Для чого потрібна спіруліна, що вона лікує? Як приймати спіруліну при хворобі щитовидної залози, псоріазі, цукровому діабеті, панкреатиті, анемії, мастопатії, для імунітету, кишечника?

Корисні властивості і застосування спіруліни для лікування різних патологій.

Зміст

Спіруліна — це спіралеподібна водорість, яка містить у своєму складі величезна кількість корисних речовин людського організму. Вона відноситься до групи так званих ціанобактерій, які крім вітамінів і мінералів містять у своїх волокнах досить багато легкозасвоюваного білка.

Тому якщо ви просто введете цей продукт в своє харчування, то зможете позбавитися від багатьох хвороб, у тому числі і хронічних.

Спіруліна: користь і шкода при цукровому діабеті

Спіруліна при цукровому діабеті

Цукровий діабет — це патологія ендокринної системи, при якій в людському організмі перестає в нормальній кількості вироблятися інсулін. З-за цього у хворого людини дуже сильно підвищується глюкоза в крові і в сечі. Отже, для того щоб людині вдалося позбутися від даної хвороби, йому тільки треба нормалізувати вироблення інсуліну.

Допомогти це зробити може спіруліна. Але врахуйте, що таке лікування буде ефективним тільки на початковій стадії захворювання. У разі якщо воно протікає досить важко, буде краще, якщо ви будете поєднувати таке лікування з терапією, підібраною ендокринологом.

Користь спіруліни при діабеті:

 • Допомагає зменшити рівень цукру в організмі
 • Зменшує кількість вживаного інсуліну
 • Налагоджує роботу ендокринної системи
 • Приводить в норму підшлункову залозу
 • Стимулює роботу всіх обмінних процесів в організмі

Шкода спіруліни:

 • Може провокувати спазм шлунка
 • Іноді сприяє появі нудоти
 • Тривалий прийом може трохи знизити працездатність

Застосування спіруліни при лікуванні псоріазу

Спіруліна при псоріазі

Псоріаз відноситься до шкірних захворювань, причиною появи яких є проблеми з ендокринною та імунною системою, а також регулярні стреси і нервові потрясіння.

А так як спіруліна здатна досить ефективно боротися з усіма зазначеними патологіями, то ви цілком спокійно можете застосовувати її для лікування цього захворювання.

Але врахуйте, що для того щоб повністю позбутися від псоріазу, вам треба буде приймати цей засіб досить тривалий термін і робити це навіть після того, як ваша шкіра очиститься від неестетичних лусочок.

Якщо ви хочете отримати швидкий результат, тоді боріться з патологією і зовні і всередині. Для цього придбайте в аптеці спіруліну в порошку і таблетках. Приймайте Таблетки 2 рази на день протягом 1 місяця, а з порошку готуйте кашку і прикладайте її до уражених ділянок шкіри. Через місяць зробіть перерву, а потім знову повторіть курс лікування.

Застосування спіруліни для лікування печінки

Всі ми знаємо, що печінка є природним фільтром, який щодня виводить з організму багато шкідливих речовин. Тому якщо цей орган починає працювати неправильно, то це дуже швидко позначається на самопочутті людини. Як правило, в першу чергу починає страждати імунітет і, як наслідок, починають проявляти себе всі хронічні патології.

Зупинити ці процеси з легкістю зможе спіруліна. Якщо ви будете приймати її 3 рази в день на протязі 50 днів, то незабаром зможете забути про всі свої проблеми. За цей час вона приведе в порядок захисні сили організму, налагодити нормальне функціонування печінки та виведе з тіла всі шлаки і токсини.

Спіруліна для лікування щитовидної залози при гіпотиреозі при аутоімунному тиреоїдиті – інструкція по застосуванню

Спіруліна для лікування щитовидної залози

Оскільки дані захворювання є хронічними патологіями щитовидної залози, то ви повинні налаштуватися на тривале лікування. Як показує практика, для того щоб захворювання хоча б перестала проявляти себе неприємними симптомами, вам треба буде пити спіруліну 2-3 місяці.

Приймати її можна буде як в таблетках, так і в порошку. Для того, щоб вона краще засвоювалася робити це треба буде за 40 хвилин до прийому їжі.

Інструкція по застосуванню:

 • Закип'ятіть воду і остудіть її до 40 градусів
 • Відміряйте 100 мл рідини
 • Додайте в неї 1 ч. л спіруліни і ретельно все перемішайте
 • Випийте засіб поки воно повністю не охололо
 • Повторіть цю процедуру ще в обід і перед сном

Як застосовувати спіруліну при панкреатиті?

Панкреатит — це захворювання, при якому розвивається гостре запалення підшлункової залози. Як правило, дана патологія супроводжується досить сильним больовим синдромом, нудотою і здуттям черевної порожнини. У разі якщо не спробувати швидко блокувати запальні процеси, то це може привести до досить важких наслідків.

Тому при перших симптомах цієї патології починайте приймати спіруліну. Речовина цистин, яке є в її складі, приведе в порядок підшлункову залозу, тим самим позбавивши вас від усіх неприємних симптомів. При гострого болю приймати спіруліну потрібно по 2 таблетки 4 рази на день. А коли стан нормалізується, дозу можна зменшити вдвічі і приймати засіб не 4, а 3 рази на день.

Спіруліна для підвищення гемоглобіну при анемії

Спіруліна для підвищення гемоглобіну

Але все ж якщо ви хочете отримати максимальний терапевтичний ефект, тоді приймайте водорість в чистому вигляді. Робити це потрібно буде курсами по 21 дня з тижневою перервою. Якщо ви будете проводити лікування таблетками, то вживати їх треба буде по 1 шт. 3 рази вдень.

Спіруліна для підвищення імунітету

Ті, хто вже використовував спіруліну для поліпшення стану свого здоров'я називають її вітамінною бомбою. Потрапляючи в організм, вона дає людині відчутний заряд бадьорості, на тлі якого поліпшуються і підсилюються всі процеси всередині тіла. Звичайно ж, все це відразу позначається на захисних силах організму.

Завдяки тому, що він починає працювати правильно, у імунітету з'являється можливість більш ефективно боротися із запальними процесами, які є в тілі людини. Тому якщо вам треба підняти свій імунітет, тоді спробуйте поприймати спіруліну 2-3 рази на добу протягом 30 днів.

Спіруліна при онкології

Спіруліна при онкології

Потрапляючи в організм вона просто на час припиняє ріст злоякісних клітин, тому поки ви не усунете причину їх зростання, то про повне одужання не можна буде говорити. Як правило, фахівці рекомендують приймати даний засіб між прийомами основної терапії, і не більше 2 разів на добу.

Спіруліна в гінекології при мастопатії, міоми, від ерозії шийки матки

Гінекологічні захворювання дуже добре піддаються лікуванню спіруліною. Тому якщо ви не знаєте яке народне засіб вибрати для позбавлення від міоми, мастопатії або ерозії шийки матки, тоді зупиніть свій вибір саме на цій водорості. Використовувати даний засіб можна різними способами. Ви можете просто приймати його всередину, запиваючи невеликою кількістю води або робити з нього концентровані відвари і використовувати їх для спринцювання або компресів.

Також ви можете готувати масляний розчин спіруліни, просочувати їм тампони, а потім вставляти їх в піхву. При бажанні ви можете використовувати всі методи одночасно, це тільки прискорить процес вашого одужання.

Спіруліна від грибка нігтів і для здоров'я нігтів

Спіруліна для нігтів

Спіруліна має досить високі бактерицидні та протизапальні властивості, тому з патогенною мікрофлорою, яка руйнує структуру нігтів, вона впорається досить швидко. Більш того, даний засіб при регулярному вживанні може допомогти ще й зміцнити ваші нігтики, тим самим зробивши їх менш ламкими. Для того щоб позбутися від грибка нігтьової пластини вам треба буде робити лікувальні ванночки з цієї диво-водоростю.

Якщо ви будете проводити дану процедуру 2 рази на день, то вже через тиждень помітите, що ваші пальчики знову стали красивими. У випадку якщо вам треба просто оздоровити нігтьову пластину, тоді випийте пару тижнів спіруліну в таблетках.

Спіруліна для здоров'я кишечника

Кишечник людини відіграє не останню роль у правильному функціонуванні організму. Саме від його роботи залежить наш імунітет, і як наслідок всі наші органи. Тому потрібно робити все, щоб в ньому не розмножувалися патогенні бактерії, які провокують запальні процеси. Отже, буде краще, якщо ви, не чекаючи патологічних змін, почнете приймати спіруліну в профілактичних цілях.

Цей засіб допоможе вам відновити нормальну мікрофлору кишечника і вб'є патогенні бактерії. Для цього вам просто треба буде кожен день вживати невелику кількість цієї диво-водорості. Якщо ви будете приймати її в цілях профілактики, то буде достатньо 1 таблетки на добу. У випадку якщо ви будете боротися з якоюсь кишковою патологією, то цю дозу треба буде збільшити у 3 рази.

Застосування спіруліни при гастриті

Спіруліна при гастриті

Як ви вже, напевно, зрозуміли спіруліна може допомогти людині позбутися багатьох проблем зі шлунково-кишковим трактом. Тому якщо вам поставили діагноз гастрит, тоді спробуйте поліпшити свій стан порошком з сипирулины. Цей засіб допоможе вам зняти подразнення слизових шлунка, посприяє його регенерації тканин, а також приведе в норму кислотність.

Але враховуйте те, що розбавляти порошок можна виключно чистої негазованої водою. Якщо ви будете використовувати для цього овочеві або фруктові соки, то це, навпаки, може ще більше погіршити ваш стан.

Застосування спіруліни для потенції

Як правило, причиною погіршення потенції є різні захворювання статевої системи і вікові зміни. Найстрашніше, що велика кількість чоловіків соромляться йти з цими проблемами до фахівця і просто ставлять на собі хрест. Саме для таких представників сильної статі природа і створила спіруліну.

Вітаміни і мінерали, які є в її складі сприяють уповільненню процесів старіння і разом з тим на клітинному рівні починають блокувати всі патологічні зміни, що відбуваються у статевій системі. Для того щоб відновити потенцію буде достатньо вживати цей засіб хоча б півтора місяця. Далі, можна буде періодично пити його в цілях профілактики.

Спіруліна: застосування від паразитів

Спіруліни від глистів

Як відомо, місцем проживання гельмінтів в людському організмі є товстий кишечник. Тому для того щоб від них позбутися треба буде тільки налагодити правильну роботу цього органу. Якщо ви очистите стінки кишечника від гниючої їжі і залишків калу, то тим самим заберете у гельмінтів середовище їх проживання. Отже, якщо пити кожен день спирулиновый порошок, розчинений у теплій воді, то через якийсь час гельмінти почнуть гинути і виходити назовні під час випорожнення.

Але запам'ятайте, глисти дуже живучі, тому навіть якщо у них забрати середовище проживання, відкладати яйця вони все одно не перестануть. Тому буде краще, якщо через 3 тижні після закінчення прийому спіруліни ви повторіть курс лікування ще раз. Так ви зможете позбутися і від тих паразитів, які встигли з'явитися після того, як ви перестали пити водорість.

Спіруліна: застосування для лікування целюліту

Якщо ви хочете позбутися за допомогою спіруліни від целюліту, тоді просто залийте сухий порошок невеликою кількістю води, все ретельно перемішайте, а потім нанесіть отриману масу на апельсинову кірку. У випадку якщо ви хочете підсилити вплив спіруліни на шкіру, тоді обмотайте проблемні місця харчовою плівкою і укрийте їх ковдрою.

Після того як зніміть зелену масу з шкіри, можете додатково її масажувати. Такими діями ви ще більше підсилите всі обмінні процеси, які відповідають за розщеплення жирів.

Спіруліна: застосування при грипі

Спіруліни при грипі

Якщо ви почали відчувати перші симптоми грипу, тоді не відкладаючи в довгий ящик починайте діяти.

 • Для початку закип'ятіть воду, злегка остудіть, а потім додайте до неї невелику кількість порошку спіруліни.
 • Отриманий розчин можна закапувати в ніс і використовувати як засіб для полоскання горла.

Крім цього, ви можете розсмоктувати спирулиновые таблетки. Все це посприяє тому, щоб патогенна мікрофлора загинула у верхніх дихальних шляхах і не опустилася в бронхи і легені. Завдяки таким діям грип буде протікати не дуже важко і, що найголовніше, вам вдасться уникнути серйозних ускладнень.

Спіруліна: застосування для очей

Ті люди, чия робота пов'язана з комп'ютером, добре знають, як сильно до кінця робочого дня втомлюються очі. Вони червоніють і починають сльозитися. Позбутися від усіх цих симптомів вам допоможе компрес з спирулинового розчину.

 • Для його приготування вам треба буде розвести порошок з водорості теплою кип'яченою водою, а потім просто змочіть в ньому ватний тампон і прикласти його на очі.

Таким же методом ви зможете позбутися від кон'юнктивіту і навіть ячменю. Правда, в цьому випадку лікування буде більш тривалим і компреси доведеться робити, як мінімум 3 рази на добу.

Спіруліна: користь в бодібілдингу

Спіруліни при бодібілдингу

Спіруліна унікальна водорість, в складі якої, крім вітамінів і амінокислот містяться ще й легкозасвоювані білки, здатні допомогти наростити м'язову масу. Звичайно ж, це не означає що вони будуть засвоюватися також як тваринний білок, але саме ця речовина буде сприяти тому, щоб людський організм працював максимально правильно.

Користь спіруліни:

 • Сприятиме нормалізації обмінних процесів
 • Поліпшить засвоюваність тваринних білків
 • Посприяє витривалості
 • Зарядить тіло енергією

Як застосовувати спіруліну при алергії?

Всі ми знаємо, що алергію волають токсичні речовини, які утворюються після того, як організм зустрічається з алергенами. Тому якщо ви хочете позбутися від алергії в самі короткі терміни, тоді замість аптечних препаратів використовуйте спіруліну. Вона дуже швидко виведе з організму шкідливі речовини і завдяки цьому ви почнете відчувати, як неприємні симптоми починають пропадати.

Приймати таблетки спіруліни потрібно 3-4 рази на добу. У разі якщо крім закладеності носа і сльозоточивості у вас спостерігається ще і роздратування шкіри, тоді обробіть дерму розчином з цього продукту. Це допоможе прибрати свербіж і запалення.

Чи може бути алергія на спіруліну: симптоми

Симптоми алергії на спіруліну

Хоча ця водорість є дуже корисною рослиною, іноді вона теж провокує алергічну реакцію. Правда, таке трапляється тільки в двох випадках. Симптоми хвороби можуть проявитися якщо у людини є непереносимість цього продукту, або ж він просто приймає його дуже великих дозах.

Симптоми алергії на спіруліну:

 • Почервоніння очей
 • Висип на шкірі
 • Закладеність носа
 • Шкірний свербіж

Спіруліна підвищує тиск?

При правильному використанні цей продукт здатний приносити людському організму виключно користь. Тому якщо ви будете приймати його у допустимих дозах, то підвищити ваш артеріальний тиск він не зможе. Більш того, деякі травники, навпаки, призначають спіруліну гіпертонікам, як засіб здатне нормалізувати показники тиску.

Але врахуйте, що збити високий тиск нею не можна. Вона допомагає позбутися від гіпертонії, але робить це поступово, тому якщо в період лікування вам треба буде швидко знизити високі показники, тоді використовуйте для цього аптечні препарати.

Застосування спіруліни в гомеопатії

Застосування спіруліни в гомеопатії

Що стосується термінів використання, то в кожному окремому випадку фахівець сам вирішує скільки днів чи місяців буде тривати терапія. Але як показує практика, мінімальний термін лікування гомеопатичними засобами триває не менше 1 місяця.

Коктейлі та смузі зі спіруліною: рецепти

Рецепт зеленого смузі:

 • Візьміть одне велике яблуко, 5-6 суцвіть брокколі і 50 гр. шпинату.
 • Перебити всі в однорідне пюре, а потім додайте в отриману масу 1 ч. л спирулинового порошку.
 • Все ретельно перемішайте і, якщо є потреба, зробіть смузі більш рідким за допомогою холодної води.

Рецепт коктейлю:

 • Отже, візьміть 1 морквину, 100 г гарбуза, 1 апельсин, 1 банан.
 • Подрібніть всі продукти дрібним кубиком і починайте все перебивати до однорідності.
 • Першою в блендер відправте гарбуз.
 • На наступному етапі перебити всі інші складові коктейлю.
 • З'єднайте обидва пюре разом і додайте до них порошок спіруліни.

Спіруліна: рецепт чаю

Рецепт чаю з спіруліни

Запам'ятайте, заварювати спіруліну треба кип'яченою водою, охолола до 80 градусів. У випадку якщо ви заллєте її щойно знятим з вогню окропом, то приготований вами чай втратить майже половину своїх корисних властивостей.

Рецепт чаю:

 • Для початку закип'ятити 250 мл води
 • Зніміть з плити і перелийте в склянку або чашку
 • Дочекайтеся поки вона трошки охолоне, а потім додайте в неї 1 ч. л спіруліни
 • Акуратно перемішайте і може приймати лікувальний засіб

Сумісні спіруліна та алкоголь?

Єдиної думки з приводу сумісності спіруліни та алкогольних напоїв немає. Деякі люди стверджують, що даний засіб навіть потрібно приймати перед вживанням вина, пива чи горілки. Вони вважають, що навіть невелика доза спіруліни здатна відчутно полегшити похмільний синдром. Але все ж якщо ви серйозно зайнялися своїм здоров'ям, то буде краще, якщо на весь період лікування ви відмовитеся від вживання алкоголю.

Адже якщо ви хочете максимально швидко позбутися від наявної у вас патології, то ви не повинні давати алкогольних токсинів ще більше послаблювати ваш організм. З усього цього можна зробити висновок, що поєднувати спіруліну з алкоголем ви, звичайно, можете, але будьте готові до того, що вино чи горілка значно знизять корисні властивості водорості.

Відео: Спіруліна: склад і корисні властивості. Спіруліна: відгуки, де купити