Які професії підходять для меланхоліків?

Дуже часто меланхоліка представляють слабким, байдужим до всього, вічно втомленим людиною. Здавалося б, завдяки цьому типу характеру чоловік чи жінка не може нічого взяти в свої руки, і тому такій людині не можна доручати вирішення відповідальних питань. Але дійсно меланхолік так слабкий, і як проявляються його якості в професійній сфері? Спробуємо розібратися.

Загальна характеристика меланхоліка

Меланхоліки по своїй натурі досить замкнуті люди, вони мовчазні, соромливі, захоплюються мистецтвом. Для вирішення життєвих питань вони користуються мудрістю, яку почерпнули із прикладів літератури. Жінкам з меланхолійним типом характеру властива чутливість, ранимість, вони не терплять суєти, шуму. В обстановці хаосу ці люди відчувають себе розгублено й не можуть правильно осмислити ситуацію. А між тим саме раціональний аналіз обставин, що склалися, властивий їх складу розуму, що рекомендується враховувати роботодавцям.

Основні недоліки меланхоліка

 • Нестійкість до стресових ситуацій. Це люди з такою складною психікою, що будь-який стрес може викликати депресію і нервовий розлад.

 • Високі вимоги до оточуючих. Чоловіки і жінки з характером меланхоліка володіють аналітичним розумом, і тому занадто багато вимагають від оточуючих, а це часто є причиною конфліктів і розриву відносин.

В темперамент меланхоліка виявляються і переваги, які можуть бути використані в професійній сфері.

 • Відповідальність. Якщо меланхолік щось пообіцяв, то обов'язково виконає це. Для нього обов'язок – не просто слово, за це його і цінують на роботі.

 • Співчуття. Люди з меланхолійним типом характеру завжди щиро переживають за близьких, розігрувати почуття вони не вміють.

 • Вірність. Меланхолік відрізняється показовою відданістю, це стосується не тільки людських відносин, але і професійної діяльності.

Плюси і мінуси цього характеру можуть взаємозамінюватися і модифікуватися відповідно з обставинами, іноді в цьому типі можуть переважати риси екстраверсії або інтроверсії.

Його працездатність

Як вже зазначалося вище, головна перевага меланхоліка в роботі – це відповідальність. Він зі шкіри геть вилізе, щоб виконати завдання. Однак це пов'язано з його вродженим почуттям боргу, тоді як його колеги будуть прагнути до підвищення кар'єрного зростання. Меланхоліку ж це не потрібно, він панічно боїться змін і завжди задоволений тим, що має. Якщо ж ця людина розуміє, що із завданням не впорається, то просто відмовиться від нього, а вже те, за що взявся, можна вважати виконаним.

Меланхоліки досить недовірливі і дуже добре реагують на схвалення, тому якщо керівництво буде частіше хвалити свого працівника з представленим темпераментом, то своєю старанністю меланхолік зможе затьмарити половину персоналу.

На цих людей можна покластися, але лише в тому випадку, якщо вони працюють поодинці. При роботі в команді меланхолік замикається, йому важко ділитися своїми розрахунками і планами з іншими людьми, і тому він вважає за краще працювати самостійно. Негативним якістю цієї людини в роботі є його нестійка психіка. Він дуже болісно переживає стресові ситуації, і якщо випробувати тривожне почуття йому довелося під час роботи, то під загрозою зриву буде весь проект. Дівчата і чоловіки з меланхолійним темпераментом цінують усамітнення, і тому просування компанії на нові ринки може стати причиною звільнення меланхоліка.

В цілому працездатність меланхоліків можна визначити як низьку. Вони швидко втомлюються, часто відпочивають, періодично їм потрібно відволікатися на інші види діяльності. Діють вони повільно, наче знехотя, однак, за підсумком домагаються відмінного результату. Екстремальні види діяльності цим людям не підійдуть, керівні посади їм теж навряд чи світять.

Ставлення до складнощів

Меланхолік, схильна до постійного самоаналізу, знає про себе все сам, і точно впевнений, з чим може впоратися, а з чим – ні. Тому коли меланхолік стикається зі складним завданням, то всіляко намагається уникнути її рішення і намагається перекласти відповідальність на чужі плечі. Швидше за все, йому простіше відмовитися від неможливого для нього завдання.

Якщо ж «відкрутитися» не вдалося, меланхолік всядеться за рішення проблеми. Для нього головне — увійти в потрібний робочий ритм. Спочатку він буде відволікатися від роботи по дурницях, виправдовуючи себе необхідністю короткострокового відпочинку, але поступово захопиться і, врешті-решт, бездоганно вирішить завдання. Зацікавившись робочим проектом, меланхолік може просидіти над ним хоч до ночі, щоб лягти спати з чистою совістю і почуттям виконаного обов'язку.

Знаючи таке ставлення до складнощів, керівництву не слід довіряти меланхоліку занадто складні для нього завдання, краще залишити його компетенції те, що він завжди займався – ефективніше нього цю справу ніхто не зробить, що добре і для компанії в цілому і для самого співробітника з цим типом характеру. Бажано давати меланхоліку більше часу на вирішення завдання. Якщо повідомити, що часу впритул, то ця людина разволнуется, запанікує, буде охоплений тривогою і стресом, що несприятливо вплине на працездатність. Тому термінові справи краще передоручити іншому співробітникові.

Ким можна працювати?

Для меланхоліка дуже важливо приховати від оточуючих свій внутрішній світ і володіти власним простором для реалізації. Йому підійдуть творчі професії, так як філософський світогляд дозволяє цій людині давати творів мистецтва правильну оцінку. Серед художніх і театральних критиків зустрічається безліч меланхоліків. Крім того, цим особистостям важко спілкуватися з оточуючими, але висловити свої почуття деколи дуже хочеться – мистецтво якраз і дозволяє виражати емоції мовою фарб або музики.

Також легко людина з цим типом характеру буде відчувати себе і в професії, пов'язаної з дослідженням і статистикою. Деяким бухгалтерські підрахунки здаються нудними і одноманітними. Але тільки не для меланхоліка, люблячого роботу, на якій потрібно сконцентруватися. Меланхоліку слід звернути увагу на наступний список професій.

 • Бібліотекар. Ця робота не передбачає частого стресу, передбачає тиху спокійну обстановку. В бібліотеці меланхолік зможе розслабитися і насолодитися самотністю. Йому не доведеться багато спілкуватися з людьми, під рукою завжди улюблені книги, можна навіть, умовно кажучи, злитися з навколишнім оточенням і зануритися у свій внутрішній світ – ідеальна атмосфера для цієї людини.

 • Письменник. Серед меланхоліків багато талановитих людей. Любов до самотності часто стає причиною постійного аналізу, що, в свою чергу, перетікає в текст, написаний на папері. Друзів у меланхоліка зазвичай трохи і поділитися своїми почуттями йому буває не з ким, хоча для нього в цьому і немає необхідності. Зате в книзі він зможе висловити всі свої почуття і ставлення до світу. У нього досить багату уяву, він любить досліджувати, а також досить посидющий.

 • Програміст. Уміння розбиратися в деталях – ще один талант меланхоліка, який любить колупатися в дрібних елементах, щось конструювати, прикручувати, тому в комп'ютерах ці люди зазвичай знають толк. До того ж професія програміста часто передбачає роботу поодинці, так цінує людей з меланхолійним типом характеру. Представник цього темпераменту виявить будь-яку поломку, так як дуже уважний до дрібниць.

 • Дизайнер. Ще одна чудова можливість для роботи в домашніх умовах, а також для вираження свого творчого потенціалу. До того ж це досить високооплачувана професія. Меланхолік чудово розробить ефективний проект, і замовники завжди будуть задоволені.

 • Копірайтер. Відмінний варіант хорошого заробітку без необхідності виходити з дому. Основний плюс професії в тому, що поодинці-меланхоліку не доведеться зустрічатися з замовниками – обговорення текстів відбувається через інтернет. Ще одна перевага – можливість заробляти хороші гроші. Зазвичай у меланхоліків добре розвинена письмова мова. Обдумуючи тексти, вони не бояться написати щось не те, адже слово завжди можна стерти або підкоригувати, на відміну від сказаних слів.

 • Ветеринар. Це досить відповідна професія для меланхоліка, однак, варто враховувати, що спочатку доведеться зіткнутися зі стресовими ситуаціями. Таких випадків на початку професійної діяльності практично не уникнути, так як серед власників тварин багато примхливих та непокірних клієнтів. З часом меланхолік зможе домогтися великих успіхів у цій сфері, адже вона не несе необхідності спілкуватися зі своїми пацієнтами.

 • Медсестра. Ця професія передбачає звичний і чітко окреслене коло обов'язків. Дівчатам-меланхолікам не доведеться приймати серйозних відповідальних рішень, так як на це є лікар. Відсутні в такій роботі і доручення, які потрібно виконати в стислі терміни. Тому вона теж підійде жінкам-меланхолік.

Як вибрати підходящу сферу?

Вибираючи професію, меланхолікам слід керуватися наступними рекомендаціями.

 • Вибирайте професію спокійну, таку, в якій не доведеться часто міняти обстановку, інакше в такій діяльності меланхолік не зможе відбутися. Нехай це буде робота з обмеженими обов'язками, жінкам і чоловікам з меланхолійним типом характеру легше занурюватися в один проект повністю, ніж постійно перескакувати на різні види діяльності.

 • Відмовтеся від професій, в яких можливий постійний стрес. Менеджеры по продажам, кассиры, рекламні і страхові агенти, диспетчери – все це не для меланхоліка. Цим професіям притаманна метушня, біганина, сутички зі скандальними людьми, постійне обурення керівництва, необхідність здати все точно в строк.

 • Віддавайте перевагу видами діяльності, які можливо здійснювати на самоті. Найбільш вдалий варіант – домашня робота. У спокійній затишній атмосфері, де немає суетящихся людей, працездатність меланхоліка значно підвищується. Добре, якщо навіть з начальством треба спілкуватися тільки за допомогою інтернету.

Про те, яку професію обрати меланхолікові, дивіться у наступному відео.