Амоксиклав: склад, показання, протипоказання, взаємодія з препаратами. Амоксиклав: до або після їжі приймати?

Особливості прийому Амоксиклавом.

Амоксиклав — це поширений антибіотик, який використовується в педіатрії, а також в терапевтичних цілях. Однак існує ряд особливостей використання даного антибіотика. У цій статті ми розповімо, як його приймати.

Амоксиклав: склад і дія

У складі цього ліки міститься безпосередньо антибіотик пеніцилінової групи, а також клавуланова кислота. Навіщо додають цей інгредієнт при виготовленні ліків? Справа в тому, що клавуланова кислота покращує проникнення з оболонок і допомагає антибіотика краще справлятися зі своїм завданням. Основа дії цієї речовини в тому, що воно впроваджується в оболонки бактерій і припиняється синтезування деяких амінокислот і білків. Завдяки цьому молекули бактерій руйнуються, клавуланова кислота покращує взаємодію, а також проникнення антибіотика в міжклітинні мембрани.

Що стосується прийому цього засобу, то існує маса протипоказань. Справа в тому, що при прийомі ліки дуже часто можуть проявитися: дисбактеріоз, а також молочниця, поширення грибків на слизових оболонках. Часто зустрічається після прийому антибіотиків вагінальний кандидоз, дисбактеріоз кишечника. У дітей спостерігається кандидоз або стоматит, який спровокований наявністю і розростанням грибів candida на слизових оболонках рота.

Ліки

Амоксиклав: до або після їжі приймати?

Для того щоб мінімізувати дію антибіотика на здорові клітини і перешкоджати виникненню вищеописаних ситуацій, рекомендують приймати його правильно. Щоб це ліки мінімально позначалося на стані здоров'я і флори кишечника, рекомендують приймати антибіотики безпосередньо під час їжі.

Неприпустимо приймати до їжі, а також через годину після прийому їжі. Бо в цей час кишечник і шлунок є напівпорожніми, що посилює дію антибіотиків і провокує знищення здорової мікрофлори шлунка і кишечника. Відповідно допустимо пити дане ліки тільки при прийомі їжі.

Суспензія

Показання до застосування Амоксиклаву

Варто відзначити, що антибіотик ефективний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій.

В основному призначають ліки для лікування таких патологій:

 • Інфекції верхніх дихальних шляхів
 • Хронічний риніт
 • Синусит
 • Абсцес
 • Тонзиліт
 • Фарингіт
 • Крім того, використовують для лікування сечостатевих шляхів і деяких інфекцій в гінекології
 • Доцільно використовувати антибіотик в разі укусу дикими тваринами, для того, щоб перешкоджати інфікування тканин
 • Призначають при холециститі та холангіті
Антибіотики

Амоксиклав: взаємодія з іншими препаратами

Не можна не відзначити, що даний антибіотик досить ефективний і вступає у взаємодію з деякими речовинами та препаратами, утворюючи шкідливі для здоров'я сполуки. Відповідно слід з обережністю приймати даний препарат з деякими з ліків. В основному дуже обережним потрібно бути при застосуванні діуретиків, а також нестероїдних протизапальних препаратів.

Справа в тому, що дані речовини підвищують концентрацію амоксициліну, при цьому клавуланова кислота залишається в колишньому співвідношенні. Відповідно із-за цього знижується ефективність антибіотика, але зростає кількість протипоказань. Підвищується ризик виникнення кольпіту, а також дисбактеріозу та кандидозу.

Ліки

Інші антибіотики, які використовуються разом з Амоксиклавом одночасно, зменшують його дії. Відповідно рекомендуємо на період лікування Амоксиклавом відмовитися від використання інших антибіотиків, тому що це може бути шкідливо для здоров'я і підвищує ризик розвитку побічних ефектів.

Таблетки

Як приймати Амоксиклав: дозування

Стосовно дозування, то в середньому призначається по одній таблетці, що містить 250 мг антибіотика, кожні 8 годин. Відповідно вам доведеться приймати 3 рази в день. Якщо спостерігається дуже важка інфекція, то він призначається по 500 мг тричі на день.

Якщо у пацієнта спостерігається порушення функції печінки, а також нирок, то рекомендується знижувати концентрацію, а також кількість прийнятого антибіотика, в залежності від клінічних характеристик його в крові і сечі. Варто пам'ятати, що препарат не призначається дітям до 12 років і вагою менше 40 кг

Ліки

Амоксиклав: протипоказання

Зазвичай антибіотик засвоюється і добре всмоктується, але існують і протипоказання до використання, серед яких алергія на пеніциліни і цефалоспорини.

Протипоказання:

 • Не можна приймати препарат при жовтяниці, а також більш серйозних порушеннях печінки. Тому що препарат збільшує навантаження на цей орган.
 • Не можна призначати пацієнтам з тяжкими порушеннями в роботі нирок.
 • Препарат не призначається дітям, віком до 12 років, вага яких менше 40 кг
 • Також препарат протипоказаний при інфекційному мононуклеозі і лімфолейкозі.
 • Варто з обережністю використовувати ліки при вагітності, а також лактації. Встановлено, що ліки проникає через плаценту і може спровокувати розвиток у плода серйозних порушень у розвитку. Відповідно цей антибіотик вкрай рідко призначають вагітним.
 • Не можна застосовувати препарат при годуванні груддю, тому що велика кількість Амоксиклаву виділяється з грудним молоком. Крім того, знайдені сліди клавуланової кислоти в молоці, але в невеликій кількості. Незважаючи на це, використовувати препарат в період лактації заборонено. Потрібно зціджувати молоко і виливати його.

Якщо є коліт, то варто бути готовим до того, що він може загостритися при прийомі антибіотика. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту варто з обережністю використовувати ліки. Бо дуже часто фіксується загострення виразки та гастриту.

Як бачите, антибіотик слід з обережністю використовувати, приймати під час їжі. Це є дуже важливою умовою його ефективності, а також для зниження ризиків розвитку побічних ефектів.

ВІДЕО: Амоксиклав