Креон 10000: дія препарату, показання та протипоказання до застосування, спосіб застосування, заходи безпеки, передозування, побічні ефекти

У даному матеріалі ми познайомимося з дією Креону 10000.

«Креон 10000» є ферментним засобом, що сприяє поліпшенню процесу травлення. Представлений препарат у формі желатинових капсул, в яких безпосередньо знаходиться діюча речовина та інші допоміжні речовини.

Даний препарат досить часто використовують у педіатрії.

«Креон 10000»: дія препарату

Діючою речовиною препарату є панкреатин, крім нього у складі препарату є й інші допоміжні речовини.

 • Ферменти, що містяться в медикаменту «Креон 10000» сприяють процесу розщеплення білків, жирів і вуглеводів.
 • Внаслідок такого розщеплення процес травлення проходить набагато простіше і швидше.

«Креон 10000»: показання та протипоказання до застосування препарату

 • Запаленні такого органу травної системи, як підшлункова залоза.
 • Кістозному фіброзі, тобто, спадковому недугу, який виражається в ураженні залоз зовнішньої секреції, порушення функцій ШКТ.
 • Злоякісних пухлинах на підшлунковій залозі.
 • Після часткового або повного видалення шлунка.
 • Також препарат може застосовуватися після різних операцій, які проводилися на підшлунковій.
Креон 10000

Суворо заборонено як дітям, так і дорослим використовувати «Креон 10000» для лікування у разі, якщо:

 • Є алергічна реакція або непереносимість будь-якого компонента, що входить до складу засобу.
 • Людина хворіє гострим запаленням підшлункової залози.
 • Загострення хронічного запалення підшлункової залози.
 • Жінкам, які перебувають у положенні приймати «Креон 10000» не рекомендовано. У таких випадках лікування медикаментом здійснюється виключно під контролем лікаря і за його суворим вказівок.
 • Під час годування дитини груддю приймати даний медикамент не заборонено, однак, перед початком лікування потрібно проконсультуватися з фахівцем.

«Креон 10000»: спосіб застосування

Важливо розуміти, що дозування препарату повинен визначати лікар виходячи з захворювання, його тяжкості і загального стану здоров'я, тому починати лікування медикаментом «Креон 10000» потрібно тільки після консультації з лікарем.

 • Медикамент у зазначеному дозуванні рекомендовано приймати під час прийому їжі або відразу після нього. При цьому капсулу слід ковтнути і запити великою кількістю води.
 • У разі лікування цими ліками маленької дитини, яка ще не може самостійно ковтнути капсулу, слід поступити наступним чином: відкрити капсулу, її вміст висипте в рідку кислу їжу (пюре з яблук, сік). Не можна додавати вміст капсули в гарячу їжу. Також зверніть увагу на те, що ліки додають в їжу безпосередньо перед прийомом, зберігати таку їжу заборонено.
 • Дозування препарату визначається виходячи з ваги пацієнта. Дітям до 4 років спочатку необхідно, щоб на 1 кг маси тіла доводилося 1000 ліпазних одиниць (на кожен прийом ліків). В 1 капсулі міститься 10000 одиниць. Для дітей, які досягли 4 років необхідно, щоб на 1 кг маси доводилося 500 ліпазних одиниць (на кожен прийом).
 • Також важливо знати, що в період прийому ліків «Креон 10000» пацієнт повинен випивати багато води, інакше можливі проблеми зі стільцем (запор).

«Креон 10000»: побічні ефекти передозування і

При передозуванні препаратом можна спостерігати підвищення рівня сечової кислоти в сечі, а також у крові. При цьому лікування медикаментом відразу ж припиняється і проводиться симптоматичне лікування, яке призначить лікар.

Капсули Креону

Що стосується побічних ефектів, поява яких можливо після прийому ліків «Креон 10000», то вони такі:

 • Нудота, блювотні позиви, порушення стільця, больові відчуття в животі.
 • Печіння, свербіж шкірних покривів.

«Креон 10000»: особливості прийому

Дане ліки виготовляється з тканини підшлункової залози свиней, які спеціальним чином вирощуються для споживання в їжу. Виходячи з цього, слід сказати, що існує мінімальний ризик перенесення вірусного недуги (свинячих вірусів). При цьому ще жодного такого випадку зареєстровано не було.

Також варто відзначити, що «Креон 10000» в окремих випадках може мінімально впливати на реакції людини, тому потрібно спостерігати за реакціями організму під час лікування цим препаратом і за необхідності не керувати в цей час транспортними та іншими механізмами.

Є протипоказання

Щоб медикамент приніс вам тільки користь, не займайтеся самолікуванням. Починайте курс тільки після консультації з лікарем, дотримуючись рекомендацій, а у разі погіршення або зміни стану здоров'я не затягуйте з візитом до лікаря.

Відео: Як приймати Креон 10000 дорослим і дітям?