Комбінований манікюр: плюси і мінуси, види та техніки виконання

Манікюр для сучасної дівчини – процедура практично обов'язкова, без неї більшість дам відчувають себе невпевнено. Доглянуті нігті є невід'ємною частиною цілісного образу представниці прекрасної статі, вони розкривають внутрішній світ і вказують на елементарне прагнення стежити за своїм зовнішнім виглядом. Підходів до виконання такої процедури існує безліч, однак останнім часом все більшу популярність набуває комбінований манікюр.

Що це таке?

Багато дівчат, раніше не стикався з цим поняттям, помилково вважають, що передбачається просте використання комбінації кольорів (на противагу найбільш класичному одноколірному манікюру), однак насправді «комбі» – це щось інше.

Для початку слід зрозуміти, що нігті можуть оброблятися різними методами. Хтось звик, що ті ж кутикули прибираються вручну звичайними манікюрними ножицями, інші в салонах частіше зустрічають машинну обробку. В домашніх умовах манікюр часто не передбачає будь-яких додаткових процедур, представляючи собою виключно наведення порядку з нігтями, а в дорогих майстрів косметична обробка поєднується з оздоровчими і розм'якшуючими процедурами. Все це прийнято називати різними видами і техніками манікюру, але деякі клієнтки з певних причин не можуть зробити однозначний вибір на користь однієї конкретної техніки.

Відповідно, комбінований манікюр за визначенням – та процедура, яка поєднує в собі різні риси окремих технік, завдяки чому можна досягти оптимального результату в будь-яких умовах. Виконати такий догляд за нігтями по зрозумілих причин зможе тільки кваліфікований майстер, що має всю необхідну апаратуру і навчений нею користуватися.

Переваги і недоліки

Переваги комбінованого манікюру не такі численні, але зате дуже значні – саме тому попит на таку процедуру в останні роки тільки зростає. Є, звичайно, і недоліки, але про все по порядку, а почнемо з хорошого. В першу чергу сам факт поєднання різних технік і методик дозволяє з кожної взяти все найкраще, а заодно і відсіяти ті причини, за якими вибір конкретної техніки неочевидний. Завдяки цьому комбі-манікюр можна було б назвати найкращою технікою, якби тільки його опис не було настільки розмитим.

Іншим примітним перевагою вибору на користь комбінованого манікюру є те, що він, на відміну від всіх конкуруючих методик, що дозволяє підібрати оптимальні умови саме для вас. Цей варіант підходить для кожного, оскільки він не складається з певного набору засобів і дій – ви просто звертаєтеся до хорошого майстра, викладаєте йому свої побажання та можливі побоювання, а він вже сам вирішує, як досягти потрібного вам результату. Завдяки цьому сьогодні манікюр можуть робити навіть ті представниці прекрасної статі, які ще не так давно навіть мріяти не могли про це з-за занадто жорстких кутикул і чутливих рук.

Недоліки, втім, теж є, і саме вони є причиною того, що комбінований манікюр все ще не витіснив «класичні» техніки. Одним з важливих мінусів називають відчутну тривалість процедури – хоча такий манікюр більш м'який і приємний, не виключено, що у активної, постійно зайнятої жінки просто не знайдеться на нього достатньо часу. Якщо ж хочеться віддати перевагу саме такому манікюру, приготуйтеся до того, що тепер ця процедура може розтягнутися і на півдня, а не обмежитися звичним годиною.

При тому що комбінований манікюр часто хвалять за його здатність відповідати ідеальним запитам кожної окремої клієнтки, не можна забувати, що на практиці це не завжди виявляється так просто. Мільйони дівчат і сьогодні користуються послугами не дорогих салонів, а майстринь-самоучок, які займаються наданням таких послуг прямо на дому.

Технічна забезпеченість такого майстра може бути досить обмеженою, в домашньому салоні далеко не завжди знайдуться всі можливості, щоб добитися ідеальної комбінації манікюрних методів. У той же час навіть професійні салони краси не завжди виявляться гідною альтернативою – їх послуги коштують дорожче, та ще й потік охочих тут може виявитися таким, що пробитися до майстра вийде не скоро.

Зовсім окрема тема – кваліфікація майстра, який займається манікюром, а точніше, його вміння підбирати правильні комбінації методик. Справа в тому, що майстер зазвичай оцінюється за володіння тією або іншою технікою, в ідеалі – кількома техніками, але навіть вміння робити манікюр різними способами не означає, що він чітко розуміє ваші особливі потреби. Неправильно підібрана послідовність окремих операцій або помилка у виборі або відмову від певних кроків може призвести до того, що людина, теоретично здатний зробити ідеальний манікюр, насправді завдасть більше шкоди, ніж користі.

З усього вищесказаного виходить, що пробувати комбінований манікюр можна і навіть потрібно, однак не у всіх випадках він відразу ж опиниться панацеєю. Іноді потрібно поперемінно вдатися до послуг різних майстрів, щоб знайти дійсно хорошого, і оцінити всі переваги такої процедури.

Види

Хоча різні види комбінованого манікюру припускають практично будь-які комбінації маніпуляцій, насправді в це поняття входять всього три основних види цієї косметичної процедури. Кожна з них заслуговує того, щоб розглянути її уважніше.

 • Поєднання апаратної і обрізний методик (так званий сухий манікюр) використовують у ситуаціях, коли набула кутикула виявляється досить щільною і твердою. З-за цього її буває досить складно прибрати фрезою, але остання все одно потрібна, оскільки зручна для обробки бічних валиків нігтів. Відповідно, боки нігтя обробляють фрезою, а вже з кутикулою працюють за допомогою манікюрних ножиць.
 • Апаратна або обрізна методика може поєднуватися з так званої європейської. Особливістю останньої є те, що кутикула в даному випадку зазвичай попередньо розм'якшується (бо спосіб ще називають «мокрим») за допомогою спеціальних косметичних засобів. Оскільки ці кошти тільки розм'якшують, але не розчиняють кутикулу повністю, доводиться вдатися ще й до допомоги ножиць або фрези – це і дає підстави називати спосіб комбінованим.
 • Обрізний або апаратний манікюр може поєднуватися ще й з різними SPA-техніками. Мабуть, ця різновид процедури і коштує дорожче інших, і забирає більше часу, однак при необхідності особливого догляду за руками вона є практично безальтернативним рішенням. Варіантів власне спа-процедур може бути досить багато, проте найчастіше застосовують різні маски для рук, або ж проводять парафінотерапію.

Техніки виконання

Багато представниць прекрасної статі воліють робити манікюр самостійно в домашніх умовах – якщо ваша шкіра і нігті не занадто вимогливі у догляді, то це цілком реально. Інша справа, що ідеальний манікюр навряд чи вийде зробити відразу, тому доведеться деякий час тренуватися з не самими успішними результатами. Втім, воно того варто, тому розглянемо покроково, як правильно зробити собі манікюр для початківців.

Першим прикладом буде поєднання обрізного з апаратним – саме ця методика використовується найчастіше і майстрами вдома, і просто дівчатами, які хочуть доглядати за собою самостійно. Для початку слід ретельно продезінфікувати руки та інструменти, щоб запобігти можливе занесення інфекції. Після цього за допомогою спеціальних розчинників знімається старе лакове покриття, якщо таке було. Очищені від лаку нігті подпиливаются пилкою, щоб надати їх кінчиків естетичну форму.

Після цього переходять до найбільш складної частини обробки – видалення кутикули. Спочатку особливої тонкої фрезою видаляється нижній її шар, в результаті чого вона як би підводиться. Після цього майстер старанно очищає поверхню пластини від решти пилу і видаляє основну частину встопорщившейся кутикули за допомогою кусачок. Остаточне видалення цієї частини нігтя проводиться за допомогою ще однієї фрези – кулястої, саме завдяки їй досягається рівний край.

Щоб не занести інфекцію, крихітну частину кутикули рекомендують все ж залишати, проте майстер за допомогою спеціального металевого пушера як би відсуває її, щоб зробити максимально тонкої і непомітною. Завдяки останньої операції нігтьове ложе максимально подовжується, і тепер на нього можна наносити засоби для зміцнення або ж новий лак.

Якщо розглядати поєднання обрізного манікюру з європейським, то в цілому порядок дій здається дуже схожим – зокрема, спочатку теж потрібно зняти старе покриття і підпиляти кінчик нігтьової пластини. Принциповою відмінністю є спосіб видалення кутикули, яка в даному випадку проходить обробку розм'якшуючими косметичними засобами, після чого видаляється апельсинової манікюрної паличкою.

Завдяки тому, що кутикула стає значно м'якше, процедура сильно спрощується: по-перше, немає жодних дискомфортних відчуттів, по-друге, сам процес видалення контролюється набагато ретельніше, бо мінімізуються шанси отримання травми. Втім, якщо ви вже зацікавилися таким комбінованим манікюром, слід звернути вашу увагу і на деякий мінус: при всіх своїх достоїнствах європейська методика починає давати тривалий результат лише через три-п'ять сеансів, а до цього часто спостерігається нерівномірний і непередбачуваний зростання.

Варіанти дизайну

Фінальним акордом будь-якого манікюру є нанесення лаку для підкреслення неповторного образу, і комбінований не стане винятком. Ця методика не передбачає будь-яких обмежень у виборі тону або малюнка, тому можна використовувати абсолютно будь-які ідеї. Втім, існують певні негласні правила, які допомагають вибрати безпрограшний варіант дизайну або уникнути поширених помилок.

Невеликі нігті зазвичай не радять перевантажувати великими малюнками з великою кількістю деталей – з-за цього і так невеликі нігтьові пластини здадуться ще більш маленькими. У цій ситуації набагато краще буде виглядати однотонний лак (можна з блискітками) або прості візерунки відносно невеликого розміру. Хорошим рішенням буде акцент на одному з пальців (зазвичай для цих цілей використовують безіменний) – при всіх однотонних нігтях по одному на кожній руці роблять квітчастим візерунковим або з певним малюнком.

Традиційно манікюр набагато частіше буває глянцевим, ніж матовим, але останній не тільки не позбавлений смаку, але і дуже елегантний – притому що завжди доречний і ніколи не вважається зухвалим. Додатковим плюсом на користь такого рішення є й те, що воно не затаскано, це – один з найпростіших способів виділитися без зайвої крикливості. Ще один цікавий варіант – використання на кожному з нігтів двох лаків одного відтінку, один з яких був би глянцевим, а інший – матовим. Подібна робота передбачає значну тонкість, майстер повинен володіти великим досвідом і впевненою рукою, зате результат в кращих прикладах забезпечує дивовижний ефект фактурності нігтьової пластини.

Що ж стосується більш складних малюнків, то їх зазвичай наносять лише на довгі нігті. Вибирати конкретне зображення буде сама клієнтка за власним смаком, проте варто пам'ятати, що в цьому випадку нігті стануть ще одним дзеркалом душі. З цієї причини є сенс вибирати те зображення, яке хоч якось пов'язано з життям самої дівчини.

Поради по догляду

Численні відгуки з боку як клієнток, так і самих майстрів вказують на те, що правильний, своєчасний і регулярний догляд за нігтями спрощує кожну наступну манікюрну процедуру.

Щоб догляд за нігтями замість користі не заподіяв шкоди, звертайте увагу на рекомендації, що стосуються їх обробки в домашніх умовах.

 • Не закидайте власну кутикулу – пам'ятайте, що її періодично треба видаляти самостійно, навіть без походу до фахівця. Проігнорувавши цю рекомендацію, ви будете змушені частіше вдаватися до повторення манікюру, а сама процедура кожен раз буде більш тривалою, дорогий і дискомфортною.
 • Видалення кутикули проводите за допомогою спеціальних інструментів. Робити це радять одним рухом, щоб вона відривалася цілісної смужкою – якщо все зроблено правильно, вона протягом тривалого часу буде зберігати пристойний зовнішній вигляд без утворення задирок.
 • Неприпустимо проводити видалення кутикули голими руками або за допомогою гострих нігтів – для виконання цього завдання існують спеціальні косметичні інструменти. При відсутності належного догляду за ними (в першу чергу – регулярного чищення і дезінфекції) ви ризикуєте видалення кутикули занести інфекцію, тому дезінфікуючий засіб завжди має бути під рукою.
 • Видаляти кутикулу набагато простіше, якщо ви регулярно зволожує її спеціальним маслом. Більше того, ця ж процедура дещо і сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду цієї частини нігтя. Зволоження необхідно проводити щодня, навіть по кілька разів, причому регулярність порушувати вельми небажано – досить пропустити всього пару разів, як кутикула повернеться до жорсткого і непривлекательному увазі.
 • Хоча кутикула може псувати зовнішній вигляд нігтя, насправді в організмі вона відіграє важливу роль, захищаючи місце, де росте ніготь стикається з шкірою, від проникнення бактерій. З цієї причини її не можна видаляти повністю – завжди потрібно залишати невелику смужку біля самого кореня щоб уникнути проникнення інфекцій.
 • Сучасні методи, що припускають необрізну обробку, прийнято вважати кращими в естетичному плані – вони гарантовано забезпечують рівний край кутикули і припускають менший ризик нанесення травми. В домашніх умовах всі, навіть майстри, обмежуються зазвичай обрізним методом, але по можливості потрібно вдаватися до нього як можна рідше.
 • Організм звикає до певного впливу ззовні, і його зміна навіть в кращу сторону може призвести до короткочасного нібито погіршення стану. Так і з кутикулою – вона як би пристосовується до одного з методів видалення (обріза або необрезному), і при зміні методики можливі такі непередбачені наслідки, як прискорене зростання і швидка втрата охайності. Втім, з часом нігті звикнуть до нового способу виконання манікюру, бо головне – просто не чергувати їх постійно.
 • Попереднє розмочування нігтів у багатьох випадках знижує дискомфорт від виконання манікюру – оскільки нігтьова пластина стає м'якше, вона вже не так сильно пручається обрізанні, завдяки чому процедура проходить безболісно. Втім, останнім часом фахівці частіше вмовляють клієнтів відмовитися від цієї ідеї, оскільки вода часто сприяє проникненню мікробів у найменші ранки, та ще й може стати зручним середовищем для розмноження бактерій, які вже були на шкірі.

Про те, як зробити комбінований манікюр в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.