Весільний торт з капкейками: оригінальні ідеї та поради з вибору

Незважаючи на те що весілля – одне із самих щасливих і радісних подій у житті кожної людини, її організація деколи буває виснажливої. Так, одним з найскладніших питань є проблема організації банкету, а саме: складання меню. Хочеться, щоб кожен з гостей знайшов на святковому столі щось по своєму смаку.

Серед усіх весільних страв головним і найбільш складним у виконанні є святковий торт. Саме тому йому прийнято приділяти особливу увагу. Останнім часом популярність серед молодят придбав весільний торт з капкейками. Що представляє з себе цей десерт і як його правильно обрати, розповідається в цьому матеріалі.

Що таке капкейк?

Капкейк – це слово, яке прийшло в російську з англійської мови. По суті, воно означає кекс або тістечко.

Стає очевидно, що торт з капкейків – це концептуальна ідея, яка в одному блюді об'єднує декілька індивідуально призначених ласощів.

Зазвичай торт, що складається з індивідуальних тістечок, подається на підставці або підносі і викладається у вигляді серця або іншої фігури.

Переваги і недоліки частування

Торт на весілля з тістечками – досить сучасний і комфортний вибір. Давайте розберемося чому.

 • Зручність. Традиційно прийнято, що першими весільний торт розрізають наречений і наречена. Нерідко це дійство супроводжується незграбними або комічними ситуаціями. Справа в тому, що тримати ніж в чотири руки не зовсім зручно, тому хтось із молодої сім'ї може порізатися або мимоволі порізати іншого. Крім цього, велика вірогідність вимазати дорогий весільний наряд – костюм нареченого або нареченої сукню. Вибираючи торт з капкейків, молода сім'я убезпечує себе від усіх цих клопотів або незручностей.
 • Ніхто не залишиться ображеним. Розрізаючи торт, дуже складно дотримуватися математичної точності у розмірі шматків. Тому часто у гостей, що сидять поруч за святковим столом, порції виявляються не завжди рівнозначними. Часом це положення справ може стати причиною образ і невдоволень. З кексами не існує такої проблеми – всі десерти однакові за розміром.
 • Проста доставка. Велика кількість індивідуальних тістечок набагато простіше переміщати, наприклад, для того щоб відправити кекси з одного місце в інше, їх достатньо скласти в коробки. Зовсім інша ситуація з масивним тортом. Його потрібно перевозити досить акуратно, створюючи ідеальні умови. В іншому випадку торт пошкодиться і весь банкет залишиться без десерту, а молода пара ще й з поганим настроєм.
 • Різноманітність вибору. Об'єднуючи дві сім'ї своїм шлюбом, молодята поєднують воєдино велику різноманітність смаків. Так, комусь подобаються кремова начинка, хто віддає перевагу йогуртове наповнення, а інші без розуму від бісквітного тіста. Для кожного існує свій ідеальний десерт. Однак втілити в життя бажання кожного гостя неможливо в одному торті неможливо. В такому випадку індивідуальні кекси також стануть відмінним рішенням. Можна замовити безліч різновидів десерту, і кожен з ваших гостей залишиться задоволений.

  Тепер докладніше про недоліки весільного десерту з капкейків.

  1. Необхідність чіткого визначення кількості кексів. Якщо торт – частування незбиране, то кекси – індивідуальні десерти. Таким чином, потрібно чітко визначити кількість тістечок, яке буде замовлятися. На весіллях часто трапляються несподіванки: наприклад, хтось із гостей привів собі пару, присутність якої раніше не обговорювалося. У результаті комусь частування не вистачило, а це завжди неприємна ситуація. Щоб цього уникнути, слід замовляти тістечок більше — в кінці кінців, що залишилися десерти можна роздати бажаючим.
  2. Відступ від традицій. Вибір індивідуальних частувань замість цілого торта може викликати невдоволення у традиційно налаштованих батьків або родичів молодих. А також таке рішення може не сподобатися і деяким гостям.

  У той же час слід розуміти, що час рухається, все змінюється. Тому індивідуальні тістечка замість незбираного торта є більш сучасним і зручним варіантом сервірування весільного десерту.

  Способи подання та оформлення

  Весільний десерт з капкейків так само, як і традиційний торт, може складатися з одного або декількох ярусів. Причому на кожному з ярусів можуть перебувати кекси різного або однакового виду. Так часто компонують шоколадні і вершкові частування.

  Ще один варіант подачі – з'єднання торта і тістечок. Наприклад, перший і третій шари складаються з тортів, а на другому ярусі розташовані капкейки.

  Що ж стосується варіантів оформлення десерту, то тут існує величезна різноманітність варіантів.

  Наприклад, тістечком можна надати певну форму, наприклад, викласти серце, голубів, лебедів або навіть ініціали наречених, а подавати їх на красивому підносі або підставці.

  Що стосується прикраси індивідуальних кексів, то тут важливо співвіднести кольорову гаму десерту з оформленням всієї весілля. Часто можна побачити весільні капкейки, прикрашені кільцями або квітами з мастики, ще один популярний варіант – свіжі фрукти і ягоди.

  Про те, як красиво оформити весільний торт з капкейками ви дізнаєтеся, переглянувши наступне відео.

  Як вибрати?

  У першу чергу потрібно вибрати кондитера або кондитерський заклад.

  Для того щоб не помилитися, варто вивчити відомі кондитерські майстерні, не забувши при цьому про індивідуальних підприємців та окремих любителів з приготування десертів.

  Не секрет, що найчастіше ціна у великих фірм буде більше, а це необов'язково показник якості. Багато деколи просто платять за бренд. Тому в цілях економії слід ознайомитися з роботами менш відомих майстрів, ставлячи на чільне все-таки якість виробу, а не його ціну.

  Після того як кондитер буде визначено, слід зайнятися вибором самих тістечок. Виконавець порекомендує вдалі варіанти сам, залишиться тільки вибрати потрібні та оформити замовлення.

  В той же час ви завжди зможете внести корективи і уточнити деталі – це стосується тіста, крему і прикрас.

  Після організаційних питань потрібно домовитися про пробної партії десерту. Так можна спробувати частування, яке буде подаватися на весіллі і самостійно переконайтеся в якості продукту.

  Слід обговорити з кондитером і той момент, що частування має бути приготовлено тільки з якісних і свіжих продуктів. На цьому вже точно не варто економити.

  Якщо правильно і з розумом підійти до вибору весільного торта з капкейків, то таке частування викличе справжній фурор серед ваших гостей і ще довго буде залишатися предметом обговорення.