Дитина випила перекис водню, спирт, оцет, гліцерин, ацетон — що робити?

Якщо не встежити за дитиною, то він може випити небезпечну рідину. Давайте дізнаємося, що робити в такому випадку.

Косметичні та побутові засоби, оцет, препарати, які є в будь-якій домашній аптечці – для діток можуть бути досить небезпечними. У нашій країні кожен день від отруєння шкідливими рідинами страждає багато діток. З них кожен 2-ий малюк, якому ще не виповнилося 3-х рочків. Ці діти пробують щось на кухні, випивають рідина, знайшовши її в аптечці або ванній кімнаті. На що ж батькам варто звернути увагу власне, якщо малюк отруївся небезпечною рідиною, як правильно надати першу допомогу своєму малюкові?

Дитина випила оцет: що потрібно робити?

Практично в кожній квартирі є оцет. Цю рідину потрібно зберігати з особливою обережністю. Маленькі дітки можуть ємність, наповнену оцтом, випити, подумавши, що в пляшці звичайна вода. Отже, зберігайте ємність з оцтом в тому місці, куди не може добратися дитина.

Якщо ж ваш малюк все-таки випив оцет, це може спричинити за собою більш серйозні наслідки. У подібній ситуації будьте завжди спокійні і негайно викличте доктор або швидку допомогу.

Коли кислота проникає всередину людського організму, вона здатна обпалити слизову шлунка. Важкість опіків ви зможете визначити кількістю випитої рідини. Якщо ваш дитина випила максимум пару ковтків, тоді ускладнення будуть невеликими. Але, якщо дитина проковтнула більше 50 мл оцту, рідина може сильно обпекти стінки шлунка, а також через кров'яний потік проникнути в інші органи.

Випити
 • До приїзду швидкої допомоги промийте дитині горло, а також ротову порожнину водою. Прослідкуйте, щоб малюк випив багато води, бажано, щоб вона була дуже холодна. Коли звичайна вода у великому обсязі потрапляє в організм, відбувається зниження концентрації оцту усередині харчової системи. Не давайте дитині розчин, приготований з соди. Також можна викликати блювотний рефлекс. Таким чином стравохід може травмуватися або на ньому виникне розрив.
 • Щоб захистити слизову шлунка, дайте дитині трохи рослинного масла, нехай він його вип'є. Також можете замінити масло сирим курячим яйцем.
 • На живіт малюка (в зоні шлунка) помістіть рушник, в яке необхідно загорнути лід. Покладіть дитину таким чином, щоб під його головою і верхньою частиною тіла знаходився великий валик з рушника або подушка.
Крихітка

По приїзду медичної допомоги нічого вам не потрібно буде робити. Лікарі промиють шлунок дитини, використовуючи спеціальний зонд. Подібна процедура вважається досить ефективною, однак вона може викликати дискомфорт, біль.

Якщо малюк випив мало оцту, тоді процес промивання ви зможете провести самі в домашніх умовах. Якщо ж у малюка з'явиться головний біль, сильне збудження, млявість, тоді не відкладаючи звертайтеся за допомогою до медичних працівників.

Дитина випив спирт, рідина зі спиртом: що потрібно робити?

В організмі дитини, який вважається незміцнілим, спиртні напої всмоктуються набагато швидше. Після всмоктування алкоголь і токсичні речовини, які в ньому знаходяться, поширюються за допомогою крові по органам, починають вражати їх. Особливо це стосується мозку.

Якщо ваш дитина випила спиртний напій, наприклад, горілку, вино, тоді почнуть проявлятися симптоми дуже швидко.

Існує кілька стадій сп'яніння речовинами, які містять спирт:

 • Збудження. Дитина стає веселим, грайливим, неадекватною поведінкою, дуже говірким.
 • Гальмування. Дитина починає незв'язно, незрозуміло розмовляти, він не може нормально стояти, у малюка погіршується зір. Внаслідок цього йому складніше сфокусувати увагу власне на якомусь певному предметі, перед його очима всі елементи роздвоюються.
 • Наркоз. У дитини зір досить сильно порушується, його хилить до сну, він майже не реагують, коли до нього звертаються, також малюк майже не тримається на ногах. Ще у дитини можлива блювота.
 • Кома. Малюк без свідомості, знаходиться в такому стані постійно. У нього знижується артеріальний тиск, функціональність системи дихання значно погіршується. Також у малюка може спостерігатися слабке дихання, яке може навіть зупинитися. Відбуваються перебої в функціональності серцевої системи.
Потрібна допомога

Вам доведеться швидше викликати швидку допомогу. Оскільки, довше буде спирт перебувати в дитячому організмі, гіршими будуть наслідки.

Якщо ваша дитина випив спиртний напій, поступите таким чином:

 • Малюк без свідомості. Покладіть його на бік, щоб він не захлинувся блювотою. Токсичні речовини спиртного напою здатні порушувати функціональність органів, отже, якщо виникає блювання і проникає в систему дихання, малюк не в змозі сам відкашлятися. Найчастіше подібний стан може викликати аспіраційну пневмонію, а вона не завжди виліковується.
 • Маля в свідомості. Викличте у нього блювотний рефлекс, таким чином ви зменшите надходження токсичних речовин у кров. Якщо дитина не в змозі рвати сам або у вас нічого не виходить, дайте йому теплу воду, нехай він її вип'є дуже багато. Поле цього повторно викличте блювоту.
 • Скористайтеся допомогою медичних працівників. Найчастіше дитину, якщо він випиває алкоголь, забирає швидка допомога в лікарні. Там малюк перебуває під наглядом, лікується від інтоксикації.
Стежте за дитиною

Спирт може міститися в алкоголі, а також у косметичних засобах, парфумах. Якщо дитина випадково випив духи, надайте допомогу йому таку, як під час отруєння горілкою. Розкажіть малюкові, наскільки шкідливий алкоголь, постійно стежте, щоб спиртні напої зберігалися подалі від дітей. Навіть мінімальна доза спирту може викликати серйозні наслідки, пов'язані з дитячим здоров'ям.

Дитина випила перекис водню: що потрібно робити?

Іноді батьки зберігають перекис в тих місцях, куди можуть дотягнутися дітки. Вони можуть випадково спробувати цю рідину, дізнатися, який у неї смак. Ви повинні розуміти, що перекис водню вважається сильним окислювачем. При попаданні в організм відбувається розпад рідини, внаслідок чого утворюється кисень і вода. Потім поверхня травної системи руйнується. Кисень, на думку багатьох фахівців, не проникає в кров, із-за чого виникає газова емболія судин.

 • Які ж наслідки можливі, якщо дитина випила перекис? Виникають бульбашки можуть почати закупорювати судини, розташовані в легенях, нирках, серце. Часто ці бульбашки проникають всередину мозку. Внаслідок цього тканини органів можуть відмирати, що часом призводить до смерті.
 • Перекис може проникнути набагато глибше, ніж оцет. Плюс від неї опіки утворюються набагато сильніші. На травну систему перекис впливає, як на інші органи. Сік в шлунку трохи нейтралізує вплив небезпечної речовини. Однак для інших органів рідина вважається небезпечною, і іноді лікарі вдаються до хірургічного втручання.
 • Коли ваш малюк випив перекис, відразу ж викличте швидку допомогу. Адже наслідки проникнення всередину організму даної рідини бувають різноманітними. Слизова шлунка може набрякати, дитину мучити болі, які виникли від опіків. Навіть шкіру перекис пропалює. Все залежить від того, який саме концентрації сама рідина.
Викличте лікаря

Також вам доведеться промити дитячий шлунок, однак для процедури вам необхідно буде взяти зонд. Будинки такого пристосування, як правило, немає, але необхідно почати діяти негайно, не чекаючи докторів. Отже, змусьте малюка випити багато води, навіть якщо він не хоче. І лише після цього викликати блювотний рефлекс.

Промивати шлунок необхідно, виконуючи наступні правила:

 • Дайте малюкові воду, але щоб вона була холодна. Води давайте багато, дитина може її випити кілька етапів. Пам'ятайте, що промивання необхідно робити, якщо дитина у свідомості.
 • Коли дасте воду, викличте блювоту, і малюк вирве, дайте йому активоване вугілля. Зберігайте цей лікувальний засіб в аптечці завжди. Розрахуйте кількість таблеток – на 1 рік життя дитини візьміть 1 таблетку. Щоб малюк зміг проковтнути пігулку, розімніть її, дайте у вигляді порошку з водою. Вугілля виведе отрути з дитячого організму.
Дитина і небезпека
 • Провівши всі процедури, все одно викличте швидку. Таблетки іноді застряють на поверхні слизової, отже, промивання здійснюється кілька разів. Лікарі можуть додатково дати дитині ліки, як протиотруту.

Дитина випила гліцерин: що потрібно робити?

Якщо дитина випила гліцерин, тоді можуть виникнути певні симптоми:

 • Малюк може рвати.
 • Дитину будуть турбувати біль в районі шлунку.
 • Можливий пронос з кров'яними слідами.

Якщо малюк вип'є багато гліцерину, це може пошкодити ЦНС.

Внаслідок цього виникне:

 • Біль у голові.
 • Запаморочення.
 • Спазми в м'язах, судоми.
Дитина п'є

При сильному отруєнні дитина може навіть померти з-за набряку тієї частини мозку, яка відповідає за дихання.

Отже, якщо ви виявите, що ваша дитина випив гліцерин, негайно викличте лікаря або відвезіть малюка в лікарню самі. Там йому будуть зроблені всі потрібні процедури, які дозволять нейтралізувати негативну дію речовини на організм дитини.

Дитина випила ацетон: що потрібно робити?

Наслідки після прийняття дитиною ацетону такі:

 • У малюка запалюється слизова рота.
 • Ротова порожнина набрякає.
 • Виникає нудота, яка може перейти в блювоту.
 • Дитини може турбує біль.
 • У деяких випадках настає непритомність.
 • Малюк стає сонливою, млявим, у нього сильно болить голова.
 • Очі малюка червоніють.

У дитини може бути дихання, віддає різким запахом ацетону. Якщо ви виявите даний ознака, відразу ж телефонуйте в швидку допомогу.

Небезпечно

Викликавши лікаря, ви можете зробити деякі важливі процедури:

 • Промийте шлунок дитини. Дайте йому випити багато води. Однак цього ви не зможете зробити, якщо малюк не може самостійно ковтати рідину. Новонародженим і дітям до 4-х місяців промивають шлунок тільки в лікарні, використовуючи спеціальний зонд. Дитині від 6 місяців роблять промивання через ротову порожнину. Дитині старше 1 року також ставиться клізма. Однак незалежно від віку дитини, якщо він знаходиться без свідомості, не можна робити промивання. Це може призвести до ядухи.
 • Дайте дитині сорбент після промивання. Немовляті давати активоване вугілля та інші подібні препарати можна лише за призначенням лікаря. Якщо дитина ходить у дитячий садок або школу, йому можете дати лікарський препарат, але тільки коли він перестане нудити, а його ротова порожнина буде добре промита від блювоти.
 • Промийте шкіру. Це ви повинні зробити в тому випадку, якщо ацетон випадково було пролито на руки, ноги, живіт та інші частини тіла.

Якщо малюк отруївся парами ацетону, виведіть його на вулицю, приберіть всі залишки небезпечної речовини. Коли приїде лікар, розкажіть йому, що саме ви зробили до його приїзду. Після огляду дитини лікарем, його відправлять до лікарні для обстеження і подальшого лікування.

Відео: Що робити, якщо дитина випила небезпечну рідину?