Меланхоліки інтроверти: особливості, опис характеру та відповідні професії

Проблеми темпераменту людини присвячено безліч наукових робіт і досліджень. Але, незважаючи на це, дане питання залишається популярним і сьогодні. Про темперамент людини можна почерпнути інформацію не тільки в науковій літературі, але і в глянцевих журналах, де психологічна колонка є дуже затребуваною.

Визначення темпераменту

Якщо підійти до визначення темпераменту непрофесійним мовою, то темпераментом можна вважати якісь певні особливості характеру кожного окремо взятої людини. На сьогоднішній день існує чотири типи темпераменту і так званий змішаний тип.

Приділимо особливу увагу людям, у яких переважає меланхолічний тип темпераменту.

Серед відомих людей, які володіли цим типом темпераменту, були: Ньютон, Шопен, Гоголь, Чайковський і т. д.

Меланхолік-інтроверт

Люди-меланхоліки схильні до переживань, смутку, глибоким роздумам, депресій, часто впадають у відчай, досить песимістичні. Найчастіше такі люди володіють такими рисами, як замкнутість, скритність, мовчазність. Але вони також терпимі, скрупульозні, посидючі і організовані.

Крім темпераменту, ще важливо знати і психотип особистості як відмітну рису характеру. Розглянемо тільки інтровертний психотип. Інтроверт – це такий тип особистості, який характеризується замкнутістю, зосередженістю, закритістю від зовнішнього світу. А якщо мова йде про меланхоликах-интровертах, то такі люди володіють самим слабким типом нервової системи, підвищеною тривожністю. Вони замкнуті в собі, схильні жити в своєму внутрішньому світі.

Гендерний аспект меланхолійно-інтровертного типу

Якщо розглянути меланхоліка-інтроверта, з точки зору гендерного аспекту, то цей тип темпераменту як у чоловіків, так і у жінок має свої переваги і недоліки.

 • Меланхолік-інтроверт жінока може годинами бути пасивною, не конфликтна, не товариський, не любить галасливі компанії. Вона не впевнена у собі, закомплексована, мало енергійна. Схильна витати в хмарах, мрійлива, творча натура.
 • Меланхолік-інтроверт чоловік має пунктуальністю, серйозністю, ввічливістю. Він складає план дій і прагне до його виконання. Старанний, людина слова. Також має емоційністю, емпатією, в той же час тривожний, песимістичний. Володіє заниженою самооцінкою, чутливий до критики. Творча особистість.

Вибір професії

При виборі професії, а також при працевлаштуванні необхідно знати і враховувати особливості темпераменту, щоб зробити правильний вибір.

У роботі меланхоліки-інтроверти дуже повільні, схильні занижувати свої здібності, пасивні, не проявляють ініціативу. Тому нерозумно було б таким людям влаштовуватися на керівні посади, роботу, де потрібна швидкість, постійне спілкування з людьми. Таким людям підходять творчі професії, де досягають висот завдяки перфекціонізму. Такі люди люблять монотонну, скрупульозну роботу, особливо таку, де потрібен аналіз.

Меланхоліки-інтроверти виконують роботу вдумливо, але при цьому не мають витривалістю і здатні швидко втомлюватися. Тоді їх увага розсіюється і робота зупиняється. До того ж такі люди важко сходяться з людьми, колективом, не виносять завдань з активною діяльністю.

Люди з цим типом темпераменту, не терплять розкутості, емоційності в роботі, а також не виносять роботу великими групами.

В роботі меланхолік-інтроверт володіє такими характеристиками, як:

 • сталість, в якому йому не потрібно ні змін, ні прагнення до кар'єрного росту;
 • відповідальність – завжди завершувати розпочату справу, не береться за те, що не зможе виконати;
 • старанність – якщо меланхоліка не квапити, не «стояти над душею», то він виконає весь обсяг роботи;
 • прагнення до самоти – краще виконує роботи індивідуально, а не колективно.

Розглянемо професії, в яких меланхолічного, інтровертного типу типу людей буде комфортно працювати, де вони зможуть себе реалізувати. До таких професій можна віднести наступні.

 • Програміст. Така робота не вимагає згуртованості та взаємодії з колективом. Досить просто зосереджено виконувати роботу, сидячи за комп'ютером. Можливість працювати віддалено.
 • Перекладач. Творча професія, яка вимагає зусиль у вивченні мови. Може вибирати найбільш цікаві для себе тексти. Рекомендовано працювати письмовим перекладачем, а не з синхронним перекладом очно.
 • Копірайтер. Письменник. У цій сфері меланхолік зможе реалізувати свій творчий потенціал. Можливість віддаленої роботи.
 • Дизайнер або художник. Ця професія дає можливість піти в себе, працювати повільно, віддалено. Дозволяє отримати задоволення від реалізації проекту.
 • Бухгалтер. Монотонність, скрупульозність, уважність дозволить меланхоліку реалізувати себе.

Також меланхолікам-інтровертам можна порекомендувати працювати агрономами, зоотехніками, ландшафтними дизайнерами, музейними працівниками. А також вибирати інші професії, які не потребують постійного спілкування з людьми.

   До некомфортним для цього типу людей професіями можна віднести: педагогічну діяльність, медичну практику, мерчандайзинг, акторська майстерність. У цих професіях люди з даним типом темпераменту не тільки не досягнуть успіху, але зможуть отримати і психологічний розлад.

   Таким чином, меланхоліки-інтроверти – це люди творчі, педантичні. Вони зможуть принести більше користі в професії, яка буде обрана з урахуванням їх темпераменту.

   Детальніше про вибір професії за темпераментом дивіться у відео нижче.