до кінця своїх днів оберігають нас і допомагають нам. Як відомо до святого не можна ставитися зневажливо, ось так і до своїх батьків не можна проявляти неповагу.
Про вшанування
 • Будеш шанувати батька і матір, дізнаєшся шану від свого сина. По-перше, сенс вислову полягає в тому, що своїх батьків потрібно берегти і шанувати. По-друге, прислів'я вчить нас тому, що все в нашому житті закономірно і завжди людина отримує те, що віддає. Якщо ми будемо з повагою ставитися до своїх батьків, то і діти наші так само будуть цінувати і поважати нас.
 • Горе і загибель народу, у якого молодші перестануть шанувати старших. Приказка підкреслює важливість того, щоб старші люди, в тому числі і батьки завжди були в пошані, адже інше ставлення до них не може бути виправдане абсолютно нічим. Прислів'я пояснює, що не буде жити народ у світі і згоді, якщо зникне повагу молодого покоління до старшого.
 • Жалій батька з матір'ю – інших не знайдеш. «Жаліти» в даному випадку означає не відчувати жалість, а допомагати, любити, поважати і піклуватися. Батьки даються нам один раз і самі ми їх не вибираємо. Незважаючи на це, ми у вічному боргу перед ними хоча б тому, що вони подарували нам життя.
 • На землі немає неправих батьків. Прислів'я говорить нам про те, що ми, діти, не вправі засуджувати і обговорювати своїх батьків і їхні вчинки. Незважаючи ні на що ми повинні ставитися до них шанобливо, оскільки саме завдяки їм ми живемо.
 • Не нехтуй радами людей похилого віку. Незважаючи на те, що дана прислів'я не говорить прямо про повагу, побічно вона все ж стосується цього питання. Ставитися шанобливо, це не тільки не хамити і не ображати, це ще й вміти приймати поради мудрих людей, які прожили життя і мають життєвий досвід. Під старими маються на увазі не тільки літні люди, а й батьки, старші родичі.
 • Допомагай батькам за життя. Дане висловлювання закликає нас допомагати своїм батькам і ставитися до них шанобливо тоді, коли це потрібно їм, тобто, за життя.
Вчіть дітей вшанування з малого
 • Щастя батьків – чесність і працьовитість дітей. Повага до своїх батьків можна проявляти по-різному. Це зовсім не обов'язково повинна виражатися в «правильних» словах і відсутності образ в їх бік. Ставитися шанобливо — це значить робити все, щоб батьки були щасливі і пишаємося вами. Прислів'я говорить нам про те, що іноді щастя батьків полягає саме в тому, що їх діти ведуть правильний спосіб життя.
 • Хто доводить батьків до сліз, і сам щастя не побачить. Змусити когось із батьків плакати – однозначно виявити неповагу до нього. Прислів'я говорить нам про те, що людина, яка веде себе подібним чином, не зможе жити в добробуті та щасті.

Кращі прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків для молодшого і середнього шкільного віку: збірник з поясненням сенсу

Діти молодшого та середнього шкільного віку вже достатньо добре знають, що таке повага, навіщо воно потрібне в нашому житті та стосунках з людьми, і в чому полягає його цінність. Однак іноді вони не в достатній мірі проявляють повагу до оточуючим, і батькам в тому числі. З допомогою даних прислів'їв можна коректно нагадати дитині, що означають батьки для всіх нас і підкреслити важливість шанобливого ставлення до них.

 • Поважай старого, тобі теж бути старим. Знову-таки прислів'я говорить нам не тільки про літніх людей, але і про всіх, хто старше і мудріше нас. Всі люди старіють, так влаштований наш світ, і цей факт не під силу змінити ні одній людині. Поважаючи людей похилого віку та батьків в тому числі, ви своїм прикладом будете показувати молодшому поколінню, як правильно вести себе зі старшими і відповідно, колись і вони будуть шанобливо ставитися до вас. Прислів'я підкреслює той факт, що все в нашому житті повертається бумерангом.
 • Повага до молодого – обов'язок, повага до старшого – обов'язок. Вислів вчить нас тому, що ми зобов'язані поважати старше покоління і особливо своїх батьків, оскільки для кожної людини вони є найбільш важливими і потрібними людьми.
 • Хто свою матір поважає, той і чужу не образить. Приказка пояснює той факт, що шанобливе ставлення не повинно носити вибірковий характер. Людина, яка поважає свою маму, точно так само повинен ставитися і до чужого. Також прислів'я говорить нам про те, що людина, яка шанує свою матір, не зможе в силу свого виховання образити чужу.
 • Поважай всіх, хто старше тебе. Прислів'я вчить нас тому, що ми повинні шанувати всіх людей, які старші і мудріші за нас, і перші, про кого тут йде мова – наші батьки.
 • Якщо не бажаєш добра батькам, і сам його не побачиш. Сенс висловлювання у тому, що неповажне ставлення людини до своїх батьків обов'язково повернеться бумерангом до нього. Той чоловік, який не шанує людей, що подарували йому життя, не заслуговує шанобливого ставлення до себе.
Навчайте дітей, що сім'я — це святе
 • Що зробиш батькам, того і сам чекай. Суть вислів в тому, що ми отримуємо те, на що заслуговуємо. А чи заслуговуємо ми всього того, що ми самі віддаємо людям. Якщо людина не шанує своїх батьків, він і сам не пізнає поваги. Якщо людина не робить добра батькам, то і від своїх дітей він його не отримає.
 • Якщо поважаєш батьків, і сам заслуговуєш на повагу. Прислів'я вчить нас тому, що шанобливе ставлення до батьків завжди винагороджується такою ж повагою і до людини, яка його виявляє.
 • За фальшива пошана не чекай вшанування. Приказка вчить нас тому, що людина, яка не щирий у своєму повазі до батьків та інших людей, не може розраховувати на шанобливе повагу до себе.
 • Як ти почитаєш своїх батьків, так і тебе шануватимуть твої діти. Вислів фактично вчить нас того, щоб ми поводилися з нашими батьками так, як ми хочемо, щоб наші діти поводилися з нами. Тільки та людина, яка шанує своїх батьків, заслуговує шанобливого ставлення з боку своїх дітей.

Популярні російські народні прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків: збірка з поясненням сенсу

Шанобливе ставлення дітей до своїх батьків – одна з найбільш популярних тем, які порушуються в творчості нашого народу. Про повагу складаються прислів'я, пишуться оповідання. І це цілком логічно, адже повага є тією цінністю, на якій будується любов, дружба і будь-які інші відносини.

 • Не залишай батька і матері на старості років, і Бог тебе не залишить. Повага проявляється в турботі про своїх батьків, допомоги їм у скрутну хвилину. Сенс прислів'я полягає в тому, що людина не повинен забути про своїх батьків тоді, коли вони постаріють, адже саме в цей час вони найбільше потребуватимуть нас і нашої підтримки. Приказка говорить нам про те, що людина, не кинув на старості своїх батьків, отримає Боже благословення і допомогу.
 • Немає важче: Богу молитися, батьків почитати, та борги віддавати. Вислів говорить нам про те, що часом шанувати своїх батьків буває не просто в силу свого характеру, якісь життєві розбіжностей з ними, проте, це є нашим обов'язком, яку ми повинні виконувати.
 • Живі батьки – почитай, померли – поминай! Суть приказки в тому, що наші батьки завжди повинні бути в пошані у нас, незалежно від того, поруч вони чи ні.
 • Хто свою матір шанує – чужу не насварить. Сенс прислів'я в тому, що людина, яка відчуває повагу до своєї матері, не дозволить собі зневажливо поставитися до чужої. Більше того, людина, яка вміє шанувати своїх батьків, є вихованою людиною і його виховання не дозволить йому ставитися зневажливо ні до кого.
 • Батька з матір'ю почитати – горя не знати. Вислів вчить нас тому, що людина, яка шанує людей, що подарували йому життя, за фактом приречений на щасливе життя без бід і негараздів.
Вивчайте з дітьми книги з прислів'ями
 • Шануй батьків – не зіб'єшся з істинного шляху. Сенс цього вислову аналогічний змістом попереднього. Той, хто шанує своїх батьків, завжди буде знаходити правильну дорогу в житті.
 • Сім'єю дорожити – бути щасливим. Приказка пояснює нам те, що людина може бути по-справжньому щасливим і багатим лише тоді, хто він дорожить своєю сім'єю і цінує її. А дорожити сім'єю – це в першу чергу шанувати своїх батьків, оберігати їх і допомагати їм.
 • Є прекрасне істота на світі, у якого ми завжди в боргу – це мати. Сенс вислову полягає в тому, що мама – це та людина, якій ми зобов'язані своїм народженням. Дійсно, саме мама, це той чоловік, з яким ми завжди будемо повинні, і найменше, що ми можемо їй дати, це своє шанобливе ставлення до неї.
 • Любов і повага до батьків, без всякого сумніву, є почуття святе. Прислів'я пояснює нам, що ми завжди повинні любити і шанувати своїх батьків, адже вони подарували нам життя.

Найцікавіші прислів'я та приказки про шанобливому ставленні дітей до батьків для дітей: збірник з поясненням сенсу

 • Коли поважаєш чужих батьків, поважають і твоїх. Суть вислову в тому, що потрібно шанобливо ставитися не тільки до своїх родичів і батькам, але і до інших людей. Адже все в нашому житті повертається і отримуємо ми тільки те, що віддаємо. Якщо людина буде шанувати чужих батьків, то інші люди будуть шанувати його батьків – у цьому проявляється взаємна повага.
 • Не засуджуй чужих ти матерів в ім'я поваги до своєї. Для кожної дитини її мама є найкращою та найулюбленішою. Однак повагу до своєї матері може проявлятися по-різному. Прислів'я вчить нас тому, що людина, яка може принизити і образити чужу маму за фактом проявляє неповагу до своєї.
 • Хто свою матір шанує, чужу не насварить. Суть висловлювання аналогічна попередньому. Людина, який вважає, що він шанобливо ставиться до своєї мами, не зможе дозволити собі іншого ставлення до чужої.
 • Батька не шануючи своїх дітей поваги не чекай. Прислів'я говорить нам про те, що людина, яка не шанує власних батьків (батька), не може розраховувати на шанобливе ставлення з боку своїх дітей. Більше того, буде не зовсім справедливо вимагати від дітей поваги до себе, в той час як сам не чи шануєш своїх батьків.
 • Батькам віддай шану – твій син тобі його поверне. Діти беруть приклад в першу чергу зі своїх батьків. Тому коли людина поважає своїх маму і тата, дитина автоматично привчається до такого ж поведінки і, виходячи з цього, ваші діти будуть шанувати вас.
Діти повинні шанувати своїх батьків
 • Тих, кого люблять батьки, і ти люби тих, кого вони поважають, і ти поважай. Шанобливе ставлення до батьків проявляється ще і в повазі до всього і всіх, кого вони люблять і шанують. Прислів'я вчить нас того, щоб ми розділяли інтереси мами і тата в цьому сенсі.
 • Того, хто в юності своєї не шанував батька і матір, пошани від своїх дітей не судилося дізнатися. Прислів'я з аналогічним змістом сьогодні ми вже зустрічали. Вислів вчить нас тому, що наші діти будуть поводитися з нами так, як ми чинимо зі своїми батьками. Тому якщо ви хочете, щоб ваші крихти шанували й поважали вас, робіть це ж по відношенню до своєї мами і свого тата.
 • Хто батьків поважає, той повік щасливим живе. Сенс прислів'я вельми зрозумілий. Людина, яка шанує людей, які дали йому життя, буде жити безтурботно і щасливо, оскільки совість його перед його батьками буде чиста.
 • Поважай батьків, чи до їх прохань пильний. Суть вислову в тому, що ми повинні поважати батьків не тільки на словах. Важливо доводити своє шанобливе ставлення ще й вчинками. Якщо ваші батьки попросили вас про те, обов'язково виконаєте їх прохання, адже вони найдорожче, що у вас є.

Невеликі, короткі прислів'я і приказки для дітей про шанобливому ставленні дітей до батьків: збірка з поясненням сенсу

Короткі вислови набагато простіше сприймаються і аналізуються маленькими дітьми, саме тому малюкам краще розповідати прислів'я невеликі за розміром.

 • Діти батькам не судді. Суть вислову в тому, що діти не повинні засуджувати своїх батьків, оскільки просто не мають такого права. Вчинки батьків – це виключно їх справу і їх відповідальність і це важливо розуміти. Шанобливе ставлення до мами й тата має бути завжди.
 • На світі все знайдеш, крім батька і матері. Прислів'я підкреслює цінність і важливість батьків в нашому житті. Батьки – це єдине, що можна придбати або знайти в разі потреби, саме тому ми повинні поважати і любити.
В школі також важливо вивчати приказки про повазі до старших
 • Хто матері не слухає, – у біду потрапить. Сенс висловлювання у тому, що іноді шанобливе ставлення проявляється в тому, що людина прислухається до порад своїх батьків. Приказка говорить нам про те, що ослухавшись свою маму, проявивши до неї таким чином свою зневагу, можна потрапити в неприємну ситуацію.
 • Мати – святиня, з неї не сперечаються. Рідна мама є найбільшим багатством у всьому світі, тому її потрібно любити, цінувати і поважати, а її поради сприймати як напуття, яке призведе виключно до хорошого життя.
 • Батьківське слово мимо не мовиться. Суть приказки в тому, що батьківська порада – це скарб, який потрібно берегти і за який треба бути вдячним. Потрібно поважати мудрість своїх батьків і не знецінювати їх підказки.
 • Мати в родині – скарб. Прислів'я показує важливість матері для кожної людини і для сім'ї загалом. Нешанобливе ставлення до мами розцінюється як гріх, тому її потрібно любити і поважати.
 • Вмій шанувати сиве волосся. Сиве волосся – це символ мудрості і досвіду, якими наділені старші люди і наші батьки. Прислів'я вчить нас тому, що ми повинні шанувати вік і людей, які в такому віці знаходяться.

Шанобливе ставлення до своїх батьків – це шанобливе ставлення до себе. Воістину вихованим і порядною людиною може вважати себе тільки той, хто цінує, любить і поважає своїх батьків.

Відео: Про шанування батьків