Весільна фотокнига: що це таке і як її зробити?

Для будь-якої сімейної пари весілля є одним з найбільш пам'ятних та найважливіших подій в спільному житті. Але в пам'яті з плином часу стираються навіть значущі події, і такий трепетний і зворушливий момент, як власна весілля, починає забуватися. У цей момент зазвичай згадують про весільну фотокнигу.

Що це таке?

У весільну фотокнигу можна включити різні події: як молодята познайомилися, як проходило весілля і медовий місяць. Через багато років, гортаючи сторінки цієї книжки разом з родичами і знайомими, можна згадувати щасливі хвилини, які були пережиті в минулому. Краще заздалегідь продумати назву фотокниги та її оформлення. Слід звернути увагу на деякі моменти.

 • Багато молодята зберігають фотографії, зроблені задовго до весілля ще в період знайомства. Рекомендується починати створення фотокниги з таких знімків, тому що їх можна зробити відправною точкою спільних відносин. З них можна починати сюжет, додавати теплі спогади про минулі зустрічі, побачення, подарунки.
 • Краще виділяти найяскравіші періоди у відносинах, спробувати відобразити їх через знімки.
 • Хороша ідея: включити в фотокнигу знімки відпочинку на природі. Квітка, канделябр, напівпрозора фіранка, яка колишеться під легким вітром – такі деталі створюють позитивний настрій.
 • Кращий знімок – той, який зроблений спонтанно.

Після завершення роботи над знімками, зробленими перед весіллям, можна перейти до фото, зроблених на весільній церемонії, а також протягом медового місяця. Зрозуміло, спочатку додають знімки, що відобразили момент пропозиції руки і серця. Якщо з якоїсь причини оригінальний знімок цієї урочистої хвилини не зберігся, можна обіграти цю ситуацію. Батьків теж знімають одними з перших. Веселощі, розваги, букети, фотозона, будь красивий кадр, відобразив оформлене весільне приміщення – все можна помістити в фотокнигу. Адже коли переглядають весільні фото, створюється повна картина тогочасних подій.

Щоб весільна фотокнига справді була ексклюзивною і оригінальною, не потрібно зупинятися тільки на весільній церемонії. У додавання до подарунків після весілля зазвичай виявляється величезна кількість різних вітальних карток та листівок. Вони можуть з часом губитися. Дорогі серцю привітання добре доповнять весільну фотокнигу. Фрази, побажання, тости, вимовлені за святковим столом, будуть цілком доречні в якості написів до відповідних знімків. У фотоальбомі можна розмістити і різні напуття від рідних і гостей, виголошені на весіллі.

Популярним додатком до весільної фотокниги стала відеозапис весілля на CD - або DVD-диск. Останнім часом, у зв'язку з розвитком комп'ютерних технологій, широко стали використовуватися флеш-карти пам'яті, які теж можна оформити у весільному стилі. Таке відео може послужити прекрасним доповненням до фотографій, якщо диск або «флешку» вкласти в альбом. Завершити весільну фотокнигу можна знімками медового місяця.

Ідеї дизайну

Якщо є бажання створити весільну книгу з професійним дизайном, то співпраця з фотографом-професіоналом допоможе втілити його в дійсність. Фахівець допоможе створити таку книгу, яку і через багато років буде приємно дивитися. Необхідно враховувати, що дизайн обкладинки повинен відповідати дизайну сторінок. При наявності загального улюбленого літературного твору або фільму про любов дизайн книги можна розробити, стилізуючи її відповідним чином.

 • Яким чином оформлена обкладинка, з якого матеріалу вона виготовлена, – це має велике значення. Можливості сучасної поліграфії досить широкі, так що зіткнутися з якимись обмеженнями при її виготовленні навряд чи доведеться. Обкладинка виготовляється в найрізноманітніших варіантах – з написами та ілюстраціями, також широко використовується скрапбукінг. Обкладинка буває шкіряної, дерев'яної, пластикової або, в особливих випадках, навіть металевої.
 • При виготовленні обкладинки можуть використовуватися золоте і срібне тиснення, стрічки, завитки, вензелі, ажурні мережива. Таке оформлення весільної фотокниги робить її унікальною, ексклюзивної, тому дизайн обкладинки заслуговує найпильнішої уваги.
 • Важливий правильний підбір формату фотокниги. Варіанти різні: від дуже великих, розміром з старовинний фоліант, до крихітних кишенькових форматів. Найпопулярніший весільний формат 20х30 см. Вважається, що цей розмір оптимальний для розміщення фото високої якості і допускає різні варіанти оформлення.
 • Важливо обговорити кількість сторінок весільної фотокниги, оскільки в одних сімейних пар є бажання зберегти максимум образів, а іншим достатньо десятка фотографій.
 • Важливо, з якого паперу будуть виготовлені сторінки. Використовуються благородні матові і глянсові листи. Сторінки можуть бути частково виткані шовкової або металізованою ниткою або іншими незвичайними матеріалами.
 • Однією з вдалих знахідок дизайнерів можна назвати пазл. Ідея полягає в тому, що одна з фотографій переноситься на пластину, розрізану на частини неправильної форми. Завдання – зібрати ці частини таким чином, щоб вийшов знімок. Для цієї ідеї прекрасно підходить фото, де молодята обмінюються обручками, наприклад. На зворотну сторону пластини пазла можна додати якісь сердечні побажання молодятам.
 • Форма книги може бути будь-якою.

Оригінальні сюжети

Сюжети, сценарії, які планується відобразити у фотокнизі, також, як і фон сторінок, необхідно продумувати заздалегідь. Фон весільної книги теж слід вибирати не менш ретельно – він повинен бути неординарним (обов'язково враховується стилістика весілля). Необхідно уникати зайвої його строкатості. Взагалі, фотокнигу створюють в єдиному стилі, але якщо кожна сторінка буде особливою, це зробить її дуже оригінальною.

Наприклад, до весілля у французькому стилі цілком підійде фонове рішення з квітковими полями або французької сільською місцевістю. Можна зробити фон з сонячними променями, що нагадує про запах свіжоскошеної трави та аромат квітів. Весільну книгу в стилі «готика» за бажанням молодят можна оформити в темних тонах: із сюжетами фільмів про вампірів, з використанням стародавніх кам'яних стін, павутини і іншої відповідної цій темі атрибутикою. Якщо чоловік і дружина – байкери, то в оформленні альбому можна використовувати мотоцикли, брутальні фото байкерів, сцени з участю друзів молодят в гонках і знімки, зроблені на байкерських зльотах.

Як створити своїми руками?

Фотоальбом – це своєрідна стежка, по якій пам'ять переносить людину в ті щасливі часи, коли навколо всі здавалися юними, щасливими і у всіх були надії на щасливе майбутнє. Можливо, з цієї причини не варто вибирати стандартні варіанти оформлення, які пропонують у фотостудіях. Краще створити свій неординарний, особливий фотоальбом. Ось кілька порад по самостійному виготовленню та оформленню оригінальних весільних фотокниг:

 • Лицьова сторона листа іноді замінюється тканиною.
 • Необов'язково, щоб фотокнига виглядала, як простий альбом – як палітурки можна використовувати кільця, як це реалізовано, наприклад, у перекидні календарі.
 • Форзац можна і потрібно оформляти в єдиному стилі зі сторінками фотокниги – це розширить корисну площу для елементів оформлення. При цьому рекомендується використовувати комбінації двох-трьох кольорів, переходячи від більш насиченого до більш спокійного, причому насичені кольори не повинні переважати.
 • Якщо для матеріалу обкладинки вибирають дерево або деревний шпон, вона дуже виграшно виглядатиме, якщо підкреслити структуру деревини. Також на дереві часто використовується техніка випалювання;. При виготовленні обкладинки з шкіри завжди вигідно виглядає техніка штучного старіння – це також буде відсиланням до прожиті роки.
 • Першу сторінку оформити як титульну, або у вигляді конверта – в будь-якому випадку це не буде виглядати незвичайно.
 • Коробка для весільної фотокниги – дуже корисний аксесуар. Вона не тільки послужить додатковим захистом від пилу під час зберігання і допоможе книзі довго зберігати первозданний вигляд, але й її можна буде оформити у відповідності з дизайном весільної фотокниги. Замість коробки можна застосувати тканинний мішок, спеціальний бокс – всі вони будуть додатковим засобом зберігання фотокниги.
 • Використання паспарту в оформленні фотокниги – дуже вдале і незвичайне рішення. Таке обрамлення навіває думки про минуле і додає книзі оригінальності.
 • Фотокнига відрізняється від фотоальбому більшою довговічністю, але навряд чи варто заперечувати те, що сторінки навіть самої красивої весільної фотокниги з часом можуть втратити свій первинний блиск. Від частих переглядів вони стираються, обкладинка покривається подряпинами, а фотографії втрачають колір. Уникнути цього допоможе покриття листів спеціальним фіксуючим захисним складом.

Після перегляду альбому, створеного руками молодят, приходить відчуття єдності, спільності інтересів, справжнього, щирого почуття, які подружжя змогли пронести через роки і «не розгубити» його після життєвих випробувань і помилок, від яких не застрахований жоден чоловік.

Приклади оформлення

В закінчення можна навести як приклади гарні зразки оформлення сторінок, обкладинок, стилів і дизайнів весільних фотокниг.

Про те, як зробити весільну фотокнигу, дивіться у наступному відео.