Як самостійно почистити енергетику речей — очищення від негативної енергії різних предметів: загальні рекомендації, метод візуалізації, Фен-шуй, молитви, поради. Чому треба чистити енергетику старих і чужих речей?

У даній статті ми розглянемо, як очистити речі від старої і негативної енергетики.

Зміст

Ми живемо в світі речей, кожна з яких володіє певною енергетикою. З моменту свого виготовлення, будь-яка річ здатна запам'ятовувати і зберігати у своєму інформаційному просторі позитивну і негативну інформацію про торкаються до неї людей, що мешкають поруч тварин, що відбуваються навколо неї події. Вони можуть не тільки зберігати, але й передавати її в сьогодення, надаючи сильний енергетичний вплив на оточуючих людей. Тому в даній статті ми розглянемо, як же очистити енергетику речей від скупчився негативу.

Причини, щоб очистити енергетику речей від негативної і старої енергії

Чим більш стара річ, чим більше подій навколо неї відбувалося, тим потужніше її енергетичний вплив. Причому скупчення негативу найчастіше виявляється так велике, що здатне нейтралізувати вплив позитивної енергії. Особливо, якщо ніхто ніколи не проводив чистку цій речі, не звільняв її від негативної енергії.

Наші далекі предки володіли цими сакральними знаннями. Тому надавали велике значення амулетам, що захищає їх від злих сил, здатним зберігати і концентрувати позитивну енергетику. Нерідко ці знання використовували і в недобрих цілях, роблячи «підклади» своїм ворогам, у вигляді речей, які несуть негативну енергетику. Всі ці знання дійшли і до наших днів. Але, на жаль, ми рідко надаємо їм значення, вважаючи марновірством. А дарма, адже від цього значною мірою залежить наше здоров'я, наші емоції, наш настрій.

Всі речі несуть у собі якусь енергію

Основні причини, чому варто чистити речі від чужої або старої енергетики

 • Будинок, обставлений речами, що несуть негативну енергетику, не може бути комфортним для проживання. В цьому будинку будуть постійно відбуватися сварки, конфлікти, а то й нещасні випадки.
 • Господарі речі з негативною енергією будуть відчувати постійний дискомфорт, втома і занепад сил. Вони в значній мірі будуть схильні до різних хвороб і будуть дивуватися, чому це з ними відбувається.
  • А причина всього лише може бути в старій антикварних меблів, що дісталася від прабабусі або купленої за нагоди. Найбільшу небезпеку несуть речі, бачили в свій час війни, злидні, хвороби!
 • Важливо чистити речі, придбані в секонд-хенді! Адже будь-який одяг несе в собі заряд і навіть долю попереднього господаря. Особливо, якщо вони належали недобрим людям, чи страждають серйозними захворюваннями. У чому підступ – речі вбирають тільки негатив!
 • Навіть нові речі, зшиті на замовлення, куплені в магазинах або дорогих бутіках, вже можуть бути носіями негативної інформації. Оскільки вона може дістатися їм від заздрісного майстра або незадоволеного життям продавця, відчув до вас негативні емоції в момент покупки.
Часом навіть свої речі необхідно періодично піддавати чищенню

Як очистити енергетику речей самостійно: загальні рекомендації, молитви

Звичайно, очищати енергетику речей потрібно з урахуванням їх індивідуальних особливостей. Але все ж є універсальні способи, що допоможуть розігнати стару або негативну енергію від попередніх господарів.

Важливо: Ви також можете очищати свої речі від енергетики, якщо збираєтеся кого-то їх віддавати. Це не означає, що ви погана людина. Просто іноді наша енергія може перебивати чужі потоки. Наприклад, якщо ви віддаєте людині річ просто так, то можете його на підсвідомому рівні жаліти. А це відбирає у нього ж потенційні сили.

Деколи ми віддаємо річ, але з надією на подяку. В такому разі – ви ще не розлучилися з нею і краще відкласти «подарунок». А якщо ж річ з вами «зріднилася душею», яку ви износили до дір, тоді ні в якому разі з точки зору енергетичного плану не можна її віддавати.

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Самий перший і достовірний спосіб – це вода. Сама проста вода, краще — освячена. Тобто, ми річ моєму або стираємо. Таким чином, вона очищається від старої енергетики. Але деколи не завжди цей метод доступний.
 • Сіль – це другий наш атрибут прогнати негатив. Її можна використовувати в комбінації з водою або ж самостійно. Але врахуйте, що далеко не всі речі на мінерал добре реагують. Наприклад, метали можуть поржавіти, а деякі тканини можуть покритися плямами, що важко буде випрати. Це стихія Землі.
Сіль, як мінерал Землі, здатний вибрати в себе негатив

На замітку: Неймовірно, але потужною очисної енергією володіє, як не дивно, коров'ячий гній. Їм в старовину завжди обмазували стіни будинків, щоб захиститися від негативу. Його потрібно добре висушити на сонці або в духовій шафі на слабкому вогні, але з відчиненими дверцятами. Не лякає — він не має сильного запаху від нагріву, а після сушіння стає навіть трохи приємним. Добре перетираємо в порошок. Зручніше це робити навіть в процесі сушіння. І додаємо при пранні або під час прибирання у воду, буквально по дрібці.

 • Запалена свічка. В ідеалі це має бути церковна свічка, але можна використовувати і іншого виду. Оскільки більшу роль відіграє саме сила Вогню!
 • Будь-який шум здатний прогнати негативну енергію. Тому добре подзвеніти над річчю або по її периметру дзвіночком. Але врахуйте – це завжди повинен бути Метал!
 • В ідеалі підключити ще і запалені пахощі. Самими сильними ароматами виступає кориця і цитрусові. Це сила Повітря.

Ось 5 знарядь для очищення речей від енергетики, що використовуються у всіх практиках. Якщо не можна використовувати якийсь вид, тоді він замінюється іншим варіантом.

Також не забувайте читати молитви:

 1. Отче наш
 2. Символ Віри
 3. Живі допомоги

Також пропонуємо ще одну сильну молитву для освітлення і чищення речей:

Слова

Поширені помилки під час чищення речей енергетики

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Використання свічки без підсвічника. Її сила значно зменшується, а з логічної точки зору – воском можна обпектися. В ідеалі треба мати металевий свічник.
 • Ні в якому разі не виконуйте обряд очищення на обідньому столі або на ліжку. Весь цей негатив потрапить до вас разом з їжею або під час сну. Всі ритуали проводимо тільки на підлозі.
 • Робити це в період критичних днів. Це не дасть ніяких результатів. А от у період вагітності або годування груддю – це дуже небезпечно для вашого ж малюка.
 • Не проводите чистку енергетики речей в Молодика. Тобто, на 29 місячну добу. У відсутність Місяця ми на енергетичному рівні слабкі, тому можемо ввібрати те, від чого хочемо позбутися.

Важливо: Зате в Повню ефект посилюється від енергетичної чищення, оскільки Місяць забере собі весь негатив. Взагалі в цей день краще всього позбавлятися від непотрібного. І запам'ятайте – щербатий фаза Місяця також зменшує негатив.

Позбавтеся від негативу на повну або убуваючу Місяць

Що говорить Фен-шуй, як очистити енергетику речей?

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Китайська мудрість також настійно рекомендує все помити! Вода – це найсильніша стихія, що здатна нейтралізувати негативну енергію! Якщо не можна помити, потрібно просто окропити.
 • Але все ж для посилення впливу краще брати джерельну або талу воду. Якщо немає можливості дістати таку, тоді просто 2 рази заморозьте і розморозьте будь-яку воду.
 • Також сильними властивостями володіють соснові або ялинові гілки. Можна використовувати ароматичне масло або ж настояти на них воду. Просто покладіть кілька гілочок і залиште в темному місці на добу.
 • Також такі аромати добре запалювати і обкурювати ними речі. Але можна скористатися ароматичними паличками.
 • Тримайте вдома трави розмарину, м'яти, лаванди і вербени. Це дуже сильні обереги, що також добре очищають енергетику речей. Їх можна запалювати, ароматизируя речі, або просто покласти на якийсь час поруч.
 • Музика вітрів, аналогічно колокольчику, також здатна прогнати «злих духів» і заблокувати негативну енергію.
Музика вітрів або дзвіночки — це дуже сильний оберіг від негативної енергії

Як очистити енергетику речей: метод візуалізації

Це дуже сильна медитація. Її можна використовувати в комбінації з іншими методами або ж у випадку, коли інші варіанти не підходять.

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Побудьте в кімнаті і налаштуйтеся. Запаліть свічку поруч, додавши до неї кілька крапель улюбленого ароматичного масла. Покладіть річ перед собою, закрийте очі і розслабитеся.
 • Якщо ви віддаєте свою річ, тоді подумки з нею попрощайтеся і відпустіть її. Якщо ж вам потрібно почистити річ чужої людини, тоді виразіть повагу до колишньому господареві.
 • Уявіть хмара, серпанок або завісу над річчю. Це і буде енергетика. Якщо вам так простіше, зробіть її кольоровий. Тепер уявіть, як вона піднімається з речі і формується в кулю.
 • Якщо він ваш, тоді візьміть його і поглине. Якщо ж він чужий, тоді подумки виведіть його за межі вашого будинку і направте до колишньому господареві.
 • Обов'язково подякуйте за річ! Ви повинні висловити свою повагу до колишньому господареві.
 • Коли ви звільните всю енергетику, то відчуєте на інтуїтивному рівні полегшення. При необхідності ритуал потрібно повторювати кілька разів. У середньому на це йде 3 рази.

Важливо: Для посилення ефекту, ви можете водити свічкою за годинниковою стрілкою над річчю.

Уявіть серпанок енергії

Як очистити енергетику різних речей: методи, поради

Важливо: Є речі, які в меншій мірі схильні до збереження негативної енергетики та її впливу на людей, вони легко очищаються. Є речі більш небезпечні, які здатні не тільки запам'ятовувати і зберігати негативну енергію, але й акумулювати її, посилювати її вплив, що насилу піддаються чищенню. Є такі, які несуть енергію смерті і не очищаються зовсім, від таких краще відразу позбуватися.

Як очистити енергетику одягу з чужого плеча?

Одяг більшою мірою, ніж інші речі, має тактильні контакти з людиною, якій належить. Тому більшою мірою заряджається його негативною енергетикою, зберігає інформацію про його хвороби, емоціях і переживаннях.

Завжди періть речі перед тим, як одягнути

Важливо: З великою обережністю слід підходити до її використання і тільки після попереднього чищення. Особливо, якщо ви не знаєте, кому вона раніше належала. Від одягу, що раніше належала померлій людині, краще взагалі відмовитися.

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Але одяг порівняно легко піддається очищенню:
  • важкі речі досить віддати в хімчистку;
  • легкі предмети – прокрутити в пральній машині, а потім пропрасувати гарячою праскою.
 • Ще краще, якщо є можливість потримати речі кілька хвилин під проточною водою, яка швидко змиває всю негативну енергетику.
 • Після очищення можна використовувати захист – вишити червоною ниткою три маленьких хрестиків в прихованому місці, наприклад, під коміром або на внутрішньому шві.
 • До речі, до дитячих речей це не відноситься! Вони не несуть в собі негативну енергетику, частіше навпаки – володіють позитивною. Особливо речі, в яких хрестили дітей, здатні створювати атмосферу захисту в будинку.

Як очистити енергетику старовинних прикрас?

Ніколи не носіть прикраси без попереднього чищення

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Нерідко такі предмети, навіть дісталися у спадок від прабабусі, несуть потужний заряд негативної енергетики! Адже вони пережили війни, трагедії, частіше за інших ставали предметами суперечок, грабежів і навіть вбивств.
 • Тому, якщо ви не знаєте історію старовинного ювелірного прикраси, краще його не купувати. Або, у всякому разі, не носити постійно і постаратися регулярно очищати його від впливу, накопиченого за довгі роки, негативу.
 • Найкраще негативну енергетику з прикрас змиває проточна вода.
  • Метали, що не піддаються корозії, або дорогоцінні камені покладіть у склянку з водою на 1 -2 години. А ще краще – поставте під проточною струмінь. А потім насухо витріть і ще на кілька годин залиште під сонячним або місячним світлом.
 • Ще один спосіб очищення, який можна поєднувати з попереднім – палаюча церковна свічка. З її допомогою можна очистити прикраси, поводячи над ними запаленою свічкою за годинниковою стрілкою. При цьому варто прочитати молитву «Отче наш».
 • Хорошим очищує властивістю володіє сіль, якою можна засипати прикраса, потримавши їх так кілька днів. Після очищення сіль потрібно акуратно зібрати і викинути, не доторкаючись до неї голими руками.

Чи можна очистити енергетику предметів релігійних культів, хрестиків?

Перехрестіть хрестик
 • Існуємо думка, що чужий хрестик або іконку зовсім не можна тримати навіть у себе в будинку, не те що носити на собі, з собою. Але церковні служителі запевняють, що церковні талісмани не можуть нести негативної енергії в принципі!

Важливо: Навіть більше, нерідко було таке, коли священнослужитель віддавав свій хрест нужденному в ім'я його порятунку!

 • Тому носити чужий хрестик можна, але тільки після його перехрещення. Але робити це краще не вдома зі свічковий і святою водою, читаючи молитву, а в церкві.
 • Також, якщо ви знайшли хрестик, то його можна віддати іншій людині, що не може дозволити собі купити його, але сильно вірить в Бога.

Важливо: Викидати будь-які церковні талісмани не можна! Це великий гріх! Тому їх можна і потрібно передаровувати, попередньо освятивши в церкві.

Чи можна і як очистити енергетику посуду?

Посуд легко очищується
 • В принципі, посуд не є джерелом негативної енергетики в будинку. Але вона здатна передавати її їжі, яку ми з неї вживаємо. Тому стару, але цілу посуд можна очистити, поклавши під проточну воду і потримавши кілька годин під сонячними променями.
  • Якщо ви добре знаєте попередніх господарів і впевнені, що вони до вас прихильні і бажають добра, тоді достатньо просто добре помити!
 • Посуд, що має пошкодження, краще всього відразу викидати. Вона не тільки має спотворену енергетику, але і позбавляє вас благополуччя і фінансової стабільності.

Можна почистити енергетику ліжка або дивана?

Як самостійно очистити енергетику речей:

 • Якщо ви спите на ліжку, що дісталася вам від колишніх господарів з поганою енергетикою, або від тяжко хворої людини, можна з упевненістю сказати — це не обіцяє вам нічого гарного. Адже третину життя ви проводите у сні, а в цьому стані ваш організм енергетично не захищений, щоб чинити опір зовнішньому впливу. Тому в ідеалі все ж від неї відмовитися.
 • Але якщо немає можливості змінити меблі або ви просто не впевнені в достовірності інформації, тоді таку меблі обов'язково варто помити або хоча б просто протерти вологою ганчіркою. Якщо є тканинна основа або матрац, то мочити сильно не варто. Адже річ можна зіпсувати. Починати чистку потрібно з ніг до голови!
 • Для цього у воду можна додати дрібку солі або кілька крапель ароматичного масла. При цьому варто промовити такі слова:
Слова

Важливо: Але все ж краще змінити матрац, на якому ви будете спати!

Дзеркала: можна очистити їх енергетику?

Старовинне дзеркало, пам'ятає не тільки людей, але й позначаються на ньому події, може бути дуже небезпечним в енергетичному плані. Адже воно подвоює потік енергії за рахунок свого відображення.

Нейтралізувати енергетику старого дзеркала дуже складно! Краще, якщо це зробить людина, що володіє певними здібностями і знає спеціальні обряди.

Але зменшити його негативний вплив ви можете одним з наступних способів:

 • розмістіть дзеркало так, щоб у ньому відбивалося сонце
 • кілька разів проведіть палаючої церковної свічкою по периметру дзеркала
 • якщо невелике дзеркало, покладіть його на час під проточну воду
 • також дуже добре обмивати або протирати їх солоною водою
Дзеркала ж самі по собі мають дуже сильну енергетику!

Важливо: Ці очищаючі процедури слід періодично проводити з будь-яким дзеркалом, яке є у вас в будинку. Особливо небезпечні тріснуті або розбиті дзеркала, які не підлягають чищенню – від них слід відразу позбуватися.

До речі, більше інформації про енергетичну чищення та утилізації дзеркал можна прочитати в нашій статті на тему «Як очистити дзеркало і як викидати розбите дзеркало правильно?».

Опудала тварин і птахів: піддаються чи очищенню енергетики?

Ці речі краще зовсім не мати у своєму будинку, тому що в них немає позитивної енергії! Кожна з них несе потужну енергетику болю і смерті. До того ж, вони не підлягають очищенню і з роками здатні тільки збільшувати свій негативний вплив на оточуючих людей і приміщення, в якому знаходяться.

Зазвичай людина відчуває, якщо якась річ змушує його відчувати дискомфорт, впадати в депресію або впливає на здоров'я. Якщо таке з вами відбувається, позбавляйтеся від цієї речі без жалю! Жодна, навіть найдорожча і пам'ятна річ не варта людського життя і здоров'я.

Відео: Як енергетично почистити речі?