Препарат Вольтарен – уколи, таблетки, мазь, гель, крем, пластир, свічки: склад, показання до застосування, інструкція для застосування, побічні дії, аналоги, відгуки. Диклофенак, Моваліс або Вольтарен: чим відрізняються, що краще?

Стаття розповість про те, як застосовувати препарат Вольтарен у формі гелю, мазі, таблетки, ректальних свічок, пластиру, розчину для ін'єкцій.

Зміст

Біль у м'язах і суглобах затьмарює життя людини, її відчуває. Безсумнівно, необхідно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати її причини. Але першим природним бажанням є тут же купити і застосувати безрецепторный знеболюючий препарат, який зніме неприємний симптом. Вольтарен – один з таких, добре відомий, доступний і доведено ефективний. Стаття розповість, в якій фармакологічної формі і як його використовувати.

Препарат Вольтарен — показання до застосування: від чого допомагає?

Вольтарен – швейцарське ліки. Його виробником є фармакологічна компанія «Новартіс Консьюмер Хелс».
Діючою речовиною препарату є диклофенак.

ВАЖЛИВО: Диклофенак – це похідне фенілоцтової кислоти, речовина, що володіє вираженими протизапальну, знеболюючу і антипиретическим властивостями. Він гальмує синтез простагландинів, викликає порушення метаболізму арахідонової кислоти, завдяки чому швидко позбавляє від болю, знімає запалення, набряк і м'язовий спазм. Диклофенак не є стероїдом.

Форми випуску препарату Вольтарен.
 • від ревматичного болю
 • від неревматической міалгії і артралгії
 • для купірування спонтанно виникла болю під час руху
 • від мігрені
 • від набряків суглобів
 • від запалення м'язів і суглобів
 • від післяопераційних болів, набряків і запалень
 • при захворюваннях хребта (остеоартроз, радикуліт, інші)
 • при травмах, внаслідок яких утворилися запалення і набряки м'яких тканин
 • від болю під час менструації
У цих випадках Вольтарен повинен допомогти.

Вольтарен можна придбати без рецепта у вигляді:

 • крем для зовнішнього застосування
 • гелю для зовнішнього застосування
 • таблеток в оболонці, растворяющейся в кишечнику
 • таблеток ретард
 • розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій
 • ректальних свічок

ВАЖЛИВО: Незважаючи на те, що Вольтарен — безрецепторный препарат, що відпускається він в будь-якій аптеці, в самій інструкції до нього прописано: приймати препарат рекомендується після консультації з лікарем. Саме лікар підкаже, в якому вигляді ліки приймати при конкретному захворюванні, підбере дозу і позначить тривалість лікування.

Формакологическое дія препарату Вольтарен.

Препарат Вольтарен – уколи: інструкція по застосуванню


Після введення у м'яз препарат починає діяти миттєво. Вже через 20 хвилин хворий відчує полегшення, так як буде досягнута максимальна концентрація диклофенаку в крові.
Уколи Вольтарен.

Застосування препарату Вольтарен у вигляді ін'єкцій має особливості – курс лікування становить не більше двох днів. Якщо показання до застосування диклофенаку зберігаються, рекомендується використовувати Вольтарен в якій-небудь іншій фармакологічній формі.

 1. Як правило, укол з Вольтареном роблять 1 раз на добу.
 2. Разова доза – 1 ампула препарату (75 мг).
 3. Укол роблять у верхній зовнішній квадрат сідничного м'яза, вводять голку глибоко.
 4. Якщо є необхідність, за призначенням лікаря ін'єкцію Вольтареном повторюють через кілька годин.
 5. На цей раз препарат вводять в іншу сідницю.

ВАЖЛИВО: Як правильно зробити укол, в тому числі і собі самому, читайте в статті «».

Вольтарен – таблетки: інструкція по застосуванню

Вольтарен у вигляді таблеток застосовують для лікування дорослих і дітей віком від 14 років.
Якщо це таблетки в кишковорозчинній оболонці, їх можна пити незалежно від їжі. Таблетку препарату не потрібно розжовувати. Її ковтають цілою, запиваючи водою. На початковому етапі лікування рекомендують пити по 3 таблетки (50 мг кожна) на добу. При больовому синдромі меншої вираженості, при менструальних болях дозу можна зменшити до 100 – 75 мг препарату на добу. Хворому, якого мучать сильні болі по ночах, рекомендується додатково застосовувати Вольтарен в супозиторіях.

Кишковорозчинні таблетки Вольтарен.

Таблетки ретард препарату Вольтарен (пролонгованої дії) п'ють ввечері після їди, не розжовують і запивають водою. Приймають 1 таблетку на добу, так як вона містить рекомендовану дозу препарату – 100 мг.

Вольтарен ретард.

Вольтарен – свічки: інструкція по застосуванню

Свічки ректальні Вольтарена бувають 2 видів:

 • для дорослих – 50, 75 мг
 • для дітей – 25 мг
Вольтарен свічки для дорослих.

Приймають препарат у даній формі випуску 2-3 разів на добу, причому останній прийом рекомендується проводити перед сном.

ВАЖЛИВО: У Вольтарена в свічках специфічні протипоказання – виразка шлунка або кишечнику, проктит.

Вольтарен – пластир: інструкція по застосуванню

При болях у хребті, суглобах, міалгії, а також після забоїв м'яких тканин Вольтарен можна використовувати у вигляді трансдермального пластиру. Їм можна лікуватися вже з 15 років.
Пластир наклеюють безпосередньо на хворобливу зону і залишають там на добу.
Самостійно використовувати знеболюючий пластир можна протягом тижня. Якщо біль не проходить, потрібна консультація лікаря – він продовжить курс лікування до 2 або 3 тижнів, залежно від характеру захворювання.

Пластир Вольтарен.

ВАЖЛИВО: Якщо цілісність шкірних покривів у місці-джерелі болю порушена, застосовувати пластир не можна.

Вольтарен – мазь, гель, крем: інструкція по застосуванню

Зовнішньо препарат Вольтарен можна використовувати у вигляді:

 1. Мазі. Доза – 2-4 р. Щоб її відміряти, необхідно нанести на долоню кількість препарату розміром з вишню. Мазь наносять на болісне місце і злегка втирають у шкіру. Повторюють процедуру 2-3 рази на добу. Лікуються мазь Вольтарен 1-2 тижні.
 2. Гелю. Доза препарату становить 2-4 грами, що дорівнює розміру волоського горіха. Застосовують гель 3-4 рази на добу, також злегка втираючи в шкіру над болючим місцем.

Вольтарен Емульгель: інструкція по застосуванню

 1. Вольтарен Эмульгел застосовують для лікування захворювань і травм, що супроводжуються болем у м'язах, суглобах, набряками або запаленням, у дорослих і дітей від 12 років.
 2. Разова доза препарату – 2 або 4 г, залежно від площі болючої зони. Гель наносять на неї, злегка втираючи у шкіру 2 рази на день з інтервалом не менше 12 годин.
 3. Курс лікування Вольтарен Эмульгелем може, за рекомендацією лікаря, складати від 1 до 3 тижнів.
Вольтарен Емульгель.

Як застосовувати і скільки днів Вольтарен при остеохондрозі?

За даними медичної статистики, 7 з 10 дорослих людина хоч раз у житті стикалися з проявами остеохондрозу – болями в області шиї і спини.
Містять диклофенак препарати ефективно знімають цю біль. Тому Вольтарен у вигляді розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій, свічки, мазі або гелю повинен бути в аптечці у кожного хворого остеохондрозом.
Найбільш підходящу фармакологічну форму, оптимальну дозу та тривалість курсу лікування остеохондрозу препаратом визначає лікар. Але, як парво:

 • уколи з Вольтареном роблять 1 раз на добу 2-5 днів
 • свічки Вольтарена ставлять 2-3 рази на добу протягом 5 днів
 • мазь та гель наносять 2-3 рази на добу протягом 2 тижнів
Вольтарен — засіб першої допомоги при остеохондрозі.

Як застосовувати і скільки днів Вольтарен при простатиті?

На жаль, простатит стає молодшою, і в групу ризику захворіти їм входять чоловіки від 20 років.
Простатит лікується комплексно, лікування вимагає корекції способу життя, на це йде час. Але зняти симптом у вигляді болю необхідно як можна швидше. З цією метою лікарі часто призначають чоловікам свічки Вольтарен. Введені ректально, вони знімають біль і запалення в передміхуровій залозі (яка, до речі, знаходиться анатомічно близько до прямої кишки), а також благотворно діють на весь організм.
При простатиті свічки Вольтарен ставлять 2-3 рази на добу протягом 1 тижня.

Свічки Вольтарен допомагають від болю і запалення при простатиті.

Як застосовувати Вольтарен в гінекології?

Зважаючи анатомічних особливостей організму або з-за будь-яких гінекологічних захворювань менструації у деяких жінок настільки болючі, що на кілька днів повністю вибивають з колії і навіть стають причиною тимчасової непрацездатності. Для боротьби з дисменореєю гінекологи рекомендують використовувати Вольтарен в супозиторіях за схемою, описаною вище. За необхідності, при інтенсивних болях, можна також використовувати Вольтарен в уколи і таблетки, не перевищуючи при цьому рекомендовану добову дозу в 150 мг.

Вольтарен застосовують в рамках лікування первинної дисменореии.

Також препарат Вольтарен використовують в комплексному лікуванні запальних гінекологічних захворювань.

Як застосовувати і скільки днів Вольтарен при геморої?

При проктиті (запаленні слизової прямої кишки) і геморої протипоказано застосовувати Вольтарен у вигляді супозиторіїв, так як препарат чинить подразнюючу дію на слизову.
Застосування препарату у вигляді таблеток або розчину для ін'єкцій хворими гемороєм цілком допустимо.

Як застосовувати при вагітності Вольтарен?


У третьому триместрі вагітності препарат з диклофенаком категорично протипоказаний, так як його застосування може стати причиною:
 • зниження тонусу матки
 • закриття артеріального протоку плода передчасно
На пізніх термінах вагітності застосовувати Вольтарен заборонено.

ВАЖЛИВО: В будь-якому вигляді Вольтарен проникає в грудне молоко. Використовувати його під час годування груддю не рекомендується.

Як застосовувати Вольтарен болю, ударах?

При травмах м'яких тканин – ударах і розтягненнях, в тому числі, отриманих під час занять спортом, препарат Вольтарен рекомендується застосовувати місцево у вигляді:

 • пластиру
 • мазі
 • Эмульгеля

У перші дні, коли біль від отриманої травми занадто сильна, також допустимо застосовувати препарат у вигляді таблеток і уколів.

Препарат Вольтарен: побічні дії

Після застосування Вольтарена, особливо, в таблетках, можуть спостерігатися побічні дії. Зокрема, хворий може зіткнутися з:

 • дискомфортом і болем у шлунку
 • підвищеним газоутворенням
 • <>
 • блювотою
 • розладом шлунку

Іноді реакція на препарат може бути значною – відкривається виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, печінка посилено виробляє ферменти, що виливається у гепатит.
Серцево-судинна система може відреагувати на прийом препарату тахікардією, підвищенням артеріального тиску. Хворий може почати скаржитися на біль у грудях.
Побічними діями з боку нервової системи є:

 • запаморочення
 • проблеми зі сном
 • порушення пам'яті
 • швидка стомлюваність
 • порушення орієнтації у просторі
 • дратівливість, різкі зміни настрою

При прийомі препарату всередину або зовнішньо спостерігаються шкірні реакції у вигляді висипу, екземи, чутливості шкіри до світла, облисіння.
Також застосування Вольтарена може негативно позначитися на складі крові – знижується гемоглобін, тромбоцити і лейкоцити.
Препарат важкий для нирок, його побічними ефектами є білок і кров у сечі, набряки, інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром.

ВАЖЛИВО: На Вольтарен може бути алергія у вигляді бронхоспазму, анафілаксії і навіть анафілактичного шоку.

Як застосовувати Вольтарен дітям?

Кишковорозчинні таблетки Вольтарен не дають дітям від 1 року тільки за призначенням лікаря. Вікова доза така:

 • 1-6 років – 25 мг
 • 6-13 років – 50 мг
 • 14 років і старше -75 мг
У педіатричній практиці Вольтарен застосовується вкрай рідко.

З 14 років можна застосовувати Вольтарен у формі мазі та гелю, з 15 років – у формі пластиру, з 18 років – у формі таблеток ретард і розчину для ін'єкцій

Препарат Вольтарен: аналоги. Диклофенак, моваліс або вольтарен: чим відрізняються, що краще?

Аналогами Вольтарена є інші препарати на основі диклофенка та інші аналгезуючу протизапальні препарати.

Вольтарен у формі розчину для ін'єкцій Вольтарен в таблетках Вольтарен в формі мазі, гелю
Диклак Диклофенак сандоз

Клофезон

 
Амирал

Наклофен СР

 
Диклофенак
Нипроксен

Сулиндак

 
Моваліс
Мелоксикам

Клофезон

 
Моваліс Моваліс
Вольтарен, Диклофенак Моваліс — препарати з подібною дією.

Замість Вольтарена в аптеці можуть запропонувати аналоги – Диклофенак або Моваліс. Виникає питання, який же з препаратів краще.

 1. Диклофенка і Вольтарен – по суті, одне і те ж. Препарати мають аналогічне діюча речовина, тільки торгова назва у них відрізняється.
 2. Моваліс, як і Вольтарен, є нестероїдних ліками від болю, набряків і запалень. Діюча речовина у нього відрізняється: мелоксикам є похідним энолиевой кислоти, селективним інгібітором циклооксигенази-2. Дія Моваліса трохи більш пролонговану. Випускається препарат у вигляді таблеток, уколів і мазі. Призначати його повинен тільки лікар, так як Моваліс має протипоказання і побічні реакції. На мелоксикам також може виникнути алергія.

ВІДЕО: Нестероїдні протизапальні препарати

Вольтарен та алкоголь: сумісність

Вольтарен та алкоголь несумісні.

Вживати алкоголь навіть в мінімальній кількості під час лікування Вольтареном протипоказано. Форма препарату при цьому не має значення.

 1. Прийом Вольтарена і алкоголю одночасно перевантажує печінку.
 2. Алкоголь знижує ефективність перпарат.
 3. На тлі прийому Вольтарена і вживання алкоголю може значно підвищиться кров'яний тиск.
 4. Одночасний прийом алкоголю і Вольтарена, особливо, в ін'єкціях, може викликати порушення в роботі нервової системи.
 5. Алкоголь збільшує ризик розвитку побічних реакцій на Вольтарен.

Препарат Вольтарен: відгуки

  <>Ярослав: «Мені Вольтарен Емульгель дуже допоміг навесні минулого року. У машині стало душно, і я відкрив вікно. У підсумку продуло, були сильні болі, голову взагалі повернути не міг. Про спокійний сон мови не було! В аптеці порадили цей препарат. Після першого разу біль змінилася дискомфортом, а через день взагалі пройшла.»
 • Ольга: «Мені подруга сказала, що від хворобливих місячних можна ставити свічки Вольтарен. Я в перші дні взагалі спати не можу від болю. Поставила на ніч, вже через 20 хвилин спала, як убита. На жаль, дія препарату проходить швидко, під ранок болі відновилися, проспати всю ніч мені так і не вдалося».
 • Максим: «З'явилася біль після занять спортом. Випив таблетку Вольтарена. Краще б цього не робив. Біль пройшла, але з'явився метиоризм, в шлунку ніби почалася дискотека. І діарея така, що ледве встигав бігати в туалет. Знайте, побочки іноді гірше, ніж симптоми, які ви намагаєтеся заглушити цим ліками.».

ВІДЕО: Вольтарен,інструкція по застосуванню. Спортивні травми, ревматичні захворювання м'яких тканин