Фреза для зняття гель-лаку: види та особливості застосування

Одними з тих інструментів, наявність яких дозволяє суттєво полегшити роботу майстрам манікюру, є фрези – спеціальні насадки, створені для вирішення самих різних завдань. До останніх належить і зняття гель-лаку – процедура, яка виконується із застосуванням багатьох видів даного інвентарю, що відрізняються матеріалом, формою та іншими характеристиками. Окремої уваги заслуговують особливості роботи з такими фрезами, знання яких допомагає майстру уникнути помилок і досягти бажаного результату з найменшими затратами.

Що це таке?

На сьогоднішній день існує два основних способи зняття гель-лаку. Перший передбачає використання спеціальних рідин, іменованих ремуверами, а другий передбачає застосування манікюрного апарату – фрезера. Практика показує, що в обох методик є маса переконаних прихильників, однак останню фахівці вважають значно більш прогресивної. Це пояснюється тим, що рідини для зняття гель-лаку роблять нігті занадто сухими, поступово послаблюють їх і часто провокують розшарування пластин, тоді як фрези до подібних проблем не призводять.

Важливо: головною причиною ламкості нігтів є не гель-лаки, як багато хто до цих пір вважають, а ремуверы, до складу яких входять агресивні хімічні сполуки.

Враховуючи дану обставину, майстри дедалі частіше віддають перевагу спилювання покриттів за допомогою фрез – обертових інструментів, оснащених відповідними наконечниками. Для вирішення цього завдання вони використовують той же прилад, який призначений для виконання апаратного манікюру, змінюючи насадки на більш підходящі. Видалення гель-лаку таким способом передбачає обробку поверхні нігтя фрезою, яка має дуже високу швидкість обертання.

Якщо прилад знаходиться в руках досвідченого фахівця, апаратне спилювання триває недовго – в середньому від 5 до 15 хвилин – і не викликає яких-небудь неприємних відчуттів у клієнта. За умови правильного виконання майстром така процедура не призводить до пошкодження нігтя (в силу того, що обертові частини не вступають в контакт з його природною поверхнею). Більше того, збереження базового покриття тільки зміцнює пластину, підвищуючи її стійкість до негативних зовнішніх впливів.

Що стосується недоліків методики зняття гель-лаку за допомогою фрез, то вони перераховані нижче:

 • неприпустимість обробки нігтьових пластин, відрізняються вираженою дистрофією і підвищеною чутливістю;
 • висока вартість фрезера і насадок, що відповідають світовим стандартам якості (низькопробні вироби обходяться дешевше, але їх продуктивність і довговічність залишають бажати кращого);
 • неможливість використання в ситуаціях з клієнтами, які страждають алергією на пил.

Також фахівці не радять знімати гель-лак допомогою фрезера, має малу потужність, щоб уникнути перегріву нігтьової пластини.

Різновиди

Незважаючи на безліч типів насадок, успішно використовуються майстрами апаратного манікюру, для зняття гель-лаку найчастіше застосовують лише дві їх різновиди – металеву і керамічну. Причиною тому служать властивості матеріалів, з яких виробляють такі фрези, що дозволяють вирішувати поставлені завдання з максимальною ефективністю.

Металева

Матеріалами, використовуваними в даному виді насадок, є тверді сплави – порівняно недорогі і володіють пристойним експлуатаційним ресурсом. Іншими особливостями таких фрез є наступні характеристики.

 • Різні форми насічки. Можуть бути прямими, косими або виконаними у вигляді хреста.
 • Зрізання матеріалу з утворенням стружки. Використання твердосплавних насадок не призводить до появи пилу.
 • Можливість обертання: як тільки за годинниковою стрілкою, так і в двох напрямках. Перший тип насадок називають звичайним, а другий – реверсивним.

Ще однією особливістю металевих фрез для зняття гель-лаку, на яку звертають увагу професіонали, є розмір насічок. Бажано, щоб останні були великими – щоб уникнути попадання повітря, що видаляється матеріалу в канавки між зубами і забивання насадки.

Керамічна

Описувана різновид фрез з'явилася відносно недавно, проте вже зараз вона може похвалитися значною популярністю. Такі насадки роблять з кераміки, до складу якої входять пластичні глини, кістяна зола, польовий шпат та інші інгредієнти, що дозволяють отримати матеріал з оптимальною міцністю і стійкістю до зносу.

Керамічні фрези володіють наступними ключовими особливостями:

 • значна твердість, дозволяє служити в 3-4 рази довше, ніж кращі твердосплавні насадки;
 • м'яке дію, завдяки якому майстер може виконувати роботи, що вимагають особливої точності й делікатності;
 • мінімальний нагрів при контакті з оброблюваною поверхнею, що дозволяє уникнути появи неприємних відчуттів у клієнта;
 • відсутність проблем, викликаних забиванням (знімається керамічної фрезою покриття перетворюється в пил, а не в стружку).

Останню обставину можна вважати як перевагою, так і недоліком описуваної різновиди насадок – в силу того, що велика кількість лакової пилу виявляється в повітрі і розлітається по приміщенню. Уникнути цієї неприємності дозволяє використання спеціального пилососа, що є частиною апарату для манікюру або встановлюється окремо.

Як вибрати фрезу?

Першим, на що потрібно звертати увагу при купівлі насадки для зняття гель-лаку, є її репутація виробника. Це означає, що від придбання виробів сумнівного походження, що не мають сертифікату, слід відмовитися щоб не ризикувати здоров'ям клієнта і працездатністю використовуваного обладнання. Інший значущий критерій, який необхідно враховувати при виборі фрези, – форма головки. Основними її різновидами є:

 • циліндрична (може бути прямою або закругленого);
 • голкоподібні;
 • оснащена невеликим кулькою на кінці;
 • конусоподібна (класична або усічена);
 • фігурна (може мати форму піки або кулі).

Найчастіше майстри манікюру використовують керамічну насадку, за формою близький до усіченому конусу, яка називається «кукурудза». Така популярність обумовлена високою ефективністю і безпекою використання даного інструменту.

Окрему увагу варто приділити правилам вибору фрези у відповідності з виконуваними завданнями:

 • щоб прибрати гель-лак з поверхні, що має велику площу, раціональніше застосовувати насадку, має форму циліндра;
 • для впорядкування місць, до яких складніше всього добратися, підходить фреза із загостреним наконечником;
 • якщо потрібно позбутися від товстого шару гель-лаку, розташованого під отрастающим краєм нігтьової пластини, слід скористатися игловидным або мають форму піки інструментом.

Не менше значення має правильний підбір жорсткості фрези. Так, для роботи зі штучними нігтями необхідно віддавати перевагу більш твердим насадкам, а з натуральними – навпаки. Знайти інструмент з відповідною майстру жорсткістю допоможе спеціальний «поясок» – маркування, яке наноситься на хвостовик вироби. Найменшою твердістю мають фрези, позначені жовтим кольором, далі (за зростанням) йдуть червоні, сині та зелені насадки, а найбільш жорсткими є інструменти з чорними відмітками. В залежності від виробника використовувані тони можуть змінюватися, але принцип залишається незмінним: чим темніше маркування, тим вище твердість насадки.

Також фахівці радять обзавестися декількома фрезами для зняття гель-лаку, що відрізняються не тільки формою, але і жорсткістю. Маючи 4-5 різних насадок, майстер може підвищити якість виконуваних робіт і значно зменшити їх тривалість. Якщо ж власник апарата планує проводити процедури в домашніх умовах, на перших порах йому варто робити вибір на користь керамічного інструменту. Такі вироби оптимально підходять для натуральних нігтів і краще сприймаються чутливою шкірою.

Рекомендації по використанню

Для того щоб уникнути пошкодження нігтів під час апаратної зняття гель-лаку, майстру необхідно дотримувати деякі правила проведення даної процедури.

 • Видаляючи покриття з пластини, особливу увагу потрібно приділяти ліктя. Він повинен розташовуватися максимально стійко, щоб не зняти зайве з поверхні нігтя з-за випадкового зісковзування.
 • Позбавлятися від гель-лаку потрібно акуратно, роблячи плавні погладжування, злегка торкаючись працюючим інструментом до нігтя, а після – відсторонюючись від нього. Схожим чином стоматологи обробляють зуби, очищаючи їх від пошкоджених тканин. Дотримуючись даної рекомендації, можна звести нанівець ймовірність перегріву нігтьової пластини і появи неприємних відчуттів у клієнта.
 • Починати видалення покриття краще з середини нігтя. У таких випадках доречні довгі і неквапливі руху, а для обробки зовнішнього краю пластини вони повинні бути спиливающими.
 • Фрезер необхідно тримати не вертикально, а злегка нахиливши його (з міркувань безпеки). З цієї ж причини професіонали радять працювати не кінчиком насадки, а середній її частиною.
 • Рухи потрібно робити тільки по напрямку обертання фрези. Ігнорування цієї рекомендації може призвести до зісковзуванню працюючого інструменту – неприємності, яка не обіцяє нічого хорошого.
 • Насадки, призначені для виконання апаратного манікюру, не слід застосовувати для зняття гель-лаку (і навпаки). Кожен вид робіт передбачає використання відповідного інструментарію.
 • Якщо потрібне покриття передбачає наявність страз, раціональніше всього спилювати їх за допомогою алмазної фрези.
 • Знімаючи гель-лак допомогою керамічних насадок, майстру бажано використовувати маску. Таким чином можна ефективно захистити легені від попадання в них пилу. Крім того, багато фахівців вважають обов'язковим носіння фартуха.
 • По закінченні видалення зовнішнього шару, коли база вже виразно видно, необхідно виконати заміну фрези на полірувальну (альтернативним рішенням є баф) і виконати завершальне вирівнювання нігтя.

Також варто згадати про швидкості обертання насадки: вона повинна складати 10-15 тис. оборотів в хвилину для фрез з кераміки і не менше 20 тис. для твердосплавних насадок. Оптимальне значення, що рекомендується професіоналами, значно більше – від 30 до 40 тис. оборотів в хвилину. Використання інструменту, що обертається з такою швидкістю, дозволяє зменшити нагрів нігтьових пластин до мінімального значення. Дану обставину необхідно враховувати заздалегідь, купуючи універсальний прилад для манікюру або педикюру.

Для повноцінної дезинфекції насадок краще всього використовувати ультразвукову мийку або сухожарову шафу. Що стосується УФ-стерилізаторів, то вони з цим завданням справляються лише частково, а тому не можуть вважатися оптимальним рішенням.

Окремого розгляду заслуговує купівля інструментарію, призначеного для апаратного зняття гель-лаку або виконання інших процедур будинку. Найчастіше дівчата роблять такий крок заради економії, так як багато майстри беруть окрему плату за видалення старого покриття. Фахівці вважають подібні придбання досить раціональними, однак радять не забувати про постійне вдосконалення навичок і дотримання правил безпеки при роботі з пристроєм.

Поширені міфи

Одним з головних помилок, які перешкоджають використанню фрез для зняття гель-лаку, є боязнь перепиляти ніготь. Щоб переконатися в неспроможності даного міфу, досить ознайомитися з деякими доводами.

 • Використовуючи апарат, можна трохи пошкодити ніготь, залишивши на його поверхні ледь помітну канавку (але тільки теоретично, адже навіть для цього доведеться добре постаратися).
 • Під зовнішнім кольоровим шаром гель-лаку знаходиться база – своєрідний орієнтир для майстра. Схема дій останнього при видаленні покриття не передбачає зняття базового шару. Апаратні засоби в принципі не контактують з натуральним нігтем, а тому зашкодити йому не можуть.
 • Використовуючи баф для роботи з базою, можна зняти 1-2 кератиновых шару. Враховуючи, що їх кількість в нігтьовій пластині перевищує сотню, таку втрату не можна назвати принциповою.

Таким чином, фреза не пиляє нігті – в силу того, що це не входить в список її «обов'язків».

Другою поширеною помилкою є думка про хворобливості, що супроводжує апаратне зняття гель-лаку. Як правило, цієї точки зору дотримуються жінки, колись довірили свої нігті виконавцям з низьким рівнем кваліфікації. Якщо ж майстер володіє достатньою компетентністю, його дії ніколи не викликають больових відчуттів у клієнта.

Відгуки

Після ознайомлення з безліччю думок про зняття гель-лаку за допомогою фрези, присутніх на просторах інтернету, можна констатувати, що в більшості своїй вони досить позитивні. Найбільш часто представниці прекрасної статі відзначають наступні переваги даної методики:

 • істотна економія часу (в порівнянні з розчиненням гель-лаку спеціальними рідинами);
 • відсутність пошкоджень нігтьових пластин і шкіри, незалежно від частоти проведення описуваної процедури;
 • безліч різновидів насадок для зняття гель-лаку, серед яких завжди можна відшукати відповідний клієнту варіант;
 • помітне зміцнення нігтьової пластини, завдяки якому вона виглядає більш здоровою і естетичною.

Останній момент пояснюється поступовим накопиченням базового шару, збільшує товщину нігтів і додає їм правильну форму.

Крім того, розглянутого способу віддає перевагу переважна більшість фахівців. На думку багатьох з них, правильно підібрана фреза і вмілі руки дозволяють досягти оптимального результату практично в будь-якій ситуації.

Що стосується негативних відгуків, то найчастіше в них згадується дискомфорт, випробовуваний деякими жінками під час апаратної зняття гель-лаку. Основні його прояви – вібрація і печіння, нерідко призводять до відмови від проведення описуваної процедури. Як правило, причиною таких незручностей є металева фреза, яка обертається з малою швидкістю. Щоб вирішити дану проблему, достатньо замінити використовувану насадку на керамічну, що володіє меншою схильністю до нагрівання.

Підводячи підсумок, можна впевнено стверджувати, що використання насадок для зняття гель-лаку є рішенням, яке має масу очевидних плюсів при мінімальній кількості мінусів. Досвідчений майстер, наявність необхідного інструментарію і відсутність протипоказань – ось все, що потрібно для успішного рішення цієї задачі. Справедливість даної тези регулярно знаходить підтвердження на практиці – як в спеціалізованих салонах, так і в більш скромних домашніх умовах.

Про те, як вибрати фрези для зняття гель-лаку, дивіться у наступному відео.