Сангвінік-флегматик – особливості змішаного темпераменту

Темперамент – це сукупність особливостей характеру кожного з нас. Ми всі особистості зі своїми позитивними і негативними сторонами, що створює характер, частиною якого є темперамент. Він робить прямий вплив на життя людини, яка не може прожити без спілкування із собі подібними. Темперамент, у свою чергу, диктує в тій чи іншій мірі поведінку конкретної людини, якій для успішного спілкування потрібно враховувати особистісні особливості і того, з ким він спілкується в даний момент.

Які види темпераменту бувають?

Виділяють чотири основних види темпераменту у людей: холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік.

Це розділення вперше зробив ще у II столітті давньоримський лікар, хірург і філософ Клавдій Гален, зробивши величезний внесок в анатомію і психологію. Розберемо кожен темперамент і дамо детальну характеристику.

- Холерик

Ці люди своєю поведінкою схожі на вулкан. Холерики часто можуть бути запальними і роздратованими. Їм досить складно контролювати свої емоції, так як по будь-якому, навіть найменшому приводу вони можуть вибухнути. Зазвичай вони дуже ініціативні, енергійні люди, з величезним завзяттям виконують будь-яку роботу, але тільки ту, яка їм до душі. Тому що одноманітна і монотонна робота їх швидко стомлює, внаслідок чого вони втрачають до неї хоч якийсь інтерес і стають непродуктивними. Варто відзначити те, що холерики мають схильність не доводити поставлені завдання до кінця. Це може досить сильно заважати їм у побудові кар'єри на «офісних роботах», але вони можуть проявляти себе відмінно в творчих професіях, таких як художники, музиканти і т. д.

- Сангвінік

Цей тип особистості характеризується врівноваженою нервової системи. Такі люди люблять вступати в контакт з іншими, легко вміють пристосовуватися до нових умов середовища. Часто в компаніях знаходяться в центрі загальної уваги, таких називають «душею компанії». Відрізняються виразною мімікою і пантомимикой. Сангвініки, так само як і холерики емоційні, але їхні почуття не такі глибокі і швидко проходять.

Більш того, сангвініки перманентно перебувають у гарному настрої. Їхньою відмінною рисою від холериків є більший самоконтроль і терплячість. Дуже продуктивні на роботі, але найбільш значних успіхів від них можна добитися, коли сам процес їх захоплює. Так як вони в більшій мірі нетерплячі і неуважні, тільки сподобалась робота позбавляє їх цих недоліків.

- Флегматик

Цей тип самий урівноважений з усіх. Такої людини дуже складно розлютити або роздратувати, а якщо у вас це вийшло, то вони швидко заспокоюються і приходять в себе. Флегматики майже не реагують на психоемоційні потрясіння, не вміють щиро радіти чи співпереживати. Мають низьку самооцінку і часто занижують власні досягнення в особі оточуючих. Люди з флегматичним темпераментом просто знахідка для роботодавця, так як вони здатні виконувати великий обсяг роботи, переробляти величезну кількість інформації в найкоротші терміни. І навіть якщо їм не подобається те, чим вони займаються, то вони віддадуть перевагу тихо перенести це в собі, не показуючи оточуючим свого розчарування чи обурення. Незважаючи на вражаючу працездатність, їм складно знаходити контакти з іншими людьми, при цьому маючи здатність уживатися з усіма іншими видами темпераменту.

- Меланхолік

Це саме ті люди, з якими складно знаходити спільну мову, та й в цілому спілкуватися. Меланхоліки, на відміну від флегматиків, дуже ранимі. Для них характерна тиха мова, нерішучість, загальмованість рухів, гіперболізація. Також, напевно, найбільший недолік меланхоліків – це схильність до суїцидальних думок та вчинків. Відомі випадки, коли меланхоліки, не впоравшись з труднощами, кінчали життя самогубством. Таким людям складно йти кар'єрними сходами. Так як будь-який стрес, будь то зауваження директора або напруженість робочого процесу, може сильно натиснути на чутливого людини і привести його до нервового зриву.

Змішаний темперамент сангвінік-флегматик

Ми розібрали чотири основних види темпераментів. Тепер настав час поговорити про те, що так званих «чистих» видів не буває. Існують так звані змішані види. Але зараз ми будемо розглядати тільки один з них. Сангвінік-флегматик – це, напевно, один з найбільш поширених темпераментів. Головна його особливість полягає в ідеальному балансі зосередженості та емоційності. Сангво-флегматичні риси – це комунікабельність, позитивність. Така людина може долати будь-які труднощі без зайвих зусиль. Часто у таких людей багато друзів, але вони здатні холоднокровно розставляти пріоритети і не схильні до неуважності. Таких людей любить начальство і цінують в колективі.

Якщо ми говоримо про союз сангвініка і флегматика, то тут все неоднозначно. У такому тандемі мало взаєморозуміння, але взаємодопомога на вищому рівні. Така пара може добре співпрацювати будь-якій сфері діяльності. Так як вічна активність і запал сангвініка компенсується зосередженістю і працьовитістю флегматика.

Вони одночасно доповнюють один одного, приходячи до високих результатів. Проблеми можуть виникнути у позаробочий час через несхожість інтересів тому, що сангвініки найчастіше цікавляться активним дозвіллям. Це можуть бути різні види спорту, такі як футбол, бокс або сноубординг. А флегматики будуть віддавати перевагу читання книг, малювання, гра на музичних інструментах всяким екстремальних видів спорту.

Чи впливає темперамент на успіх у житті?

Так, він впливає на наше життя. Від нього залежить швидкість нашої реакції, поведінку в тій чи іншій ситуації. Темперамент диктує поведінку, якого ми дотримуємося. На всі наші рішення він справляє безпосередній вплив. Це може як позитивно, так і негативно позначитися на нас. Нерідкі випадки, коли люди втрачали роботу за запального характеру або, навпаки, з-за зайвої вразливості та замкнутості.

Але цей вплив можна зменшити і зробити його незначним. Наприклад, якщо ви дуже емоційний холерик, спробуйте подивитися на себе з боку, уявіть як ваші часті «вибухи» можуть образити людей, також можна спробувати пропити курс заспокійливих. Якщо ви меланхолік і це заважає вам жити, то частіше намагайтеся виходити на вулицю, насолоджуватися природою та компанією інших людей. Пам'ятайте, успіх повністю залежить від вас!

Про те, які є типи темпераменту, дивіться у наступному відео.