Коли у кошенят змінюються постійні зуби, в якому віці? Випадають зуби у висловухих кошенят? У кошеняти змінюються зуби: симптоми

Щоб дізнатися, коли у кошенят змінюються постійні зуби, читайте статтю. Тут ви отримаєте детальну інформацію про цьому питанні.

Примітно, що маленькі кошенята, як і діти, народжуються без зубів. А з часом у них виростають молочні зубки, які мають властивість потім випадати, і мінятися вже на постійні. Звичайно ж, у котів процедура зростання молочних зубів відбувається швидше, ніж у людей, але дискомфорт тварини також відчувають. Давайте в подробиці дізнаємося, як цей процес протікає у кішок.

Коли у кошенят змінюються постійні зуби, в якому віці?

Перші зуби у кошенят з'являються вже в двотижневому віці. Коли кошеняті виповнюється два місяці, у нього вже є всі молочні зуби (всього їх 26). Через деякий час, коли кошеня підросте, молочні зуби втрачають свою актуальність і починають поступово випадати. Зміна молочних зубів відбувається в три-п'ять місяців. Все залежить від того, який кіт породи і його індивідуального розвитку.

Цей процес господарі вихованця зможуть помітити по-любому. Кіт буде вести себе тривожно, у нього поміняються звички. Ваше завдання — приділяти своїй тварині максимум уваги. І якщо молочний зуб з якоїсь причини не випаде, то його доведеться видалити, щоб не було проблем у кішки надалі. До семи місяців зазвичай процес зміни молочних зубів у молодих котів завершується. Вихованець стає володарем тридцяти постійних зубів.

В якому віці зростають постійні зуби у кішок?

Зміна молочних зубів у кошенят і кішок: ознаки, симптоми

Тварини, як і люди погано переносять процес зміни молочних зубів. Їх теж хвилює дискомфортний стан у цей період. Крім цього можуть проявлятися ще наступні симптоми:

  1. Вихованці стають млявими, іноді починають хворіти, адже в цей період у них стає слабкою імунна система.
  2. Ще під час зміни зубів іноді з'являється запах з рота кошеня, який швидко проходить по мірі протікання процесу.
  3. Кошенята починають гризти всякі предмети, які можуть кусати і ваші ноги, руки. Вам головне — простежити, щоб це згодом не стало звичкою тварини. Інакше і потім ваш котик буде кусати вас за пальці і т. п.
  4. У кішок випадають зуби, ви можете знайти їх на підлозі або ще десь у кімнаті. Якщо ви дбайливий господар, то зверніть увагу на порожнину рота кота. Треба, щоб там не було ніде нагноєнь. У разі виникнення хворобливого місця, віднесіть вихованця до ветеринара. Як не дивно, але тварини теж можуть страждати від проблем із зубами.
Випадають молочні зуби у кішок, кошенят

Які зуби випадають у кошенят першими?

Першими випадуть у кошеняти різці. Процес відбувається в три-чотири місяці. Якщо кошеня нічим не хворіє і у нього хороше годування, то зміна зубів відбувається нормально, без будь-яких ускладнень. Фахівці радять годувати тварин м'ясом (твердою їжею), тоді у них не утворюється наліт на зубах і, як наслідок, не виникає зубний камінь.

Молочні зуби у кошенят

У скільки місяців у кошенят змінюються ікла?

Відразу ж за різцями починають випадати ікла, на місце яких вже виростають постійні, міцні зуби. В цей час (коли зростають постійні зуби) пухнастому дитині не завадять і вітаміни з мінералами. Завдяки їм ваш звірятко буде добре переносити зміну зубів і не захворіє. Планові щеплення під час зростання постійних зубів краще не робити, через ослабленою імунною системи вихованця.

Не хвилюйтеся, якщо ваш кошеня відмовляється від їжі в цей період. Адже іноді зуби не дають повноцінно харчуватися. Але коли, кіт не їсть більше однієї доби, то проблеми можуть бути і більш серйозні, ніж зміна молочних іклів. В такому випадку, відвідайте ветеринара. Нехай лікар проведе діагностику тварини.

Коли змінюються ікла?

Випадають зуби у висловухих кошенят?

Кошенята не вимагають особливої турботи, не вибагливі в утриманні. У них буває різний окрас: від серего-димчастого кольору, до яскравого рудого. Шерсть у таких котів коротка, однорідна, плюшева, якщо можна так сказати.

Зуби породистого кошеняти також, як і у звичайних кішок, ростуть практично однаково. Маленькі пухнастики народжуються без зубів. На місяць-два вони вже стають зубастиками, до цього терміну у них вже двадцять шість молочних зубів. У три-чотири місяці молочні починають випадати, а постійні зуби виростають замість тих, які вже випали. У сім місяців процес зміни зубів закінчується.

Зуби у шотландських кошенят

Будьте уважні до своїх вихованців. Якщо під час випадання молочних зубів кошеня веде себе не так, як зазвичай, часто нявкає, не їсть навіть найсмачніші ласощі, то у нього виникли проблеми зі здоров'ям. Може запалилися ясна або інші труднощі. Огляньте вихованця, попередньо вимивши руки. У разі сильного запалення ясен, не відкладайте візит до ветлікаря.

Відео: Догляд за котом при зміні зубів