Прислів'я і приказки з числівниками для дітей дошкільного та шкільного віку, школи, ДНЗ: збірник кращих прислів'їв з поясненням сенсу. Які є і як знайти прислів'я та приказки з числівниками для дітей?

Прислів'я з числівниками для дітей дозволять їм швидше вивчити цифри, а також відрізняти багато і мало. Також це допоможе дітям краще підготуватися до школи.

Зміст

Прислів'я і приказки з числівниками для дошкільного віку, дитячого садка: збірник з поясненням сенсу

Числівники в свою чергу це не тільки цифри, вони діляться на кілька груп:

 • Кількісні. Наприклад, один, два, три, багато чи мало також
 • Збірні. Двоє, троє, шестеро.
 • Порядкові. Перший, десятий, тринадцятий.

Завдяки прислів'ям можна закріпити знання цифр, а також числівників, навчити дитину рахувати і самим елементарним діям з цифрами. Ідеально підходить для дітей дошкільного віку в середній і старшій групах саду. Приблизно для малюків віком 4-6 років.

Приклади прислів'їв:

 • Весна та осінь — на дню погод вісім. Суть вислову в мінливості погоди в період міжсезоння. Дійсно навесні може бути вранці гроза і дощ, а ввечері сонце та прекрасна погода.
 • Сам не б'юся, сімох не боюся. Суть вислову у владі, а також у простоті судження. Якщо сам не береш участь у чомусь, можна говорити що переможеш 10 осіб.
 • Кінь про чотирьох ногах, та й то помиляється. Суть в тому, що кожен може помилятися, незалежно від статусу, а також віку.
 • Щоб навчитися працьовитості, потрібно три роки, щоб навчитися ліні, потрібно три дні. Суть в тому, що лінуватися набагато простіше, ніж працювати. Тому до нічого не робити швидко звикаєш. Не варто розслаблятися і йти на поводу у ліні. Потрібно постійно щось робити і не відкладати у довгий ящик.
 • Ледар двічі працює. Це говорить про те, що ледачі люди погано виконують якусь роботу. Тому властиво їм її переробляти.
 • Скупий платить двічі. Справа в тому, що якщо ви бажаєте зекономити, то купуєте поганий, дешевий товар. Потім доводиться купувати продукцію гідної якості. Таким чином заощадити не виходить, і ви витрачаєте подвійну суму.

Кращі прислів'я та приказки з числівниками для молодшого і середнього шкільного віку: збірник з поясненням сенсу

Перелік:

 • Горе на двох — півгоря, а радість на двох — дві радості. Якщо підтримувати одного у важку хвилину, то всі неприємності не так вже й страшні. Зате радіти вдвічі приємніше.
 • Руки поборють одного, а знання тисячу. Суть в тому, що силою нічого не можна вирішити. Тому краще все залагодити всі неприємності за допомогою переговорів і розуму. Розумному набагато простіше живеться, тому що їм не потрібно вирішувати свої проблеми за допомогою рукоприкладства.
 • Раз збрехав, навіки брехуном став. Дуже просто зіпсувати свою репутацію. Тому не потрібно нікому брехати, потрібно говорити правду.
 • Самому їхати, і дорога довга. Справа в тому, що дійсно, одному дуже складно вирушати в подорож або взагалі щось робити. В компанії або удвох набагато простіше, веселіше. Робота швидше робиться, та й дорога здається коротшою.
 • У їжака одна сила — колючки. Це говорить про те, що людина, який крім як силою, не може нічим здивувати. Тому завжди намагається використовувати саме те, що вміє.
 • Від одного слова, та на століття сварка. Не варто брехати і сваритися. Тому як одне зайве слово може призвести до того, що ви зіпсуєте відносини з близькою людиною. Тому краще тримати язик за зубами.
 • Однією рукою і вузла не зав'яжеш. Сила у множині, тому необхідно триматися разом. А також залучати своїх друзів і їм допомагати. Тому самому дуже складно виконувати важку роботу.

Популярні російські народні прислів'я і приказки з числівниками: збірник з поясненням сенсу

В основному прислів'я є частиною народного фольклору. Тому в них дуже багато праць, які збиралися протягом кількох століть. Зараз багато наших бабусь розкажуть про цікаві прислів'ях і допоможуть вивчити їх дітям.

Перелік:

 • На одному місці і камінь мохом обростає. При сидячому способі життя, людина дуже швидко до нього звикає, розслабляється. Тому не варто весь час лінуватися, перебувати на одному місці. Потрібно постійно рухатися, йти вперед.
 • Одна бджола краще, ніж рій мух. Справа в тому, що бджола є трудівницею. Це дуже працьовиті комахи, які збирають мед. Мухи при цьому бездельницы і харчуються тим, що знайдуть.
 • Один оре, а семеро руками махають. Найчастіше так трапляється при виконанні роботи. Бо дуже багато начальників, а насправді роботяг не так багато. Простіше розповідати, як робити, ніж виконувати роботу самостійно.
 • Один у полі не воїн. Дійсно, одному дуже складно йти проти великої кількості людей. Це стосується всього, тому необхідно знаходити союзників і залучати до чого-то своїх друзів.
 • Однією рукою в долоні не плесни. Суть вираження в тому, що якщо поодинці щось робити, може не вийти. Якщо стосується якихось глобальних справ, тому завжди потрібно триматися разом і підтримувати один одного.

Найцікавіші прислів'я та приказки з числівниками для дітей: збірник з поясненням сенсу

Завдяки таким прислів'ям, можна не тільки допомогти дітям вивчити цифри, числівники, а також розрізняти поняття багато і мало. Ще й навчити життєвої мудрості. Це досить важливо, тому що допомагає дітям розуміти, що таке добре і як потрібно діяти.

Перелік:

 • Одна бджола меду не натаскает. Суть в тому, що одному досить складно виконувати величезну роботу або займатися чимось глобальним. Тому необхідно залучати інших людей, друзів, а також родичів, або збирати команду однодумців.
 • Що сталося одного разу, може бути двічі. Цей вираз свідчить про можливе повторення якоїсь події, вчинку. Тому не варто розслаблятися, і навіть в мирний час варто готуватися до війни.
 • Одна книга тисячу людей навчає. Суть вираження в силі літератури і друку. Тому краще один раз написати, ніж кілька разів сказати.
 • Як возі п'яте колесо. Сенс в тому, що не треба лізти не в свої справи. І не намагатися допомагати там, де твоя допомога не потрібна.
 • Семеро одного не чекають. Суть фрази в тому, що необхідно поспішати і приходити вчасно. Коли мова йде про якомусь зібранні чи важливій справі. Бо всі люди будуть чекати однієї людини.

Невеликі, короткі прислів'я і приказки для дітей з числівниками: збірник з поясненням сенсу

Для самих маленьких підійдуть короткі прислів'я. Вони швидко і легко запам'ятовуються. Постарайтеся навчити дітей цим коротким фразам, а також розшифрувати їм їх зміст. Тому як не всі діти можуть побачити прихований зміст, який закладений у виразі.

Перелік:

 • Один вовк овець ганяє полк. Суть прислів'я в тому, що незважаючи на те, що овець дуже багато, вовк здатний керувати ними. Тому точно також одна людина — керівник може управляти декількома людьми.
 • Сім разів відміряй, один раз відріж. Необхідно дуже ретельно зважувати все, що робиш і без впевненості нічого не робити. Бо як можна накоїти біди і влипнути в халепу.
 • Одна мудра голова, сто голів варто. Суть в тому, що при наявності мудрості, людина робить більш зважені вчинки і виконує роботу раціонально.
 • Одна голова добре, а дві краще. Суть в тому, що вдвох можна більше обдумати та обговорити. Тому прийняти правильне рішення. Адже точка зору іншої людини може відрізнятися від вашої і бути правильною.
 • Сміливий вмирає один раз, а боягуз багато. Суть в тому, що дійсно краще вчинити один, вчинок ніж весь час сидіти тривалий період часу і боятися. Тому не варто відкладати важливих і відповідальних справ на потім.

Прислів'я — хороша можливість скорегувати поведінку дітей, навчити їх дружбу, а також допомогти вивчити деякі слова. А також навчити рахувати і деяких дій з числами. Це незамінний помічник для батьків дітей дошкільного віку. В такому віці діти не дуже хочуть займатися зубрінням, і за допомогою коротких фраз народного фольклору вам вдасться навчити дітей рахувати.

ВІДЕО: Приказки з числівниками