Поплін: опис, склад і правила догляду

На сучасному ринку пропонується величезна кількість різних видів тканини, щоб споживач міг обрати бажану, орієнтуючись на власні смаки і переваги, однак не всі виготовляються з безпечних і якісних інгредієнтів. Серед популярних полотен можна відзначити поплін, він виготовляється з натуральної бавовни, іноді з домішкою синтетики, і має велику кількість позитивних відгуків від покупців всього світу. У виробництві використовується полотняне плетіння, яке робить тканину схожою на ситець або бязь. Що це за матеріал, як його правильно обрати, і на які тонкощі звернути увагу при догляді, поговоримо в нашій статті.

Що це таке?

Така тканина, як поплін, відома і користується заслуженою популярністю ще з давніх часів. З неї шиється одяг, постільна білизна та безліч інших речей. Настільки широке використання матеріал отримав за рахунок того, що він дуже приємний на дотик, м'який і при цьому володіє привабливим зовнішнім виглядом.

З італійської мови назва цієї тканини в дрібний рубчик перекладається як «папська», і цьому є своє пояснення. Ще з давніх часів багаті і красиві одягу для самого Папи Римського виготовлялися саме з цього матеріалу.

У нашій країні поплін став відомий у XVIII столітті і практично відразу завоював популярність у її жителів, адже з нього виходять не тільки красиві і якісні, але ще і доступні за ціною речі.ського мови назва цієї тканини в дрібний рубчик перекладається як «папська», і цьому є своє пояснення.

Опис тканини слід почати з процесу виробництва. Він являє собою полотняне плетіння, однак для нього використовуються волокна різного калібру. Основа тканини виготовлена з досить тонких ниток, поперечний ж плетіння, так звані нитки качка, мінімум у півтора рази товще і вже не такі гладкі. Саме таке плетиво забезпечує той самий ненав'язливий рубчиковый рельєф. В даний час поплін використовується переважно для виробництва постільної білизни, однак інші речі, виготовлені з неї, користуються не меншим попитом.

За рахунок того, що при виготовленні попліну беруть участь як натуральні, так і синтетичні нитки на полотні з'являється привертає увагу матовий блиск. Багато хто порівнює цей матеріал з бязью, проте це не зовсім коректно. Поплін більш легкий, а при контакті з шкірою здається набагато ніжніше.

Основні характеристики

В даний час поплін проводиться на основі бавовни. В деяких випадках в процесі виготовлення додаються шовкові нитки. Щоб полотно було більш міцним, його можуть розбавити синтетичними складовими. Даний матеріал знаходиться в середній ціновій категорії, однак є і досить дорогі його різновиди. Мова йде про тканинах, що виготовляються в таких країнах, як Китай, Туреччина та Індія. Їх відмінність у тому, що для виробництва використовується тільки натуральна бавовняна сировина, відповідно, міцність, щільність і зносостійкість продукції на досить високому рівні.

Що стосується основних характеристик, ця тканина в дрібний рубчик має відмінну щільність. Вона може бути двох типів: щільність переплетення волокон і міцність поверхні. Це є визначальним моментом, що підтверджує якість продукції. Незважаючи на високий рівень даного показника, матеріал залишається м'яким і приємним на дотик, добре пропускає вологу і повітря, тому одяг з таких полотен користується високим попитом на ринку.

Ще одна відмітна риса полягає в тому, що поплін майже не мнеться, відповідно, немає необхідності в постійному проглаживании тканини.

Це стало можливим завдяки рельєфній структурі матеріалу і поперечних рубчиків на ньому. При цьому полотна невибагливі, їх можна спокійно прати при необхідності, не боячись втрати кольору і не використовуючи які-небудь спеціальні миючі засоби. Матеріал абсолютно інертний.

Що стосується схожості з попліну бязью, можна виділити декілька суттєвих відмінностей. Бязь є різновидом бавовняних тканин, притому що поплін можна більше віднести до натуральних шовкових матерій. Крім того, поплін не настільки міцний і має менш високу щільність. На його поверхні чітко виділяється рельєфні зображення, в той час як бязь досить рівна і гладка.

Бязь
Поплін

Різновиди попліну

Поплін досить популярний і часто використовується в сучасному суспільстві. При цьому у нього існує кілька різновидів. В першу чергу матеріал можна розділити за складом і за типом фарбування.

За складом

Базове поділ відбувається за складом полотен. Основні типи – бавовняні тканини, шовкові і синтетичні. Переважно матеріал складається з бавовни, однак разом з ним можуть бути шерсть, шовк, синтетика і віскоза.

Найчастіше виробники додають синтетику, однак її кількість дуже невелика. Набагато рідше з'являються на прилавках магазину матеріали, що мають у своєму складі вовняні або шовкові волокна. Гродезин – дорогий вид попліну, він виготовляється в Індії.

З хлопоком
З шовком

За типом фарбування

За типом фарбування поплін можна розділити на вибілений, набивний, гладкокрашеный, пістрявий. Розглянемо кожен з видів більш детально.

Вибілений матеріал виходить, як видно з назви, з допомогою відбілювання тканини. Спочатку полотна мають відтінок жовтизни або брудно-сірий колір, що візуально виглядає не дуже красиво. Матеріал піддається хімічній обробці, в результаті якої небажані відтінки усуваються. У підсумку виходить рівний білий колір, на який в подальшому можна наносити різноманітні візерунки або використовувати у початковому вигляді.

Набивний поплін ще називають надрукованим. Сьогодні виробники мають можливість наносити малюнки з допомогою сучасних спеціалізованих друкованих апаратів, в результаті виходять чіткі і максимально яскраві орнаменти та візерунки. На дотик матеріал виходить дуже ніжним і гладким. Як довго протримається барвник на тканини, не змінюючи свого кольору, залежить виключно від якості складу.

Якщо він досить хороший, матеріал буде абсолютно безпечним, не буде змиватися і вигоряти на сонці.

Вибілений
Набивної

У виробництві може застосовуватися пряма, вытравная і резервна друк. У першому випадку фарба відразу наноситься на полотно. В залежності від фірми-виробника, кольоровий склад може бути додатково закріплений спеціальною плівкою, це допомагає зберегти колір довше, однак сама тканина стає більш грубою і вже гірше пропускає повітря.

При вытравной друку малюнок наноситься на попередньо пофарбовану однотонну тканину. Барвник спеціальним способом видаляється на необхідних областях матеріалу, це призводить до утворення орнаменту.

Що стосується резервної друку, в даному випадку на необхідних ділянках на тканину наноситься спеціальний резервуючим склад, який перешкоджає попаданню барвника. Далі проводиться фарбування, а після того як матеріал висохне, склад з неї видаляється.

Гладкокрашеный поплін виходить при нанесенні на тканину, попередньо пройшла процедуру відбілювання, будь-яких необхідних тонів. Проводиться маніпуляція із застосуванням фарб барабанів і триває протягом 10 годин. Після цього полотно необхідно випрати, що допоможе видалити надлишки фарбувального складу. Надалі тканина буде радувати своїх власників яскравістю і насиченістю кольорів, при цьому залишаючись стійкою до вицвітання.

Пістрявий поплін виходить, коли переплітаються нитки, заздалегідь фарбують в певний колір. Барвник наноситься на волокна так само, як зазначено в попередньому способі. Сама процедура фарбування проходить наступним чином: спочатку йде адсорбція – це коли нитки вбирають фарбу, після цього дифузія – проникнення складу волокна, і, нарешті, фіксація – закріплення фарбувального пігменту в матеріалі.

Гладкокрашеный
Пістрявий

Плюси і мінуси

Вивчаючи інформацію про те чи іншому матеріалі, не можна опустити момент про його достоїнства і недоліки. Багато споживачі позитивно відгукуються про поплине, оскільки він має ряд переваг. Це, наприклад, привабливий зовнішній вигляд і гарний блиск. Крім того, не можна не сказати про те, що тканина практично не вицвітає, вона стійка до впливу сонячних променів, не боїться підвищених температур та інших несприятливих факторів навколишнього середовища.

Зносостійкість попліну дуже висока, при цьому тканина залишається легкою і дуже м'якою, не перешкоджає проходженню повітря. Ці полотна абсолютно безпечні, речі, виготовлені з них, підійдуть навіть для маленьких дітей і немовлят.

У складі присутні здебільшого натуральні волокна, тому якісний матеріал не може викликати алергічних реакцій.

А також безсумнівним плюсом є невибагливість попліну. Його зовсім необов'язково гладити, особливо якщо мова йде про постільну білизну можна прати, не боячись вицвітання і втрати форми речей. При цьому ціна залишається на доступному рівні.

Незважаючи на те що використання такої тканини викликає переважно позитивні емоції у споживачів, деякі відзначають її недоліки. Вони не дуже значні, проте при покупці матеріалу їх необхідно враховувати. Мова йде про такі моменти, як можливість незначного усадки тканини, якщо вона має у своєму складі шерсть. І також можуть виникнути деякі складності в процесі шиття. Матеріал має рубчики, які можуть ускладнити процес крою, тому краще для виконання індивідуальних замовлень звернутися до професійного майстру.

Що шиють з попліну?

Дізнавшись про всі достоїнства матеріалу під назвою «поплін», споживачі в першу чергу задаються питанням – а які речі можна зшити з такою універсальною і зручною тканини. Як показує практика, асортимент можна перераховувати дуже довго. Полотна підходять не тільки для виготовлення постільної білизни, але і для різних виробів, якими можуть користуватися як діти, так і дорослі.

Продукція з попліну дуже затребувана на ринку. До уваги споживачів пропонуються жіночий одяг, чоловічі сорочки, спортивні речі, піжами, дитячий асортимент, спецодяг. Всі вироби ідеально підходять для того, щоб носити їх кожен день. Крім того, з матеріалу виготовляються різноманітні рушники, скатертини та занавіски. Він активно використовується для створення авторських іграшок і сувенірів.

Що стосується постільної білизни, багато споживачі воліють купувати його виключно з цієї тканини. І це не дивно, адже у виробів з попліну безліч переваг. Білизна досить міцне і здатне прослужити своєму власникові тривалий час, до нього приємно торкатися, воно відмінно тримає форму і зберігає колір навіть при постійному використанні. А також наволочки, підодіяльники і простирадла добре вбирають вологу, пропускають повітря, при цьому зберігаючи тепло.

Догляд потрібен мінімальний, білизну можна навіть не прасувати, достатньо буде своєчасної прання в пральній машинці.

Як доглядати за тканиною?

Щоб тканина послужила тривалий час, необхідно правильно за нею доглядати. У випадку з поплином процес не становить праці, так як матеріал досить невибагливий. Однак потрібно враховувати, що на певні тонкощі в першу чергу впливає склад матеріалу, тому перед тим, як що-небудь з ним робити, потрібно звернути увагу на етикетку.

Особливо це стосується прання виробів. Тут можуть відбутися деякі неприємні речі, так як речі, що містять штучні матеріали і синтетику, не переносять гарячу воду, і температура її при пранні не повинна перевищувати 40 градусів. Віджим, сушіння та прасування також повинні проводитися більш акуратно.

З натуральними ж матеріалами зазвичай не виникає проблем. Вони спокійно перуться в машинці на вибраних режимах, віджимають і гладяться без праці.

Поради щодо вибору

Велика кількість людей робить вибір на користь речей з попліну. Однак є ті, хто воліє спочатку порівняти його з іншими матеріалами, щоб вирішити для себе, що ж краще. Однією з аналогічних тканин є ранфорс. Він трохи щільніше, однак це позначається і на ціні. Розглянемо, на що звернути увагу тим, хто все-таки вирішив обрати вироби з попліну.

В першу чергу необхідно оцінити якість матеріалу, з якого виготовлена та чи інша річ. Важливу роль відіграє і принцип пошиття. Якщо вироби мають нерівні необроблені шви, краще відмовитися від покупки. Але також варто приділити увагу продукції відомих компаній-виробників, в цьому випадку більше шансів придбати якісний матеріал.

Переконатися, справжній на прилавку поплін або немає, можна наступним чином: шматочок тканини ретельно мнеться в руці. Оригінальний матеріал швидко розправиться і придбає початкову форму.

Іноді при недоброякісному виготовленні можуть виникнути проблеми, що стосуються фарбування тканини. Стійкі барвники не розмиваються при контакті з водою і не залишаються на шкірі. Небезпека неякісних матеріалів у тому, що вони здатні спровокувати виникнення алергічних реакцій.

Хороша фарба відрізняється яскравістю кольору й чіткістю ліній.

Відгуки

Велика частина відгуків споживачів про використання попліну позитивна. Користувачі виділяють, що матеріал відповідає заявленим характеристикам, має досить тривалий термін служби, не мнеться і не линяє. Догляд за ним зовсім нескладний, що особливо підходить для зайнятих людей і практичних господинь. Деякі самі воліють купувати матеріали належної якості, щоб шити з них необхідні речі, і при цьому відзначають зручність роботи з тканиною.

Про відмінності між тканинами постільних комплектів дивіться у наступному відео.